Domy i apartamenty wakacyjne w Mrągowie

Rozpocznij wyszukiwanie 87 homes w Mrągowo teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Mrągowo

Domek letniskowy dla 6 osób w Mrągowo, z ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 1 sypialni
5,0
5 recenzje
Mrągowo
od
200 złza noc
Pokój dla 2 osób w Mrągowo, z ogród
2 osób
4,7
5 recenzje
Mrągowo
od
149 złza noc
Apartament dla 6 osób w Mrągowo, z ogród
5,0
6 recenzje
Mrągowo
od
349 złza noc
Apartament dla 2 osób w Mrągowo, z ogród
4,7
61 recenzje
Mrągowo, Mazury
od
94 złza noc
Apartament dla 12 osób w Mrągowo, z sauna i ogród
12 osób, 4 sypialni
4,8
8 recenzje
Mrągowo
od
1 190 złza noc
Apartament dla 3 osób w Mrągowo
3 osób, 1 sypialni
5,0
21 recenzje
Mrągowo
od
238 złza noc
Apartament dla 5 osób w Mrągowo
5 osób, 2 sypialni
5,0
14 recenzje
Mrągowo
od
319 złza noc
Apartament dla 4 osób w Mrągowo, z ogród
4 osób, 2 sypialni
5,0
18 recenzje
Mrągowo, Mazury
od
378 złza noc
Apartament dla 4 osób w Mrągowo, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni
4,9
62 recenzje
Mrągowo
od
268 złza noc
Apartament dla 4 osób w Mrągowo
4 osób, 1 sypialni
4,9
124 recenzje
Mrągowo
od
187 złza noc
Apartament dla 4 osób w Mrągowo
4 osób, 1 sypialni
4,9
28 recenzje
Mrągowo
od
268 złza noc
Apartament dla 4 osób w Mrągowo
4 osób, 1 sypialni
4,9
5 recenzje
Mrągowo
od
391 złza noc
Apartament dla 4 osób w Mrągowo, z ogród, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni
4,9
16 recenzje
Mrągowo
od
221 złza noc
Apartament dla 4 osób w Mrągowo
4 osób, 1 sypialni
5,0
7 recenzje
Mrągowo
od
289 złza noc
Apartament dla 4 osób w Mrągowo
4,8
17 recenzje
Mrągowo
od
204 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób w Mrągowo, z ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 1 sypialni
4,7
13 recenzje
Mrągowo
od
230 złza noc
Apartament dla 6 osób w Mrągowo, z ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni
4,8
46 recenzje
Mrągowo
od
315 złza noc
Zakwaterowanie u rodziny goszczącej dla 2 osób w Mrągowo, z ogród
4,3
46 recenzje
Mrągowo
od
140 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Mrągowo

  • Jeziora i lasy
  • Relaks i spokój
  • Doskonałe miejsce na rodzinne wakacje
  • Lokalna kuchnia
  • Festiwale i muzyka

Apartamenty wakacyjne w Mrągowie

Wygodne mieszkania na urlop w Mrągowie

Urocza miejscowość Mrągowo położona na Pojezierzu Mazurskim nad Jeziorem Czos przyciąga swoją magią. Warto wybrać się tam na wakacje w okresie letnim, decydując się komfortowe i świetnie wyposażone apartamenty wakacyjne. Jeśli urlopowym priorytetem jest zabranie ze sobą czworonożnego przyjaciela, dobrze wybrać mieszkania znajdujące się w bliskości wspominanego jeziora, przy ulicach takich jak na przykład Królewiecka czy 8 Maja. Apartamentów z miejscami parkingowymi należy szukać przy ulicach Mickiewicza i Roosevelta.

Domy wakacyjne w okolicach pięknych jezior

W Mrągowie i jego okolicach do dyspozycji letników są także domy wakacyjne. Wyróżniają je ciekawe położenie, przyjazna okolica oraz bliskość przyrody. Chcąc być nad samą wodą, warto poszukać lokalizacji nie tylko w Mrągowie. Domy wakacyjne z ogrodami, w których można miło spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, mieszczą się także nad Jeziorem Juksty, w takich miejscowościach jak Czerwonki albo Śniadowo. W Mrągowie lokalizacje tego typu znajdują się, przykładowo, przy ulicy Kolejowej, w bliskim sąsiedztwie Jeziora Czos.

Okolice Mrągowa
Okolice Mrągowa

Położenie i komunikacja

Nad spokojną taflą pięknego jeziora

Mrągowo leży nad brzegami malowniczego Jeziora Czos i wchodzi w skład polskiej krainy jezior. Miasteczko cechuje się licznymi przykładami ciekawej architektury oraz mnóstwem zieleni. Transport lokalny ułatwiają taksówki, prywatni przewoźnicy oraz autobusy PKS, które łączą Mrągowo z większymi miastami. Przez Mrągowo przebiegają dwie drogi krajowe: 16 oraz 56. Miasto leży także w zasięgu dwóch dróg wojewódzkich 591 i 600.

Woda i lasy

Przestrzeń, w jakiej ulokowane jest Mrągowo należy do bardzo ciekawych pod względem geograficznym. Mimo, że jest to obszar pełen jezior, występują liczne pagórki, które urozmaicają rzeźbę terenu. Gęste lasy w połączeniu z ciemnymi taflami jezior pozwalają na stworzenie wielu ciekawych fotograficznych ujęć. Jezioro Czos, nad którym położone jest Mrągowo, umożliwia uprawienie sportów wodnych, takich jak narty wodne lub pływanie kajakiem. Miłośnicy dwóch kółek będą zachwyceni szlakami rowerowymi, który w tym regionie jest bardzo dużo.

Ciekawe miejsca i zabytki

Piknik Country&Folk w Mrągowie

Słowa pewnej znanej piosenki głoszą, że latem "wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa", a to za sprawą znanego w całej Polsce Pikniku Country&Folk, który odbywa się corocznie na przełomie lipca i sierpnia. Impreza może poszczycić się już ponad 35-letnią tradycją. W ciągu kilku dni trwania festiwalu występują liczni goście z Polski i zagranicy, zaś sama impreza nabiera ciekawego charakteru, będącego wypadkową skrzyżowania amerykańskiej kultury muzyki country z rodzimym do niej podejściem. Co roku na Piknik Country&Folk przyjeżdża kilka tysięcy miłośników tej muzyki, a koncertom towarzyszą takie wydarzenia jak samochodowo-motocyklowa parada country po ulicach Mrągowa albo bicie rekordów w tańcu na linie. Koncerty odbywające się w ramach Pikniku Country&Folk można oglądać na scenie wyjątkowego amfiteatru nad Jeziorem Czos.

Mrągowo dla aktywnych

Pobyt w Mrągowie to okazja do tego, aby bliżej zaprzyjaźnić się z wodą. Mazury pozwalają na ciekawe wędrówki wodne, na przykład kajakami, podczas których można obserwować życie ptaków. To wyzwanie dla prawdziwych miłośników dzikiej przyrody. Ci, którzy nie czują się na siłach, aby spędzić kilka dni na kajakowej trasie, mogą odpoczywać, wypożyczając rowery wodne lub łódki. A może jazda konna? Najlepiej rano lub pod wieczór, kiedy światło nie jest zbyt ostre i można cieszyć się romantyczną przejażdżką w siodle. Niezapominanych wrażeń dostarczy także "Góra Czterech Wiatrów", latem oferująca mocne rowerowe i quadowe wrażenia, a zimą jazdę na nartach. Do tego dochodzi piękna panorama na Mrągowo i jego okolice. Osoby, które nie wyobrażają sobie wakacji bez rowerów mogą ruszyć na jedną z wielu ciekawych tras - to właśnie na nich czeka szlak "Duża pętla mrągowska".

Co roku w połowie lipca w Mrągowie odbywa się Mazurska Noc Kabaretowa.

3 rzeczy do zrobienia w Mrągowie

1. Dziki Zachód

Jeśli festiwal muzyki country to za mało, można wybrać się do westernowego miasteczka Mrongoville na obrzeżach Mrągowa. To fikcyjne miasteczko w stylu Dzikiego Zachodu, które pozwala poczuć się trochę jak w westernach. Do dyspozycji gości jest mechaniczny byk symulujący rodeo, strzelnica, minizoo, możliwość nauki jazdy konnej, a także gry i zabawy, takie jak taniec rodem z barów na Dzikim Zachodzie.

2. Balonem nad jeziorami

Oglądanie mazurskich jezior z lotu ptaka to niesamowite przeżycie. Można wziąć udział w trwającym kilka godzin locie balonem nad najpiękniejszymi zakątkami Mazur lub w tzw. locie na uwięzi, podczas którego balon unosi się tylko na wyznaczoną wysokość i nie płynie w powietrzu.

3. Spacer po Mrągowie szlakiem lokalnych zabytków

Mrągowo może się poszczycić wieloma interesującymi budynkami. Warto zacząć spacer przy Ratuszu z XIX w., a następnie przyjrzeć się Strażnicy Bośniackiej oraz zabytkowym kamieniczkom zlokalizowanym w centrum miejscowości. Ciekawie prezentuje się również budynek apteki "Pod Orłem", która jest ciągle działającym, najstarszym obiektem tego typu w Mrągowie.

Pobliskie wakacyjne kierunki