Domy i apartamenty wakacyjne w Mrągowie

Rozpocznij wyszukiwanie 86 homes w Mrągowo teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Mrągowo

Dom dla 4 osób, z widok na jezioro i widok oraz taras
4 osób, 2 sypialni, 50m²
Mazury
od
155 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 2 sypialni
5,0
21 recenzje
Mrągowo, Mazury
od
309 złza noc
Domek letniskowy dla 5 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
5 osób, 1 sypialni
5,0
5 recenzje
Mrągowo
od
202 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 1 sypialni
4,8
8 recenzje
Mrągowo, Mazury
od
159 złza noc
Apartament dla 4 osób, z jacuzzi
4 osób, 1 sypialni
5,0
5 recenzje
Mrągowo
od
451 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,7
72 recenzje
Mrągowo, Mazury
od
64 złza noc
Apartament dla 12 osób, z sauna i ogród
12 osób, 4 sypialni
4,9
9 recenzje
Mrągowo
od
803 złza noc
Apartament dla 6 osób, z ogród
5,0
8 recenzje
Mrągowo
od
361 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 3 sypialni
5,0
5 recenzje
Mrągowo
od
352 złza noc
Apartament dla 5 osób
5 osób, 1 sypialni
5,0
7 recenzje
Mrągowo
od
176 złza noc
Domek letniskowy dla 5 osób, z ogród
5 osób, 2 sypialni
4,8
5 recenzje
Mrągowo
od
339 złza noc
Apartament dla 4 osób, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni, 38m²
Mrągowo
od
150 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
5,0
5 recenzje
Mrągowo
od
133 złza noc
Apartament dla 4 osób
4,8
16 recenzje
Mrągowo
od
155 złza noc
Zakwaterowanie u rodziny goszczącej dla 2 osób, z ogród
4,3
42 recenzje
Mrągowo
od
107 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni, 65m²
4,9
8 recenzje
Mrągowo
od
270 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 32m²
4,9
39 recenzje
Mrągowo
od
150 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
Mrągowo
od
330 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Mrągowo

  • Jeziora i lasy
  • Relaks i spokój
  • Doskonałe miejsce na rodzinne wakacje
  • Lokalna kuchnia
  • Festiwale i muzyka

Apartamenty wakacyjne w Mrągowie

Wygodne mieszkania na urlop w Mrągowie

Urocza miejscowość Mrągowo położona na Pojezierzu Mazurskim nad Jeziorem Czos przyciąga swoją magią. Warto wybrać się tam na wakacje w okresie letnim, decydując się komfortowe i świetnie wyposażone apartamenty wakacyjne. Jeśli urlopowym priorytetem jest zabranie ze sobą czworonożnego przyjaciela, dobrze wybrać mieszkania znajdujące się w bliskości wspominanego jeziora, przy ulicach takich jak na przykład Królewiecka czy 8 Maja. Apartamentów z miejscami parkingowymi należy szukać przy ulicach Mickiewicza i Roosevelta.

Domy wakacyjne w okolicach pięknych jezior

W Mrągowie i jego okolicach do dyspozycji letników są także domy wakacyjne. Wyróżniają je ciekawe położenie, przyjazna okolica oraz bliskość przyrody. Chcąc być nad samą wodą, warto poszukać lokalizacji nie tylko w Mrągowie. Domy wakacyjne z ogrodami, w których można miło spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, mieszczą się także nad Jeziorem Juksty, w takich miejscowościach jak Czerwonki albo Śniadowo. W Mrągowie lokalizacje tego typu znajdują się, przykładowo, przy ulicy Kolejowej, w bliskim sąsiedztwie Jeziora Czos.

Okolice Mrągowa
Okolice Mrągowa

Położenie i komunikacja

Nad spokojną taflą pięknego jeziora

Mrągowo leży nad brzegami malowniczego Jeziora Czos i wchodzi w skład polskiej krainy jezior. Miasteczko cechuje się licznymi przykładami ciekawej architektury oraz mnóstwem zieleni. Transport lokalny ułatwiają taksówki, prywatni przewoźnicy oraz autobusy PKS, które łączą Mrągowo z większymi miastami. Przez Mrągowo przebiegają dwie drogi krajowe: 16 oraz 56. Miasto leży także w zasięgu dwóch dróg wojewódzkich 591 i 600.

Woda i lasy

Przestrzeń, w jakiej ulokowane jest Mrągowo należy do bardzo ciekawych pod względem geograficznym. Mimo, że jest to obszar pełen jezior, występują liczne pagórki, które urozmaicają rzeźbę terenu. Gęste lasy w połączeniu z ciemnymi taflami jezior pozwalają na stworzenie wielu ciekawych fotograficznych ujęć. Jezioro Czos, nad którym położone jest Mrągowo, umożliwia uprawienie sportów wodnych, takich jak narty wodne lub pływanie kajakiem. Miłośnicy dwóch kółek będą zachwyceni szlakami rowerowymi, który w tym regionie jest bardzo dużo.

Ciekawe miejsca i zabytki

Piknik Country&Folk w Mrągowie

Słowa pewnej znanej piosenki głoszą, że latem "wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa", a to za sprawą znanego w całej Polsce Pikniku Country&Folk, który odbywa się corocznie na przełomie lipca i sierpnia. Impreza może poszczycić się już ponad 35-letnią tradycją. W ciągu kilku dni trwania festiwalu występują liczni goście z Polski i zagranicy, zaś sama impreza nabiera ciekawego charakteru, będącego wypadkową skrzyżowania amerykańskiej kultury muzyki country z rodzimym do niej podejściem. Co roku na Piknik Country&Folk przyjeżdża kilka tysięcy miłośników tej muzyki, a koncertom towarzyszą takie wydarzenia jak samochodowo-motocyklowa parada country po ulicach Mrągowa albo bicie rekordów w tańcu na linie. Koncerty odbywające się w ramach Pikniku Country&Folk można oglądać na scenie wyjątkowego amfiteatru nad Jeziorem Czos.

Mrągowo dla aktywnych

Pobyt w Mrągowie to okazja do tego, aby bliżej zaprzyjaźnić się z wodą. Mazury pozwalają na ciekawe wędrówki wodne, na przykład kajakami, podczas których można obserwować życie ptaków. To wyzwanie dla prawdziwych miłośników dzikiej przyrody. Ci, którzy nie czują się na siłach, aby spędzić kilka dni na kajakowej trasie, mogą odpoczywać, wypożyczając rowery wodne lub łódki. A może jazda konna? Najlepiej rano lub pod wieczór, kiedy światło nie jest zbyt ostre i można cieszyć się romantyczną przejażdżką w siodle. Niezapominanych wrażeń dostarczy także "Góra Czterech Wiatrów", latem oferująca mocne rowerowe i quadowe wrażenia, a zimą jazdę na nartach. Do tego dochodzi piękna panorama na Mrągowo i jego okolice. Osoby, które nie wyobrażają sobie wakacji bez rowerów mogą ruszyć na jedną z wielu ciekawych tras - to właśnie na nich czeka szlak "Duża pętla mrągowska".

Co roku w połowie lipca w Mrągowie odbywa się Mazurska Noc Kabaretowa.

3 rzeczy do zrobienia w Mrągowie

1. Dziki Zachód

Jeśli festiwal muzyki country to za mało, można wybrać się do westernowego miasteczka Mrongoville na obrzeżach Mrągowa. To fikcyjne miasteczko w stylu Dzikiego Zachodu, które pozwala poczuć się trochę jak w westernach. Do dyspozycji gości jest mechaniczny byk symulujący rodeo, strzelnica, minizoo, możliwość nauki jazdy konnej, a także gry i zabawy, takie jak taniec rodem z barów na Dzikim Zachodzie.

2. Balonem nad jeziorami

Oglądanie mazurskich jezior z lotu ptaka to niesamowite przeżycie. Można wziąć udział w trwającym kilka godzin locie balonem nad najpiękniejszymi zakątkami Mazur lub w tzw. locie na uwięzi, podczas którego balon unosi się tylko na wyznaczoną wysokość i nie płynie w powietrzu.

3. Spacer po Mrągowie szlakiem lokalnych zabytków

Mrągowo może się poszczycić wieloma interesującymi budynkami. Warto zacząć spacer przy Ratuszu z XIX w., a następnie przyjrzeć się Strażnicy Bośniackiej oraz zabytkowym kamieniczkom zlokalizowanym w centrum miejscowości. Ciekawie prezentuje się również budynek apteki "Pod Orłem", która jest ciągle działającym, najstarszym obiektem tego typu w Mrągowie.

Pobliskie wakacyjne kierunki
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Województwo warmińsko-mazurskie
  4. Mazury
  5. Mrągowo