Domy i apartamenty wakacyjne na Istrii

Rozpocznij wyszukiwanie 13 377 homes w Istria teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 300 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Istria

Apartament dla 2 osób w Valtura, z taras, zwierzęta dozwolone
5,0
5 recenzje
Valtura, Południowe Wybrzeże Istrii
od
99 złza noc
Apartament dla 3 osób w Istria, z taras
4,6
25 recenzje
Istria
od
116 złza noc
Apartament dla 4 osób w Kastelir, z taras, zwierzęta dozwolone
4,7
13 recenzje
Kastelir, Środkowa Istria
od
90 złza noc
Apartament dla 4 osób w Melnica, z taras, zwierzęta dozwolone
Melnica, Południowe Wybrzeże Istrii
od
133 złza noc
Duży apartament dla 4 osób w Pula, z taras
4,7
19 recenzje
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
116 złza noc
Apartament dla 4 osób w Pula, z taras, zwierzęta dozwolone
4,5
11 recenzje
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
112 złza noc
Apartament dla 3 osób w Ližnjan, z widok i taras oraz basen, zwierzęta dozwolone
4,7
53 recenzje
Ližnjan, Południowe Wybrzeże Istrii
od
146 złza noc
Apartament dla 2 osób w Plovanija, z taras, zwierzęta dozwolone
4,8
1 recenzja
Plovanija, Zachodnie Wybrzeże Istrii
od
112 złza noc
Apartament dla 4 osób w Południowe Wybrzeże Istrii, z taras, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni
5,0
1 recenzja
Południowe Wybrzeże Istrii
od
112 złza noc
Apartament dla 2 osób w Novigrad, z taras, zwierzęta dozwolone
5,0
1 recenzja
Novigrad, Zachodnie Wybrzeże Istrii
od
133 złza noc
Apartament dla 2 osób w Vintijan
2 osób
Vintijan, Południowe Wybrzeże Istrii
od
112 złza noc
Apartament dla 2 osób w Pazin, z taras i basen
4,7
40 recenzje
Pazin, Środkowa Istria
od
73 złza noc
Apartament dla 3 osób w Vrvari, z taras i basen
4,6
45 recenzje
Vrvari, Zachodnie Wybrzeże Istrii
od
146 złza noc
Dom dla 6 osób w Pazin, z taras
5,0
5 recenzje
Pazin, Środkowa Istria
od
176 złza noc
Apartament dla 4 osób w Pićan
4 osób, 2 sypialni
Pićan, Środkowa Istria
od
133 złza noc
Apartament dla 4 osób w Kapelica, z taras
5,0
1 recenzja
Kapelica, Wschodnie Wybrzeże Istrii
od
112 złza noc
Duży apartament dla 6 osób w Południowe Wybrzeże Istrii
6 osób, 3 sypialni
Południowe Wybrzeże Istrii
od
133 złza noc
Apartament dla 2 osób w Matohanci, z taras i sauna oraz basen, zwierzęta dozwolone
4,4
6 recenzje
Matohanci, Środkowa Istria
od
129 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Istria

  • Morze Adriatyckie
  • Malownicze plaże
  • Bogata fauna i flora
  • Architektura

Najpopularniejsze w Istria

Basen 4 155
Internet 10 021
Zwierzęta dozwolone 4 704
Balkon/ taras 9 000
TV 10 466
Klimatyzacja 9 913
Ogród 5 782
Parking 10 369
Pralka 6 864

Apartamenty wakacyjne na Istrii

Istria to jeden z najbardziej uczęszczanych regionów Chorwacji. Jednym z powodów popularności tego półwyspu są jego przepiękne plaże. Wielu naszych rodaków decyduje się także na odwiedzenie tej części adriatyckiego wybrzeża z pragmatycznych powodów. Droga z Polski do Puli jest o wiele prostsza niż ta wiodąca na przykład do Dubrownika. Na terenie całej Istrii czekają świetnie przygotowane apartamenty wakacyjne. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście te leżące przy samym wybrzeżu. Jeśli jednak jedziemy własnym samochodem, możemy również wynająć mieszkanie w głębi półwyspu. Dojazd do kąpielisk nie zajmie nam dużo czasu, a jednocześnie będziemy mogli liczyć na o wiele mniejszy tłok w restauracjach.

Wille na wynajem na terenie Istrii

Wille to rodzaj zakwaterowania, który jest właściwie synonimem luksusu. Tego typu domy wakacyjne znajdziemy na całym półwyspie od Opatiji do Umagu. Wille mają do dyspozycji kilka pokoi, przestronny ogród oraz niejednokrotnie basen. Możemy się zdecydować na tego typu akomodację, jeśli chcemy przeżyć wakacje w warunkach podwyższonego komfortu. Pamiętajmy też jednak, że tego typu dom warto wynająć większą grupą. Wtedy nasz urlop dalej będzie luksusowy, a jednocześnie zachowamy o wiele więcej pieniędzy w portfelu.

Malownicza uliczka w Rovinj
Malownicza uliczka w Rovinj

Położenie i komunikacja

Jak dojechać na Istrię?

Najwięcej Polaków decyduje się na dojazd własnym samochodem. W zależności od tego, z której części kraju się wybieramy, czeka nas trasa przez Czechy, Słowację, Węgry lub niekiedy Słowenię i Austrię. Przebycie drogi z Warszawy zajmuje w przybliżeniu dwanaście godzin. Możliwa jest także podróż autobusem. W tym wypadku w dziewięćdziesięciu procentach wypadków musimy się jednak nastawiać na przesiadkę w Zagrzebiu. Najszybsza jest oczywiście podróż drogą lotniczą. Porty powietrzne znajdują się zarówno w Puli, jak i Rijece. Niestety nie są one szczególnie uczęszczanymi kierunkami i nie ma co liczyć na ustrzelenie rekordowo tanich biletów.

Przemieszczenia się po Istrii

Jeśli planujemy przemieszczać się po Istrii bez własnego samochodu, najważniejszym środkiem lokomocji będą dla nas autobusy. Pomiędzy licznymi miastami i wioskami półwyspu kursują państwowi oraz prywatni przewoźnicy. Oczywiście obowiązuje zasada, że im bardziej popularna jest dana miejscowość, tym łatwiej będzie do niej dojechać. Dobrym pomysłem na przemieszczanie się po miasteczkach położonych na wybrzeżu mogą być też promy oferowane przez przedsiębiorstwo Jadrolinia.

Warto wiedzieć

Kiedy wyjechać na Istrię?

Lato w Chorwacji rozpoczyna się w czerwcu, a trwa aż do końca września. W tym okresie możemy liczyć na słoneczną i właściwie bezdeszczową pogodę. Pamiętajmy jednak, że w lipcu i sierpniu trwa szczyt sezonu turystycznego. Pojawiają się większe tłumy, a ceny nieznacznie idą w górę. Dlatego warto rozważyć wyjazd właśnie w czerwcu lub wrześniu.

Imprezy kulturalne na Istrii

Co lato w Puli odbywa się festiwal Histria, na który składają się liczne wydarzenia kulturalne. Możemy tutaj zobaczyć między innymi międzynarodowe gwiazdy. W Porecu natomiast odwiedzimy cykl Giostra Porec, podczas której odbywają się imprezy powiązane z historią.

W obrysie półwyspu można dostrzec kształt serca.

5 największych atrakcji Istrii

Amfiteatr w Puli
Amfiteatr w Puli
1. Miasteczko Rovinj

Niewielka miejscowość przyciąga swoim położeniem oraz walorami architektonicznymi. Tutejsze wybrzeże otaczają liczne wysepki, a sam Rovinj do siedemnastego wieku też był wyspą. Uliczki miasta są tak malownicze, że aż wydają się lekko nierealne. Będziemy tu mogli spacerować po niewielkich, brukowanych zakątkach co chwile mijając pałace z czasów weneckich.

2. Amfiteatr w Puli

Bliźniak Koloseum zbudowany na Istrii. Pochodzi z pierwszego wieku naszej ery i w czasach największej świetności mógł pomieścić dwadzieścia trzy tysiące widzów. W starożytności odbywały się w nim walki gladiatorów oraz niekiedy naumachie - przedstawienia inscenizujące bitwy morskie. Dzisiaj amfiteatr dalej spełnia funkcję rozrywkową, ale zupełnie innego rodzaju. Odbywają się tutaj koncerty gwiazd światowego formatu.

3. Najmniejsze miasto świata

Na północy półwyspu znajdziemy Hum - miejscowość określaną jako najmniejsze miasto świata. Oczywiście mamy tutaj do czynienia z chwytem marketingowym. Rekordowo niska populacja nie została w stu procentach potwierdzona. Faktem jest jednak, że w Hum żyje dwadzieścia jeden osób. Jednocześnie ilość mieszkańców nie jest jego jedyną atrakcją. Miejscowość posiada świetnie zachowaną strukturę urbanistyczną pochodzącą z jedenastego wieku i na wielu turystach robi piorunujące wrażenie.

4. Wyspy Briońskie

Nieopodal Puli leży archipelag złożony z dwóch większych oraz dwunastu mniejszych wysp. Mają one do zaoferowania liczne atrakcje. Już sam ich widok może sprawiać wiele radości. Na terenie tych niewielkich skrawków lądu znajdują się jednak także rezerwat przyrody, muzeum przywódcy Jugosławii - Josipa Broz Tito oraz zabytki pochodzące z czasów rzymskich.

5. Błękitny kanał

Niedaleko miasteczka Rovinj zobaczymy Zatokę Limską nazywaną też niekiedy błękitnym kanałem. Ma ona długość niemal dziesięciu kilometrów i szerokość pięciuset metrów. W niektórych częściach brzegi zatoki tworzą strome zbocza, na których możemy znaleźć liczne jaskinie. Niektóre z nich były zamieszkiwane przez neolitycznych ludzi. Obecnie obszar uznawany jest za rezerwat przyrody i stanowi siedlisko wielu gatunków ryb oraz ptaków.