Domy i apartamenty wakacyjne na Istrii

Rozpocznij wyszukiwanie 17 781 homes w Istria teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 300 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Istria

Dom gościnny dla 2 osób w Medulin, z ogród
4,0
73 recenzje
Medulin, Południowe Wybrzeże Istrii
152 złza noc
Dom gościnny dla 3 osób w Pjescana Uvala, z ogród
4,6
118 recenzje
Pjescana Uvala, Południowe Wybrzeże Istrii
108 złza noc
Dom gościnny dla 2 osób w Lovrecica, z jacuzzi i ogród oraz sauna
4,6
185 recenzje
Lovrecica, Zachodnie Wybrzeże Istrii
494 złza noc
Dom gościnny dla 2 osób w Rovinj, z taras, zwierzęta dozwolone
2 osób, 2,6km do plaży
4,5
118 recenzje
Rovinj, Zachodnie Wybrzeże Istrii
325 złza noc
Hotel dla 2 osób w Rovinj, z jacuzzi i ogród oraz sauna
2 osób, 450m do plaży
4,7
4911 recenzje
Rovinj, Zachodnie Wybrzeże Istrii
533 złza noc
Dom gościnny dla 3 osób w Umag, z ogród
3,9
121 recenzje
Umag, Zachodnie Wybrzeże Istrii
152 złza noc
Hotel dla 2 osób w Pula, z ogród i sauna
4,6
1553 recenzje
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
650 złza noc
Pokój gościnny dla 1 osób w Rovinj, zwierzęta dozwolone
4,2
22 recenzje
Rovinj, Zachodnie Wybrzeże Istrii
208 złza noc
Dom gościnny dla 3 osób w Pavicini, z ogród
4,1
38 recenzje
Pavicini, Południowe Wybrzeże Istrii
238 złza noc
Dom gościnny dla 2 osób w Rabac
Rabac, Wschodnie Wybrzeże Istrii
515 złza noc
Hotel dla 2 osób w Pjescana Uvala, z taras
2 osób, 50m do plaży
4,7
260 recenzje
Pjescana Uvala, Południowe Wybrzeże Istrii
1 048 złza noc
Bed & breakfast dla 2 osób w Plovanija, z ogród
4,5
51 recenzje
Plovanija, Zachodnie Wybrzeże Istrii
230 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Premantura, z taras, zwierzęta dozwolone
4,0
512 recenzje
Premantura, Południowe Wybrzeże Istrii
347 złza noc
Hotel dla 1 osób w Poreč
4,6
2279 recenzje
Poreč, Zachodnie Wybrzeże Istrii
693 złza noc
Dom gościnny dla 5 osób w Savudrija, z ogród
Savudrija, Zachodnie Wybrzeże Istrii
598 złza noc
Dom gościnny dla 5 osób w Funtana, z ogród
5 osób, 200m do plaży, 2 sypialni
Funtana, Zachodnie Wybrzeże Istrii
567 złza noc
Bed & breakfast dla 2 osób w Medulin, z ogród
3,9
18 recenzje
Medulin, Południowe Wybrzeże Istrii
260 złza noc
Dom gościnny dla 2 osób w Žminj, z ogród
4,7
13 recenzje
Žminj, Środkowa Istria
221 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Istria

  • Morze Adriatyckie
  • Malownicze plaże
  • Bogata fauna i flora
  • Architektura

Najpopularniejsze w Istria

Basen 4 101
Internet 10 482
Zwierzęta dozwolone 4 917
Balkon/ taras 9 924
TV 10 908
Klimatyzacja 10 357
Ogród 5 705
Parking 10 598
Pralka 7 087

Apartamenty wakacyjne na Istrii

Istria to jeden z najbardziej uczęszczanych regionów Chorwacji. Jednym z powodów popularności tego półwyspu są jego przepiękne plaże. Wielu naszych rodaków decyduje się także na odwiedzenie tej części adriatyckiego wybrzeża z pragmatycznych powodów. Droga z Polski do Puli jest o wiele prostsza niż ta wiodąca na przykład do Dubrownika. Na terenie całej Istrii czekają świetnie przygotowane apartamenty wakacyjne. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście te leżące przy samym wybrzeżu. Jeśli jednak jedziemy własnym samochodem, możemy również wynająć mieszkanie w głębi półwyspu. Dojazd do kąpielisk nie zajmie nam dużo czasu, a jednocześnie będziemy mogli liczyć na o wiele mniejszy tłok w restauracjach.

Wille na wynajem na terenie Istrii

Wille to rodzaj zakwaterowania, który jest właściwie synonimem luksusu. Tego typu domy wakacyjne znajdziemy na całym półwyspie od Opatiji do Umagu. Wille mają do dyspozycji kilka pokoi, przestronny ogród oraz niejednokrotnie basen. Możemy się zdecydować na tego typu akomodację, jeśli chcemy przeżyć wakacje w warunkach podwyższonego komfortu. Pamiętajmy też jednak, że tego typu dom warto wynająć większą grupą. Wtedy nasz urlop dalej będzie luksusowy, a jednocześnie zachowamy o wiele więcej pieniędzy w portfelu.

Malownicza uliczka w Rovinj
Malownicza uliczka w Rovinj

Położenie i komunikacja

Jak dojechać na Istrię?

Najwięcej Polaków decyduje się na dojazd własnym samochodem. W zależności od tego, z której części kraju się wybieramy, czeka nas trasa przez Czechy, Słowację, Węgry lub niekiedy Słowenię i Austrię. Przebycie drogi z Warszawy zajmuje w przybliżeniu dwanaście godzin. Możliwa jest także podróż autobusem. W tym wypadku w dziewięćdziesięciu procentach wypadków musimy się jednak nastawiać na przesiadkę w Zagrzebiu. Najszybsza jest oczywiście podróż drogą lotniczą. Porty powietrzne znajdują się zarówno w Puli, jak i Rijece. Niestety nie są one szczególnie uczęszczanymi kierunkami i nie ma co liczyć na ustrzelenie rekordowo tanich biletów.

Przemieszczenia się po Istrii

Jeśli planujemy przemieszczać się po Istrii bez własnego samochodu, najważniejszym środkiem lokomocji będą dla nas autobusy. Pomiędzy licznymi miastami i wioskami półwyspu kursują państwowi oraz prywatni przewoźnicy. Oczywiście obowiązuje zasada, że im bardziej popularna jest dana miejscowość, tym łatwiej będzie do niej dojechać. Dobrym pomysłem na przemieszczanie się po miasteczkach położonych na wybrzeżu mogą być też promy oferowane przez przedsiębiorstwo Jadrolinia.

Warto wiedzieć

Kiedy wyjechać na Istrię?

Lato w Chorwacji rozpoczyna się w czerwcu, a trwa aż do końca września. W tym okresie możemy liczyć na słoneczną i właściwie bezdeszczową pogodę. Pamiętajmy jednak, że w lipcu i sierpniu trwa szczyt sezonu turystycznego. Pojawiają się większe tłumy, a ceny nieznacznie idą w górę. Dlatego warto rozważyć wyjazd właśnie w czerwcu lub wrześniu.

Imprezy kulturalne na Istrii

Co lato w Puli odbywa się festiwal Histria, na który składają się liczne wydarzenia kulturalne. Możemy tutaj zobaczyć między innymi międzynarodowe gwiazdy. W Porecu natomiast odwiedzimy cykl Giostra Porec, podczas której odbywają się imprezy powiązane z historią.

W obrysie półwyspu można dostrzec kształt serca.

5 największych atrakcji Istrii

Amfiteatr w Puli
Amfiteatr w Puli
1. Miasteczko Rovinj

Niewielka miejscowość przyciąga swoim położeniem oraz walorami architektonicznymi. Tutejsze wybrzeże otaczają liczne wysepki, a sam Rovinj do siedemnastego wieku też był wyspą. Uliczki miasta są tak malownicze, że aż wydają się lekko nierealne. Będziemy tu mogli spacerować po niewielkich, brukowanych zakątkach co chwile mijając pałace z czasów weneckich.

2. Amfiteatr w Puli

Bliźniak Koloseum zbudowany na Istrii. Pochodzi z pierwszego wieku naszej ery i w czasach największej świetności mógł pomieścić dwadzieścia trzy tysiące widzów. W starożytności odbywały się w nim walki gladiatorów oraz niekiedy naumachie - przedstawienia inscenizujące bitwy morskie. Dzisiaj amfiteatr dalej spełnia funkcję rozrywkową, ale zupełnie innego rodzaju. Odbywają się tutaj koncerty gwiazd światowego formatu.

3. Najmniejsze miasto świata

Na północy półwyspu znajdziemy Hum - miejscowość określaną jako najmniejsze miasto świata. Oczywiście mamy tutaj do czynienia z chwytem marketingowym. Rekordowo niska populacja nie została w stu procentach potwierdzona. Faktem jest jednak, że w Hum żyje dwadzieścia jeden osób. Jednocześnie ilość mieszkańców nie jest jego jedyną atrakcją. Miejscowość posiada świetnie zachowaną strukturę urbanistyczną pochodzącą z jedenastego wieku i na wielu turystach robi piorunujące wrażenie.

4. Wyspy Briońskie

Nieopodal Puli leży archipelag złożony z dwóch większych oraz dwunastu mniejszych wysp. Mają one do zaoferowania liczne atrakcje. Już sam ich widok może sprawiać wiele radości. Na terenie tych niewielkich skrawków lądu znajdują się jednak także rezerwat przyrody, muzeum przywódcy Jugosławii - Josipa Broz Tito oraz zabytki pochodzące z czasów rzymskich.

5. Błękitny kanał

Niedaleko miasteczka Rovinj zobaczymy Zatokę Limską nazywaną też niekiedy błękitnym kanałem. Ma ona długość niemal dziesięciu kilometrów i szerokość pięciuset metrów. W niektórych częściach brzegi zatoki tworzą strome zbocza, na których możemy znaleźć liczne jaskinie. Niektóre z nich były zamieszkiwane przez neolitycznych ludzi. Obecnie obszar uznawany jest za rezerwat przyrody i stanowi siedlisko wielu gatunków ryb oraz ptaków.

Pobliskie wakacyjne kierunki
Najpopularniejsze wakacyjne kierunki w Chorwacja