Domy i apartamenty wakacyjne na Istrii

Rozpocznij wyszukiwanie 12 891 homes w Istria teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Istria

Dom dla 4 osób w Vinez, z taras
4,8
11 recenzje
Vinez, Wschodnie Wybrzeże Istrii
od
132 złza noc
Duży apartament dla 6 osób w Banjole, z taras
Banjole, Południowe Wybrzeże Istrii
od
217 złza noc
Apartament dla 4 osób w Manjadvorci, z taras
4 osób, 1 sypialni, 7,9km do plaży
Manjadvorci, Południowe Wybrzeże Istrii
od
145 złza noc
Apartament dla 2 osób w Vintijan
2 osób, 1,1km do plaży
Vintijan, Południowe Wybrzeże Istrii
od
111 złza noc
Apartament dla 4 osób w Poreč, z ogród
4 osób, 2 sypialni, 550m do plaży
Poreč, Zachodnie Wybrzeże Istrii
od
264 złza noc
Apartament dla 4 osób w Sisan, z taras
4 osób, 1 sypialni, 4,5km do plaży
Sisan, Południowe Wybrzeże Istrii
od
111 złza noc
Apartament dla 4 osób w Sisan, z taras
4 osób, 1 sypialni, 4,4km do plaży
Sisan, Południowe Wybrzeże Istrii
od
200 złza noc
Duży dom dla 6 osób w Manjadvorci, z taras
5,0
1 recenzja
Manjadvorci, Południowe Wybrzeże Istrii
od
251 złza noc
Apartament dla 2 osób w Novigrad, z taras, zwierzęta dozwolone
5,0
1 recenzja
Novigrad, Zachodnie Wybrzeże Istrii
od
132 złza noc
Dom dla 5 osób w Europa
5 osób, 2 sypialni, 8,5km do plaży
5,0
1 recenzja
Istria
od
196 złza noc
Apartament dla 3 osób w Kavran, z taras, zwierzęta dozwolone
Kavran, Południowe Wybrzeże Istrii
od
115 złza noc
Apartament dla 6 osób w Rovinjsko Selo
Rovinjsko Selo, Zachodnie Wybrzeże Istrii
od
183 złza noc
Duży dom dla 7 osób w Gračišće, z basen i taras
7 osób, 3 sypialni
Gračišće, Środkowa Istria
od
456 złza noc
Apartament dla 4 osób w Loborika, z taras, zwierzęta dozwolone
Loborika, Południowe Wybrzeże Istrii
od
119 złza noc
Apartament dla 2 osób w Matohanci, z taras i sauna oraz basen, zwierzęta dozwolone
4,4
6 recenzje
Matohanci, Środkowa Istria
od
128 złza noc
Apartament dla 4 osób w Pula, z taras, zwierzęta dozwolone
4,5
130 recenzje
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
128 złza noc
Apartament dla 2 osób w Peroj, z taras
5,0
1 recenzja
Peroj, Południowe Wybrzeże Istrii
od
111 złza noc
Duży apartament dla 6 osób w Šajini, z taras
6 osób, 3 sypialni, 11,1km do plaży
Šajini, Południowe Wybrzeże Istrii
od
183 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Istria

  • Morze Adriatyckie
  • Malownicze plaże
  • Bogata fauna i flora
  • Architektura

Najpopularniejsze w Istria

Basen 4 442
Internet 10 313
Zwierzęta dozwolone 4 822
Balkon/ taras 9 251
TV 10 721
Klimatyzacja 10 198
Ogród 6 147
Parking 10 611
Pralka 7 246

Apartamenty wakacyjne na Istrii

Istria to jeden z najbardziej uczęszczanych regionów Chorwacji. Jednym z powodów popularności tego półwyspu są jego przepiękne plaże. Wielu naszych rodaków decyduje się także na odwiedzenie tej części adriatyckiego wybrzeża z pragmatycznych powodów. Droga z Polski do Puli jest o wiele prostsza niż ta wiodąca na przykład do Dubrownika. Na terenie całej Istrii czekają świetnie przygotowane apartamenty wakacyjne. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście te leżące przy samym wybrzeżu. Jeśli jednak jedziemy własnym samochodem, możemy również wynająć mieszkanie w głębi półwyspu. Dojazd do kąpielisk nie zajmie nam dużo czasu, a jednocześnie będziemy mogli liczyć na o wiele mniejszy tłok w restauracjach.

Wille na wynajem na terenie Istrii

Wille to rodzaj zakwaterowania, który jest właściwie synonimem luksusu. Tego typu domy wakacyjne znajdziemy na całym półwyspie od Opatiji do Umagu. Wille mają do dyspozycji kilka pokoi, przestronny ogród oraz niejednokrotnie basen. Możemy się zdecydować na tego typu akomodację, jeśli chcemy przeżyć wakacje w warunkach podwyższonego komfortu. Pamiętajmy też jednak, że tego typu dom warto wynająć większą grupą. Wtedy nasz urlop dalej będzie luksusowy, a jednocześnie zachowamy o wiele więcej pieniędzy w portfelu.

Malownicza uliczka w Rovinj
Malownicza uliczka w Rovinj

Położenie i komunikacja

Jak dojechać na Istrię?

Najwięcej Polaków decyduje się na dojazd własnym samochodem. W zależności od tego, z której części kraju się wybieramy, czeka nas trasa przez Czechy, Słowację, Węgry lub niekiedy Słowenię i Austrię. Przebycie drogi z Warszawy zajmuje w przybliżeniu dwanaście godzin. Możliwa jest także podróż autobusem. W tym wypadku w dziewięćdziesięciu procentach wypadków musimy się jednak nastawiać na przesiadkę w Zagrzebiu. Najszybsza jest oczywiście podróż drogą lotniczą. Porty powietrzne znajdują się zarówno w Puli, jak i Rijece. Niestety nie są one szczególnie uczęszczanymi kierunkami i nie ma co liczyć na ustrzelenie rekordowo tanich biletów.

Przemieszczenia się po Istrii

Jeśli planujemy przemieszczać się po Istrii bez własnego samochodu, najważniejszym środkiem lokomocji będą dla nas autobusy. Pomiędzy licznymi miastami i wioskami półwyspu kursują państwowi oraz prywatni przewoźnicy. Oczywiście obowiązuje zasada, że im bardziej popularna jest dana miejscowość, tym łatwiej będzie do niej dojechać. Dobrym pomysłem na przemieszczanie się po miasteczkach położonych na wybrzeżu mogą być też promy oferowane przez przedsiębiorstwo Jadrolinia.

Warto wiedzieć

Kiedy wyjechać na Istrię?

Lato w Chorwacji rozpoczyna się w czerwcu, a trwa aż do końca września. W tym okresie możemy liczyć na słoneczną i właściwie bezdeszczową pogodę. Pamiętajmy jednak, że w lipcu i sierpniu trwa szczyt sezonu turystycznego. Pojawiają się większe tłumy, a ceny nieznacznie idą w górę. Dlatego warto rozważyć wyjazd właśnie w czerwcu lub wrześniu.

Imprezy kulturalne na Istrii

Co lato w Puli odbywa się festiwal Histria, na który składają się liczne wydarzenia kulturalne. Możemy tutaj zobaczyć między innymi międzynarodowe gwiazdy. W Porecu natomiast odwiedzimy cykl Giostra Porec, podczas której odbywają się imprezy powiązane z historią.

W obrysie półwyspu można dostrzec kształt serca.

5 największych atrakcji Istrii

Amfiteatr w Puli
Amfiteatr w Puli
1. Miasteczko Rovinj

Niewielka miejscowość przyciąga swoim położeniem oraz walorami architektonicznymi. Tutejsze wybrzeże otaczają liczne wysepki, a sam Rovinj do siedemnastego wieku też był wyspą. Uliczki miasta są tak malownicze, że aż wydają się lekko nierealne. Będziemy tu mogli spacerować po niewielkich, brukowanych zakątkach co chwile mijając pałace z czasów weneckich.

2. Amfiteatr w Puli

Bliźniak Koloseum zbudowany na Istrii. Pochodzi z pierwszego wieku naszej ery i w czasach największej świetności mógł pomieścić dwadzieścia trzy tysiące widzów. W starożytności odbywały się w nim walki gladiatorów oraz niekiedy naumachie - przedstawienia inscenizujące bitwy morskie. Dzisiaj amfiteatr dalej spełnia funkcję rozrywkową, ale zupełnie innego rodzaju. Odbywają się tutaj koncerty gwiazd światowego formatu.

3. Najmniejsze miasto świata

Na północy półwyspu znajdziemy Hum - miejscowość określaną jako najmniejsze miasto świata. Oczywiście mamy tutaj do czynienia z chwytem marketingowym. Rekordowo niska populacja nie została w stu procentach potwierdzona. Faktem jest jednak, że w Hum żyje dwadzieścia jeden osób. Jednocześnie ilość mieszkańców nie jest jego jedyną atrakcją. Miejscowość posiada świetnie zachowaną strukturę urbanistyczną pochodzącą z jedenastego wieku i na wielu turystach robi piorunujące wrażenie.

4. Wyspy Briońskie

Nieopodal Puli leży archipelag złożony z dwóch większych oraz dwunastu mniejszych wysp. Mają one do zaoferowania liczne atrakcje. Już sam ich widok może sprawiać wiele radości. Na terenie tych niewielkich skrawków lądu znajdują się jednak także rezerwat przyrody, muzeum przywódcy Jugosławii - Josipa Broz Tito oraz zabytki pochodzące z czasów rzymskich.

5. Błękitny kanał

Niedaleko miasteczka Rovinj zobaczymy Zatokę Limską nazywaną też niekiedy błękitnym kanałem. Ma ona długość niemal dziesięciu kilometrów i szerokość pięciuset metrów. W niektórych częściach brzegi zatoki tworzą strome zbocza, na których możemy znaleźć liczne jaskinie. Niektóre z nich były zamieszkiwane przez neolitycznych ludzi. Obecnie obszar uznawany jest za rezerwat przyrody i stanowi siedlisko wielu gatunków ryb oraz ptaków.