Domy i apartamenty wakacyjne w Zagrzebiu

Rozpocznij wyszukiwanie 2 020 homes w Zagrzeb teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Zagrzeb

Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 50m²
4,9
72 recenzje
Zagrzeb
od
279 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
5,0
12 recenzje
Zagrzeb
od
262 złza noc
Apartament dla 2 osób
4,9
297 recenzje
Zagrzeb
od
131 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 38m²
5,0
331 recenzje
Zagrzeb
od
218 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni
5,0
7 recenzje
Zagrzeb
od
253 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
5,0
31 recenzje
Zagrzeb
od
314 złza noc
Apartament dla 5 osób
5 osób, 2 sypialni
5,0
242 recenzje
Zagrzeb
od
257 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 2 sypialni
5,0
26 recenzje
Zagrzeb
od
187 złza noc
Apartament dla 4 osób
5,0
43 recenzje
Zagrzeb
od
196 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 2 sypialni
5,0
113 recenzje
Zagrzeb
od
248 złza noc
Apartament dla 3 osób
5,0
218 recenzje
Zagrzeb
od
589 złza noc
Apartament dla 4 osób
5,0
124 recenzje
Zagrzeb
od
231 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
5,0
29 recenzje
Zagrzeb
od
327 złza noc
Apartament dla 3 osób, z ogród
5,0
181 recenzje
Zagrzeb
od
227 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 2 sypialni
4,9
99 recenzje
Zagrzeb
od
362 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
6 osób, 2 sypialni
4,9
66 recenzje
Zagrzeb
od
658 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
4,9
225 recenzje
Zagrzeb
od
327 złza noc
Apartament dla 4 osób
4,9
31 recenzje
Zagrzeb
od
571 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Zagrzeb

  • Piękne zabytki
  • Dobra kuchnia
  • Kultura i sztuka
  • Życie nocne

Najpopularniejsze w Zagrzeb

Internet 367
Zwierzęta dozwolone 94
Balkon/ taras 156
TV 344
Klimatyzacja 328
Parking 279
Pralka 254
Ogrzewanie 348
Winda 82

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Zagrzebiu

Apartamenty wakacyjne w pełnym zabytków centrum

Zagrzeb, pełna uroku chorwacka stolica, uwodzi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą starego miasta. Jej historyczne centrum to dobre miejsce na spędzenie kilku intensywnych dni. Apartamenty wakacyjne, które przypadną do gustu rodzinom z dziećmi, mające pełne wyposażenie oraz dające możliwość bezpiecznego zostawienia samochodu na parkingu, znajdują się w centralnej dzielnicy Gornij Grad, czyli w Górnym Mieście, w bliskim sąsiedztwie muzeów i pomników. Jeśli natomiast wakacje bez ukochanego psa to nie wakacje, warto pomyśleć o mieszkaniach zlokalizowanych w takich dzielnicach Zagrzebia jak Kajzerica czy Siget.

Domy w zaciszu

Piękne domy wakacyjne, głównie wykonane z drewna, z klimatem i przyjaznym otoczeniem, można znaleźć na północ od centrum. Taki dom otoczony pięknym ogrodem to oaza spokoju, która gwarantuje doskonały wypoczynek i naładowanie baterii. Domy wakacyjne z pełnym wyposażeniem oraz z możliwością przebywania na urlopie ze zwierzęciem znajdują się w niezwykle malowniczych lokalizacjach. Są to takie miejsca jak Zaluka, okolice Sesvete i Goranec.

Położenie i komunikacja

U stóp malowniczych gór Medvednica

Zagrzeb rozpościera się nad brzegami rzeki Sawy, a nad nim góruje masyw górski Medvednica. Miasto jest ważnym ośrodkiem kulturalnym i gospodarczym, a przy tym cechuje się wyjątkowo piękną architekturą i świetnym zapleczem gastronomicznym. Lato w Zagrzebiu to mocne słońce i wysokie temperatury. Zimą jest chłodno, zaledwie kilka stopni powyżej zera. Miasto jest świetnie skomunikowane, zarówno za pomocą rozbudowanej siatki autobusowych i tramwajowych połączeń miejskich, jak i dzięki okalającym je nitkom aż sześciu autostrad, w tym A1 i A6. Port lotniczy Zagrzeb ulokowany jest na południe od chorwackiej stolicy, w odległości ok. 10 km od samego centrum. Jest to główna baza lini lotniczych Croatia Airlines.

Dwa miasta

Zagrzeb składa się z dwóch zasadniczych części, czyli z Górnego Miasta (Gornij Grad) i Dolnego Miasta (Dolnij Grad). To pierwsze pełne jest dawnej architektury, kameralnych uliczek, placów, kawiarni i starych kościołów. Drugie natomiast, cechuje się budynkami w nowoczesnym stylu, będącymi siedzibami oficjalnych instytucji i największych firm. Ten wyraźny podział pozwala rozdzielić Zagrzeb na część turystyczną, z muzeami, restauracjami i muzeami, i na część nieco mniej obleganą przez turystów, ale także gwarantującą wiele wspaniałych obiektów, takich jak na przykład secesyjne kamienice czy pasaż Oktogon, zamykany od góry przez imponującą kopułę z witrażami.

Widok na Zagrzeb
Widok na Zagrzeb

Ciekawe miejsca i zabytki

Place i kościoły

Zarówno Górne Miasto, jak i Dolne Miasto jest zdominowane przez liczne place, przy których koncentruje się turystyczne i kawiarniane życie. W Górnym Mieście można zajrzeć na plac św. Marka z neogotyckim kościołem pod tym samym wezwaniem lub Plac Jezuicki wraz z kościołem św. Katarzyny, który stanowi pierwszą budowlę barokową, jaka została wzniesiona na terenie Chorwacji. Z kolei w Dolnym Mieściegłównym miejscem spotkać jest plac bana Josipa Jelačicia, który okalają z każdej strony piękne secesyjne kamienice. Od placu odchodzi znana w całej Chorwacji ulica handlowa Ilica, przy której mieszczą się luksusowe sklepy znanych światowych marek.

Specjały chorwackiej kuchni

Wielu osobom kuchnia Chorwacji kojarzy się głownie z rybami i owocami morza, wszak kraj ma dostęp do Adriatyku. W Zagrzebiu nie ma jednego dominującego kulinarnego nurtu, miasto czerpie po trochu z każdego regionu. Bez trudu można więc zjeść burek, czyli płaski chleb z mięsnym, warzywnym lub serowym nadzieniem, rybę z grilla lub z pieca, albo cevapcici, czyli mięsne paluszki w gulaszowym sosie, podawane często w towarzystwie frytek i sałatki. Chorwaci na deser serwują pyszne zawijane ciasto strukli, które w swoim wnętrzu kryje twaróg. Miłośnicy mięsa powinni skusić się na lokalnie produkowaną suszoną szynkę. Słony i twardy ser z wyspy Pag oraz owoce morza i chorwackie wino uzupełniają to niezwykle bogate menu.

W Zagrzebiu, przy jednej parafii działa kawiarnia, w której nie płaci się pieniędzmi a modlitwą. Kawa kosztuje cztery "Ojcze nasz".
Kościół św. Marka w Zagrzebiu
Kościół św. Marka w Zagrzebiu

3 rzeczy do zrobienia w Zagrzebiu

1. Przejażdżka najkrótszą miejską kolejką świata

Trwa zaledwie 55 sekund. Linowo-szynowa kolejka łączy Górne Miasto z Dolnym Miastem, zaś jej trasa wynosi 66 metrów. To atrakcja dla turystów, ale i ważny element miejskiej komunikacji dla mieszkańców, którzy dzięki temu mogą zapomnieć o pokonywaniu stromego podejścia.

2. Nietypowy kulisty pomnik

Pomnik, który ulokowano w Dolnym Zagrzebiu przedstawia Słońce. Nazywa się on Zagreb Solar System i okrągła kula jest tylko początkiem zabawy. Otóż, w całym mieście rozlokowano planety naszego Układu Słonecznego w pewnej odległości od Słońca - oczywiście we właściwej skali, ale odwzorowującej prawdziwe odstępy między Słońcem a planetami. Zabawa polega na tym, aby je wszystkie odnaleźć.

3. Wyjątkowe muzeum

W Zagrzebiu mieści się bardzo ciekawe muzeum. Museum of Broken Relationships gromadzi i prezentuje przedmioty i eksponaty będące świadkami nieudanych związków. Każdemu eksponatowi towarzyszy jakaś historia i to właśnie te historie są siłą placówki.

Pobliskie wakacyjne kierunki