Domy i apartamenty wakacyjne w Puli

Rozpocznij wyszukiwanie 2 624 homes w Pula teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Pula

Apartament dla 5 osób w Pula, z taras i widok, zwierzęta dozwolone
4,7
12 recenzje
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
122 złza noc
Duży apartament dla 8 osób w Pula, z taras
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
361 złza noc
Apartament dla 4 osób w Pula, z balkon/ taras i taras oraz widok
4,6
8 recenzje
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
122 złza noc
Duży apartament dla 4 osób w Pula, z widok i taras oraz balkon/ taras, zwierzęta dozwolone
4,4
143 recenzje
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
130 złza noc
Apartament dla 3 osób w Pula, z taras i balkon/ taras, zwierzęta dozwolone
4,0
15 recenzje
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
104 złza noc
Duży apartament dla 6 osób w Pula
2,8
2 recenzje
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
161 złza noc
Duży apartament dla 4 osób w Pula, z taras
4 osób, 2 sypialni, 800m do plaży
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
174 złza noc
Duży apartament dla 6 osób w Pula, z taras
6 osób, 3 sypialni, 3,4km do plaży
4,3
1 recenzja
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
170 złza noc
Resort dla 4 osób w Pula, z taras
4,0
847 recenzje
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
217 złza noc
Dom dla 6 osób w Pula, z ogród
5,0
36 recenzje
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
852 złza noc
Duży apartament dla 4 osób w Pula, z taras i widok
4,6
24 recenzje
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
113 złza noc
Apartament dla 2 osób w Pula, z taras
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
91 złza noc
Apartament dla 5 osób w Pula, z taras
5 osób, 2 sypialni, 1,3km do plaży
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
222 złza noc
Apartament dla 3 osób w Pula, z taras i widok
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
330 złza noc
Duży dom dla 10 osób w Pula, z taras i basen
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
1 026 złza noc
Duży dom dla 6 osób w Pula, z ogród
6 osób, 3 sypialni, 700m do plaży
5,0
1 recenzja
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
396 złza noc
Apartament dla 5 osób w Pula, z taras
5 osób, 3 sypialni, 450m do plaży
4,8
10 recenzje
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
400 złza noc
Apartament dla 6 osób w Pula, z ogród
5,0
12 recenzje
Pula, Południowe Wybrzeże Istrii
od
348 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Pula

  • Chorwacja
  • Morze Adriatyckie
  • Imponujące zabytki
  • Wydarzenia kulturalne

Najpopularniejsze w Pula

Internet 1 533
Zwierzęta dozwolone 462
Balkon/ taras 1 219
TV 1 500
Klimatyzacja 1 518
Ogród 767
Parking 1 450
Pralka 1 245
Ogrzewanie 864

Najlepsze apartamenty w Puli

Apartamenty wakacyjne w Puli

Istria to półwysep wyjątkowo mocno oblegany przez turystów. Największym jego miastem jest właśnie Pula. Nic więc dziwnego, że w sezonie panuje tutaj nieprzerwany ruch. Miejscowość jest świetnie przygotowana na przyjęcie wczasowiczów. Odwiedzający ją ludzie mają do dyspozycji między innymi apartamenty wakacyjne. Pozwalają one spędzić urlop w atmosferze pełnej prywatności. Wynajmując tego typu mieszkanie, otrzymujemy na wyłączność kilka sypialni, kuchnię oraz łazienkę. Bardzo często apartamenty posiadają również taras, z którego będziemy mogli podziwiać Adriatyk lub monumentalne ściany amfiteatru.

Domy wakacyjne w Puli

Wakacje w Puli pozwolą poznać życie adriatyckiego miasteczka. Aby poczuć się jak rodowici Chorwaci, na czas urlopu możemy wynająć domy wakacyjne. Wiele z tego typu kwater rozlokowanych jest wzdłuż półwyspów, na których leży miejscowość. Niektóre znajdują się też na jej obrzeżach. Decydując się na zarezerwowanie tych ostatnich otrzymujemy gwarancję większej prywatności.

Widok na Adriatyk
Widok na Adriatyk

Położenie i komunikacja

Jak dojechać do Puli

Najwięcej Polaków decyduje się na przejazd własnym samochodem. To ze względu na dużą ilość bagaży, jaką nasi rodacy zazwyczaj zabierają na każdy wakacyjny wypad. Wybierając podróż własnym pojazdem należy nastawiać się na kilkanaście godzin jazdy. Wprawni kierowcy bez problemu przejadą ten odcinek za jednym razem. Ci mniej doświadczeni powinni pomyśleć o zmienniku lub noclegu w połowie drogi. Możliwy jest także dojazd autobusem - tutaj musimy nastawiać się na co najmniej jedną przesiadkę (zazwyczaj w Zagrzebiu). Możemy także zdecydować się na podróż lotniczą. Samoloty do Puli wyruszają między innymi z Krakowa.

Przemieszczanie się po Puli

Transport publiczny na terenie miasta obsługiwany jest przez przedsiębiorstwo Pulapromet. Oferuje ono łącznie trzydzieści cztery linie autobusowe, z czego pięć wyjeżdża na obszary podmiejskie. Bilety jednorazowe pozwalają na godzinną, nieprzerwaną podróż jednym środkiem lokomocji. Jeśli planujemy spędzić w Puli więcej czasu, możemy kupić kartę komunikacyjną z możliwością doładowania. Osoby, które ją posiadają płacą za jeden przejazd niemalże o jedną trzecią mniej.

Warto wiedzieć

Kiedy odwiedzić Pulę?

Na całej Istrii upały zaczynają się już w czerwcu. Pogodę do plażowania często oferuje nawet jeszcze wrzesień. I właśnie te dwa miesiące warto przemyśleć jako najlepszy moment na odwiedzenie Puli. W lipcu i sierpniu bowiem czekają nas wręcz przytłaczające tłumy pragnące zwiedzić monumentalny amfiteatr. Miasto nie jest stricte turystyczne. Ma bardzo przemysłowy charakter i dlatego właśnie po sezonie pustoszeje jedynie w niewielkim stopniu. W dalszym ciągu będziemy mogli korzystać z wielu restauracji i atrakcji. Pamiętajmy jednak, że zima i jesień nad Adriatykiem to czas ulewnych deszczy.

Imprezy kulturalne w Puli

Amfiteatr kwalifikuje się jako wyjątkowe miejsce łączące w sobie starożytność i nowoczesność. W sezonie letnim bowiem w jego antycznych murach odbywają się koncerty największych gwiazd światowego formatu. W trakcie letniego festiwalu Histria możemy liczyć także na wiele pomniejszych wydarzeń. Wielu turystów zainteresuje też zapewne jeden z największych festiwali filmowych odbywających się na świeżym powietrzu.

Przez pewien czas w Puli mieszkał irlandzki pisarz James Joyce.

5 największych atrakcji Puli

Amfiteatr w Puli
Amfiteatr w Puli
1. Amfiteatr

W Puli zobaczymy szósty co do wielkości rzymski amfiteatr. Budowla góruje nad miastem i jest widoczna właściwie z każdego jego punktu. W czasach swojej świetności mieściła ponad dwadzieścia tysięcy ludzi, którzy przybywali tutaj, aby oglądać walki gladiatorów. W średniowieczu w amfiteatrze odbywały się z kolei turnieje rycerskie.

2. Świątynia Augusta

Amfiteatr to najsłynniejsza, ale nie jedyna pamiątka po czasach rzymskich. Zobaczymy tutaj również pochodzącą z pierwszego wieku naszej ery Świątynię Augusta. Została zbudowana na cześć pierwszego władcy Rzymu, który mianował się cesarzem (cezarem). W trakcie swojego długiego istnienia budowla była miejscem pogańskiego kultu, kościołem oraz spichlerzem. Pomimo że została zniszczona podczas drugiej wojny światowej, w dalszym ciągu zachowała część starożytnej chwały.

3. Łuk Sergiusza

Brama zbudowana w pierwszym wieku naszej ery jako pomnik na cześć poległych członków rzymskiego rodu Sergiuszy. Dzisiaj jest jednym z obiektów przypominających o tym, jak daleko w głąb dziejów sięga historia miasta. Łuk Sergiusza należy do elementów krajobrazu najczęściej umieszczanych na pocztówkach i zdjęciach z Puli.

4. Zamek

Pula odgrywała istotną rolę nie tylko w starożytnym Cesarstwie Rzymskim, ale też w Republice Weneckiej. To właśnie Wenecjanie zlecili wzniesienie zamku, który miał bronić portu oraz miasta. Pochodzi z szesnastego wieku i ma dosyć surowy charakter. Stojąca na wzgórzu budowla została zbudowana na planie gwiazdy, a na jej murach w dalszym ciągu zobaczymy działa. O wojskowym charakterze obiektu przypomina również otaczająca go fosa.

5. Przylądek Kamenjak

Leży już poza Pulą, ale od miasta oddziela go zaledwie kilkanaście kilometrów. Stanowi więc świetny cel jedno-dniowej wycieczki. Czeka tutaj na nas dziewicza przyroda - zarówno ożywiona, jak i nieożywiona. Zobaczymy formacje skalne, niewielkie wysepki oraz groty. Wyjątkowo atrakcyjne są niewielkie zatoczki, w których możemy plażować korzystając z niemal całkowitego odosobnienia. Obszar wchodzi też w skład parku krajobrazowego. Nic więc dziwnego, że możemy tutaj spotkać wiele chronionych i zagrożonych gatunków.