Domy i apartamenty wakacyjne w Nowym Dworze Mazowieckim

Domy i apartamenty wakacyjne w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozpocznij wyszukiwanie 11 homes w Nowy Dwór Mazowiecki teraz!

Wyszukaj noclegi

Bezpłatne anulowanie rezerwacji
Dom
Apartament
4,0
 i do góry

Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Dwór Mazowiecki

Apartament dla 6 osób, z balkon w Nowy Dwór Mazowiecki
Apartament dla 6 osób, z balkon
2 sypialni
4,7
(132 recenzje)
od 79 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Apartament dla 2 osób, z taras w Nowy Dwór Mazowiecki
Apartament dla 2 osób, z taras
1 sypialnia
4,1
(1290 recenzje)
od 157 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Apartament dla 2 osób, z ogród w Nowy Dwór Mazowiecki
Apartament dla 2 osób, z ogród
1 sypialnia
4,5
(1648 recenzje)
od 134 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Apartament dla 6 osób, z widok i taras, zwierzęta dozwolone w Nowy Dwór Mazowiecki
Apartament dla 6 osób, z widok i taras, zwierzęta dozwolone
2 sypialni
4,5
(162 recenzje)
od 217 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Apartament dla 6 osób, z widok i taras w Nowy Dwór Mazowiecki
Apartament dla 6 osób, z widok i taras
1 sypialnia
4,6
(25 recenzje)
od 240 zł / noc
Apartament dla 2 osób, z ogród, Dla rodziny w Nowy Dwór Mazowiecki
Apartament dla 2 osób, z ogród, Dla rodziny
1 sypialnia
4,1
(2007 recenzje)
od 120 zł / noc
Hotel dla 2 osób, z widok i ogród, Dla rodziny w Nowy Dwór Mazowiecki
Hotel dla 2 osób, z widok i ogród, Dla rodziny
1 sypialnia
3,9
(1345 recenzje)
od 190 zł / noc
Hotel dla 2 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone w Nowy Dwór Mazowiecki
Hotel dla 2 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
1 sypialnia
4,0
(1419 recenzje)
od 199 zł / noc
Pokaż wszystkie

Odnaleźć Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Dwór Mazowiecki

Mapa

Podkreśla w Nowy Dwór Mazowiecki

  • Mazowsze, Twierdza Modlin, Narew, Wisła, Muzeum Kampanii Wrześniowej, Napoleon

Ceny i dostępność

Ceny

415 zł
czerwiec
lipiec
sierpień
wrzesień
październik
Średnia cena za tydzień

Dostępność

0 %
czerwiec
lipiec
sierpień
wrzesień
październik
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Nowym Dworze Mazowieckim

Miasteczko, twierdza i lotnisko

Coś poszło nie tak i utknęliście na lotnisku w Modlinie? Czekacie na przesiadkę? A może od dawna chcieliście zobaczyć słynną twierdzę? Każdy powód jest dobry, by zostać w Nowym Dworze Mazowieckim i odkryć, że miasto jest żywym pomnikiem historii! Nowy Dwór dzieli się na dwie części. Jeśli przyjeżdżacie tu głównie po to, by zwiedzać twierdzę, ulokujcie się w jego północnej części. Centrum miasta z zabytkowymi kościołami i zapleczem gastronomicznym znajduje się zaś na południe od Narwi. Noclegi znajdziecie również w sąsiednich Broniarkach i Pomiechówku.

Znajdź namiastkę domu

Właściciele domów i apartamentów wakacyjnych często goszczą strudzonych podróżnych, dlatego w Nowym Dworze Mazowieckim możecie spodziewać się wyjątkowego komfortu. Znajdziecie tu przede wszystkim spore apartamenty, w których można poczuć się jak w domu. Goście otrzymują do dyspozycji przytulne, klimatyzowane wnętrza z tarasem lub balkonem, TV, internetem oraz parkingiem. Większość noclegów oferuje widok – na okoliczną przyrodę lub na monumentalną twierdzę. Popularnym udogodnieniem jest również ogród. Jeśli planujecie zatrzymać się tu na dłużej lub podróżujecie z dziećmi, znajdziecie tu apartamenty z kuchnią.

Wakacje w Nowym Dworze Mazowieckim

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Miasto historii

Nowy Dwór Mazowiecki to 30-tysięczne miasteczko znajdujące się ok. 35 kilometrów od Warszawy. Obecnie jest ważnym punktem komunikacyjnym, ponieważ znajduje się tu często wybierane lotnisko Modlin. Najważniejszym zabytkiem Nowego Dworu Mazowieckiego jest twierdza Modlin, jedna z największych w Polsce. Inicjatorem budowy twierdzy był sam Napoleon! Należące do twierdzy koszary są najdłuższym budynkiem w Europie – ciągną się aż przez 2250 metrów! Twierdza jest tak ogromna, że ma kilka tras zwiedzania: rosyjską, francuską, śladami II wojny światowej. Sam Nowy Dwór jest strategicznym punktem wojskowym już od czasów potopu szwedzkiego, gdy odbyła się tu bitwa pod Dworem Mazowieckim.

Gdzie Narew spotyka się z Wisłą

Miasto położone jest pośród malowniczej przyrody. Jedna z najbardziej dziewiczych polskich rzek – Narew wpada tu do Wisły. To właśnie Narew oddziela twierdzę od pozostałych zabudowań Nowego Dworu, które leżą „w klinczu” między Narwią a Wisłą. W mieście znajduje się Jezioro Okuńskie, a okolicę porastają liczne lasy. Znajduje się tu również kilka rezerwatów, m.in. Kępy Kazuńskie ma Wiśle oraz Dolina Wkry. Wszystko to sprawia, że to świetne miejsce na wycieczki rowerowe.

Podróżujący i aktywności

Nowy Dwór Mazowiecki dla miłośników historii

Niezależnie od tego, czy do Nowego Dworu trafiacie przypadkiem, czy świadomie, czeka Was historyczna uczta. Najważniejszym punktem jest oczywiście twierdza, którą najlepiej zwiedzić z przewodnikiem. Obejście wszystkich interesujących Was punktów zajmie jednak więcej niż jeden dzień! Na terenie twierdzy znajduje się Muzeum Kampanii Wrześniowej, gdzie można na własnej skórze przeżyć bombardowanie bunkra. Odwiedźcie też Redutę Napoleona. Nowoczesną placówką jest Centrum Edukacji Historycznej Prochownia 197. Multimedia w połączeniu z autentycznymi przedmiotami z epoki opowiadają o czasach II RP. Znajduje się tu również wyjątkowa wirtualna strzelnica, gdzie można stanąć na stanowisku z ckm-em.

Nowy Dwór Mazowiecki dla rodzin z dziećmi

Powyższe atrakcje przyciągają również rodziny z dziećmi. Zwiedzanie jest dostosowane do potrzeb najmłodszych. Twierdzę Modlin można zwiedzić szlakiem Baśki Murmańskiej. To...niedźwiedzica polarna, która zamieszkiwała twierdzę Modlin. Wzięła nawet udział w defiladzie polskiego wojska! To ona jest gospodynią szlaku-gry terenowej, która oprowadzi Was po twierdzy. Stosowne materiały możecie pobrać z jej osobistej strony internetowej! Zasłużona niedźwiedzica na tu nawet ulicę swojego imienia. Jedną z dużych atrakcji twierdzy jest wieża ciśnień. W okolicznym Pomiechówku można przenieść się do świata przyrody. W Parku Dolina Wkry znajdziecie ścieżkę edukacyjną oraz wieżę obserwacyjną.

W przypadku oblężenia twierdza mogła pomieścić nawet 100 tys. żołnierzy!

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Nowym Dworze Mazowieckim

1. Odwiedź Park Trzech Kultur

Jeden z miejskich parków nazwano Parkiem Trzech Kultur, by opowiedzieć historię trzech narodów, które zarządzały twierdzą. Najpierw byli to Francuzi z armii napoleońskiej, następnie twierdza przeszła w ręce rosyjskie, by po odzyskaniu niepodległości stać się polska. Szczegóły historii opowiadają tablice informacyjne w parku.

2. Zobacz opuszczony spichlerz

Fani historii oraz urban exploringu docenią Spichlerz nad Narwią, opuszczony budynek, który znajduje się przy samym brzegu rzeki, jakby miał do niej runąć. Choć ciężko tu już dostrzec, spichlerz był konstrukcją neorenesansową, a jeszcze parę lat temu jego wnętrza grały w adaptacji „Pana Tadeusza”.

3. Spaceruj nad Narwią

Wzdłuż brzegu Narwi ciągnie się spacerowa promenada. Z jednej strony dzika przyroda, z drugiej rozciąga się panorama miasta. To też ulubione miejsce wędkarzy. Znajduje się tu przystań Polskiego Związku Wędkarskiego.

4. Rozwikłaj tajemnice twierdzy

Twierdzę w Modlinie można również zwiedzić, rozwiązując tematyczne questy – zagadki i zadania do wykonania w związku z twierdzą. Jeden z questów dotyczy na przykład elitarnej grupy Cichociemnych. Materiały znajdziecie na stronie miasta.

5. Odkryj trójrzecze

Nowy Dwór Mazowiecki opływają aż 3 rzeki. Dostojna Wisła, Narew oraz Wkra, wzdłuż której rozciągają się tereny tak malownicze i dziewicze, że nie sposób uwierzyć, że znajdujemy się zaledwie 30 kilometrów od Warszawy. Organizuje się tu liczne spływy kajakowe, a w Nowym Dworze działa wiele wypożyczalni, które pokierują Was w odpowiednie miejsce.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Dwór MazowieckiBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Dwór MazowieckiHomeAway Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Dwór MazowieckiHomeAway Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Dwór MazowieckiFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Dwór MazowieckiFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Dwór MazowieckiVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Dwór MazowieckiVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Dwór MazowieckiHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Dwór MazowieckiHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Dwór MazowieckiAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Dwór MazowieckiAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Dwór MazowieckiAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Dwór MazowieckiAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Nowy Dwór Mazowiecki
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Mazowsze
  4. Nowy Dwór Mazowiecki