Domy i apartamenty wakacyjne w Radomiu

Domy i apartamenty wakacyjne w Radomiu

Rozpocznij wyszukiwanie 106 homes w Radom teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Radom

Główne atrakcje w w Radom

  • Zabytki
  • Rekreacja
  • Turystyka piesza
  • Lasy i woda
  • Miła atmosfera

Najlepsze Wakacyjne domy i apartamenty w w Radom

Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Radom

460 złdla 15 cze - 22 cze
490 zł średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
gru
mar
kwi
maj
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Radom

33%dla 15 cze - 22 cze
69% średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
gru
mar
kwi
maj
Procent dostępnych obiektów

Apartamenty wakacyjne w Radomiu

Apartamenty wakacyjne w sercu Radomia

Radom to miasto pełne ciekawych zabytków oraz dobrze zachowanej dawnej architektury. Chcąc być blisko jego centrum, warto wybrać na urlop lub weekendowy wypad apartamenty wakacyjne w Śródmieściu. Zagwarantują one dostęp do rozrywki, najlepszych restauracji oraz muzeów. Wszystko będzie w zasięgu kilku kroków. Apartamenty wakacyjne w centrum Radomia cechują się przede wszystkim kompletnym wyposażeniem na wysokim poziomie oraz dostępem do szybkiego internetu.

Domy wakacyjne na obrzeżach Radomia

Jeśli pełen witalnej energii miejski gwar to trochę za dużo dla zmęczonych osób, warto pomyśleć o miejscach na wypoczynek poza centrum. Z pomocą przyjdą domy wakacyjne na obrzeżach Radomia. Dobra komunikacja z centralną częścią miasta umożliwi szybkie przedostanie się do jego najważniejszych punktów. Natomiast najbliższe otoczenie i miłe oku widoki pozwolą na pełen relaks. Domy wakacyjne w Radomiu to dobra okazja do tego, aby spędzić wolny czas z rodziną, zaś urlop można bez problemu zabrać ze sobą psa. Wspomniane lokalizacje oferują także obszerne ogrody oraz bezpieczne miejsca do pozostawiania samochodu.

Położenie i komunikacja

Radom - miasto na południu Mazowsza

Choć historycznie Radom należy do ziemi sandomierskiej, to administracyjne stanowi część województwa mazowieckiego. Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane zarówno z Warszawą, jak i z innymi większymi i mniejszymi miastami. Duża ilość połączeń kolejowych i autobusowych sprawia, że Radom jest dobrym punktem przesiadkowym w regionie Mazowsza. Miasto leży przy drodze krajowej numer 7 wiodącej z północy na południe Polski. Radom ma własny port lotniczy Radom-Sadków. Inne najbliższe lotnisko to warszawskie Okęcie (ok. 100 km na północ od Radomia).

Nad Mleczną rzeką

Radom leży na rzeką Mleczną, zaś w jego obrębie mieści się piękny Las Kapturski, będący jedną z pozostałości dawnej Puszczy Radomskiej. Natomiast w północo-wschodniej części Radomia ulokowany jest rezerwat Dolina Kosówki. Jest tam wiele starych drzew, a niektóre z nich mają status pomników przyrody. Okolice Radomia są doskonałe na piesze wędrówki po płaskim i niewymagającym terenie, a także na rowerowe wycieczki. Niespełna 30 km na północny-wschód od miasta rozciąga się piękny Kozienicki Park Krajobrazowy. Warto poświęcić na niego cały dzień. Na jego terenie występuje ponad 200 gatunków ptaków. Są to m.in. zimorodek i orlik krzykliwy. Ze ssaków można tu spotkać jelenia, bobra i dzika, a także aż 16 gatunków nietoperzy.

Ciekawe miejsca i zabytki

Spacerem po Radomiu

Miasto Radom jest niezwykle ciekawe pod względem historycznym i architektonicznym. Warto poznać je, udając się na długi spacer po Śródmieściu i okolicznych dzielnicach. W tym celu można zapisać się na wycieczkę organizowaną przez Stowarzyszenie Droga Mleczna. Znawcy i miłośnicy miasta pokażą uczestnikom spaceru jest najciekawsze zakątki, a także podzielą się miejskimi ciekawostkami. Stowarzyszenie organizuje spacery z motywami przewodnimi. Raz jest to Dwudziestolecie Międzywojenne, raz powrót do PRL-u. Dzięki temu można dowiedzieć się wielu interesujących faktów dotyczących miejsc już nieistniejących. Dzięki takim spotkaniom, które prowadzą pełni pasji fachowcy, można dowiedzieć się, gdzie w Radomiu mieściła się najlepsza w całej przedwojennej Europie restauracja oraz jak w Radomiu wyglądały strajki w czerwcu 1976 roku.

Radom dla miłośników lotnictwa

Co dwa lata na radomskim lotnisku Sadków ma miejsce ciekawa tematyczna impreza. Radom Air Show, bo to tym wydarzeniu mowa, to pokazy akrobacji lotniczych w wykonaniu mistrzów z Polski i z innych krajów, m.in. z Włoch, Chorwacji czy z Finlandii. Podczas każdego Radom Air Show można również przyjrzeć się z bliska różnym ciekawym statkom powietrznym i helikopterom - głównie o znaczeniu wojskowym. Impreza odbywa się przeważnie na przełomie sierpnia i września.

W USA w stanie Illinois znajduje się miejscowość Radom. Została założona przez polskich emigrantów z Radomia.

3 rzeczy do zrobienia w Radomiu

1. Plażownie nad Zalewem Borki

W obrębie Radomia mieści się Zalew Borki. Powstał on w latach 70. ubiegłego wieku, w tzw. czynie społecznym. Po odnowieniu zalewu i jego otoczenia, miejsce to nabrało rekreacyjnego charakteru. Wokół zbiornika prowadzi ścieżka rowerowa, zaś na piaszczystym brzegu można zażywać słonecznych kąpieli. Zalew Borki zamieszkują liczne gatunki ryb, w tym karasie, płocie i sandacze.

2. W radomskiej fabryce broni

Fabryka broni Łucznik w Radomiu jest producentem karabinków i pistoletów na potrzeby różnego typu służb. Firma od niedawna ma nową siedzibę, którą można zwiedzać w wybranych terminach. Zwiedzający mogą obejrzeć wystawę borni produkowanej tu przed laty (fabryka powstała w 1922 roku), a także przyjrzeć się procesowi produkcyjnemu, który odbywa się na co dzień.

3. Miasto Kazimierzowskie

Miasto Kazimierzowskie to historyczna dzielnica Radomia, która graniczy z lokalnym Starym Miastem i Śródmieściem. Do najważniejszych zabytków Miasta Kazimierzowskiego, lokowanego przez króla Kazimierza Wielkiego, należą m.in. kościół farny w stylu gotyckim, barokowe domy Gąski i Esterki, ulica Rwańska ze swoją zabytkową zabudową oraz pozostałości murów miejskich z okresu średniowiecza.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej