Domy i apartamenty wakacyjne w Warszawie Śródmieście

Domy i apartamenty wakacyjne w Warszawie Śródmieście

Rozpocznij wyszukiwanie 1 661 homes w Warszawa (Śródmieście) teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Warszawa (Śródmieście)

Główne atrakcje w w Warszawa (Śródmieście)

  • Muranów, Bulwary, Pałac kultury, Wisła, Pałac Królewski, Socrealizm

Najlepsze Wakacyjne domy i apartamenty w w Warszawa (Śródmieście)

Goście są zgodni: te pobyty są wysoko oceniane pod względem lokalizacji, czystości i nie tylko.
Apartament Wakacyjny dla 4 osoby w Warszawa (śródmieście), Warszawa
Apartament Wakacyjny dla 4 osoby w Warszawa (śródmieście), Warszawa, Zdjęcie 1
Apartament Wakacyjny dla 4 osoby w Warszawa (śródmieście), Warszawa, Zdjęcie 2
Apartament Wakacyjny dla 4 osoby w Warszawa (śródmieście), Warszawa, Zdjęcie 3
Apartament Wakacyjny dla 4 osoby w Warszawa (śródmieście), Warszawa, Zdjęcie 4
więcej...
Warszawa (śródmieście), Warszawa
Apartament Wakacyjny • 35 m² • 1 sypialnia
10,0
OPIS BUDYNKU I OKOLICYTen piękny apartament z jedną sypialnią znajduje się przy ulicy Nowy Świat w samym centrum Warszawy. Okolica jest dobrze skomunikowana i posiada rozbudowaną infrastrukturę miejską. W pobliżu znajduje się wiele przystanków autobusowych i tramwajowych oraz stacji metra, zapewniających dogodny dojazd do wszystkich dzielnic. Najbliższa stacja metra "Nowy Świat - Uniwersytet" znajduje się zaledwie 400 metrów od apartamentu! Nowy Świat to doskonała lokalizacja z najważniejszymi atrakcjami dostępnymi na wyciągnięcie ręki. Ulica otoczona jest kultowymi punktami Warszawy, np. s...
od 191 zł / noc
Studio dla 4 osoby w Warszawa (śródmieście), Warszawa
Studio dla 4 osoby w Warszawa (śródmieście), Warszawa, Zdjęcie 1
Studio dla 4 osoby w Warszawa (śródmieście), Warszawa, Zdjęcie 2
Studio dla 4 osoby w Warszawa (śródmieście), Warszawa, Zdjęcie 3
Studio dla 4 osoby w Warszawa (śródmieście), Warszawa, Zdjęcie 4
więcej...
Warszawa (śródmieście), Warszawa
Studio • 30 m² • 4 Sypialnie
BUILDING AND AREA DESCRIPTIONA cozy apartment located in the immediate vicinity of the Old Town and New Town, at Franciszkańska Street. The location is primarily a dynamically developing district, a place that combines atmospheric peace with a modern, metropolitan character. Franciszkańska Street is well-connected, extensive city infrastructure, numerous bus and tram stops as well as metro stations allow you to conveniently move around the Capital - the nearest Metro station is 1 kilometer from the apartment! In the close vicinity, there are many attractive places and iconic points on the m...
od 134 zł / noc
Apartament Wakacyjny dla 4 osoby w Warszawa (śródmieście), Warszawa
Apartament Wakacyjny dla 4 osoby w Warszawa (śródmieście), Warszawa, Zdjęcie 1
Apartament Wakacyjny dla 4 osoby w Warszawa (śródmieście), Warszawa, Zdjęcie 2
Apartament Wakacyjny dla 4 osoby w Warszawa (śródmieście), Warszawa, Zdjęcie 3
Apartament Wakacyjny dla 4 osoby w Warszawa (śródmieście), Warszawa, Zdjęcie 4
więcej...
Warszawa (śródmieście), Warszawa
Apartament Wakacyjny • 40 m² • 1 sypialnia
6,0
(2 recenzje)
BUILDING AND AREA DESCRIPTIONA comfortable apartment located in the very center of Warsaw at Krucza Street. The locations are distinguished by the closeness of nature and the unique space in the city center. Perfectly connected and developed city infrastructure, numerous bus and tram stops as well as metro stations make it easy to get around Warsaw. The nearest metro station is only 350 meters from the apartment! Krucza Street is an excellent location that provides access to various attractions, a street surrounded by iconic points of Warsaw, offering a wide range of shopping, service, culi...
od 191 zł / noc

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Warszawa (Śródmieście)

756 złdla 15 cze - 22 cze
1138 zł średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Warszawa (Śródmieście)

39%dla 15 cze - 22 cze
76% średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Warszawie Śródmieście

Dumna stolica

Zamieszkaj w samym sercu Warszawy! Śródmieście to centralna dzielnica Warszawy. Jeśli boicie się zbyt dużych odległości w stolicy podczas zwiedzania, ulokujcie się właśnie tutaj. Nocleg przy Marszałkowskiej, a może przy doskonale karmiącej Poznańskiej? Dla widoku na Pałac Kultury wybierzcie okolice Ronda ONZ i Placu Grzybowskiego. Chcecie być w samym centrum wydarzeń? Szukajcie na Chmielnej lub Nowym Świecie. Mariensztat to romantyczny zakątek na tyłach warszawskiej starówki, a przylegające doń Powiśle to spokojna dzielnica. Wybierzcie zielony Solec, jeśli chcecie budzić się z biegiem Wisły za oknem.

Obudź się nad Wisłą

Gotowi na nocleg w stolicy? W Warszawie Śródmieście możecie zamieszkać przede wszystkim w gustownie urządzonych apartamentach, loftach i dwupoziomowych mieszkaniach. Przyjechać możecie zarówno w pojedynkę, jak i z Waszą połówką lub w kilkuosobowym gronie. Wiele obiektów oferuje świetny widok na warszawski skyline z Pałacem Kultury na czele lub na brzegi Wisły. Wśród typowych udogodnień dominują dostęp do internetu przez Wi-Fi, TV, funkcjonalna kuchnia oraz parking. Znajdziecie tu także obiekty oferujące znacznie więcej – taras z miejscem do siedzenia, jacuzzi, basen lub saunę.

Wakacje w Warszawie Śródmieście

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Na dachu Warszawy

Śródmieście jest obszerną dzielnicą Warszawy. Obejmuje zarówno doskonale znane obszary Warszawy, jak i bardziej ustronne, zaskakujące zakątki. Od zachodu rejon ograniczają dwie kluczowe dla Warszawy arterie – al. Jana Pawła II oraz al. Niepodległości, a od wschodu Wisła z rozciągającymi się wzdłuż jej brzegu bulwarami. Ostatnim południowym punktem Śródmieścia są Królewskie Łazienki z przepięknym Pałacem na Wodzie i amfiteatrem, w którym odbywają się koncerty chopinowskie. Powiśle wraz z Solcem i Agrykolą to jedne z najpiękniejszych terenów spacerowych. Dojdziecie tędy do postmodernistycznej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiej, na której dachu mieści się...ogród z przepięknym widokiem na Wisłę.

Warszawa Centralna

Poruszając się w obrębie Śródmieścia, można zobaczyć wszystkie klasyczne zabytki stolicy. W centrum stoi naturalnie Pałac Kultury i Nauki. Kierując się na wschód przez Ogród Saski, Plac Defilad i Grób Nieznanego Żołnierza, można dojść do Traktu Królewskiego, przy którym znajduje się Pałac Prezydencki, Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta. Przy Krakowskim Przedmieściu znajduje się brama Uniwersytetu Warszawskiego oraz pomnik Kopernika. Ulicą Nowy Świat dojdziecie tędy do słynnej palmy. Stąd niedaleko na Plac Trzech Krzyży, a dalej na Wiejską, gdzie mieści się Sejm RP. W wystawnym Parku Ujazdowskim możecie spotkać niezwykle rzutkie i pewne siebie wiewiórki, a w Łazienkach Królewskich dumnie przechadzają się pawie.

Podróżujący i aktywności

Warszawa Śródmieście dla entuzjastów architektury

Szczególnie dla entuzjastów socrealizmu i brutalizmu. Śródmiejska Warszawa obfituje w wyborne realizacje spod znaku tych stylów. Zwiedzanie możecie zacząć od Pałacu Kultury i Nauki. Przesuwając się dalej, nie pomińcie zakamarków centralnych stacji kolejowych – Dworca Centralnego, Warszawy Śródmieście i stacji WKD z pięknymi pawilonami wejściowymi.Przy Smolnej 8 zwróćcie uwagę na słynny „Młotek”, kilkunastopiętrowy blok mieszkalny zakończony wysuniętym dachem, pod którym mieścił się kiedyś klub muzyczny! Stamtąd zejdźcie schodami na stację Warszawa Powiśle i wypijcie kawę w pawilonie dworca. Marszałkowska poprowadzi Was na Plac Konstytucji, gdzie znajdują się monumentalne zabudowania osiedla MDM z socrealistycznymi płaskorzeźbami i słynnym neonem siatkarki. Jeśli po tym wszystkim zatęsknicie za klasyczną architekturą, nacieszcie oczy przepięknym gmachem Politechniki.

Warszawa Śródmieście dla miłośników historii

Znajdziecie tu wiele śladów wojny. Na Muranowie znajduje się Muzeum Więzienia Pawiak, opowiadające o nazistowskim więzieniu. Muranów to także dawna dzielnica żydowska i znaczna część warszawskiego getta. Przy ulicy Stawki znajdował się niechlubny Umschlagplatz, z którego ruszały transportu do obozów. O Holokauście, ale też o całej, ponad 1000-letniej historii Żydów w Polsce opowiada nowoczesne Muzeum POLIN. O dziejach samego miasta dowiecie się więcej w wyremontowanym niedawno Muzeum Warszawy, znajdującym się w Rynku. Wystawa stała, „Rzeczy warszawskie” opowiada o historii miasta przez pryzmat przedmiotów.

Aż jedną czwartą powierzchni Warszawy zajmują tereny zielone!

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Warszawie Śródmieście

1. Napij się kawy

Jesteście na bieżąco z najnowszymi trendami świata kawy? W śródmiejskich kawiarniach zamówicie tonic espresso, cold brew, kawę speciality oraz napój na bazie ziaren z lokalnych palarni. Serca baristów zdobywa ostatnio mleko grochowe, doskonała alternatywa dla mleka krowiego.

2. Zobacz most z filmów

Usiądźcie na klimatycznych bulwarach z ulubionym napojem i kontemplujcie przepiękny pejzaż Wisły. Z jednej strony biała, lekka konstrukcja Mostu Świętokrzyskiego, który notorycznie pojawia się w polskich produkcjach filmowych i telewizyjnych, po drugiej stronie rzeki – dziki brzeg i biało-czerwony Stadion Narodowy.

3. Odkryj coś

Centrum Nauki Kopernik to nowoczesna placówka kulturowa, popularyzująca naukę. Jeśli straciliście nadzieję, że kiedykolwiek ogarniecie fizykę lub biologię, dajcie sobie ostatnią szansę. Wystawa w centrum oparta jest na doświadczeniach i prostych eksponatach tłumaczących zawiłe kwestie. Równie mocno wciąga dzieci i starszych.

4. Zobacz najpiękniejsze polskie obrazy

W warszawskiej filii Muzeum Narodowego zobaczycie takie klasyczne płótna jak „Stańczyk”, „Kazanie Piotra Skargi”, „Pomarańczarka” czy „Hamlet Polski”.

5. Zgub się na Starym Mieście

Bajkowa starówka Warszawy, choć zrekonstruowana, trafiła na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wejdźcie w małe uliczki i odkryjcie wyjątkowy klimat Warszawy z jej Rynkiem, pomnikiem Syrenki, Barbakanem i Mariensztatem.

FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Warszawa (Śródmieście)

Ile kosztuje wynajęcie domu lub apartamentu wakacyjnego w Warszawa?

Warszawa jest jednym z najdroższych dzielnic w Polska! Za pobyt tutaj zapłacisz około 418 zł za noc.

W których miesiącach najwięcej zaoszczędzimy na wynajmie wakacyjnym?

Jeśli szukasz budżetowych wakacji, najtańsze miesiące na urlop w Warszawa to lipiec (363 zł średnio za noc), kwiecień (366 zł), i sierpień (379 zł).

Które miesiące są najdroższe, jeśli chcemy zarezerwować urlop w Warszawa?

Analizując dane z ubiegłego roku, można powiedzieć, że koszt noclegu tutaj jest zazwyczaj wyższy w miesiącach styczeń (531 zł), luty (500 zł) i marzec (431 zł).

Czy lepiej jest planować wakacje w Warszawa z dużym wyprzedzeniem?

Wakacje last minute są tutaj możliwe, ponieważ przeciętna dostępność apartamentów wakacyjnych w Warszawa to 56 %, co jest powyżej średniej w Polska, patrząc na dane z poprzedniego roku.

W których miesiącach dostępność noclegów jest największa?

Miesiące, w których znajdziesz najwięcej opcji zakwaterowania to luty (ze średnią dostępnością 67 %), kwiecień (63 %) i październik (63 %), zgodnie z danymi z poprzedniego roku.

W których miesiącach ilość dostępnych apartamentów wakacyjnych w Warszawa jest najmniejsza?

Miesiącem z najwyższą średnią liczbą rezerwacji jest grudzień (średnio 48 % wszystkich zakwaterowań było dostępne w poprzednim roku). Następny to czerwiec (50 %) i sierpień (50 %).

Ile apartamentów wakacyjnych jest dostępnych do wynajęcia w Warszawa?

Holidu współpracuje z 5 różnymi partnerami i oferuje wybór 2 200 apartamentów wakacyjnych do wynajęcia w Warszawa.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej