Domy i apartamenty wakacyjne w Serock

Domy i apartamenty wakacyjne w Serock

Rozpocznij wyszukiwanie 32 homes w Serock teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Serock

Główne atrakcje w w Serock

  • Serock, Jezioro Zegrzyńskie, Bulwar Nadnarwiański, Pałac Krasińskich w Zegrzu, Grodzisko Barbarka, Jadwisin

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Serock

535 złdla 15 cze - 22 cze
524 zł średnia roczna
lip
sie
wrz
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Serock

< 1%dla 15 cze - 22 cze
0% średnia roczna
lip
sie
wrz
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Serock

Wakacje pełne ciszy i pięknej przyrody

Serock to niewielka miejscowość, ale za to bardzo ciekawa. Nie brakuje tu świetnie przygotowanej infrastruktury do uprawiania sportu oraz miejsca do zażywania kąpieli słonecznej. Miasto pochwalić się może także rozbudowaną bazą noclegową. Zdecydowana większość obiektów wakacyjnych położona jest w spokojnej okolicy. Atutem tych miejsce jest bliskość plaży. Wystarczy krótki spacer, aby się tam znaleźć. Z tego też względu jest to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi. Można tu spędzić dzień, zwiedzając miasto i jego zabytki, a popołudnie spędzić na zielonych terenach nad Narwią. Latem czas umilają liczne imprezy plenerowe, związane z patronem miasta św. Wojciechem.

Apartament z widokiem na jezioro

Obiekty noclegowe w Serocku przygotowane są z myślą o podróżujących w niewielkich grupach. Jednak w pobliżu miasta znaleźć można także domy wakacyjne przeznaczone dla większej liczby odwiedzających. Obiekty są przytulnie urządzone i wyposażone w niezbędne akcesoria. Dużym atutem są tarasy i prywatne ogrody, stanowiące idealne miejsce do zabaw dla dzieci. Podziwiać stąd można również piękny widok na Narew, a w okolicy nie brakuje ścieżek do uprawiania joggingu czy też trekkingu. Domy wakacyjne zapewniają dostęp do sieci W-Fi oraz parking. Dużą zaletą tych miejsc jest również możliwość przyjazdu ze zwierzętami. Jest to świetna wiadomość dla osób, które cenią sobie spędzanie czasu na łonie natury z ukochanym czworonogiem.

Wakacje w Serock

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Wakacje nad Jeziorem Zegrzyńskim

Do Serocka turystów przyciągają świetne warunki do wypoczynku – szlaki piesze i bliskość rzeki Narew. Świetną propozycją na letni wypoczynek jest plaża nad Zalewem Zegrzyńskim. Dostępne są tu liczne atrakcje wodne, ale nie tylko. Przygotowana infrastruktura obejmuje również boiska do gier zespołowych, liczne punktu gastronomiczne, pływający pomost i molo z punktem widokowym. Jest to świetne miejsce na odpoczynek z całą rodziną.

Ciekawym sposobem na dotarcie do Serocka jest możliwość przepłynięcia tramwajem wodnym z Warszawy. Trasa rejsu prowadzi fragmentem wodnego szlaku Batorego, który zaczyna się w Warszawie i przez Jezioro Zegrzyńskie biegnie aż do Niemna. Aktualnie jest on odtwarzany na całej jego długości właśnie w celach turystycznych.

Serock – miasto z historią

Serock to nie tylko piękne okoliczności przyrody, ale też historyczne i zabytkowe miejsca. Jednym z nich jest Pałac Krasińskich w Zegrzu. Ten wyjątkowy neorenesansowy budynek otoczony jest 17 ha parkiem, który dodaje obiektowi uroku. Atutem jest jego wspaniałe położenie na skarpie z widokiem na Jezioro Zegrzyńskie. Warto spędzić tu popołudnie, aby nie tylko nacieszyć oczy widokami, ale też spróbować pysznej, lokalnej kuchni. Innym ciekawym miejscem również nad Jeziorem Zegrzyńskim są Ruiny dworku Szaniawskiego. Dworek otoczony jest starodrzewem parkowym, nazwanym Wąwozem Szaniawskiego. Powierzchnia całego rezerwatu to prawie 12 ha lasu z licznymi ścieżkami spacerowymi.

Podróżujący i aktywności

Serock dla rodzin

Jeśli szukasz miejsca na wakacje z rodziną, aby spędzić spokojny czas nad wodą – Serock to dobry wybór. Miasto położone na połączeniu Narwii i Bugu oferuje piękne plaże, które są w pełni bezpieczne także dla najmłodszych. Nie brakuje tu też ścieżek i pomostów, po których można spacerować, podziwiając ciszę i piękno tutejszej okolicy.

W Serocku powstał również świetny wodny plac zabaw dla dzieci. Na terenie kompleksu można z powodzeniem spędzić cały dzień i atrakcji nie zabraknie. Wodny plac zabaw to ulubione miejsce wszystkich maluchów, które mają to komfortowe warunki do zabawy.

Serock dla fanów aktywnego wypoczynku

Cenisz sobie możliwość aktywnego spędzania czasu? Serock ma w tej kwestii dużo do zaoferowania. Wybierać można pomiędzy licznymi boiskami do siatkówki czy koszykówki, a także ścieżkami idealnymi do pieszych wędrówek. Jeden z nich prowadzi wzdłuż Jeziora Zegrzyńskiego. Okolica Serocka jest bardzo zróżnicowana, jeśli chodzi o rzeźbę terenu. Doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego popołudnia jest wycieczka rowerowa. Warto wybrać przejazd serockim szlakiem żółtym, który swój początek ma na tutejszym rynku. Jego długość to 35 km i prowadzi on śladem licznych zabytków i obszarów objętych ochroną.

W Serocku znajduje się dom, w którym w 1948 roku przebywał Pablo Picasso.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Serock

1. Spacer po Bulwarze Nadnarwiańskim

Bulwar Nadnarwiański to nadrzeczny deptak, który łączy zejście z grodziska z plażą miejską. Podczas spaceru ścieżką podziwiać można piękne widoki. Po drodze nie brakuje niewielkich pomostów oraz ławeczek, na których można odpocząć.

2. Średniowieczny rynek miasta

Serock jest jednym z najstarszych miast na Mazowszu. Widać to po charakterystycznej zabudowie głównego placu w mieście, pełnego kamieniczek i klimatycznych uliczek.

3. Grodzisko Barbarka

Grodzisko Barbarka to pozostałość jednego z najważniejszych grodów na Mazowszu. Położone jest na wysokim tarasie doliny Narew. Aktualnie Grodzisko stanowi ważny punkt turystyczny. Na majdan wejść można po drewnianych schodach.

4. Zabytkowy kościół w centrum

Blisko rynku znajduje się wyjątkowa świątynia z 1526 roku. Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny jest najstarszym zabytkiem w całym powiecie.

5. Rezerwat przyrody Jadwisin

Jadwisin to kompleks leśny położony na wysokiej skarpie doliny Narwi, chroniący pozostałość dawnej Puszczy Serockiej. Przez teren rezerwatu dojść można do miejscowości Zegrzynek. Jest to też świetne miejsce na wycieczkę rowerową.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej