Domy i apartamenty wakacyjne w Płocku

Rozpocznij wyszukiwanie 36 homes w Płock teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Płock

Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
4,8
20 recenzje
Płock
od
357 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
4,8
24 recenzje
Płock
od
157 złza noc
Apartament dla 8 osób
8 osób, 1 sypialni
4,7
5 recenzje
Płock
od
262 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
4,5
13 recenzje
Płock
od
122 złza noc
Apartament dla 7 osób
7 osób, 2 sypialni
4,5
9 recenzje
Płock
od
244 złza noc
Apartament dla 5 osób, zwierzęta dozwolone
5 osób, 1 sypialni
4,4
10 recenzje
Płock
od
122 złza noc
Apartament dla 4 osób, zwierzęta dozwolone
4 osób, 2 sypialni
Płock
od
153 złza noc
Apartament dla 5 osób, zwierzęta dozwolone
5 osób, 1 sypialni
Płock
od
253 złza noc
Apartament dla 5 osób, zwierzęta dozwolone
5 osób, 1 sypialni
Płock
od
131 złza noc
Apartament dla 3 osób
3 osób, 1 sypialni
Płock
od
305 złza noc
Apartament dla 4 osób, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni
Płock
od
405 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4,9
12 recenzje
Płock
od
140 złza noc
Apartament dla 2 osób
4,7
166 recenzje
Płock
od
201 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
4,6
14 recenzje
Płock
od
161 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 2 sypialni
4,6
13 recenzje
Płock
od
174 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 2 sypialni
4,6
7 recenzje
Płock
od
262 złza noc
Apartament dla 2 osób
4,5
68 recenzje
Płock
od
201 złza noc
Apartament dla 5 osób, zwierzęta dozwolone
5 osób, 2 sypialni
4,1
6 recenzje
Płock
od
161 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Płock

  • Mazowsze
  • Ciekawe zabytki
  • Rodzinne wakacje
  • Wydarzenia kulturalne

Apartamenty i domy wakacyjne w Płocku

Apartamenty wakacyjne blisko Starego Miasta

Płock jest miastem, w którym wiele wartych obejrzenia atrakcji znajduje się w centrum. Osoby planujące zwiedzanie zabytków mogą rozważyć wybór apartamentu wakacyjnego położonego w pobliżu Starego Miasta. Obiekty w tej okolicy zapewniają parking, dostęp do Internetu i możliwość korzystania z w pełni wyposażonej kuchni.

Domy wakacyjne w Płocku

Chcąc cieszyć się urokiem położenia miasta nad Wisłą, warto wybrać dom wakacyjny w okolicy wiślanej skarpy. Proponowane obiekty są otwarte na potrzeby rodzin z dziećmi, a także turystów odwiedzających Płock ze zwierzętami domowymi.

Widok na Płock
Widok na Płock

Położenie i komunikacja

Położenie Płocka

Płock jest miastem położonym nad Wisłą w województwie mazowieckim pomiędzy Warszawą a Włocławkiem. Znaczna część miasta usytuowana jest na wysokim, prawym brzegu rzeki. Najwyżej położona część miasta to Wzgórze Tumskie o wysokości 105 m n. p. m. Lewobrzeżny Płock obejmuje dzielnice: Radziwie, Ciechomice, Góry i Pradolinę Wisły.

Transport i komunikacja miejska w Płocku

Do Płocka można najłatwiej dojechać komunikacją autobusową lub własnym autem. Miasto przecinają drogi krajowe nr 60 i 62. Mają tu również swój początek cztery trasy wojewódzkie. Osoby preferujące podróż koleją mogą wysiąść na jednej z dwóch stacji: dworcu głównym lub stacji Płock Radziwie. W odległości 27 km od miasta działa prywatne lądowisko Zdziar-Łopatki. Na terenie miasta najłatwiej przemieszczać się przy pomocy autobusowej komunikacji miejskiej. W Płocku kursują 42 miejskie i podmiejskie linie. Warto też rozważyć możliwość skorzystania z wypożyczalni rowerów i samochodów.

Warto wiedzieć

Klimat Płocka

Charakterystyczną cechą tutejszego klimatu jest najniższa w Polsce roczna suma opadów, która wynosi jedynie 510 mm. Najlepszy czas na przyjazd do Płocka to czerwiec, lipiec i sierpień. Miesiące te oprócz komfortowej temperatury charakteryzują się niewielką ilością dni z opadami deszczu.

Cykliczne wydarzenia

Planując wyjazd do Płocka warto wybrać się na jedno z cyklicznych kulturalnych wydarzeń organizowanych w Płocku. Do najciekawszych należy organizowany przez Płocką Orkiestrę Symfoniczną na przełomie czerwca i lipca Letni Festiwal Muzyczny.

W przeszłości Płock był stolicą Mazowsza, a w latach 1079-1138 stolicą Polski.
Ratusz w Płocku
Ratusz w Płocku

5 rzeczy do zrobienia w Płocku

1. Zwiedzić Muzeum Mazowieckie

Podczas pobytu w Płocku warto odwiedzić jego znak rozpoznawczy, jakim jest Muzeum Mazowieckie. Instytucja została założona w 1820 roku i należy do najstarszych w Polsce. Obecnie liczy około 80 000 eksponatów i jest placówką wielodziałową. Najwięcej eksponatów pochodzi z przełomu XIX i XX wieku. Muzeum specjalizuje się w sztuce secesyjnej, a jego zbiory należą do największych w Polsce. Dotyczy to malarstwa, rzeźby, plakatu, grafiki i rzemiosła artystycznego. Kolekcję specjalną stanowi malarstwo wielkich mistrzów takich jak: Gierymski, Gerson, Vogl., Chełmoński, Malczewski czy Kossak. Godna polecenia jest również ekspozycja dotycząca historii i kultury miasta.

2. Spacer bulwarem nad Wisłą

O każdej porze roku warto wspiąć się na 53 metrowe Wzgórze Tumskie. Można z niego podziwiać zapierający dech widok z najwyższej w Polsce skarpy wiślanej. Z tego miejsca można bez trudu dostrzec całą panoramę miasta wraz z charakterystycznymi obiektami takimi jak katedra, stary młyn, stocznia i piękne, odległe, nizinne krajobrazy. Następnie warto wybrać się na spacer nadwiślańskim bulwarem, aby zobaczyć amfiteatr wkomponowany w nadwiślańskie zbocze, przysłonięty dachem w kształcie wachlarza. Nie sposób pominąć „płockiej Jamajki”, czyli piaszczystego brzegu rzeki, gdzie latem odbywa się festiwal muzyki reggae. Znajduje się tu również kąpielisko miejskie, po którym można popływać kajakiem i rowerami wodnymi.

3. Zwiedzić płocką bazylikę

Bazylika katedralna w Płocku należy do najstarszych tego typu budowli w Polsce. Jej początki sięgają 1130 roku i czasów panowania Bolesława Śmiałego. Bazylika ma trzy nawy, dwie wieże, cztery kaplice, skarbiec i kapitularz. We wnętrzu katedry uwagę przykuwa renesansowa ambona z baldachimem, wieżyczkami i rzeźbami aniołów. Pod północną wieżą bazyliki znajduje się kaplica królewska. W jej podziemiach można zobaczyć groby królów Polskich: Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego oraz piętnastu mazowieckich książąt.

4. Spacer po płockim ZOO

Płocki ogród zoologiczny to znakomite miejsce do wypoczynku nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych o każdej porze roku. Co ciekawe, ta nowoczesna placówka bierze udział w europejskich programach ratowania ginących gatunków zwierząt. Można w niej zobaczyć 350 gatunków zwierząt z całego świata. Spotkamy tu m.in. panterę śnieżną, marmozety, tamaryny i pandy. W pawilonie dydaktycznym można natomiast zetknąć się z prawdziwą dżunglą: jej tropikalnym klimatem, roślinnością, wężami i fruwającymi motylami.

5. Zobaczyć skarbiec w Muzeum Diecezjalnym

Skarbiec w Muzeum Diecezjalnym należy do najbogatszych tego typu obiektów w Polsce. Można tu zobaczyć cenne rękopisy, dokumenty, relikwiarze i zabytki sztuki złotniczej. Do skarbca warto wybrać się w szczególności w czasie Dni Historii Płocka. Nie tylko młodych odkrywców ucieszy możliwość zdobycia murów zamkowych czy wejście do Kaplicy Królewskiej z grobami królewskimi. Wówczas jest też duża szansa na odbycie walki z prawdziwym rycerzem. Podczas imprezy można również spróbować wybić własną monetę. To także wyjątkowa okazja, aby skosztować jedzenia przygotowanego według przepisów sprzed wieków.