Domy i apartamenty wakacyjne w Płocku

Domy i apartamenty wakacyjne w Płocku

Rozpocznij wyszukiwanie 39 homes w Płock teraz!

Wyszukaj noclegi

Bezpłatne anulowanie rezerwacji
Dom
Apartament
Internet
Zwierzęta dozwolone
Balkon/ taras
4,0
 i do góry

Wakacyjne domy i apartamenty w Płock

Bed & breakfast dla 2 osób, z ogród i widok, zwierzęta dozwolone w Płock
Bed & breakfast dla 2 osób, z ogród i widok, zwierzęta dozwolone
1 sypialnia
4,3
(200 recenzje)
od 88 zł / noc
Apartament dla 3 osób, z balkon w Płock
Apartament dla 3 osób, z balkon
1 sypialnia
3,9
(42 recenzje)
od 291 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Apartament dla 4 osób w Płock
Apartament dla 4 osób
1 sypialnia
4,8
(60 recenzje)
od 148 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Apartament dla 2 osób, z balkon w Płock
Apartament dla 2 osób, z balkon
1 sypialnia
4,3
(34 recenzje)
od 227 zł / noc
Pokaż wszystkie

Wakacyjne domy i apartamenty, w których akceptowane są zwierzęta

Hotel dla 2 osób, z taras i jacuzzi, zwierzęta dozwolone w Płock
Hotel dla 2 osób, z taras i jacuzzi, zwierzęta dozwolone
1 sypialnia
3,7
(307 recenzje)
od 245 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Apartament dla 4 osób, z taras, Dla rodziny w Płock
Apartament dla 4 osób, z taras, Dla rodziny
1 sypialnia
3,3
(21 recenzje)
od 282 zł / noc
Hotel dla 2 osób, zwierzęta dozwolone w Płock
Hotel dla 2 osób, zwierzęta dozwolone
1 sypialnia
4,6
(1210 recenzje)
od 134 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Hotel dla 2 osób, z taras, Dla rodziny w Płock
Hotel dla 2 osób, z taras, Dla rodziny
1 sypialnia
4,0
(941 recenzje)
od 134 zł / noc
Pokaż wszystkie

Wakacyjne domy i apartamenty z internetem

Hotel dla 2 osób, z widok i taras w Płock
Hotel dla 2 osób, z widok i taras
1 sypialnia
4,6
(991 recenzje)
od 190 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Apartament dla 2 osób w Płock
Apartament dla 2 osób
1 sypialnia
4,6
(292 recenzje)
od 83 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Hotel dla 2 osób, Dla rodziny w Płock
Hotel dla 2 osób, Dla rodziny
1 sypialnia
4,2
(1233 recenzje)
od 166 zł / noc
Apartament wakacyjny dla 2 osób, z ogród w Płock
Apartament wakacyjny dla 2 osób, z ogród
1 sypialnia
4,5
(403 recenzje)
od 116 zł / noc
Pokaż wszystkie

Odnaleźć Wakacyjne domy i apartamenty w Płock

Mapa

Podkreśla w Płock

  • Mazowsze
  • Ciekawe zabytki
  • Rodzinne wakacje
  • Wydarzenia kulturalne

Najpopularniejsze w Płock

Internet 2
Zwierzęta dozwolone 1
Balkon/ taras 1
TV 1
Parking 1
Ogrzewanie 1

Ceny i dostępność

Ceny

875 zł
czerwiec
lipiec
sierpień
wrzesień
październik
Średnia cena za tydzień

Dostępność

66 %
czerwiec
lipiec
sierpień
wrzesień
październik
Procent dostępnych obiektów

Apartamenty i domy wakacyjne w Płocku

Apartamenty wakacyjne blisko Starego Miasta

Płock jest miastem, w którym wiele wartych obejrzenia atrakcji znajduje się w centrum. Osoby planujące zwiedzanie zabytków mogą rozważyć wybór apartamentu wakacyjnego położonego w pobliżu Starego Miasta. Obiekty w tej okolicy zapewniają parking, dostęp do Internetu i możliwość korzystania z w pełni wyposażonej kuchni.

Domy wakacyjne w Płocku

Chcąc cieszyć się urokiem położenia miasta nad Wisłą, warto wybrać dom wakacyjny w okolicy wiślanej skarpy. Proponowane obiekty są otwarte na potrzeby rodzin z dziećmi, a także turystów odwiedzających Płock ze zwierzętami domowymi.

Widok na Płock
Widok na Płock

Położenie i komunikacja

Położenie Płocka

Płock jest miastem położonym nad Wisłą w województwie mazowieckim pomiędzy Warszawą a Włocławkiem. Znaczna część miasta usytuowana jest na wysokim, prawym brzegu rzeki. Najwyżej położona część miasta to Wzgórze Tumskie o wysokości 105 m n. p. m. Lewobrzeżny Płock obejmuje dzielnice: Radziwie, Ciechomice, Góry i Pradolinę Wisły.

Transport i komunikacja miejska w Płocku

Do Płocka można najłatwiej dojechać komunikacją autobusową lub własnym autem. Miasto przecinają drogi krajowe nr 60 i 62. Mają tu również swój początek cztery trasy wojewódzkie. Osoby preferujące podróż koleją mogą wysiąść na jednej z dwóch stacji: dworcu głównym lub stacji Płock Radziwie. W odległości 27 km od miasta działa prywatne lądowisko Zdziar-Łopatki. Na terenie miasta najłatwiej przemieszczać się przy pomocy autobusowej komunikacji miejskiej. W Płocku kursują 42 miejskie i podmiejskie linie. Warto też rozważyć możliwość skorzystania z wypożyczalni rowerów i samochodów.

Warto wiedzieć

Klimat Płocka

Charakterystyczną cechą tutejszego klimatu jest najniższa w Polsce roczna suma opadów, która wynosi jedynie 510 mm. Najlepszy czas na przyjazd do Płocka to czerwiec, lipiec i sierpień. Miesiące te oprócz komfortowej temperatury charakteryzują się niewielką ilością dni z opadami deszczu.

Cykliczne wydarzenia

Planując wyjazd do Płocka warto wybrać się na jedno z cyklicznych kulturalnych wydarzeń organizowanych w Płocku. Do najciekawszych należy organizowany przez Płocką Orkiestrę Symfoniczną na przełomie czerwca i lipca Letni Festiwal Muzyczny.

W przeszłości Płock był stolicą Mazowsza, a w latach 1079-1138 stolicą Polski.
Ratusz w Płocku
Ratusz w Płocku

5 rzeczy do zrobienia w Płocku

1. Zwiedzić Muzeum Mazowieckie

Podczas pobytu w Płocku warto odwiedzić jego znak rozpoznawczy, jakim jest Muzeum Mazowieckie. Instytucja została założona w 1820 roku i należy do najstarszych w Polsce. Obecnie liczy około 80 000 eksponatów i jest placówką wielodziałową. Najwięcej eksponatów pochodzi z przełomu XIX i XX wieku. Muzeum specjalizuje się w sztuce secesyjnej, a jego zbiory należą do największych w Polsce. Dotyczy to malarstwa, rzeźby, plakatu, grafiki i rzemiosła artystycznego. Kolekcję specjalną stanowi malarstwo wielkich mistrzów takich jak: Gierymski, Gerson, Vogl., Chełmoński, Malczewski czy Kossak. Godna polecenia jest również ekspozycja dotycząca historii i kultury miasta.

2. Spacer bulwarem nad Wisłą

O każdej porze roku warto wspiąć się na 53 metrowe Wzgórze Tumskie. Można z niego podziwiać zapierający dech widok z najwyższej w Polsce skarpy wiślanej. Z tego miejsca można bez trudu dostrzec całą panoramę miasta wraz z charakterystycznymi obiektami takimi jak katedra, stary młyn, stocznia i piękne, odległe, nizinne krajobrazy. Następnie warto wybrać się na spacer nadwiślańskim bulwarem, aby zobaczyć amfiteatr wkomponowany w nadwiślańskie zbocze, przysłonięty dachem w kształcie wachlarza. Nie sposób pominąć „płockiej Jamajki”, czyli piaszczystego brzegu rzeki, gdzie latem odbywa się festiwal muzyki reggae. Znajduje się tu również kąpielisko miejskie, po którym można popływać kajakiem i rowerami wodnymi.

3. Zwiedzić płocką bazylikę

Bazylika katedralna w Płocku należy do najstarszych tego typu budowli w Polsce. Jej początki sięgają 1130 roku i czasów panowania Bolesława Śmiałego. Bazylika ma trzy nawy, dwie wieże, cztery kaplice, skarbiec i kapitularz. We wnętrzu katedry uwagę przykuwa renesansowa ambona z baldachimem, wieżyczkami i rzeźbami aniołów. Pod północną wieżą bazyliki znajduje się kaplica królewska. W jej podziemiach można zobaczyć groby królów Polskich: Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego oraz piętnastu mazowieckich książąt.

4. Spacer po płockim ZOO

Płocki ogród zoologiczny to znakomite miejsce do wypoczynku nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych o każdej porze roku. Co ciekawe, ta nowoczesna placówka bierze udział w europejskich programach ratowania ginących gatunków zwierząt. Można w niej zobaczyć 350 gatunków zwierząt z całego świata. Spotkamy tu m.in. panterę śnieżną, marmozety, tamaryny i pandy. W pawilonie dydaktycznym można natomiast zetknąć się z prawdziwą dżunglą: jej tropikalnym klimatem, roślinnością, wężami i fruwającymi motylami.

5. Zobaczyć skarbiec w Muzeum Diecezjalnym

Skarbiec w Muzeum Diecezjalnym należy do najbogatszych tego typu obiektów w Polsce. Można tu zobaczyć cenne rękopisy, dokumenty, relikwiarze i zabytki sztuki złotniczej. Do skarbca warto wybrać się w szczególności w czasie Dni Historii Płocka. Nie tylko młodych odkrywców ucieszy możliwość zdobycia murów zamkowych czy wejście do Kaplicy Królewskiej z grobami królewskimi. Wówczas jest też duża szansa na odbycie walki z prawdziwym rycerzem. Podczas imprezy można również spróbować wybić własną monetę. To także wyjątkowa okazja, aby skosztować jedzenia przygotowanego według przepisów sprzed wieków.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w PłockBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w PłockHomeAway Wakacyjne domy i apartamenty w PłockHomeAway Wakacyjne domy i apartamenty w PłockFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w PłockFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w PłockVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w PłockVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w PłockHRS Wakacyjne domy i apartamenty w PłockHRS Wakacyjne domy i apartamenty w PłockAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w PłockAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w PłockAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w PłockAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Płock
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Mazowsze
  4. Płock