Domy i apartamenty wakacyjne w Ustrzykach Dolnych

Domy i apartamenty wakacyjne w Ustrzykach Dolnych

Rozpocznij wyszukiwanie 28 homes w Ustrzyki Dolne teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Ustrzyki Dolne

Główne atrakcje w w Ustrzyki Dolne

  • Bieszczadzki Park Narodowy
  • Zapora wodna w Solinie
  • Stacja Narciarska Gromadzyń
  • Kamienna Laworta

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Ustrzyki Dolne, które mogą być interesujące

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Ustrzyki Dolne

576 złdla 27 kwi - 4 maj
620 zł średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Ustrzyki Dolne

< 1%dla 27 kwi - 4 maj
0% średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Procent dostępnych obiektów

Najlepsze domy i apartamenty wakacyjne w Ustrzykach Dolnych

Kwatery w sercu Bieszczad

W naszej ofercie znajdziecie zakwaterowanie w Ustrzykach Dolnych oraz okolicznych miejscowościach. Kwatery położone są zarówno w centralnej części miasta, jak i na jego obrzeżach oraz oferują wygodny dostęp do wszystkich najważniejszych miejsc oraz atrakcji. W pobliżu znajdują się obiekty noclegowe w takich lokalizacjach jak Polańczyk, Solina, Ustjanowa Górna czy Krościenko. Do kwater w centralnej części miasta można wygodnie dotrzeć z dworca autobusowego. Obiekty noclegowe w południowej części miejscowości znajdują się w pobliżu Stacji Narciarskej „Gromadzyń”.

Wypoczynek w gronie bliskich w Bieszczadach

Dzięki dogodnemu położeniu geograficznemu oraz bardzo rozwiniętej sieci komunikacyjnej z Ustrzyk Dolnych łatwo jest dotrzeć do każdego zakątka powiatu bieszczadzkiego. Na całym terenie miasta znajdziecie różne rodzaje zakwaterowań: od kameralnych mieszkań dla dwojga po większe, przeznaczone dla średnich i liczniejszych grup obiekty noclegowe – w sam raz dla całej rodziny. Do waszej dyspozycji pozostają zarówno liczne zabudowania wolnostojące, jak i wygodne kwatery w ośrodkach o zróżnicowanym standardzie. Możecie liczyć na dostęp do Internetu oraz miejsca parkingowe.

Wakacje w Ustrzykach Dolnych

Położenie i komunikacja

Baza wypadowa w Bieszczady

Liczące niecałe dziesięć tysięcy mieszkańców Ustrzyki Dolne leżą w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim nad rzeką Strwiąż, na trasie małej i dużej pętli bieszczadzkiej. Jest to główne miasto malowniczego powiatu bieszczadzkiego. Zapora wodna w Solinie znajduje się jedynie 16 km od Ustrzyk Dolnych, a tylko półgodzinna wycieczka samochodem dzieli go od uzdrowiska i przystani oraz zabytkowej cerkwi w Polańczyku. Do położonego nieco bardziej na północ Zagórza można dotrzeć z Ustrzyk Dolnych autobusem w półtorej godziny.

Raj dla miłośników gór

Z uwagi na swoje niezwykłe walory geograficzno-przyrodnicze, Ustrzyki Dolne cieszą się popularnością wśród odwiedzających je turystów przez cały rok. W okresie zimowym można skorzystać z doskonale rozwiniętej infrastruktury narciarskiej z licznymi wyciągami, zaś w okresie letnim na zwolenników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu czekają liczne trasy spacerowe oraz rowerowe. Wszystko to sprawia, że jest to miejsce obfitujące w propozycje pozwalające ciekawie spędzić czas zarówno we dwoje, w towarzystwie przyjaciół, jak i w rodzinnym gronie z dziećmi.

Podróżujący i aktywności

Ustrzyki Dolne dla miłośników nart i gór

Ustrzyki Dolne to malownicza miejscowość, stanowiąca świetną bazę wypadową w Bieszczady. Na zboczu góry Kamienna Laworta o wysokości 769 m n.p.m znajduje się stacja narciarska z trzema wyciągami. To dzięki niej Ustrzyki Dolne uważane są za zimową stolicę Podkarpacia. Jest to także idealne miejsce również na górskie wycieczki – można wybierać spośród kilku tras. Podobne atrakcje oferuje też pobliski Gromadzyń. Amatorzy wędrówek mogą też zdobywać szczyty Korony Ustrzyckich Gór. Wówczas należy oprócz Kamiennej Laworty i Gromadzynia wejść także na Małego Króla, Orlik i Holicę.

Ustrzyki Dolne dla miłośników dzikiej przyrody

W rejonie Ustrzyk Dolnych leży Bieszczadzki Park Narodowy, uważany za jeden z najbardziej malowniczych obszarów górskich w Polsce. Można podziwiać tam majestatyczne lasy oraz liczne rzeczne doliny. Na obszarze Parku Narodowego występuje prawie 800 gatunków roślin, z czego kilka występuje tylko tam. Tereny te zamieszkuje wiele dzikich zwierząt. Lokalne stado żubrów liczy około dwustu osobników. Bieszczadzki Park Narodowy obfituje też w ścieżki przyrodnicze i historyczne oraz schroniska górskie.

Bieszczadzki Park Narodowy zamieszkuje wiele dzikich zwierząt, takich jak wilki, niedźwiedzie, rysie, a nawet żubry.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Ustrzykach Dolnych

1. Odwiedźcie Muzeum Młynarstwa i Wsi

Muzeum Młynarstwa i Wsi to jedyna tego rodzaju instytucja w tym regionie. Zabytkowy budynek młyna mieści całkiem pokaźną kolekcję maszyn, urządzeń i przedmiotów używanych do wypiekania chleba. Można tam wziąć udział w warsztatach, podczas których poznaje się tradycyjne metody pieczenia bułek, chleba czy regionalnych przysmaków. Do tego przy Muzeum działa sporych rozmiarów karczma serwująca lokalne bieszczadzkie przysmaki.

2. Wybierzcie się na przejażdżkę drezyną rowerową

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe obejmują trasę drezynową, która zaczyna się w miejscowości Uherce Mineralne. Drezyny zabierają do czterech pasażerów i pokonują trasę o łącznej długości 47 kilometrów. Podróżuje się w towarzystwie przewodnika opowiadającego rozmaite ciekawostki i legendy związane z mijanymi miejscami.

3. Zróbcie sobie wycieczkę nad Solinę

Będąc w Ustrzykach Dolnych, warto odwiedzić ten największy sztuczny zbiornik retencyjny w Polsce, nie tylko w sezonie letnim, choć wówczas zmienia się on w doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, jak żeglarstwo, kajakarstwo czy windsurfing, a także do wędkowania. Miłośnicy wypoczynku nad wodą znajdą tam dla siebie kąpieliska, usługi gastronomiczne, a nawet parki linowe.

4. Poznajcie historię Bieszczad w Muzeum Historii Bieszczad

Działające zaledwie od kilkunastu lat Muzeum może pochwalić się już bardzo pokaźną kolekcją ponad dwóch tysięcy eksponatów, wśród których znajdują się między innymi pamiątki wojenne, przedmioty codziennego użytku, narzędzia czy zabytkowe tablice rejestracyjne. Można tam także zakupić lokalne przetwory oraz posłuchać ciekawych historii opowiadanych przez właścicieli.

5. Spróbujcie wspiąć się na Kamień Diabłą

Kamień Diabła, oficjalny zwany Kamieniem Leskim, to majestatyczny pomnik przyrody – wielka, wapienna skała, która – jak głosi legenda – została upuszczona tam przez samego Diabła, który zapragnął zniszczyć okoliczny kościół. Zamiar ten mu się jednak nie udał, a kamień stanowi obecnie prawdziwą atrakcję dla miłośników wspinaczki.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej