Domki letniskowe w Ustrzykach Dolnych

Domki letniskowe w Ustrzykach Dolnych

Znaleźliśmy 1 Domki letniskowe. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!

Wyszukaj noclegi

Bezpłatne anulowanie rezerwacji
Dom
Apartament
4,0
 i do góry

Popularne Domek letniskowy w Ustrzyki Dolne

Pokaż wszystkie

Odnaleźć Domki letniskowe w Ustrzyki Dolne

Mapa

Highlights w Ustrzyki Dolne

  • HIGHLIGHT1
  • HIGHLIGHTS2
  • HIGHLIGHT3
  • HIGHLIGHT4

Other property types w Ustrzyki Dolne that might be interesting:

Domki letniskowe w Ustrzykach Dolnych

Wielokulturowa stolica Bieszczadów

Ustrzyki Dolne to bieszczadzka stolica dla fanów białego szaleństwa, aktywnej turystyki górskiej oraz poszukiwaczy śladów wielokulturowego dziedzictwa. To doskonałe miejsce, by zrobić sobie przerwę od świata na własnych warunkach – w komfortowym domku w legendarnych Bieszczadach. Domki letniskowe znajdziecie tu w samych Ustrzykach, ale także w mniejszych okolicznych miejscowościach, gdzie można jeszcze skuteczniej uciec od zgiełku dużych skupisk ludności. W Ustrzykach możecie ulokować się u samych stóp wyciągów – na północnym zachodzie przy Małym Królu, skąd będziecie mieć blisko także na basen, albo na południu przy Gromadzyniu. Dla pozostania w miejskim klimacie wybierzcie nocleg w okolicy ustrzyckiej starówki.

Twój domek w górach

W Ustrzykach Dolnych znajdziecie cudowne drewniane domki z niepowtarzalnym klimatem. Latem czy zimą, tu właśnie możecie zamieszkać w pocztówkowych chatkach, które możecie wynająć na wyłączność. W domkach letniskowych w Ustrzykach Dolnych znajdziecie wszystko, by poczuć się tu komfortowo i przytulnie o każdej porze roku. Choć to niezwykle odległy zakątek Polski, odwiedzający mogą tu liczyć na dobre połączenie z Wi-Fi. Do dyspozycji gości jest TV, parking, a często także dostęp do kuchni. Zdecydowana większość noclegów oferuje dostęp do balkonu i tarasy, co umożliwi podziwianie malowniczych okolic. Jeśli interesuje Was pełen komfort, szukajcie domków z sauną. To coraz popularniejsze udogodnienie w okolicy.

Podróżujący i aktywności

Ustrzyki Dolne dla fanów narciarstwa

Ze względu na rozwiniętą infrastrukturę narciarską Ustrzyki uznawane są za zimową stolicę Podkarpacia. W samych Ustrzykach znajdują się dwie stacje narciarskie oferujące wyciągi taśmowe, orczykowe, a znajdująca się na północ od Ustrzyk Laworta jako jedyna w Bieszczadach oferuje wyciąg krzesełkowy. Spracowanym mięśniom można tu dać odpocząć na wszelkie sposoby – w karczmie przy stoku, w licznych SPA w miasteczku lub na krytym basenie. A jeśli oprócz narciarskiego szaleństwa interesuje Was podążanie śladami regionu, do którego przyjeżdżacie, warto wybrać się przynajmniej do jednego z punktów wchodzących w skład Szlaku Architektury Drewnianej, który ukazuje wielokulturowe dziedzictwo regionu oraz bogactwo dawnej architektury na przykładzie lokalnych uroczych drewnianych cerkwi, które szczególnie pięknie prezentują się zimą, skryte pod czapami śniegu.

Ustrzyki Dolne dla rodzin z dziećmi

Ustrzyki Dolne to komfortowa propozycja na wyjazd dla rodzin z dziećmi, lubiących narty oraz aktywny wypoczynek. Ustrzyki Dolne to niespełna 10-tysięczne miasto, które jest stolicą powiatu bieszczadzkiego. W związku z tym możemy tu liczyć na szerszą ofertę restauracyjną, serwującą lokalną i krzepiącą kuchnię oraz zaplecze handlowe, dzięki czemu nie zabraknie Wam istotnych praktycznych punktów – apteki czy drogerii. Znajdziecie tu też świetnie przygotowane trasy i aktywności. Tereny wokół Ustrzyk są doskonale zmapowane i podzielone na tematyczne szlaki. Np. Szlak naftowy wiodący śladami wydobycia ropy w Bieszczadach, które miało tu miejsce w XIX w. Szlak kończy się w Minimuzeum kopalnictwa ropy naftowej. W Ustrzykach możecie także wziąć udział w Bieszczadzkiej Grze Terenowej, która poprowadzi Was przez najważniejsze i czasem pomijane miejsca w mieście i okolicach. Do wyboru są dwie tematyczne ścieżki: „Na styku kultur” oraz „Ziemia ustrzycka barwna kulturowo”. Ustrzyki jako teren pogranicza noszą w sobie wiele śladów różnych grup etnicznych, które kiedyś zamieszkiwały ten teren.

Powiat bieszczadzki to najbardziej bezludny powiat w Polsce. Gęstość zaludnienia wynosi tu zaledwie 19,46 os. na kilometr kwadratowy.

7 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Ustrzykach Dolnych

1. Zanurz się w historii

Izba regionalna to nowoczesna przestrzeń pielęgnująca pamięć o dawnych Bieszczadach i Ustrzykach. Poznacie tu historie osadników greckich i żydowskich, historie raczkującego tu szybownictwa oraz usłyszycie głosy lokalnych grup etnicznych.

2. Zajrzyj do starego młyna

W Ustrzykach Dolnych mieści się Muzeum Młynarstwa i Wsi, gdzie nie tylko można poznać historię i sztukę młynarstwa od A do Z, dzięki doskonale zachowanym sprzętom, ale przede wszystkim spróbować potraw lokalnej kuchni w mieszczącej się tu karczmie. W menu m.in. kisełycia, tradycyjna karpacka zupa z kiszonej kapusty, Klepak Młynarzowej czy hryczanki – kotleciki z kaszy gryczanej.

3. Poczuj prędkość

Gromadzyń i Mały Król to dwie działające bezpośrednio w Ustrzykach Dolnych stacje narciarskie. Warto tu zasmakować adrenaliny zjazdu na nartach, nawet na najkrótszej trasie. Osobom niejeżdżącym na nartach polecamy wejście na lokalny punkty widokowy na północ od miasteczka, w stronę stacji Laworta.

4. Zrelaksuj się w Parku pod dębami

Park pod Dębami to ulubione miejsce relaksu zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających Ustrzyki Dolne. Znajdziecie tu wiele miejskich rozrywek – tor rolkarski, tor rowerowy typu pumptruck oraz wiele stanowisk do grillowania.

5. Szlakiem świątyń

Jako miasto wielu kultur Ustrzyki usiane są świątyniami różnych religii. Jednym z centralnych punktów miasteczka jest Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej z kompleksem z XVII w., które jest licznie odwiedzane przez pielgrzymów. W miasteczku znajduje się kilka cerkwi oraz cmentarze wyznawców wielu wiar wraz z tradycyjnym żydowskim kirkutem.

6. Przejedź się drezyną

Przez Ustrzyki Dolne przejeżdżają drezyny rowerowe! Szlak drezyn rowerowych liczy aż 47 kilometrów, które pokonacie siłą Waszych mięśni. Biegnie on wygaszoną linią kolejową, pamiętającą czasy Cesarstwa Austriackiego. Przewodniczy kierownik składu, który barwnie opowiada o mijanych miejscowościach.

7. Poznaj zwierzęcą stronę Bieszczadów

W znajdującym się w centrum miasta Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego poznacie najważniejsze informacje o faunie i florze tego malowniczego zakątka Polski, zamieszkiwanego przez niedźwiedzie, wilki i rysie. A wszelkie niezrozumiałe i zbyt zawiłe kwestie chętnie wytłumaczy gospodarz tego miejsca i jego dobry duch – ryś Pędzelek.

FAQs: Domki letniskowe w Ustrzyki Dolne

Jakie typy udogodnień można znaleźć w domkach letniskowych w Ustrzyki Dolne?

Patrząc na udogodnienia dostępne na stronie Holidu, można zauważyć, że domki letniskowe w Ustrzyki Dolne oferują wszystko czego podróżujący potrzebują! Tutaj, domki letniskowe oferują różne udogodnienia, najpopularniejsze z nich to: widok (100%), grill (91%) i ogród (82%). Nie czekaj, zarezerwuj wakacje marzeń!

Jak podróżujący oceniają domki letniskowe w Ustrzyki Dolne?

Domki letniskowe w tej destynacji są często dobrze oceniane. 73% z domków letniskowych w Ustrzyki Dolne posiada średnią opinię 4.5 gwiazdki!

Czy domki letniskowe w Ustrzyki Dolne są przyjazne dla dzieci?

Dane ze strony Holidu pokazują, że 55% domków letniskowych w Ustrzyki Dolne jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi, dlatego łatwo będzie Ci znaleźć domek letniskowy dla siebie i całej rodziny.

Czy domki letniskowe w Ustrzyki Dolne są odpowiednie dla podróżujących i ich zwierząt domowych?

Tak! W Ustrzyki Dolne, 73% domków letniskowych daje możliwość zabrania ze sobą swojego zwierzęcia domowego, 82% posiada nawet ogród!

Czy domki letniskowe w Ustrzyki Dolne zazwyczaj oferują dostęp do internetu?

Oczywiście! Według danych zebranych w ubiegłym roku, 82% z domków letniskowych w Ustrzyki Dolne oferuje dostęp do internetu. Bez problemu będziesz miał możliwość dostępu do poczty elektronicznej i ulubionych portali społecznościowych w trakcie urlopu!

Ile kosztuje pobyt w domku letniskowym w Ustrzyki Dolne?

Większość domków letniskowych w Ustrzyki Dolne (73%) średnio kosztuje mniej niż 100 zł za noc. Dlatego to miejsce jest idealne na zarezerwowanie domku letniskowego!

Czy domki letniskowe w Ustrzyki Dolne zazwyczaj posiadają kominek lub basen?

Oczywiście! Według danych zebranych w ubiegłym roku, wiele domków letniskowych w Ustrzyki Dolne posiada kominek. To jest miejsce, które trzeba odwiedzić w zimie!

Czy domki letniskowe w Ustrzyki Dolne są odpowiednie na urlop w kilkanaście osób czy raczej na wakacje w małym gronie?

Według bazy danych Holidu, 45% z domków letniskowych akceptuje maksymalnie do ośmiu osób. Ponadto, 100% domków letniskowych jest odpowiednia dla czterech gości, a 82% domków letniskowych posiada przynajmniej dwie oddzielne sypialnie. Jest to zatem idealnym miejscem dla dużych i małych grup urlopowiczów!

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Domki letniskowe w Ustrzyki DolneBooking.com Domki letniskowe w Ustrzyki DolneHomeAway Domki letniskowe w Ustrzyki DolneHomeAway Domki letniskowe w Ustrzyki DolneFeWo-direkt Domki letniskowe w Ustrzyki DolneFeWo-direkt Domki letniskowe w Ustrzyki DolneVrbo Domki letniskowe w Ustrzyki DolneVrbo Domki letniskowe w Ustrzyki DolneHRS Domki letniskowe w Ustrzyki DolneHRS Domki letniskowe w Ustrzyki DolneAbritel Domki letniskowe w Ustrzyki DolneAbritel Domki letniskowe w Ustrzyki DolneAirbnb Domki letniskowe w Ustrzyki DolneAirbnb Domki letniskowe w Ustrzyki Dolne
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Podkarpacie
  4. Ustrzyki Dolne
  5. Domki letniskowe Ustrzyki Dolne