Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Piwniczna-Zdrój

Główne atrakcje w w Piwniczna-Zdrój

  • Beskid Sądecki, Piwniczanka, Park Zdrojowy, Dolina Popradu, Uzdrowisko

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Piwniczna-Zdrój

513 złdla 1 kwi - 8 kwi
515 zł średnia roczna
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Piwniczna-Zdrój

< 1%dla 1 kwi - 8 kwi
0% średnia roczna
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Piwnicznej-Zdroju

Uzdrowisko nad Popradem

W malowniczej Dolinie Popradu rozciąga się miasteczko, w którym w XIX w. odkryto źródło leczniczej wody. To leżąca nieopodal granicy ze Słowacją Piwniczna-Zdrój. Domy i apartamenty wakacyjne znajdziecie tu w gwarnym centrum miasta, jak i po drugiej stronie rzeki, gdzie leżą klimatyczne przysiółki. Nieopodal znajduje się także dobrze połączona ze szlakami wieś Rytro, dysponująca ośrodkiem narciarskim. Jeśli kuszą Was narty do wyboru macie także Wierchomlę Małą, gdzie również znajduje się stok. A jeśli chcecie zamieszkać w urokliwej wsi, polecamy Wierchomlę z urokliwym drewnianym kościółkiem.

Zamieszkaj na krańcu Polski

W Piwnicznej znajdziecie tu kilkadziesiąt domów i apartamentów wakacyjnych. Czekają tu na Was nowoczesne apartamenty, piękne górskie wille, drewniane domki i szeregowe ośrodki wypoczynkowe. Wszystkie są malowniczo wpisane w górską panoramę Doliny Popradu. Gościom zapewnia się tu komfortowy odpoczynek. Możecie tu liczyć m.in. na stabilny dostęp do internetu przez Wi-Fi (a górskie regiony bywają pod tym względem kapryśne), wyposażoną kuchnię i przestronny parking. Oraz niesamowite widoki do podziwiania na tarasie, balkonie lub werandzie. W niektórych obiektach wieczorami będziecie mogli się ogrzać w przy kominku, a w niektórych rozgrzać w saunie i jacuzzi!

Wakacje w Piwnicznej-Zdroju

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Tam, gdzie skręca Poprad

Piwniczna widziana z góry jest niezwykle charakterystycznie położonym miasteczkiem. Zabudowania rozciągają się po obu stronach Popradu, który ogromnym zakolem zakreśla centrum miasteczka. Robi to w sposób tak malowniczy, że w mieście znajdziecie liczne punkty widokowe, które pozwalają odwiedzającym obserwować bieg rzeki. Dodatkowo miasteczko rozpięte jest pomiędzy 370 a 1140 metrami wysokości! Klimat miasta od razu poczują goście przyjeżdżający do Piwnicznej-Zdroju pociągiem – wysiada się tu na klimatycznej zabytkowej stacji. W dzielnicy uzdrowiskowej znajduje się Park Zdrojowy z pijalnią wody na świeżym powietrzu – miejscem odwiertu Piwniczanki oraz Pijalnią Artystyczną, łączącą funkcję pijalni z centrum kultury.

W cieniu szczytów

Centralnym punktem miasteczka jest rynek ze skromnym ratuszem. W sercu rynku znajduje się zrekonstruowana studnia, przypominającą o uzdrowiskowym charakterze miasta. Na studni odnaleźć można podobiznę Kazimierza Wielkiego, który założył miasto już w 1348 r.! Zaledwie 3 kilometry dalej znajduje się już granica ze Słowacją. Piwniczna-Zdrój leży w okolicy Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Z miasteczka ruszają szlaki na wiele szczytów Beskidu Sądeckiego. Są to m.in. słowacka Eliaszówka (1024 m n.p.m.), Niemcowa (1001 m n.p.m.), Granica (715 m n.p.m.) i Kicarz (703 m n.p.m.). Niedaleko stąd również do Radziejowej, mierzącego 1266,5 m n.p.m. najwyższego szczytu Beskidu Sądeckiego!

Podróżujący i aktywności

Piwniczna-Zdrój dla szukających wyciszenia

Jeśli coraz częściej zdarza Wam się fantazjować o rzuceniu wszystkiego i wyjechaniu w Bieszczady, może jeszcze chwilę się wstrzymajcie, zanim kupicie pierwsze stado owiec i przyjedźcie do Piwnicznej. Już kilkudniowy pobyt pozwoli Wam naładować baterie. Przebodźcowana głowa odpocznie pośród malowniczego Beskidu Sądeckiego, a zmęczone ciało odpocznie w centrum SPA. Odpowiednich składników mineralnych możecie sobie przysporzyć, odwiedzając Pijalnię Artystyczną, gdzie wypijecie Piwniczankę oraz wysłuchacie koncertu lub obejrzycie wystawę. Z oferty kulturalnej możecie skorzystać także w Parku Zdrojowym, gdzie organizowane są wydarzenia w amfiteatrze. Po takim pobycie do domu wrócicie z nowymi siłami i motywacją!

Piwniczna-Zdrój dla rodzin z dziećmi

Piwniczna to doskonała baza wypadowa na nietrudne górskie szlaki i miasteczko o przyjaznym rodzinom klimacie. Jeśli zabieracie ze sobą początkujących turystów, znajdziecie tu mnóstwo propozycji na krótkie wycieczki. Nad wodospad Czercz dojdziecie bulwarową ścieżką, nie opuszczając miasteczka. Po drodze sporo poznacie historię kurierów i łączników działających podczas II Wojny Światowej. Właśnie przez Piwniczną przebiegał szlak Warszawa – Budapeszt, z którego korzystali informatorzy. Na północ od miasta leży fantazyjna platforma widokowa „Ślimak”. W samej Piwnicznej do zaliczenia macie dwie platformy widokowe. Łatwe podejścia z miasta zaprowadzą Was na Kicarz oraz do Parku Węgielnik-Skałki.

Lokalna woda, Piwniczanka, zawiera potężną dawkę wapnia, magnezu oraz wodorowęglanów.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Piwnicznej-Zdroju

1. Poznaj lokalny folklor

Muzeum Regionalne Towarzystwa Miłośników Piwnicznej im. Danuty Szaflarskiej, która pochodzi z Piwnicznej, gromadzi zbiory związane z historią miasteczka. Tu poznacie początki grodu, dowiecie się więcej o lokalnych tradycjach i kulturze oraz obejrzycie okazałą kolekcję starych nart, w tym tę sprezentowaną przez samego Adama Małysza!

2. Pokonaj wartki Poprad

Z przystani w Piwnicznej odpływają flisackie łodzie, którymi można udać się w 10-kilometrowy rejs po Popradzie, aż do Rytru. Spływ specjalnymi tratwami odbywa się na odcinku Popradu, szalonej górskiej rzeki, rozpoczynającej swój bieg na wys. 2000 m n.p.m. w słowackich Karpatach!

3. Zobacz Poprad z góry

Przyjeżdżając do Piwnicznej, szybko uzależnicie się od oglądania tej magicznej doliny z góry. Jeden z najpiękniejszych widoków na miasteczko oraz okolice rozciąga się z murów obronnych okazałego zamku, który góruje nad Rytrem. Dziś po konstrukcji zostały ruiny – mury obronne oraz wieża, ale zamczysko nie przestaje zachwycać i przyciągać turystów.

4. Postaw na relaks

Na głęboki relaks koniecznie udajcie się do nowoczesnego kompleksu basenowego na Radwanowie, na północy miasteczka. Tu czekają na Was zarówno kryte, jak i odkryte baseny z niewielką plażą. Znajdziecie tu również jacuzzi i sauny. Zimą zaś działa tu lodowisko.

5. Zobacz przepiękną górską cerkiew

Beskid Sądecki obfituje w punkty znajdujące się na ogólnopolskim Szlaku Architektury Drewnianej. W nieodległej Wierchomli możecie zwiedzić urokliwą Cerkiew św. Michała Archanioła, której wnętrze w całości pokrywa zachwycająca polichromia.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Piwniczna-ZdrójBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Piwniczna-Zdrój
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Piwniczna-ZdrójAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Piwniczna-Zdrój
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Piwniczna-ZdrójVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Piwniczna-Zdrój
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Piwniczna-ZdrójBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Piwniczna-Zdrój
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Piwniczna-ZdrójFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Piwniczna-Zdrój
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w Piwniczna-ZdrójAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Piwniczna-Zdrój
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w Piwniczna-ZdrójHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Piwniczna-Zdrój
500+ więcej
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Małopolska
  4. Beskidy
  5. Piwniczna-Zdrój