Domy i apartamenty wakacyjne w Mrzeżynie

Rozpocznij wyszukiwanie 53 homes w Mrzeżyno teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Mrzeżyno

Apartament dla 3 osób, z ogród
4,9
9 recenzje
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
131 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,6
11 recenzje
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
184 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni, 450m do plaży
4,6
20 recenzje
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
201 złza noc
Dom dla 6 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni, 700m do plaży
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
328 złza noc
Dom dla 8 osób, zwierzęta dozwolone
8 osób, 2 sypialni, 950m do plaży
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
411 złza noc
Apartament dla 2 osób
4,8
11 recenzje
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
92 złza noc
Resort dla 4 osób, z ogród
4,6
53 recenzje
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
83 złza noc
Resort dla 2 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,4
35 recenzje
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
96 złza noc
Dom dla 8 osób, z ogród
8 osób, 2 sypialni, 450m do plaży
4,7
5 recenzje
Morze Bałtyckie
od
315 złza noc
Resort dla 2 osób, z sauna i ogród oraz jacuzzi, zwierzęta dozwolone
4,3
422 recenzje
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
162 złza noc
Domek letniskowy dla 9 osób, z ogród
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
359 złza noc
Domek letniskowy dla 3 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
3,1
73 recenzje
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
144 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras
2 osób, 1 sypialni, 400m do plaży
4,6
69 recenzje
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
92 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,6
88 recenzje
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
61 złza noc
Resort dla 2 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,3
61 recenzje
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
66 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób
6 osób, 2 sypialni, 1,1km do plaży
4,8
7 recenzje
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
153 złza noc
Domek letniskowy dla 1 osób
1 osób, 1 sypialni, 10m², 350m do plaży
4,4
66 recenzje
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
114 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 650m do plaży
4,6
9 recenzje
Mrzeżyno, Morze Bałtyckie
od
122 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Mrzeżyno

  • Morze Bałtyckie
  • Port
  • Malownicze plaże
  • Kolarstwo
  • Rodzinne wakacje

Apartamenty i domy wakacyjne w Mrzeżynie

Domy wakacyjne nad rzeką Regą

Mrzeżyno przecina rzeka Rega, a domy wakacyjne w jej okolicy to doskonały pomysł na nocleg dla osób ceniących bliskość natury i otaczającą zieleń. Obiekty w tej części miasta są wyposażone w tarasy słoneczne, a także są przystosowane do potrzeb rodzin z małymi dziećmi. Ponadto w tej części Mrzeżyna można bez trudu znaleźć domy wakacyjne, z których rozciąga się niepowtarzalny widok na Bałtyk.

Apartamenty wakacyjne nad morzem

W Mrzeżynie nie brakuje apartamentów wakacyjnych położonych tuż nad morzem. Warto szukać noclegów z widokiem na wodę, a także tych zapewniających sprzęt plażowy. Wśród apartamentów w Mrzeżynie położonych nad Bałtykiem wiele obiektów dysponuje placem zabaw, a także chętnie przyjmuje odwiedzających ze zwierzętami. Apartamenty wakacyjne w tej okolicy zapewniają możliwość korzystania z parkingu.

Położenie i komunikacja

Położenie Mrzeżyna

Mrzeżyno to niewielka miejscowość usytuowana na bałtyckim wybrzeżu w obrębie województwa zachodniopomorskiego. Miasteczko leży nad Zatoką Pomorską, do której uchodzi rzeka Rega przecinająca Mrzeżyno i rozgraniczająca jego dzielnice. Miejscowość jest zlokalizowana Wybrzeżu Trzebiatowskim, od Kołobrzegu dzieli ją 18 km, a od Dźwirzyna 6 km.

Dojazd do Mrzeżyna

Do Mrzeżyna można dojechać samochodem, autobusem lub pociągiem. Przez miasto przebiega droga wojewódzka nr 109, łącząca się z drogą krajową nr 6. Chociaż bezpośrednio do Mrzeżyna nie dociera kolej, pociągiem można dojechać do pobliskiego Kołobrzegu lub Trzebiatowa. Stamtąd można dotrzeć do Mrzeżyna regularnie kursującymi autobusami i busami. Do Mrzeżyna można bezpośrednio dojechać autobusem z wielu dużych miast Polski takich jak Warszawa czy Poznań. Od najbliższego portu lotniczego w Szczecinie Mrzeżyno dzieli 80 km.

Warto wiedzieć

Kiedy warto przyjechać do Mrzeżyna?

W Mrzeżynie organizowany jest szereg imprez kulturalnych, które warto uwzględnić w wakacyjnym grafiku. Do najciekawszych z nich należy Święto Latawca odbywające się na przełomie maja i czerwca. W lipcu następuje uroczysta inauguracja sezonu wakacyjnego, podczas której można wziąć udział w koncertach i podziwiać sztuczne ognie nad Bałtykiem. W lipcu warto wybrać się na Festiwal Muzyki Morskiej "Słona Woda", w ramach którego można posłuchać piosenek nawiązujących do morskiej tematyki.

Klimat Mrzeżyna

W Mrzeżynie dominuje klimat ukształtowany przez Morze Bałtyckie i wpływy Oceanu Atlantyckiego. W efekcie w miejscowości panuje mikroklimat, który charakteryzuje obecność leczniczego aerozolu w powietrzu. Znacznie nasycenie solą i jodem korzystnie wpływa na układ oddechowy i poprawę odporności organizmu. W Mrzeżynie można zaobserwować silne sztormy, które nawiedzają ten rejon wybrzeża poza sezonem wakacyjnym.

W latach 20. i 30 Mrzeżyno co roku odwiedzał amerykański malarz niemieckiego pochodzenia Lyonel Feininger, który w swoich dziełach przedstawiał niezwykły urok tutejszej przyrody.

5 rzeczy do zrobienia w Mrzeżynie

1. Kąpiel w morzu i opalanie na piaszczystej plaży

W Mrzeżynie znajdują się kąpieliska, które w okresie wakacyjnym są strzeżone przez ratowników. Wypoczynek na nadmorskiej plaży to doskonały sposób na rodzinne spędzanie czasu. Co ciekawe, bezpieczeństwo kąpieli w Mrzeżynie potwierdza pięciokrotne wyróżnienie Błękitną Flagą, która nagradza kąpieliska za jakość wody, środowiska naturalnego, a także bezpieczeństwo.

2. Wybrać się na nadmorską wycieczkę na rowerze

Mrzeżyno przecina kilka szlaków turystycznych. Rowerzyści mogą wybrać się na wycieczkę szlakiem R10 biegnącym wokół Bałtyku. W polskiej części trasa wzdłuż morskiego brzegu liczy aż 588 km. Fani jednośladów mogą również zdecydować się na Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, który stanowi fragment europejskiej trasy.

3. Podziwiać unikatową przyrodę

Mrzeżyno otacza Trzebiatowsko-Kołobrzeski Pas Nadmorski objęty programem Natura 2000. Na szczególną uwagę zasługuje teren ochrony ptaków zwany Wybrzeżem Trzebiatowskim. Ponadto w rejonie Mrzeżyna znajduje się doskonale zachowana część wybrzeża wydmowego. Ciekawostkę stanowią rzadko spotykane bory bażynowe, które obfitują w objęte ochroną nietypowe gatunki roślin takie jak bażyna czarna czy borówka bagienna.

4. Zobaczyć zabytki Mrzeżyna

Mrzeżyno to wieś rybacka, której początki sięgają średniowiecza. Choć z tamtych czasów nie zachowała się charakterystyczna architektura, warto wybrać się na spacer po miasteczku. Jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Mrzeżynie jest ceglany kościół z początków XX wieku. Wewnątrz można zobaczyć morski akcent w postaci mozaiki w marynistyczne motywy. Ciekawostkę stanowi fakt, iż w Mrzeżynie znajduje się XIX-wieczny budynek należący niegdyś do Bremeńskiego Towarzystwa ds. Ratowania Rozbitków.

5. Spacer po porcie pełnym osobliwości

W Mrzeżynie znajduje się czynny port rybacki. Co ciekawe, obiekt otaczają niepoprawnie usytuowane falochrony, które sprawiają, że w porcie doszło do wytworzenia mielizny. W związku z tym statki wpływają tu od strony zachodniej, choć do portu prowadzi szeroki na ponad 80 metrów kanał wejściowy. Podczas spaceru po nabrzeżu można podziwiać jachty i kutry. Kolejną osobliwością związaną z mrzeżyńskim portem jest przejście graniczne, które nie dysponuje punktem odpraw. Jest ono zarezerwowane jedynie dla ruchu towarowego. W związku z tym przejście wykorzystują jedynie rybacy, którzy korzystają z odprawy celnej w innej miejscowości.