Domy i apartamenty wakacyjne w Ustce

Rozpocznij wyszukiwanie 271 homes w Ustka teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Ustka

Apartament dla 2 osób
Ustka, Morze Bałtyckie
od
206 złza noc
Dom dla 6 osób, zwierzęta dozwolone
Ustka, Morze Bałtyckie
od
403 złza noc
Apartament dla 4 osób, zwierzęta dozwolone
4,8
28 recenzje
Ustka, Morze Bałtyckie
od
300 złza noc
Resort dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni, 700m do plaży
4,8
7 recenzje
Ustka, Morze Bałtyckie
od
270 złza noc
Apartament dla 2 osób, zwierzęta dozwolone
4,6
33 recenzje
Ustka, Morze Bałtyckie
od
129 złza noc
Resort dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni, 15m², 450m do plaży
4,7
466 recenzje
Ustka, Morze Bałtyckie
od
193 złza noc
Apartament dla 6 osób
4,5
614 recenzje
Ustka, Morze Bałtyckie
od
159 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 1 sypialni, 55m², 500m do plaży
4,7
32 recenzje
Ustka, Morze Bałtyckie
od
219 złza noc
Willa dla 10 osób, z sauna i taras, zwierzęta dozwolone
4,8
5 recenzje
Morze Bałtyckie
od
1 300 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4,6
41 recenzje
Ustka, Morze Bałtyckie
od
133 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 48m², 800m do plaży
4,8
18 recenzje
Ustka, Morze Bałtyckie
od
150 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 2 sypialni, 60m², 900m do plaży
4,6
11 recenzje
Ustka, Morze Bałtyckie
od
283 złza noc
Apartament dla 4 osób
4,9
7 recenzje
Ustka, Morze Bałtyckie
od
124 złza noc
Apartament dla 1 osób
4,5
201 recenzje
Ustka, Morze Bałtyckie
od
82 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni, 200m do plaży
4,9
31 recenzje
Ustka, Morze Bałtyckie
od
189 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1,7km do plaży
4,2
11 recenzje
Ustka, Morze Bałtyckie
od
185 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
4,9
25 recenzje
Ustka, Morze Bałtyckie
od
283 złza noc
Apartament dla 6 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni, 1,8km do plaży
4,9
10 recenzje
Ustka, Morze Bałtyckie
od
283 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Ustka

  • Morze Bałtyckie
  • Szerokie plaże
  • Kaszuby
  • Uzdrowiska

Najpopularniejsze w Ustka

Internet 7
Zwierzęta dozwolone 6
Balkon/ taras 7
TV 9
Parking 8
Pralka 8
Ogrzewanie 7

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Ustce

Domy letniskowe w Ustce

Ustka jest jedną z najbardziej uczęszczanych miejscowości nad polską częścią Bałtyku. Co roku przyjeżdża tutaj tysiące turystów z dziećmi. Domki letniskowe to idealne kwatery dla rodzin. Pozwalają stworzyć na czas wakacji własne zacisze. Z reguły znajdują się w obrębie większych ośrodków, ale odstępy pomiędzy budynkami umożliwiają zachowanie znacznej prywatności. Tereny, na których zbudowane są domki zazwyczaj pokrywa bujna roślinność. Tego typu rozwiązanie daje więc unikalną szansę na kontakt z naturą. W obrębie Ustki natkniemy się zarówno na ośrodki wczasowe pamiętające czasy komunizmu, jak i zupełnie nowe. Ich duże skupiska znajdziemy oczywiście w pobliżu wybrzeża. Przy ulicy Wczasowej rozlokowanych jest kilka ośrodków oferujących domki na wynajem. Kolejne stworzono nad kanałem Słupi w rejonach ulicy Bohaterów Westerplatte.

Wynajem apartamentów w Ustce

Apartamenty wakacyjne są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich turystów, którzy od wakacji oczekują komfortu. Wczasowicze wynajmują duże mieszkanie. Zazwyczaj zawiera ono kilka pokoi oraz kuchnię i łazienkę. Z tego typu opcji często korzystają młodzi ludzie podróżujący dużymi grupami. Relatywnie często decydują się na nie także rodziny. Apartamenty na wynajem w Ustce znajdziemy w okolicach ulicy Rybackiej oraz przy placu Dąbrowskiego. Ośrodki oferujące tego typu zakwaterowanie znajdują się również nad samym brzegiem morza. Tutaj w okresie wakacyjnym należy już jednak liczyć się ze znaczną ceną.

Położenie i komunikacja

Dojazd do Ustki

Ustka leży na wybrzeżu zachodnim, a trzeba wiedzieć, że w tym regionie Polski dojazdy są mocno utrudnione. Nad samym Bałtykiem komunikację utrudniają liczne wydmy, parki narodowe oraz niekiedy jeziora. Komunikacja publiczna umożliwia dojechanie do Ustki z dwóch odrębnych kierunków. Miasto jest dobrze skomunikowane z Gdańskiem i Słupskiem. Jadąc z innych miejscowości, należy nastawiać się na przesiadkę w jednym z nich.

Przemieszczanie się po Ustce

Miejscowość jest niewielka i nie posiada formalnej komunikacji miejskiej. Mniej więcej co dwadzieścia minut wyruszają jednak autobusy relacji Słupsk-Ustka. Zatrzymują się na tyle często, że swobodnie można traktować je jako sposób na przemieszczanie się po miasteczku. Co ciekawe, bilety w tych środkach komunikacji sprzedaje konduktor.

Warto wiedzieć

Najlepszy czas na wyjazd

Polskie wybrzeże daje najlepsze warunki do zażywania wodnych i słonecznych kąpieli od końca czerwca do początku września. Dlatego też właśnie w okresie letnich wakacji miasteczko odwiedza najwięcej turystów. Nie oznacza to bynajmniej, że poza sezonem miejscowość świeci pustkami. W Ustce znajdują się liczne sanatoria. Przez cały rok przyjeżdżają tutaj kuracjusze szukający rehabilitacji i odpoczynku.

Wydarzenia kulturalne w Ustce

W sezonie wakacyjnym na odwiedzającym Ustkę turystów czekają liczne imprezy. Już 25 czerwca turyści mogą odwiedzić Lech Fire Festiwal, na który składają się pokazy fajerwerków i koncerty gwiazd muzycznych. W pierwszym tygodniu sierpnia nad Bałtykiem rozgaszcza się telewizja TVN, która organizuje tutaj Projekt Plaża. Jego program obfituje głównie w wydarzenia dla dzieci - występy teatrzyków i animacje. Ciekawostką w nadmorskim kulturalnym rozkładzie jazdy jest impreza Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce. To wydarzenie daje możliwość podziwiania kultury góralskiej.

Niewiele miejscowości na bałtyckim wybrzeżu może pochwalić się szerszymi plażami niż te w Ustce.

5 rzeczy do zrobienia w Ustce

Latarnia morska w Ustce
Latarnia morska w Ustce
1. Stare miasto

Ustka powstała jako osada kaszubska. W okolicach ulic Kosynierów i Marynarki Wojennej zachował się średniowieczny układ uliczek dawnej wsi. Możemy tutaj podziwiać rybackie domy oparte na murze pruskim. Charakter tych okolic miasta pozwoli nam zbliżyć się do unikalnej kultury kaszubskiej.

2. Deptak spacerowy

Obowiązkowym punktem każdej nadbałtyckiej miejscowości jest promenada. Spacerowa ścieżka w Ustce pamięta jeszcze dziewiętnasty wiek. Przechadzać się nią zwykli niemieccy kuracjusze odwiedzający tutejsze uzdrowiska. Dzisiaj promenada jest równie piękna. Popołudniowe spacery będą stanowić świetne urozmaicenie dni spędzanych na morskich kąpielach.

3. Port i molo

Ustka to nadmorska miejscowość. Nic więc dziwnego, że znaczna część jej atrakcji wiąże się z Bałtykiem. Po przechadzce promenadą można udać się do portu. Tutaj zobaczymy współczesne statki oraz zabytkowe zabudowania. Dzisiaj turyści każdego dnia mogą podziwiać wpływające do portu olbrzymie jednostki transportowe. Sporą atrakcję stanowią także dwa mola - wschodnie i zachodnie.

4. Park Spotkań z Historią

W okolicach plaży zachodniej znajdziemy kompleks bunkrów. Jego centrum stanowią działobitnie, z których armia niemiecka mogła ostrzeliwać wroga zbliżającego się od strony morza. Otacza je sieć korytarzy prowadzących do schronów, w których znajdowały się sypialnie i sanitariaty. W sezonie letnim codziennie możliwe jest zwiedzanie bunkrów z przewodnikiem.

5. Latarnia morska

Na całym polskim wybrzeżu znaleźć możemy latarnie morskie. Ta w Ustce pochodzi z końca dziewiętnastego wieku i mierzy 21 metrów wysokości. Kiedyś latarnia była nieodzownym elementem portu i wybrzeża. Jej światło można było zobaczyć z jedenastu kilometrów, a pracę wspomagali piloci. Ci doświadczeni marynarze ułatwiali statkom przybicie do nabrzeża. Obecnie latarnia jest artefaktem przeszłości i częstym celem spacerów.