Domy i apartamenty wakacyjne w Dźwirzynie

Rozpocznij wyszukiwanie 96 homes w Dźwirzyno teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Dźwirzyno

Studio dla 2 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,4
72 recenzje
Dźwirzyno, Morze Bałtyckie
od
167 złza noc
Willa dla 5 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
5 osób, 2 sypialni, 94m², 600m do plaży
Grzybowo, Morze Bałtyckie
od
727 złza noc
Dom dla 4 osób, z balkon
4 osób, 2 sypialni, 65m², 40m do plaży
Dźwirzyno, Morze Bałtyckie
od
257 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 25m², 800m do plaży
5,0
1 recenzja
Grzybowo, Morze Bałtyckie
od
115 złza noc
Dom dla 4 osób
4 osób, 60m², 1km do plaży
4,6
2 recenzje
Grzybowo, Morze Bałtyckie
od
197 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,9
32 recenzje
Dźwirzyno, Morze Bałtyckie
od
197 złza noc
Apartament dla 5 osób
5 osób, 2 sypialni, 200m do plaży
4,7
9 recenzje
Morze Bałtyckie
od
291 złza noc
Dom dla 8 osób, z ogród
8 osób, 3 sypialni, 150m do plaży
4,7
16 recenzje
Morze Bałtyckie
od
500 złza noc
Apartament dla 8 osób, z ogród
8 osób, 3 sypialni, 150m do plaży
4,6
6 recenzje
Morze Bałtyckie
od
500 złza noc
Apartament dla 1 osób
1 osób, 1 sypialni, 350m do plaży
4,7
68 recenzje
Dźwirzyno, Morze Bałtyckie
od
86 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
5,0
66 recenzje
Grzybowo, Morze Bałtyckie
od
287 złza noc
Apartament dla 6 osób, z ogród
6 osób, 1 sypialni, 48m², 400m do plaży
4,8
14 recenzje
Dźwirzyno, Morze Bałtyckie
od
98 złza noc
Domek letniskowy dla 2 osób, z ogród
4,7
66 recenzje
Dźwirzyno, Morze Bałtyckie
od
150 złza noc
Dom dla 6 osób, zwierzęta dozwolone
4,7
38 recenzje
Dźwirzyno, Morze Bałtyckie
od
201 złza noc
Resort dla 1 osób
4,3
1432 recenzje
Dźwirzyno, Morze Bałtyckie
od
133 złza noc
Resort dla 2 osób, z ogród i jacuzzi, zwierzęta dozwolone
4,5
102 recenzje
Dźwirzyno, Morze Bałtyckie
od
205 złza noc
Dom dla 6 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,4
26 recenzje
Dźwirzyno, Morze Bałtyckie
od
470 złza noc
Apartament dla 5 osób, z ogród
5 osób, 2 sypialni, 80m², 850m do plaży
5,0
1 recenzja
Grzybowo, Morze Bałtyckie
od
470 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Dźwirzyno

  • Morze Bałtyckie
  • Aktywny wypoczynek
  • Rodzinne wakacje
  • Plaże i sosnowe lasy
  • Wycieczki rowerowe

Najpopularniejsze w Dźwirzyno

Internet 5
Zwierzęta dozwolone 6
Balkon/ taras 6
TV 7
Ogród 4
Parking 7
Pralka 5

Apartamenty wakacyjne w Dźwirzynie

Udane wakacje nad polskim morzem

Aby miło spędzić leniwy wakacyjny czas, warto pojechać nad Morze Bałtyckie, które kusi swoim niepowtarzalnym widokiem. Jednym z często odwiedzanych nadmorskich kurortów jest Dźwirzyno. Wybierając się tam na urlop dobrze brać pod uwagę apartamenty wakacyjne ulokowane w przyjemnych, otoczonych ogrodami budynkach. Lokalizacje w takiej formie, pozwalające równocześnie na zaparkowanie samochodu i zabranie kota lub psa, mieszczą się głównie w okolicach ulic takich jak Piastowska, Wiosenna lub Wyzwolenie, niedaleko od linii brzegowej.

Domy wakacyjne w Dźwirzynie

Domy wakacyjne z pełnym wyposażeniem i przyjaznej okolicy znajdują się zarówno w Dźwirzynie, w samym jego centrum, jak również nieco bliżej malowniczego jeziora Resko Przymorskie, w miejscowościach takich, jak na przykład Rogowo i Kracino. Wspólną cechą tych lokalizacji jest bogaty i praktyczny wystrój, bliskość do wody, a także położenie w pełnych zieleni ogrodach. Domy wakacyjne w Dźwirzynie i okolicach to świetna okazja, aby spędzić rodzinne wakacje.

Piękne widoki na plażę i Bałtyk
Piękne widoki na plażę i Bałtyk

Położenie i komunikacja

Spokojna osada nad samym morzem

Dźwirzyno stanowi wieś sołecką i położone jest w województwie zachodniopomorskim, w jego środkowej części. Morze Bałtyckie oraz jezioro Resko Przymorskie umożliwiły powstanie morskiej przystani rybackiej na przetoce, która łączy oba te zbiorniki. Jeśli chodzi o komunikację zbiorową, to tę zapewniają autobusy PKS oraz prywatni przewoźnicy. Najbliższy większy dworzec kolejowi mieści się w oddalonym o 10 km na wschód Kołobrzegu. Przez Dźwirzyno przebiega droga powiatowa nr 3152Z, która łączy Kołobrzeg z Mrzeżynem.

Sosnowe lasy i piaszczyste wydmy

Plaża w Dźwirzynie to jedna z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych na polskim wybrzeżu. Szeroka tafla Bałtyku z jednej strony, oraz zamykające ją wydmy, nad którymi górują drzewa iglaste, tworzą malowniczy i romantyczny widok, spełniający wyobrażenia o nadmorskich wakacjach. Natomiast jezioro Resko Przymorskie również posiada swój nieodparty urok, a także pozwala na pływanie kajakami i uprawiania innych sportów wodnych. W tym pięknym i spokojnym krajobrazie warto zapomnieć o całym świecie i bieżących sprawach, i oddać się pełnemu wypoczynkowi.

Ciekawe miejsca i zabytki

Dźwirzyno dla tych, którzy nie potrafią usiedzieć na miejscu

Morze Bałtyckie to doskonały kierunek dla wszystkich tych, którzy także podczas wakacji pragną pozostać w ruchu. Na jeziorze Resko Przymorskie odbywając się zajęcia z nauki windsurfingu i kitesurfingu dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Możliwe jest także kajakowanie oraz nauka gry w tenisa. Nadmorskie tereny są bogate w ciekawe ścieżki rowerowe. Dźwirzyno jest na trasie kilku z nich. Ciekawie prezentują się szlaki łączące Dźwirzyno, Grzybowo i Kołobrzeg oraz Szlak Bocianich Gniazd, którego trasa wiedzie nieco bardziej wgłąb lądu. Jednak jednym z najpiękniejszych i najchętniej wybieranych jest pętla dookoła Reska Przymorskiego. Nie biegnie ona równo z linią brzegową jeziora, ale i tak stanowi nie lada wyzwanie - całość liczy sobie 35 km.

Dźwirzyno dla wędkarzy

Miłośnicy świeżej ryby z pewnością będą zachwyceni warunkami do wędkowania, jak zastaną w Dźwirzynie i jego najbliższych okolicach. W ostatni latach można zaobserwować łowienie odbywające się bezpośrednio z plaży, zanim rozpocznie się na niej turystyczny ruch, czyli z samego rana. Ale można wypuścić się nieco dalej w morze, by wędkować w towarzystwie doświadczonych osób z lokalnych klubów wędkarskich. Są to przeważnie niedługie wycieczki, które kończą się połowem dorsza. Natomiast łososie i trocie wędrowne można spotkać w kanałach portu morskiego. Świetnym zbiornikiem do wędkowania jest jezioro Resko Przymorskie. Żyją w nim szczupaki, karpie, liny, karasie oraz płocie i trocie. Inne okoliczne jeziora również są niezwykle bogate w ryby.

Plaża w Dźwirzynie może poszczycić się jednymi z najwyższych wydm na całym polskim wybrzeżu. Ich wysokość dochodzi do imponujących 60 m.

3 rzeczy do zrobienia w Dźwirzynie i okolicach

1. Aktywny spacer po Ścieżce Zdrowia

Dźwirzyno, idąc za przykładem dużych miast, oddało do użytku własną siłownię na świeżym powietrzu, wplatając ją w naturalny krajobraz lokalnej Ścieżki Zdrowia. Liczy ona sobie 1500 m i stanowi pętlę. Na jej trasie zainstalowano aż 15 różnych stanowisk przeznaczonych do wykonywania ćwiczeń na wszystkie partie mięśni. Ścieżka Zdrowia ciągnie się w lesie pełnym iglastych drzew, niedaleko wydm, a więc spacer, nawet nie obejmujący ćwiczeń, jest zdrowym wysiłkiem fizycznym dla każdego.

2. Wycieczka do Oceanarium w Kołobrzegu

To miejsce to festiwal podwodnych kolorów w wykonaniu niezliczonej ilości egzotycznych ryb i stworzeń morskich. Jego największą atrakcją są rekiny rafowe, jedne z mniejszych przedstawicieli tego gatunku, których długość sięga niespełna 3 m. Poza tym, zwiedzający mają możliwość przyjrzenia się z bliska temu, jak wygląda dno morskie, pełne zakamarków, grot, jaskiń i przeróżnych organizmów żywych.

3. Rejs na Bornholm

Z portu w Kołobrzegu można popłynąć na Bornholm. Ta należąca do Danii wyspa uważana jest za perełkę na Morzu Bałtyckim. Bornholm jest doskonały przede wszystkim do tego, aby podziwiać nadmorską przyrodę: rosłe drzewa, majestatyczne klify oraz czyste piaszczyste plaże przyciągają swoją wyjątkową urodą. Można wybrać się tam wodolotem - taka podróż trwa ok. 2 godzin, lub katamaranem (wówczas rejs potrwa ponad 4 godziny).

  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Województwo zachodniopomorskie
  4. Morze Bałtyckie
  5. Dźwirzyno