Apartamenty wakacyjne w Szczecinie

Apartamenty wakacyjne w Szczecinie

Rozpocznij wyszukiwanie 599 homes w Szczecin teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Szczecin

Główne atrakcje w w Szczecin

  • Pomorze Zachodnie
  • Wały Chrobrego
  • Zabytki
  • Wydarzenia kulturalne
  • Lokalne specjały

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Szczecin

424 złdla 27 kwi - 4 maj
498 zł średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Szczecin

61%dla 27 kwi - 4 maj
68% średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
Procent dostępnych obiektów

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Szczecinie

Apartamenty wakacyjne w Szczecinie

Szczecin nie jest typowo turystycznym miastem, a jednak każdego roku przyciąga szerokie rzesze turystów. Miasto może stanowić świetną bazę wypadową do zwiedzania Zachodniego Pomorza, a także nadbałtyckich regionów Niemiec. Metropolia oferuje odwiedzającym szeroki wybór kwater. Apartamenty wakacyjne znajdziemy tutaj właściwie w każdej dzielnicy. Te droższe wynajmiemy tuż przy Wałach Chrobrego. Na obrzeżach z kolei możemy liczyć na bardziej atrakcyjne oferty cenowe.

Domy wakacyjne w Szczecinie

Domy wakacyjne mogą okazać się świetnym rozwiązaniem podczas dłuższego pobytu w Szczecinie. Warto również rozważyć to rozwiązanie, jeśli odwiedzamy metropolię większą grupą. Domy w sensie ogólnym są droższe niż inne formy zakwaterowania. Jeśli jednak podzielimy koszty na kilka osób, cena będzie naprawdę przystępna. Jednocześnie żaden inny nocleg nie zagwarantuje nam tak dużego komfortu i swobody. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że większość domów wakacyjnych w Szczecinie znajduje się na odległych przedmieściach. Dojazd do centrum może okazać się mocno utrudniony

Położenie i komunikacja

Jak dojechać do Szczecina?

Miasto jest stolicą województwa zachodniopomorskiego i jednym z większych miast na wybrzeżu. Nie powinno więc dziwić, że jest świetnie skomunikowane z wieloma polskimi metropoliami. Pociągiem dojedziemy tutaj między innymi z Poznania, Warszawy i Zielonej Góry. Rozbudowana jest również komunikacja autobusowa. Na dworcu przy Placu Grodnickim zatrzymują się liczne krajowe oraz międzynarodowe autokary. Nie napotkamy również problemów, jeśli zdecydujemy się na podróż własnym środkiem lokomocji. Jeśli jednak jedziemy z południa kraju, warto przemyśleć niemieckie autostrady. Drogi naszych zachodnich sąsiadów pozwalają zaoszczędzić wiele czasu oraz, niejednokrotnie, nerwów.

Przemieszczanie się po Szczecinie

Za przewożenie pasażerów w obrębie miasta odpowiedzialne jest przedsiębiorstwo ZDiTM. Oferuje ono dwanaście tramwajów oraz ponad sześćdziesiąt autobusów. Z pomocą tych środków lokomocji swobodnie dostaniemy się do każdej części Szczecina - zarówno w dzień, jak i w nocy. Firma proponuje swoim klientom szeroki wachlarz biletów. Najtańsze - umożliwiające przejazd do piętnastu minut kupimy już za dwa złote (ulgowe za jeden złoty).

Widok na Zamek Książąt Pomorskich
Widok na Zamek Książąt Pomorskich

Warto wiedzieć

Kulinaria Szczecina

Szczecin to ciekawostka na kulinarnej mapie Polski. Nie da się ukryć, że miasto ma do zaoferowania nietypowe potrawy. Co ciekawe, jednak są to dania w miarę nowe. Od lat siedemdziesiątych w wielu lokalach triumfy święci pasztecik - rodzaj słonego ciasta wypełnionego mięsem. Kulinarnym symbolem miasta jest też oczywiście paprykarz, który niestety czasy swojej świetności już ma za sobą. W ciągu ostatnich dziesięcioleci popularne stały się także tosty w wielu różnych odmianach oraz całuski - lokalna wariacja na temat pączków.

Wydarzenia kulturalne w Szczecinie

Szczecin jest stolicą regionu także pod względem kulturalnym. Niezależnie od tego, jaką dziedzinę sztuki czy rozrywki lubimy, na pewno znajdziemy coś dla siebie. Każdego miesiąca odbywają się tutaj koncerty największych sław polskiej muzyki. Wyjątkowo prężnie działają też sceny kabaretowe i stand-upowe.

Wbrew powszechnej w całej Polsce opinii Szczecin nie leży nad morzem. Od brzegu Bałtyku oddziela go prawie sto kilometrów.
Widok na Wały Chrobrego
Widok na Wały Chrobrego

5 największych atrakcji Szczecina

1. Wały Chrobrego

Zdecydowanie jedna z wizytówek Szczecina. Ten taras widokowy o długości pięciuset metrów przyciąga uwagę swoją architekturą i stanowi popularne miejsce spacerów. Stąd możemy podziwiać drugi brzeg Odry oraz oczywiście samą rzekę. Wały Chrobrego zostały stworzone na początku dwudziestego wieku przed nadburmistrza Hermanna Hakena. Pierwotnie nazywały się właśnie na jego cześć.

2. Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich, który możemy podziwiać dzisiaj, powstał w szesnastym wieku. Wtedy bowiem miała miejsce przebudowa, która nadała mu renesansowy charakter. Zamek posiada jednak o wiele dłuższą historię. Już w średniowieczu znajdował się tutaj dwór pogańskich książąt oraz świątynia boga Trygława. Z czasem na miejscu tamtych zabudowań powstała siedziba rodu Gryfitów.

3. Muzeum Techniki i Komunikacji

Znajduje się w starej zajezdni, ale najistotniejsze eksponaty bynajmniej nie dotyczą tramwajów. Pomiędzy licznymi rowerami oraz pojazdami nietypowymi znajduje się bogata kolekcja samochodów produkowanych w czasach PRL. Nostalgię budzą polonezy, syreny i ogórki. Prawdziwą gratkę dla fanów motoryzacji stanowi jeden z niewielu zachowanych modeli terenowego Fiata 126p.

4. Podziemne trasy Szczecina

Ten pokaźny kompleks tuneli powstał jako schron przeciwlotniczy podczas drugiej wojny światowej. Po zakończeniu walk i opuszczeniu miasta przez Niemców schron zmienił swój charakter. W PRL był to największy bunkier przeciwatomowy na terenie kraju. Szkolenia Obrony Cywilnej odbywały się tutaj jeszcze do lat dziewięćdziesiątych.

5. Najstarsze kino na świecie

Kino Pionier powstało w roku 1909 i od tamtej pory działa nieprzerwanie (fakt ten potwierdzony jest certyfikatem Guinness World Records). Seans w tym miejscu to okazja na kontakt z historią kinematografii. Lokal posiada niepowtarzalny klimat. Nie będziemy tutaj bowiem siedzieć w typowych rzędach. Sala posiada ustawienie kawiarniane i filmy możemy oglądać popijając kawę przy stoliku.

FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Szczecin

Ile kosztowało wynajęcie apartamentów wakacyjnych w Szczecin w ubiegłym roku?

Szczecin jest jednym z najtańszych miast w Polska! Za pobyt tutaj zapłacisz około 298 zł za noc.

Kiedy są najlepsze oferty noclegowe w Szczecin?

Jeśli szukasz budżetowych wakacji, najbardziej przystępne cenowo miesiące na urlop w Szczecin to kwiecień (266 zł średnio za noc), marzec (272 zł), i maj (273 zł).

Które miesiące są najdroższe, jeśli chcemy zarezerwować urlop w Szczecin?

Zgodnie z danymi z poprzedniego roku, koszt noclegu tutaj jest zazwyczaj wyższy w miesiącach styczeń (357 zł), lipiec (327 zł) i sierpień (322 zł).

Czy Szczecin jest dobrym miejscem na wakacje last minute?

Lepiej zarezerwować pobyt w Szczecin z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ tylko 41 % apartamentów wakacyjnych jest zazwyczaj dostępna.

Który miesiąc jest najlepszy na spontaniczny wyjazd?

Miesiące z największą dostępnością noclegów to październik (ze średnią dostępnością 60 %), wrzesień (58 %) i maj (46 %), zgodnie z danymi z poprzedniego roku.

W których miesiącach trudniej jest znaleźć wolne apartamenty wakacyjne?

Patrząc na dane z ubiegłego roku, miesiące, w których najtrudniej jest znaleźć zakwaterowanie w Szczecin to, w kolejności lipiec (ze średnią dostępnością noclegów 26 %), sierpień (27 %) i marzec (33 %).

Ile apartamentów wakacyjnych w Szczecin posiada w swojej ofercie Holidu?

W Szczecin możemy Ci zaoferować szeroki wybór prawie 440 apartamentów wakacyjnych, na każdą kieszeń, dzięki współpracy z 6 lokalnymi i międzynarodowymi partnerami.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej