Domy i apartamenty wakacyjne w Poznaniu

Rozpocznij wyszukiwanie 429 homes w Poznań teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 300 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Poznań

Doskonały apartament dla 3 osób w Poznań
3 osób, 1 sypialni
4,7
14 recenzje
Poznań
163 złza noc
Uroczy apartament dla 4 osób w Poznań
4 osób, 1 sypialni
4,8
114 recenzje
Poznań
215 złza noc
Cudowny apartament dla 4 osób w Poznań, z sauna
4 osób, 1 sypialni
4,7
108 recenzje
Poznań
163 złza noc
Doskonały apartament dla 12 osób w Poznań, z jacuzzi
12 osób, 4 sypialni
4,7
44 recenzje
Poznań
391 złza noc
Doskonały apartament dla 4 osób w Poznań, 38 m²
4 osób, 1 sypialni
4,6
598 recenzje
Poznań
120 złza noc
Piękny apartament dla 2 osób w Poznań, zwierzęta dozwolone, 30 m²
2 osób
4,6
162 recenzje
Poznań
146 złza noc
Apartament dla 2 osób w Poznań
2 osób, 1 sypialni
4,6
133 recenzje
Poznań
47 złza noc
Apartament dla 1 osób w Poznań, 9 m²
1 osób
3,3
20 recenzje
Poznań
52 złza noc
Apartament dla 1 osób w Poznań
1 osób
3,9
59 recenzje
Poznań
64 złza noc
Apartament dla 2 osób w Poznań
2 osób, 1 sypialni
3,6
41 recenzje
Poznań
82 złza noc
Apartament dla 8 osób w Poznań, zwierzęta dozwolone, 65 m²
8 osób, 1 sypialni
3,4
131 recenzje
Poznań
112 złza noc
Przytulny apartament dla 1 osób w Poznań, 10 m²
1 osób
4,4
215 recenzje
Poznań
129 złza noc
Apartament dla 4 osób w Poznań
4 osób, 1 sypialni
Poznań
168 złza noc
Bajeczny apartament dla 6 osób w Poznań, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni
4,6
160 recenzje
Poznań
138 złza noc
Wspaniały apartament dla 2 osób w Poznań
2 osób, 1 sypialni
4,6
153 recenzje
Poznań
189 złza noc
Apartament dla 2 osób w Poznań, 14 m²
2 osób
3,7
140 recenzje
Poznań
99 złza noc
Przytulny apartament dla 4 osób w Poznań, zwierzęta dozwolone, 40 m²
4 osób, 1 sypialni
4,5
153 recenzje
Poznań
112 złza noc
Bajeczny apartament dla 2 osób w Poznań, 24 m²
2 osób, 1 sypialni
4,7
1437 recenzje
Poznań
112 złza noc
Pokaż wszystkie

Porównuj bezpłatnie 429 domów i apartamentów wakacyjnych w Poznań

Podkreśla w Poznań

  • Stare miasto
  • Międzynarodowe Targi Poznańskie
  • Malta
  • Jezioro Rusałka
  • Teatr Wielki

Najpopularniejsze w Poznań

Internet 418
Zwierzęta dozwolone 168
Balkon/ taras 104
Klimatyzacja 58
Ogród 53
Parking 345
Ogrzewanie 339
Winda 183

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Poznaniu

Apartamenty wakacyjne na Starym Mieście

Idealnym wyborem dla wielbicieli klasycznej architektury jest nocleg na Starym Mieście. Łatwo tu o apartamenty wakacyjne w przystępnych cenach, dysponujące licznymi udogodnieniami takimi jak taras czy parking. Zaletą tej lokalizacji jest łatwe przemieszczanie się we wszystkie strony miasta i możliwość miłego spędzenia wieczorów w pobliskich kawiarenkach czy klubach.

Noclegi w pobliżu Jeziora Maltańskiego

Osoby ceniące sobie kontakt z naturą mogą rozważyć noclegi w bliskim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego. To idealne miejsce dla wielbicieli sportów wodnych, kolarstwa i pieszych wycieczek. Decydując się na apartamenty wakacyjne w tej okolicy można również zdecydować się na obiekt oferujący wypożyczenie nart, z których można korzystać na pobliskiej stacji narciarskiej.

Apartamenty wakacyjne w kulturalnym sercu miasta

Miłośnicy teatru i muzyki poważnej z pewnością będą usatysfakcjonowani apartamentami wakacyjnymi położonymi w okolicy Teatru Wielkiego lub Zamku Cesarskiego. Wieczorami można tu spacerować podziwiając piękno architektury lub spędzać czas w kawiarenkach i ogródkach.

Poznańska Starówka
Poznańska Starówka

Położenie i komunikacja

Położenie Poznania

Poznań to piąte co do wielkości miasto w Polsce, które jest położone w zachodniej części kraju na Pojezierzu Wielkopolskim w dolinie Warty. W aglomeracji znajdują się jeziora pochodzenia naturalnego (Kierskie i Skrzeszyńskie) i sztuczne zbiorniki wodne (Jezioro Maltańskie, Rusałka, Staw Olszak, Staw Browarny.

Komunikacja w Poznaniu

Poznań jest punktem stycznym ważnych arterii komunikacyjnych: drogowych i kolejowych. Miasto posiada również międzynarodowy port lotniczy. Spędzając czas w Poznaniu warto korzystać z dobrze zorganizowanego miejskiego transportu publicznego. Podstawową komunikację tramwajową bardzo dobrze uzupełniają miejskie i podmiejskie linie autobusowe. Miasto dysponuje bogatą siecią tras rowerowo-pieszych, łączących przeciwległe dzielnice Piątkowo i Rataje. Na rowerze można również bezkolizyjnie wyjechać z miasta nad Jezioro Rusałka i Jezioro Strzeszyńskie. Ciekawostkę stanowi fakt, iż na terenie miasta znajduje się ponad 20 wypożyczalni rowerów.

Warto wiedzieć

Warunki klimatyczne w Poznaniu

Poznań znajduje się pod wpływem klimatu umiarkowanego na pograniczu klimatu morskiego i kontynentalnego.Ciekawostkę stanowi fakt, iż w Poznaniu jest średnio o jedną trzecią mniej opadów, niż w innych rejonach kraju. Pogoda w mieście bywa zaskakująca, jednak nie warto uzależniać wizyty w Poznaniu od warunków atmosferycznych. Liczne atrakcje, z których można korzystać o każdej porze roku z pewnością stanowią główny powód, dla którego warto odwiedzić to niezwykłe miasto.

Kiedy warto odwiedzić Poznań?

Jednym z dni, w których Poznań zmienia się w magiczne miasto jest dzień świętego Marcina przypadający 11 listopada. Wówczas można podziwiać kolorowy korowód przemieszczający się po centralnej części miasta. Gdy korowód dotrze do centrum kultury, a prezydent przekaże świętemu Marcinowi klucz do bram Poznania, rozpoczyna się zabawa nieodłącznie związana z lokalnymi smakołykami z rogalem świętomarcińskim na czele.

Poznań jest jedynym miastem w Polsce, które ma dwa ogrody zoologiczne.
Kolorowe kamienice w starej części miasta
Kolorowe kamienice w starej części miasta

5 rzeczy do zrobienia w Poznaniu

1. Spacer nad Jeziorem Maltańskim

Nazwa jeziora pochodzi od Zakonu Kawalerów Maltańskich, który w przeszłości miał tu swoją siedzibę. Obecnie akwen jest znakomitym miejscem do uprawiania sportów wodnych i aktywnego wypoczynku. W okolicach jeziora można wypocząć o każdej porze roku. Znajduje się tu bowiem Tor Regatowy Malta, Termy maltańskie, sztuczne lodowisko, całoroczny stok narciarski „Malta Ski”, Nowe ZOO, Kolej Parkowa Maltanka, Ogród Czasu i wiele innych atrakcji. Po terenie nad jeziorem można poruszać się na rowerze - również tutaj działa wypożyczalnia dla cyklistów.

2. Zwiedzanie Międzynarodowych Targów Poznańskich

Warto tak zaplanować pobyt w Poznaniu, aby obejrzeć ekspozycje wystawowe na targach, które cieszą się światową renomą, czego dowodem jest ich 95-letnia tradycja. Dynamiczny rozwój targów sprawił, że od 1973 roku dokonano podziału imprezy na dwie części: Międzynarodowe Targi Techniczne, organizowane w czerwcu i Międzynarodowe Targi Artykułów Konsumpcyjnych we wrześniu. Wydarzenie gromadzi wystawców z kraju i zagranicy, co sprawia, że można tu zobaczyć nowości z całego świata.

3. Spacer po Starym Mieście

Pobyt w Poznaniu nie może obejść się bez przechadzki po starówce. Obszar ten jest zaplanowany jak typowe średniowieczne miasto: z centralnym rynkiem, miejskimi murami i gęstą zabudową. Niepowtarzalny klimat sprawia, że można tu zwolnić tempo i odpocząć, ciesząc oczy piękną architekturą. Wędrując starymi uliczkami można zobaczyć ratusz, Kościół Katarzynek, wagę miejską, bazylikę farną i Odwach. Warto odwiedzić starówkę również w południe – wówczas na ratuszu bodą się legendarne koziołki. Dodatkowo w każdej chwili można zatrzymać się, by skosztować poznańskich specjałów takich jak rogal świętomarciński, szneka z glancem (rodzaj drożdżówki) czy babka poznańska. Chcąc ugasić pragnienie, warto spróbować napoju z kwiatu czarnego bzu czyli hyćki.

4. Muzyczne życie w Poznaniu

Miasto słynie z licznych imprez kulturalnych. Chłopięcy Chór Poznański jest znany z występów na całym świecie. Wielką sławą cieszy się również Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. Warto wybrać się na koncert Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Podczas pobytu w Poznaniu warto skorzystać z oferty opery, teatru tańca, muzeów i galerii sztuki. Wielbiciele innych gatunków muzyki mogą wybrać się na Rocket Festiwal.

5. Poszukiwanie meteorytu

Dla osób ceniących spokój na łonie natury interesującym miejscem jest bez wątpienia rezerwat przyrodniczo–astronomiczny Morasko położony w północnej części miasta. Można tam zobaczyć kratery utworzone podczas upadku meteorytu. Na przestrzeni ostatnich stu lat znaleziono tam wiele meteorytów o zróżnicowanej wielkości. Największy ważył aż 164 kg.

Pobliskie wakacyjne kierunki
Najpopularniejsze wakacyjne kierunki w Polska