Domy i apartamenty wakacyjne w Jastarni

Domy i apartamenty wakacyjne w Jastarni

Rozpocznij wyszukiwanie 308 homes w Jastarnia teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Jastarnia

Główne atrakcje w w Jastarnia

  • Morze Bałtyckie
  • Zatoka Pucka
  • Mierzeja Helska, Kuźnica
  • Jurata, Nadmorski Park Krajobrazowy

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Jastarnia, które mogą być interesujące

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Jastarnia

748 złdla 20 lip - 27 lip
1574 zł średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Jastarnia

17%dla 20 lip - 27 lip
20% średnia roczna
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
Procent dostępnych obiektów

Najlepsze domy i apartamenty wakacyjne w Jastarni

Urlop na Półwyspie Helskim nad morzem lub zatoką

Kwatery z naszej oferty, położone w Jastarni – jednej z najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych w okolicy – znajdują się w pobliżu aż dwóch linii brzegowych: tej graniczącej z otwartymi wodami Morza Bałtyckiego, oraz tej znajdującej się nad Zatoką Pucką. Wszystkie zakwaterowania leżą niedaleko jednej lub drugiej plaży, a także szosy, łączącej wszystkie miejscowości położone na Półwyspie Helskim. Najbliższa miejscowość półwyspu położona w kierunku północnego zachodu to Kuźnica. Na południowym wschodzie leży sąsiadka Jastarni – Jurata. Zakwaterowania znajdują się w zasięgu spaceru od rezerwatu przyrody Helskie Wydmy.

Komfortowe kwatery na nadmorskie wakacje z rodziną lub przyjaciółmi

Kwatery, które oferujemy w Jastarni, są bardzo zróżnicowane. Ta atrakcyjna miejscowość przyciąga odwiedzających w każdym wieku, podróżujących samotnie, z bliską osobą, grupą przyjaciół czy w gronie rodzinnym. Wszyscy oni znajdą coś dla siebie w naszej ofercie. Możecie znaleźć kwaterę zarówno w budynkach wolnostojących, jak i zamieszkać przy rodzinie goszczącej. Niektóre z zakwaterowań najwyższych standardem mają saunę lub basen. Większość kwater ma połączenie z Internetem. Możecie także liczyć na miejsce parkingowe.

Wakacje w Jastarni

Położenie i komunikacja

Popularna miejscowość wypoczynkowa na Półwyspie Helskim

Jastarnia to jedno z bardziej popularnych, turystycznych miast Polski północnej na wybrzeżu Bałtyku. Znajduje się na wąskim pasie lądu utworzonym przez Półwysep Helski, dzielący wody Morza Bałtyckiego od Zatoki Puckiej. Pod względem administracyjnym należy do województwa pomorskiego i powiatu puckiego. Jest też głównym miastem gminy Jastarnia.

Dawna wioska rybacka rozwinięta w lubianą polską destynację

Jastarnia to kurort, w którym znajduje się aż sześć kąpielisk morskich. Znajduje się tu także port morski oraz trzy przystanie. Tradycyjnie mieszkańcy Jastarni zajmowali się rybołówstwem, o czym po dziś dzień świadczą charakterystyczne kutry rybackie zacumowane w lokalnym porcie. Współcześnie ekonomia lokalna Jastarni, oprócz połowu ryb, opiera się na turystyce. Miejscowość zaludnia się w sezonie dzięki rzeszom turystów. Jej infrastruktura jest coraz lepiej przystosowana do rosnącej liczby odwiedzających. Jastarnia dysponuje bardzo dużą ilością zakwaterowań turystycznych, zarówno w większych instytucjach, jak i u prywatnych gospodarzy. Z myślą o turystach w sezonie otwiera się też wiele restauracji, barów, kawiarni, sklepów z pamiątkami, a także atrakcji dla dzieci.

Podróżujący i aktywności

Jastarnia dla amatorów plażowania

Jastarnia może pochwalić się aż dwoma atrakcyjnymi ciągami kąpielisk: od północy po stronie Morza Bałtyckiego, od południa nad Zatoką Pucką. Plaże są szerokie, dobrze utrzymane i otoczone pięknymi lasami sosnowymi. Kąpieliska są strzeżone, mogą z nich więc bezpiecznie korzystać dzieci – pod opieką rodziców – oraz mniej doświadczeni pływacy. Osoby pragnące nauczyć się windsurfingu mogą skorzystać z usług lokalnej szkółki. Na miejscu działa też wypożyczalnia sprzętu wodnego. O zmierzchu warto wybrać się na plażę, by podziwiać zachód słońca.

Jastarnia dla miłośników przyrody

Jastarnia to nie tylko atrakcyjne kąpieliska, ale również nadmorska przyroda. Na Półwyspie Helskim znajduje się Nadmorski Park Krajobrazowy, którego częścią są okolice Jastarni. Możecie tu przespacerować się wyznaczonymi szlakami, które prowadzą przez najbardziej atrakcyjne pod względem przyrodniczym zakątki. Takim miejscem jest na przykład Góra Libek w pobliskiej Kuźnicy. Jest to najwyższa w okolicy naturalna wydma piaszczysta. Z Jastarni możecie się na nią wybrać około godzinną trasą oznaczoną niebieskim szlakiem. Inna ciekawa trasa spacerowa to droga przez Żyzne Lasy: trzystumetrowy szlak prowadzący przez las dębowo-brzozowy o bujnej szacie roślinnej.

W czasie II Wojny Światowej w okolicach Jastarni prowadzono działania wojenne, których pozostałością są bunkry.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Jastarni

1. Przespacerujcie się do latarni morskiej

Jedną z charakterystycznych budowli Jastarni jest najwyższa w Polsce latarnia morska. Wybudowana na wydmie w latach pięćdziesiątych, z powodzeniem funkcjonuje po dziś dzień.

2. Odwiedźcie miejscowy port

Port jest popularnym miejscem spacerów. Możecie tu odwiedzić żaglowiec "Generał Zaruski", obejrzeć cumujące po zachodniej stronie portu tradycyjne kutry lub skorzystać z usług popularnego ośrodka żeglarskiego.

3. Wybierzcie się na molo

Od 2005 roku Jastarnia może pochwalić się własnym molo. Można wybrać się tam na spacer, by popatrzeć na morze i skorzystać z okazji, by wstąpić do którejś z pobliskich restauracji, kawiarni lub cukierni. Wieczorami wokół molo otwierają się bary i puby.

4. Odwiedźcie zabytkową chatę rybacką

Chata Rybaka to budowla o tradycyjnej konstrukcji, która powstała w dziewiętnastym wieku z resztek drewna wyrzuconych przez morze. W środku możecie zobaczyć, jak wyglądały dawne rybackie domostwa, obejrzeć przedmioty codziennego użytku i wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ich mieszkańców.

5. Zobaczcie Jastarnię z lotu ptaka

Lotnisko Jastarnia oferuje wam nie tylko loty turystyczne, pozwalające obejrzeć z wysokości całą okolicę. Zwolennicy silnych emocji chętnie wezmą także udział w skokach ze spadochronem.

FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Jastarnia

Ile średnio trzeba zapłacić za wynajęcie apartamentów wakacyjnych w Jastarnia?

Biorąc pod uwagę średnią cenę wynajmu za noc wynoszącą 1 170,17 €, Jastarnia nie jest miastem uważanym za przystępny cenowo w Polska.

Jaką porą roku ceny za pobyt w Jastarnia są najlepsze?

Jeśli chciałbyś zaoszczędzić jak najwięcej na urlopie w Jastarnia, zarezerwuj pobyt w listopadzie (314,32 średnio za noc), grudniu (332,77), lub październiku (512,4), aby zapłacić najniższą cenę za nocleg.

Które miesiące są droższe, jeśli chodzi o wynajęcie apartamentu na wakacje w Jastarnia?

W 2020 roku, miesiącami z najwyższą średnią ceną za nocleg w Jastarnia był sierpień, ze średnią ceną za noc 2181,91. Kolejny miesiąc to lipiec, ze średnią ceną za noc 1607,12 i wrzesień, ze średnią ceną za noc 1545,79.

Czy trzeba planować wakacje w Jastarnia z dużym wyprzedzeniem?

Zalecamy wcześniejszą rezerwację zakwaterowania w Jastarnia, ponieważ tylko 12% apartamentów i domów wakacyjnych pozostaje wolna, patrząc na dane z 2020 roku.

O jakiej porze roku dostępnych jest najwięcej ofert apartamentów wakacyjnych?

Miesiące, w których znajdziesz najwięcej opcji zakwaterowania to styczeń (ze średnią dostępnością 83,5 %), luty (47,8 %) i maj (8 %), zgodnie z danymi z 2020 r..

W których miesiącach trudniej jest znaleźć wolne apartamenty wakacyjne?

Patrząc na dane z 2020 roku, miesiące, w których najtrudniej jest znaleźć zakwaterowanie w Jastarnia to, w kolejności grudzień (ze średnią dostępnością noclegów 0 %), listopad (0 %) i wrzesień (2 %).

Ile apartamentów wakacyjnych w Jastarnia posiada w swojej ofercie Holidu?

Holidu oferuje około 230 apartamentów wakacyjnych w Jastarnia od 3 różnych usługodawców. Z nami znajdziesz swój idealny apartament na wakacje!

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej