Domy i apartamenty wakacyjne w Uhercach Mineralnych

Domy i apartamenty wakacyjne w Uhercach Mineralnych

Rozpocznij wyszukiwanie 13 homes w Uherce Mineralne teraz!

Wyszukaj noclegi

Bezpłatne anulowanie rezerwacji
Dom
Apartament
4,0
 i do góry

Wakacyjne domy i apartamenty w Uherce Mineralne

Dom dla 6 osób, z ogród w Uherce Mineralne
Dom dla 6 osób, z ogród
1 sypialnia
4,1
(118 recenzje)
od 400 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Apartament dla 2 osób, z basen i ogród oraz widok, Dla rodziny w Uherce Mineralne
Apartament dla 2 osób, z basen i ogród oraz widok, Dla rodziny
1 sypialnia
4,7
(113 recenzje)
od 98 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Dom dla 8 osób, z widok i basen oraz ogród, zwierzęta dozwolone w Uherce Mineralne
Dom dla 8 osób, z widok i basen oraz ogród, zwierzęta dozwolone
1 sypialnia
4,7
(68 recenzje)
od 200 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Domek letniskowy dla 8 osób, z widok i ogród oraz sauna, Dla rodziny w Uherce Mineralne
Domek letniskowy dla 8 osób, z widok i ogród oraz sauna, Dla rodziny
2 sypialni
4,9
(17 recenzje)
od 376 zł / noc
Dom dla 8 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone w Uherce Mineralne
Dom dla 8 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
2 sypialni
4,9
(10 recenzje)
od 339 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Dom wakacyjny dla 8 osób, z sauna i ogród oraz widok, zwierzęta dozwolone w Uherce Mineralne
Dom wakacyjny dla 8 osób, z sauna i ogród oraz widok, zwierzęta dozwolone
3 sypialni
4,7
(35 recenzje)
od 325 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Dom wakacyjny dla 10 osób, z balkon i widok oraz sauna w Uherce Mineralne
Dom wakacyjny dla 10 osób, z balkon i widok oraz sauna
5 sypialni
4,8
(39 recenzje)
od 506 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Apartament wakacyjny dla 2 osób w Uherce Mineralne
Apartament wakacyjny dla 2 osób
1 sypialnia
4,7
(291 recenzje)
od 116 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Zakwaterowanie u rodziny goszczącej dla 3 osób, z ogród w Uherce Mineralne
Zakwaterowanie u rodziny goszczącej dla 3 osób, z ogród
1 sypialnia
4,1
(170 recenzje)
od 42 zł / noc
Wynajem wakacyjny dla 4 osób, z ogród, Dla rodziny w Uherce Mineralne
Wynajem wakacyjny dla 4 osób, z ogród, Dla rodziny
1 sypialnia
4,5
(28 recenzje)
od 163 zł / noc
Dom dla 6 osób, z widok i ogród, zwierzęta dozwolone w Uherce Mineralne
Dom dla 6 osób, z widok i ogród, zwierzęta dozwolone
2 sypialni
4,7
(8 recenzje)
od 269 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Domek letniskowy dla 6 osób, z ogród i widok, zwierzęta dozwolone w Uherce Mineralne
Domek letniskowy dla 6 osób, z ogród i widok, zwierzęta dozwolone
2 sypialni
4,5
(79 recenzje)
od 256 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Pokaż wszystkie

Odnaleźć Wakacyjne domy i apartamenty w Uherce Mineralne

Mapa

Podkreśla w Uherce Mineralne

  • Uherce Mineralne
  • Domy i apartamenty wakacyjne
  • Zabytki Uherzec Mineralnych
  • Szlaki Bieszczadów
  • Podkarpacka kuchnia
  • Regionalne produkty

Ceny i dostępność

Ceny

421 zł
czerwiec
lipiec
sierpień
wrzesień
październik
Średnia cena za tydzień

Dostępność

0 %
czerwiec
lipiec
sierpień
wrzesień
październik
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Uhercach Mineralnych

Odpoczynek nad podkarpacką Soliną

Czasami potrzebujemy jedynie rzucić wszystko i wyjechać do miejsca, w którym odpoczniemy od codziennego pośpiechu i zrelaksujemy się w malowniczych, zielonych okolicach. Jednym z regionów Polski, które oferują taką formę wakacji, jest Podkarpacie, mieszczące się w południowo-wschodniej części kraju. Nic nie zakłóca tam ciszy i możesz nacieszyć się klimatem podgórskim. Tegoroczny urlop spędź w Uhercach Mineralnych, znajdujących się tuż nad podkarpackim Jeziorem Solińskim. Wybierz jeden z domów lub apartamentów położonych wzdłuż głównej drogi w tej miejscowości i przekonaj się, że ten region to wakacyjny strzał w dziesiątkę.

Cisza i spokój w jednej z podbieszczadzkich miejscowości

Malownicze krajobrazy, kameralna atmosfera, kontakt z naturą – to wszystko i jeszcze więcej oferują Ci Uherce Mineralne, jeśli zdecydujesz się wybrać tam na wakacje. Domy i apartamenty w tej miejscowości to niezwykle klimatyczne miejsca, w których nocleg znajdą nawet 10-osobowe grupy. Obiekty noclegowe z widokiem na góry są przestronne, przytulne i urządzone ze smakiem. Zazwyczaj można w nich korzystać z wyposażonej kuchni, balkonu lub tarasu, parkingu, ogrodu, niekiedy basenu czy placu zabaw dla dzieci. W obiektach jest zapewniony dostęp do sieci Wi-Fi i niektóre z nich są przyjazne zwierzętom. Dowiedz się, jakie atrakcje oferują Uherce Mineralne i wynajmij jeden z domów lub apartamentów wakacyjnych.

Wakacje w Uhercach Mineralnych

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Kilka słów na temat Uherzec Mineralnych

Uherce Mineralne to miejscowość położona w województwie podkarpackim, w Kotlinie Uherczańskiej, przy linii kolejowej na trasie Zagórz-Krościenko. Znajduje się tuż obok słynnej Pętli Bieszczadzkiej. Jej doskonałe położenie sprawia, że jest chętnie odwiedzana przez turystów z całej Polski. Oprócz atrakcji w samych Uhercach (Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła, rezerwat przyrody, Bieszczadzkie drezyny rowerowe, wodospad na rzece Olszance) znajdziesz też wiele ciekawych miejsc w okolicach. To tu spokoju szukają samotnicy czy miłośnicy górskich krajobrazów, a osoby chętne na aktywny wypoczynek w wodzie tłumnie odwiedzają pobliskie Jezioro Solińskie. Oprócz tego w te okolice (na przykład do Sanoka czy Leska) przyjeżdżają także Ci, którzy chcą poznać historię tego regionu i zobaczyć jego zabytki.

Dojazd do Uherzec Mineralnych

Do Uherzec Mineralnych dojedziesz bezpośrednim autobusem z Sanoka, Krosna, a nawet Krakowa – prywatni przewoźnicy San Bus czy Neobus realizują kilka połączeń dziennie. Jeśli chodzi o połączenia kolejowe, to z Krakowa dwa razy dziennie odjeżdża pociąg do Zagórza, z którego do Uherzec dostaniesz się autobusem.

Podróżujący i aktywności

Uherce Mineralne dla miłośników smacznego jedzenia

Region Podkarpacia, czarujący piękną przyrodą, górskimi pejzażami i malowniczymi miasteczkami i wsiami, jest też bogaty kulinarnie. Będąc w Uhercach Mineralnych, warto skosztować podkarpackich dań i przysmaków. Jednym z nich są proziaki, czyli pieczone placuszki na sodzie, podawane z masłem czosnkowym lub dżemem. Kolejnym słynnym podkarpackim daniem są fuczki – placki z kiszonej kapusty, czy gomółki – kulki suszonego twarogu w różnych wersjach, na przykład z ziołami czy słodką papryką. Warto dodać, że na Podkarpaciu stworzono szlak kulinarny „Podkarpackie smaki”, zrzeszający restauracje i zajazdy, które oferują w swojej karcie lokalne dania. Najbliższe restauracje należące do tego szlaku znajdują się nie tylko w samych Uhercach, ale też w Lesku, Ustrzykach Dolnych i Solinie.

Uherce Mineralne dla spragnionych górskich krajobrazów

Będąc w Uhercach Mineralnych, koniecznie zaplanuj wycieczkę w góry, Bieszczady. Bieszczadzki Park Narodowy znajduje się w najbardziej wysuniętej na południowy wschód części Polski i obejmuje swoim zasięgiem tereny o wysokich walorach krajobrazowych. Na sam początek przygody z Bieszczadami wybierz się na słynne połoniny – łąki pokrywające bieszczadzkie wzgórza. To z nich rozciąga się przepiękna panorama na okolice. Do wyboru masz spacer Połoniną Wetlińską, Połoniną Caryńską, Połoniną Bukowską i Połoniną Dźwiniacką. Wejdź też na Tarnicę, będącą najwyższym szczytem Bieszczadów. Wspaniałe widoki roztaczają się też z Rozsypańca, Halicza i Smereka, a ciekawym miejscem jest szczyt Krzemieńca, znajdujący się na styku granic polskiej, słowackiej i ukraińskiej.

Uherce Mineralne to jedna z najstarszych podbieszczadzkich wsi – pierwsza wzmianka źródłowa o miejscowości datowana jest na 1436 rok.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Uhercach Mineralnych

1. Zaplanuj wizytę w rezerwacie przyrody

W Uhercach Mineralnych znajduje się prawie 30-hektarowy Rezerwat przyrody „Bobry w Uhercach”. Do obszaru chronionego należy meandrująca rzeka, łęgi wierzbowo-topolowe, zarośla wierzbowe, a także ostoje bobra europejskiego. Bobry prowadzą nocny tryb życia, dlatego też za dnia zobaczysz jedynie ślady ich działalności w postaci tam i ściętych drzew.

2. Poznaj historię Uherzec

Pierwsi mieszkańcy wsi pochodzili z Węgier i przybyli na te tereny w XV wieku. Uherce Mineralne były w przeszłości ważnym ośrodkiem handlowym na trasie z Węgier, a z dawnych czasów przetrwało kilka zabytków: barokowy kościół św. Stanisława Biskupa, dwór Herburtów z XVI wieku i pozostałości parku dworskiego.

3. Skosztuj regionalnego piwa

Kolejną atrakcją Uherzec Mineralnych jest Bieszczadzka Wytwórnia Piw Rzemieślniczych, będąca częścią kompleksu Ursa Maior. Ten lokalny browar został stworzony z myślą o regionie, a część zysków przeznacza na promocję Bieszczadów. Na miejscu możesz skosztować regionalnego piwa, poznać proces jego warzenia, dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących piwowarstwa, a także kupić inne lokalne wyroby.

4. Weź udział w warsztatach garncarskich

Kolejną ciekawą propozycją są także zajęcia w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła. Jest to nietypowe miejsce, które podjęło próbę promocji ginących zawodów. Nauczysz się tam, jak ulepić garnek z gliny, jak wypiekać tradycyjne proziaki, a także poznasz tajniki dawnej kaligrafii.

5. Zobacz budowle sakralne w miniaturze

Zajrzyj do powstałego w 2007 roku Parku Miniatur Sakralnych. Park mieści się w Ośrodku Caritas w Myczkowcach i za drobną opłatą możesz zobaczyć 140 makiet obiektów sakralnych, w tym kościołów oraz cerkwi z terenów Słowacji, Ukrainy i południowo-wschodniej Polski. Na terenie ośrodka mieści się też Ogród Biblijny, mini zoo i stadnina koni.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Uherce MineralneBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Uherce MineralneHomeAway Wakacyjne domy i apartamenty w Uherce MineralneHomeAway Wakacyjne domy i apartamenty w Uherce MineralneFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Uherce MineralneFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Uherce MineralneVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Uherce MineralneVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Uherce MineralneHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Uherce MineralneHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Uherce MineralneAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Uherce MineralneAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Uherce MineralneAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Uherce MineralneAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Uherce Mineralne
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Podkarpacie
  4. Uherce Mineralne