Domy i apartamenty wakacyjne w Tarnowskich Górach

Domy i apartamenty wakacyjne w Tarnowskich Górach

Rozpocznij wyszukiwanie 16 homes w Tarnowskie Góry teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Tarnowskie Góry

Główne atrakcje w w Tarnowskie Góry

  • Tarnowskie Góry
  • Domy i apartamenty wakacyjne
  • Górny Śląsk
  • Zabytki UNESCO
  • Zalew Nakło-Chechło
  • Szlak kulinarny „Śląskie smaki”

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Tarnowskie Góry

382 złdla 25 maj - 1 cze
578 zł średnia roczna
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Tarnowskie Góry

< 1%dla 25 maj - 1 cze
0% średnia roczna
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Tarnowskich Górach

Urlop na Śląsku

Najpopularniejszymi kierunkami wakacyjnymi w Polsce są z pewnością Pomorze i pasma górskie polskich Karpat, ale na zbliżające się wakacje warto wybrać się do rzadziej odwiedzanego regionu Polski – na Śląsk. Jednym z ciekawych turystycznie miasteczek są Tarnowskie Góry, położone na północny zachód od Katowic. To tam znajdziesz wiele domów i apartamentów na wynajem w przystępnych cenach, a w szczególności w ścisłym centrum miasta. Wiele obiektów noclegowych mieści się też na obrzeżach Tarnowskich Gór, w pobliżu Parku w Reptach i w okolicznych miejscowościach. Nie czekaj na lepszy czas, swoją wycieczkę do Tarnowskich Gór zacznij planować już teraz!

Malowniczy Śląsk na wakacje

Domy i apartamenty wakacyjne w Tarnowskich Górach oferują noclegi dla grup liczących nawet 10 osób – wybierz się w pełną atrakcji podróż razem z przyjacielem, rodziną lub grupą znajomych i zwiedźcie miasto i okolice wzdłuż i wszerz. Mieszkania mieszczą się w urokliwych, bezpiecznych i spokojnych okolicach, a wśród udogodnień dla przyjezdnych znajdują się wyposażona kuchnia, balkon lub taras, parking, dostęp do sieci Wi-Fi, a niekiedy także ogród lub śniadanie w cenie noclegu. Pokoje są jasne, przestronne i zadbane. Zarezerwuj jeden z domów lub apartamentów i wyciśnij z wakacji jak najwięcej!

Wakacje w Tarnowskich Górach

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Przydatne informacje

Miasto Tarnowskie Góry mieści się w województwie śląskim, około 30 kilometrów od Katowic. W okolicy znajduje się też kilka innych, większych miast, na przykład Zabrze, Bytom, Gliwice czy Dąbrowa Górnicza. W samym centrum miasta mieści się wiele budynków użyteczności publicznej, jest tam też kilka muzeów, bibliotek, księgarni, galerii, kin czy obiektów sportowych. Oprócz tego można tam zwiedzać miejsca o dużych walorach turystycznych: zamki i pałace (zespół pałacowo-parkowy na Karłuszowcu, zamek w Starych Tarnowicach, Pałac w Rybnej), kamienice i domy mieszczańskie, obiekty sakralne, górnicze i kolejowe. W Tarnowskich Górach odbywa się też wiele imprez kulturalnych, na przykład Dni Gwarków (we wrześniu), Piknik Gwarecki (w czerwcu), Tarnogórskie Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej (we wrześniu i październiku) czy Tarnogórskie Spotkania Jazzowe.

Transport po mieście i okolicach

W Tarnowskich Górach krzyżują się drogi krajowe nr 11 i 78, a 10 kilometrów od miasta przebiega autostrada A1. W mieście nie ma komunikacji tramwajowej, za to jest dobrze działająca komunikacja autobusowa. Jest tam też dworzec kolejowy, który obsługuje głównie ruch regionalny. W odległości około 20 kilometrów od Tarnowskich Gór mieści się lotnisko Katowice-Pyrzowice.

Podróżujący i aktywności

Tarnowskie Góry dla rodzin z dziećmi

W Tarnowskich Górach jest wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. Zobaczcie wszystkie ciekawe miejsca – przejdźcie się deptakiem na ulicy Krakowskiej, na którym mieści się kilka odnowionych w ostatnich latach kamienic i rzeźba Gwarka, jednego z wielu w tym mieście (dawne określenie górnika). Pierwsza rzeźba Gwarka powstała właśnie tam, w 2013 roku, a na przestrzeni kilku następnych lat powstały kolejne. Warto też zobaczyć starą, drewnianą Dzwonnicę Gwarków przy kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, a także Sztolnię Czarnego Pstrąga w Parku Repeckim, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To miejsce leży na szlaku Zabytków Techniki, a jego zwiedzanie polega na przepłynięciu łodzią między dwoma szybami. Kolejną ciekawą atrakcją będzie wizyta w dzielnicy Stare Tarnowice, w której znajduje się XVI-wieczny zamek.

Tarnowskie Góry dla chętnych na aktywny wypoczynek

W Tarnowskich Górach aktywnie spędzisz czas na świeżym powietrzu. Wybierz się do Rezerwatu Leśnego Segiet, leżącego na granicy między Tarnowskimi Górami a Bytomiem i wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na 25 hektarach wytyczono kilka szlaków pieszych i rowerowych. Możesz też popływać w Parku Wodnym na wolnym powietrzu lub pożeglować nad Jeziorem Świerklaniec. Oprócz tego w Tarnowskich Górach mieści się hala sportowa ze ścianką wspinaczkową i squashem, a także ośrodek sportowy Sport Dolina, w którym w sezonie zimowym pojeździsz na nartach.

Człon „góry” w nazwie miasta odnosi się do staropolskiego słowa „góry” oznaczającego „kopalnie”.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Tarnowskich Górach

1. Zobacz centrum miasta

Zwiedź Tarnowskie Góry wzdłuż i wszerz. Zacznij od centrum miasta: XVI-wiecznego Rynku. Znajduje się tam okazały budynek ratusza miejskiego, Muzeum Miejskie i kilka XVI-wiecznych domów podcieniowych. Oprócz tego na tarnowskim Rynku mieści się też kościół ewangelicki, który jest pozostałością z czasów, w których w mieście przeważała ludność protestancka. Znajdziesz też tam studnię miejską, kilka restauracji i barów.

2. Zwiedź podziemne korytarze kopalni srebra

W Tarnowskich Górach przy ulicy Szczęść Boże mieści się Zabytkowa Kopalnia Srebra (dawniej funkcjonująca pod nazwą Zabytkowa Kopalnia Rud Srebronośnych). Jest ona ciekawą atrakcją turystyczną, ponieważ jest to jedyne miejsce w Polsce, w którym możesz przejść się wzdłuż podziemnych korytarzy dawnej kopalni kruszców tego typu. Miejsce od 2017 roku jest wpisane na listę UNESCO.

3. Wypocznij na plaży

W sezonie letnim bardzo popularnym miejscem jest Zalew Nakło-Chechło, mieszczący się niecałe 10 kilometrów na północny wschód od Tarnowskich Gór. Można tam odpocząć na plaży, uprawiać sporty wodne, a także zjeść obiad w jednej z restauracji znajdujących się tuż nad jeziorem. Jest to miejsce szeroko znane okolicznym mieszkańcom, dlatego w najcieplejszych miesiącach w roku może tam być dość tłoczno.

4. Naucz się kilku słów po śląsku

Według ostatniego Spisu Powszechnego językiem śląskim posługuje się ponad pół miliona osób. Pobyt w Tarnowskich Górach jest doskonałą okazją, aby nauczyć się kilku słów po śląsku!

5. Poszukaj śląskich smaków

Wybierz się do jednej z restauracji serwujących typowo śląskie potrawy. W okolicach Tarnowskich Gór znajduje się kilka miejsc, które leżą na Szlaku kulinarnym „Śląskie Smaki”. W sklepach w mieście i okolicach znajdziesz też lokalne produkty spożywcze.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej