Domy i apartamenty wakacyjne w Sosnowcu

Domy i apartamenty wakacyjne w Sosnowcu

Rozpocznij wyszukiwanie 45 homes w Sosnowiec teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Sosnowiec

Główne atrakcje w w Sosnowiec

  • Sosnowiec, Województwo Śląskie, Katowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Mysłowice, Park Kuronia, Zamek Sielecki.

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Sosnowiec

310 złdla 25 maj - 1 cze
420 zł średnia roczna
cze
lip
sie
wrz
paź
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Sosnowiec

50%dla 25 maj - 1 cze
71% średnia roczna
cze
lip
sie
wrz
paź
gru
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Sosnowcu

Wypoczynek w Sosnowcu

Sosnowiec to bardzo ciekawe, ale też bardzo niedocenione miasto. Znajduje się pomiędzy Katowicami a Będzinem, w okolicy zbiorników wodnych. Mnogość zabytków i okolicznych atrakcji zapewni tu doskonałą rozrywkę podczas wypoczynku. Domy i apartamenty z naszej oferty znajdują się na całym obszarze miasta, zarówno w centrum, jak i na jego obrzeżach. Dlatego doskonale odnajdą się tutaj zarówno osoby nastawione na atrakcje, zwiedzanie licznych zabytków i aktywne spędzanie czasu, jak i te, które poszukują ciszy, spokoju i odrobiny relaksu z dala od codziennych obowiązków. Dodatkowym atutem są także okoliczne zbiorniki wodne, z których można korzystać w okresie letnim.

Komfortowy wypoczynek

Domy i apartamenty w Sosnowcu rozmieszczone są na całym obszarze miasta, dzięki czemu nocleg można wybrać zarówno w ruchliwym, pełnym atrakcji centrum, jak i na jego obrzeżach, gdzie panuje cisza i spokój. Zakwaterowania dostępne są w niewielkich, przytulnych domach, a także przestronnych apartamentach urządzonych w nowoczesnym i luksusowym stylu. Dzięki zróżnicowaniu obiektów pod względem liczebności doskonale nadadzą się one dla par, rodzin z dziećmi czy liczniejszych grup znajomych. Z myślą o zapewnieniu jak największego komfortu swoim gościom, właściciele obiektów wyposażyli je w wiele udogodnień takich jak dostęp do sieci Wi-Fi, bezpłatny parking, taras, jacuzzi, a w niektórych istnieje także możliwość zakwaterowania ze zwierzęciem.

Domy i apartamenty wakacyjne w Sosnowcu

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Lokalizacja

Sosnowiec to miasto zlokalizowane w południowej części Polski, w województwie śląskim, na Wyżynie Śląskiej. Położony jest nad 3 rzekami, takimi jak Czarna Przemsza, Biała Przemsza i Brynica. Ponadto Sosnowiec mieści się niecałe 7 km od Katowic, 20 km od Jaworzna, 16 km od Mysłowic, niecałe 7 km od Będzina i 9 km od Dąbrowy Górniczej. Po Sosnowcu, oprócz samochodem, można poruszać się za pomocą dostępnych linii autobusowych, tramwajowych, a także kolejami regionalnymi. Dodatkowo dojeżdżają tu pociągi InterCity czy linie międzynarodowe.

Atrakcje w Sosnowcu

Planując wypoczynek w Sosnowcu warto zarezerwować sobie kilka dłuższych chwil na zwiedzanie miasta i jego najciekawszych miejsc. Znaleźć tu można Zamek Sielecki będący najstarszym zabytkowym obiektem w Sosnowcu, najstarszy i największy w okolicy Park Sielecki, a także ośrodek Leśna, na który składa się piękny park i dwa jeziora. Ponadto na terenie miasta działa egzotarium, gdzie można zobaczyć rośliny pochodzące z różnych stref klimatycznych, a także aż kilkadziesiąt gatunków ryb i gadów. Ponadto warto wybrać się do Pałacu Schoena, w którym znajdują się wystawy poświęcone dawnym właścicielom, a także do Domu Ludowego w stylu zakopiańskim. Dodatkowo znajduje się tutaj park miejski nazwany imieniem Jacka Kuronia, gdzie warto wybrać się na spokojny spacer, a najmłodsi mogą skorzystać ze znajdującego się na terenie placu zabaw.

Podróżujący i aktywności

Sosnowiec dla rowerzystów

Jeśli preferujesz aktywny wypoczynek, Sosnowiec z pewnością Cię nie zawiedzie. Miejscowa infrastruktura rowerowa w ostatnich czasach uległa znacznej poprawie, dzięki czemu na amatorów długich wycieczek na dwóch kółkach czekają specjalnie wyznaczone turystyczne szlaki rowerowe. Do wyboru jest Szlak Rowerowy Lasu Zagórskiego oznaczony kolorem niebieskim, Dawnego Pogranicza oznaczony kolorem czerwonym, a także Czerwonego Morza oznaczony kolorem zielonym. Ponadto na miejscu działa system wypożyczalni rowerów miejskich, który posiada aż 23 stacje i 270 rowerów, w tym tandemy, rowery trójkołowe, z fotelikami dla dzieci, a także rowery dla najmłodszych. Od 2019, dzięki integracji z systemem w sąsiednich miastach, istnieje możliwość pozostawienia wypożyczonego roweru nie tylko na terenie Sosnowca.

Sosnowiec z atrakcjami dla dzieci

Planujesz wypoczynek z dziećmi? To doskonale, bo w Sosnowcu z pewnością znajdziesz atrakcje dla swoich pociech. Jedną z nich jest idealny dla amatorów adrenaliny i motoryzacyjnych wrażeń kryty tor kartingowy, który zapewni doskonałe emocje niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. A jeśli zechcecie poczuć się jak prawdziwy ninja, odwiedźcie Ninja Park Atrakcji, gdzie na gości czekają tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe i baseny pełne gąbek. Ponadto na terenie całego Sosnowca znajduje się wiele placów zabaw wyposażonych w zakręcone zjeżdżalnie, drabinki, piaskownice i huśtawki, a w sezonie zimowym otwiera się lokalne lodowisko.

Najwyższym budynkiem w Sosnowcu jest tak zwana „Żyleta”, licząca 90 metrów wysokości.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Sosnowcu

1.Wycieczka do muzeum

W popularnej „Żylecie”, najwyższym budynku w Sosnowcu, znajduje się Muzeum Nauk o Ziemi. Do tej pory zgromadziło ono aż 4 tys. eksponatów z Polski i świata. Wszystkie przedstawiają historię dynamicznego procesu powstawania Ziemi, a także ewolucji życia. Na miejscu zobaczyć można repliki dinozaurów, bogatą kolekcję amonitów, sporych rozmiarów bryły węgla z odciśniętymi widłakami i skrzypami, a także meteoryty czy minerały. Ponadto dostępna jest również ekspozycja pt. „Człowiek z epoki kamienia łupanego”.

2.Zamek Sielecki

Znajdujący się w Sosnowcu Zamek Sielecki to wspaniały obiekt do zwiedzania, który dla turystów jest dostępny za darmo. Swoją siedzibę ma tutaj Sosnowskie Centrum Sztuki, a w ramach jego działalności odbywają się liczne wystawy, koncerty, jarmarki, czy spotkania z pisarzami. Ponadto w podziemiach zamku działa stylowa restauracja.

3.Mini zoo

Na terenie Parku Kuronia działa prawdziwa perełka, tj. mini zoo, które zamieszkują sarny, osły, owce, kozy, a także różnego rodzaju ptactwo. Oswojone i przyzwyczajone do dokarmiania zwierzęta chętnie podchodzą do ogrodzenia, co stanowi sporą atrakcję dla najmłodszych.

4.Odrobina egzotyki

WW sosnowskim egzotarium można zobaczyć aż 260 gatunków roślin z różnych stref klimatycznych oraz ciekawe zwierzęta, takie jak kameleony, węże, krokodyle czy gekony.

5.Wysoki poziom

Na terenie obiektu Sport Poziom 450 znajduje się największa ścianka wspinaczkowa w Polsce. Ponadto góruje nad nim kopalniana wieża wyciągowa - Szyb Anna, która stanowi symbol Sosnowca.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej