Domy i apartamenty wakacyjne w Będzinie

Domy i apartamenty wakacyjne w Będzinie

Rozpocznij wyszukiwanie 11 homes w Będzin teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Będzin

Główne atrakcje w w Będzin

  • Będzin
  • Województwo śląskie
  • Domy i apartamenty wakacyjne
  • Będzin dla rodzin z dziećmi
  • Będzin dla miłośników historii i architektury

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Będzin

315 złdla 25 maj - 1 cze
344 zł średnia roczna
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
kwi
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Będzin

100%dla 25 maj - 1 cze
100% średnia roczna
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
kwi
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Będzinie

Odkryj ciekawe miejsca na Śląsku

W obecnych czasach w podróżowaniu nie ma nic trudnego; można łatwo dostać się do wielu krajów na całym świecie. Turystyka międzynarodowa w ostatnich latach nabrała tempa, ale może najpierw warto dowiedzieć się, co do zaoferowania ma Polska? Wybierz się do województwa śląskiego, a konkretnie do Będzina, jednego z jego najstarszych miast. Nocleg zarezerwujesz tam w jednym z domów lub apartamentów wakacyjnych. Obiekty noclegowe mieszczą się na terenie całego miasta: w centrum, na jego obrzeżach, w pobliżu najważniejszych zabytków i dworca kolejowego. Pobyt w Będzinie będzie idealną opcją dla osób, które chcą zwiedzić też inne miasta tego regionu, na przykład Katowice lub Dąbrowę Górniczą, ale wolą spędzić większość czasu w bardziej spokojnych i cichych okolicach.

Atrakcyjny Będzin zaprasza

Zanim wyruszysz w drogę, zarezerwuj nocleg w jednym z domów lub apartamentów wakacyjnych. Są one przeznaczone głównie dla mniejszych, kilkuosobowych grup. Wiele z nich znajduje się w ścisłym centrum miasta, a goście mają w nich do dyspozycji kuchnię, ogród, parking i dostęp do sieci Wi-Fi. Wnętrza są przestronne i estetycznie urządzone. Zarezerwuj nocleg w Będzinie, jeśli chcesz spędzić spokojny urlop, jesteś miłośnikiem historii i zabytków, a także chętnie spędzasz czas na świeżym powietrzu. Mimo że jest to niewielkie miasteczko, nie będziesz się tu nudzić! W okolicy znajduje się wiele ciekawych atrakcji, które spodobają się każdemu uczestnikowi wycieczki.

Wakacje w Będzinie

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Przydatne informacje

Miasto Będzin znajduje się we wschodniej części województwa śląskiego, nad rzeką Czarna Przemsza. Jest centrum gospodarczym, handlowym, administracyjnym i kulturalnym Zagłębia Dąbrowskiego. Odbywają się tam przedstawienia Teatru Dzieci Zagłębia, Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek, Będzińska Biesiada Smaków, Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła czy Dni Będzina. Jest tam wiele atrakcji na świeżym powietrzu, ciekawych miejsc dla pasjonatów historii i zabytków, a także atrakcji dla rodzin z małymi dziećmi. W centrum miasta znajdziesz restauracje, kawiarnie, sklepy spożywcze, pocztę i kilka banków. Na północy miasta znajduje się natomiast Las Grodziecki, Góra Świętej Doroty, Muzeum Zagłębie i Pałac Mieroszewskich.

Okolice Będzina

W okolicach Będzina znajduje się kilka większych miast Śląska. Będzin mieści się niecałe 13 kilometrów od Katowic, sześć kilometrów od Dąbrowy Górniczej i niecałe 17 kilometrów od Bytomia. Można tam dojechać autobusem. W Będzinie znajduje się też dworzec kolejowy, który obsługuje wiele połączeń Intercity i Kolei Śląskich.

Podróżujący i aktywności

Będzin dla rodzin z małymi dziećmi

W Będzinie znajdziesz wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. Wybierzcie się na plac zabaw na osiedlu Warpie – oprócz atrakcji dla najmłodszych znajduje się tam też park linowy i siłownia na świeżym powietrzu. Jest tam też wodny plac zabaw, który będzie ciekawym pomysłem na spędzenie czasu wolnego podczas letnich, upalnych dni. Na osiedlu Zamkowe również znajduje się duży plac zabaw, ścieżka zdrowia, siłownia, stoły do gier planszowych i stoliki z szachownicami. Kolejne place zabaw mieszczą się na osiedlach Syberka, Ksawera i Łagisza. W Będzinie działają też miejska sala zabaw Bawialnia, boiska sportowe, siłownie na świeżym powietrzu, skatepark, pumptrack, a w okresie zimowym – lodowisko zewnętrzne.

Będzin dla miłośników historii i architektury

W Będzinie znajduje się kilka ciekawych zabytków, które warto odwiedzić. Wybierz się do klasycystyczno-barokowego Pałacu Mieroszewskich, wybudowanego w 1702 roku. Obecnie jest to oddział Muzeum Zagłębie i można w nim zobaczyć wystawy historyczne, archeologiczne i etnograficzne. Warto też zaplanować wycieczkę do Podziemi Będzińskich, które w okresie II wojny światowej służyły jako schron przeciwlotniczy. Odwiedź też cmentarz żydowski z XIX wieku i wybierz się na spacer Szlakiem Historycznym w zamkowym parku. Ciekawą pozostałością po dawnych czasach są ruiny cementowni Grodziec, działającej w latach 1857-1979. Jeśli natomiast chcesz spędzić czas na świeżym powietrzu, wybierz się na Górę Świętej Doroty na Wyżynie Katowickiej. Góra sięga niecałych 400 metrów n.p.m., ale będzie to przyjemny spacer.

Według legendy sam Kazimierz III Wielki nadał miastu nazwę Będzin.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Będzinie

1. Poznaj śląską kuchnię

W Będzinie i okolicach znajduje się kilka restauracji, które serwują regionalne śląskie potrawy. Skuś się na jedną z nich i poznaj śląską kuchnię!

2. Zrób zakupy na słynnym targowisku

W środy i soboty w Będzinie działa słynne targowisko z niezliczoną liczbą sprzedawców i stoisk. Kupisz tam dosłownie wszystko: owoce i warzywa, kwiaty, obuwie, a także rękodzieło i starocie.

3. Zwiedź Muzeum Zagłębia

Będąc w Będzinie, wybierz się do Muzeum Zagłębia, położonego na będzińskim zamku. Muzeum powstało w 1956 roku i można zwiedzać tam Pałac Mieroszewskich, zamek z wieżą, Dom Modlitwy „Mizrachi”, Wzgórze Zamkowe i Podziemia Będzińskie. Do wystaw stałych należą kolekcja dawnej broni, wystawa poświęcona historii zamku i miasta, wystawa na temat archeologii terenów Będzina i wnętrza pałacowe z XVIII i XIX wieku.

4. Weź udział w Dniach Kultury Żydowskiej

W Będzinie już od kilkunastu lat organizowane są Dni Kultury Żydowskiej. W tym mieście do czasów Holocaustu mieszkało wiele rodzin żydowskich, dlatego też to wydarzenie ma na celu upamiętnienie wielokulturowego Będzina. W tych dniach odbywają się koncerty żydowskich grup muzycznych i degustacja tradycyjnych żydowskich potraw.

5. Wybierz się na spacer po Lesie Grodzieckim

Wybierz się na spacer ścieżką dydaktyczną w Lesie Grodzieckim. Po drodze znajdziesz wiele tablic informacyjnych z opisami flory i fauny tego regionu.

Najpopularniejsze w Będzin

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej