Wakacyjne domy i apartamenty w Racibórz

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Racibórz

Główne atrakcje w w Racibórz

  • Śląsk, Rezerwat, Pałace, Tereny Zielone, Gotycka kaplica

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Racibórz

227 złdla 1 kwi - 8 kwi
263 zł średnia roczna
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Racibórz

< 1%dla 1 kwi - 8 kwi
0% średnia roczna
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
gru
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Raciborzu

Śląsk – wersja alternatywna

Czy słyszeliście o Śląsku? Krainie pełnej zielonych terenów, lasów i zamków? Parsknęliście śmiechem? Przyjedźcie do Ziemi Raciborskiej i przekonajcie się, że Śląsk ma także alternatywne oblicze, a na każdą pogórniczą hałdę z Waszych skojarzeń przypada tu zabytkowy pałac! Odwiedzając ten przygraniczny region, możecie ulokować się w stolicy – Raciborzu, skąd dojedziecie do wszystkich ukrytych atrakcji regionu. Domy i apartamenty wakacyjne znajdziecie tu przede wszystkim na zabytkowej starówce. Atrakcyjne są również noclegi znajdujące się w pobliżu Parku im. Miasta Roth.

Zielona Kraina Górnej Odry

To ponad 50-tysięczne miasteczko dysponuje stale zwiększającą się ofertą domów i apartamentów wakacyjnych, której siłą są przede wszystkim nowocześnie urządzone mieszkania. Oferta noclegowa skierowana jest przede wszystkim do par oraz do grup do sześciu osób. Niemal połowa obiektów wyposażona jest w balkon lub taras, a jedna trzecia oferuje Wam dostęp do ogrodu. Oprócz tego możecie tu liczyć na udogodnienia w postaci stabilnego dostępu od internetu przez Wi-Fi oraz TV i komfortowego parkingu. Na niezależnych czeka wyposażona kuchnia. A na tych, którzy lubią być rozpieszczani – wyjątkowe obiekty z sauną i jacuzzi!

Wakacje w Raciborzu

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Ziemia pałacowa

Zgodnie z geograficznym podziałem Śląska Racibórz leży w Krainie Górnej Odry, która – choć przyćmiona przez znaną wszystkim Jurę – jest jednym z najbardziej malowniczych krain regionu! Racibórz przez lata leżał w granicach Czech, co wprawniejsi turyści szybko dostrzegą na rynku – w jego centralnej części wznosi się kolumna morowa, typowa dla habsburskich miasteczek, które nawiedziła plaga czarnej śmierci. Kolumna jest także owiana legendą, według której jej zniszczenie ma doprowadzić do końca świata, w związku z czym obchodźcie się z nią ostrożnie…

O krok od Czech

Kolumnę otacza pierzeja zabytkowych kamieniczek, z fantazyjnymi neorenesansowymi attykami, przez co plac znacznie wyróżnia się na tle innych śląskich miast. W tym przyjemnym klimacie warto usiąść w ogródku jednej z restauracji obecnej w Rynku. W Rynku brakuje jednak zabytkowego ratusza, który nie przetrwał II Wojny Światowej. Przez Racibórz przepływa Odra, wzdłuż której rozciągają się tereny rekreacyjne. To park zamkowy, zakończony kompleksem piastowskiego zamku wraz z przyzamkową gotycką kapliczką. Na południu miasta rozciągają się tereny Parku imienia Miasta Roth. To dopiero przedsmak zielonych terenów, którymi usiane są okoliczne połacie Krainy Górnej Odry.

Podróżujący i aktywności

Racibórz dla entuzjastów architektury

Racibórz to zdecydowanie miasto architektury, choć nie wszystkie godne uwagi realizacje przetrwały do naszych czasów w dobrym stanie. Los ten spotkał choćby raciborski zamek, który po licznych modernizacjach i zawirowaniach utracił swój pierwotny piastowski charakter. Na szczęście nie dotyczy to zachwycającej kaplicy zamkowej. W każdą niedzielę można zobaczyć okazałą ruinę eklektycznego Pałacu Sławikowie z marmurową wanną i fragmentami mauzoleum. Podobny kompleks znajdziecie w Łubowicach. W Chałupkach zaś znajduje się barokowy pałac Rothschildów w doskonałej kondycji. Najbardziej imponującą budowlą regionu jest Pałac w Krowiarkach. A na deser zostawcie sobie fantazyjny budynek Strzeleckiego Bractwa Kurkowego w stylu romantyczno-uzdrowiskowym!

Racibórz dla aktywnych miłośników natury

Jak już wiecie, Ziemia Raciborska jest krainą pałaców. Te doskonale zwiedza się rowerem. Gmina przygotowała specjalną pętlę rowerową, która Wam to umożliwi. To łącznie 75 kilometrów do przejechania. Rowerem możecie także wjechać do oszałamiającego zielenią Rezerwatu Łężczok, w którym można spotkać aż połowę wszystkich gatunków ptaków w Polsce! Przepiękne tereny obszaru Natura 2000 znajdziecie w Krzyżanowicach. To tereny podmokłe przy samej granicy polsko-czeskiej.

Jedno z pierwszych zdań zapisano po polsku właśnie w Raciborzu. W XIII w. napisano „gorze szą nam stało” – gorzej się nam stało.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Raciborzu

1. Szlak dla łowców widoków

W okolicach Raciborza możecie znaleźć pączkujące wieże widokowe. To część polsko-czeskiego projektu turystycznego. Szlak Silesianka obejmuje stale zwiększającą się liczbę wież widokowych, z których można podziwiać panoramę Krainy Górnej Odry, zwanej „Zielonymi Płucami Śląska”.

2. Odwiedź zabytkowy browar

W Raciborzu można napić się piwa w stylowych okolicznościach Browaru Zamkowego. Tradycje piwowarskie w Raciborzu sięgają aż XIV w., kiedy warzenie piwa było tu popularnym źródłem dochodu. Zamówcie kufel piwa i przekonajcie się, jak smakuje 600 lat tradycji.

3. Zanurz się w historii

Muzeum w Raciborzu zaskoczy Was przekrojową kolekcją pełną ciekawych eksponatów. Racibórz jako śląskie miasto miał burzliwą historię, która przegląda się w muzealnej kolekcji. W dawnym kościele św. Ducha, gdzie mieści się siedziba muzeum, można zobaczyć m.in. militaria, narzędzia browarnicze, klimatyczne stare pocztówki, przepiękny graduał raciborski, a nawet mumię Egipcjanki...

4. Zobacz perłę śląskiego gotyku

Tym mianem określa się kaplicę zamkową św. Tomasza Becketa z Canterbury. Przypominająca znaną paryską Sainte Chapelle kapliczka zachwyca sklepieniem oraz gotycką fasadą zakończoną strzelistą wieżyczką. Odbywają się tu m.in. wieczory poezji!

5. Zgub się w labiryncie

Tym razem nie chodzi o labirynt uliczek, ale o rzeczywisty labirynt „Zaczarowany Ogród”, który znajduje się w Arboretum Bramy Morawskiej. To zachwycająca rozmachem kompozycja roślinno-kwiatowa, którą doskonale obserwuje się z dostępnej wieży widokowej.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w RacibórzBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Racibórz
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w RacibórzAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Racibórz
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w RacibórzVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Racibórz
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w RacibórzBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Racibórz
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w RacibórzFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Racibórz
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w RacibórzAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Racibórz
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w RacibórzHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Racibórz
500+ więcej
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Śląsk
  4. Racibórz