Domy i apartamenty wakacyjne w Gliwicach

Domy i apartamenty wakacyjne w Gliwicach

Rozpocznij wyszukiwanie 165 homes w Gliwice teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Gliwice

Główne atrakcje w w Gliwice

  • Śląskie klimaty
  • Historia
  • Wielokulturowość
  • Festiwale muzyczne i kulinarne
  • Rozrywka

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Gliwice

367 złdla 27 kwi - 4 maj
496 zł średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
lut
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Gliwice

50%dla 27 kwi - 4 maj
80% średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
lut
Procent dostępnych obiektów

Apartamenty wakacyjne w Gliwicach

Apartamenty wakacyjne blisko zieleni

Przyjazne miasto Gliwice oferuje ciekawe apartamenty wakacyjne w samym centrum. Warto przyjrzeć się tym, które mieszczą się niedaleko Palmiarni Miejskiej lub Parku Kultury i Wypoczynku. Blisko do natury i zieleni, a także cicho i komfortowo - oto wyróżniki mieszkań na urlop w Gliwicach. Lokalizacje te pozwalają na zwiedzenie miasta, a także umożliwiają zaparkowanie samochodu w wyznaczonym i bezpiecznym miejscu. Mieszkania z tarasami lub balkonami i dostępem do ogrodów to dobry pomysł dla osób, które chcą odpocząć, nie tracąc równocześnie możliwości z przebywania w samym sercu wydarzeń.

Domy wakacyjne w okolicach Gliwic

Domek do własnej dyspozycji, ogród i możliwość spokojnego spędzania czasu - oto zalety wakacji w okolicach Gliwic. Świetnie wyposażone domy wakacyjne, które pozwalają na przyjazd z domowym zwierzęciem, znajdują się m.in. w takich miejscowościach jak Knurów, Przyszowice czy Ruda Śląska. Wszystkie wymienione miejsca ulokowane są zaledwie kilkanaście kilometrów do Gliwic. Ich zaletą są ogrody oraz parkingi. To także dobry pomysł na rodzinny weekendowy wypad za miasto w celu odsunięcia się od codziennych spraw.

Położenie i komunikacja

Gliwice - urocze miasto na Górnym Śląsku

Gliwice położone są w województwie śląskim, a dokładnie w jego zachodniej części. Gliwice są świetne skomunikowane. Transport na terenie miasta zapewniają liczne połączenia autobusowe oraz taksówki. Jeśli chodzi o dalekobieżny transport drogowy to można korzystać z autobusów PKS oraz przejazdów oferowanych przez inne firmy transportowe. Gliwice leżą na skrzyżowaniu dwóch autostrad A1 i A4. Poza tym miasto łączą z innymi aglomeracjami trzy drogi krajowe oraz trzy drogi wojewódzkie. Pociągi odjeżdżające ze stacji Gliwice kursują po całym Śląsku. Najbliższe międzynarodowe lotnisko to port lotniczy w Katowicach-Pyrzowicach, ok. 50 km na północny-wschód od Gliwic.

Gliwice - miasto zielone

Gliwice leżą na Wyżynie Katowickiej. Przez miasto przepływa rzeka Kłodnica. Przez Gliwice przebiega aż sześć szlaków pieszych. Są to m.in.: Szlak Husarii Polskiej, Szlak Powstańców Śląskich czy Szlak Ziemi Gliwickiej. Poza tym miasto stanowi element Szlaku Architektury Drewnianej Województwa Śląskiego i Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Może się ono poszczycić zadbanymi przestrzeniami zielonymi. Należy do nich przykładowo Park Kultury i Wypoczynku, który porośnięty jest naturalnym lasem. W jego obrębie mieszkają sarny, dziki i zające, a także liczne gatunki ptaków.

Ciekawe miejsca i zabytki

Piękny gliwicki Rynek

To serce miasta, które zachowało swój autentyczny charakter. Rynek zabudowany został w kształcie kwadratu, zaś od każdego rogu ciągną się po dwie ulice. Jest to oryginalny układ pochodzący ze średniowiecza, czyli z czasów powstawania miasta. Centrum Rynku wypełnia budynek ratusza oraz fontanna z Neptunem. Natomiast okalające go kamieniczki to budynki, których powstanie datuje się na XIX i początek XX w. Mają one w sobie wiele uroku. Kolorowe fasady wykończone fantazyjnymi detalami, a także podcienie i łuki tworzą miły oku widok. Warto tu zostać na chwilę, a następnie zagłębić się w gliwickie Stare Miasto, które pełne jest kameralnych uliczek, zabytków i restauracji.

Gliwice – miasto przyjazne rowerom

Gliwice na bieżąco budują ścieżki rowerowe. To świetna wiadomość dla tych turystów, którzy lubią zwiedzanie na dwóch kołach. Obecnie to już ponad 100 km tras i ścieżek rowerowych w całym mieście. Trasy prowadzą zarówno po mieście, jak i po jego okolicach. Wybierając tę zaznaczoną kolorem czarnym, można dotrzeć do Kąpieliska Leśnego w Zabrzu. Ścieżki rowerowe wiodą również przez parki miejskie. Na gliwickich ulicach można pożyczyć rower. Jednoślady rozlokowała na terenie miasta firma Nextbike. To dobry pomysł dla tych, którzy chcą pojeździć po tym śląskim mieście niejako przy okazji.

W Gliwicach urodziła się utalentowana aktorka Agata Buzek, córka byłego premiera Jerzego Buzka.

3 rzeczy do zrobienia w Gliwicach

1. Palmiarnia Miejska w Gliwicach

Budynek Palmiarni Miejskiej przy ul. Fredry to konstrukcja ze szkła i stali. Wewnątrz, na liczącej ok. 2000 m2 przestrzeni, znajdują się egzotyczne rośliny. Jest ich ponad pięć tysięcy, zaś niektóre z nich mają przeszło 150 lat. Palmiarnia dzieli się na pięć różnych, pod względem tematycznym części. Posiada ona również pomieszczenia z gadami oraz akwaria z płaszczkami i żółwiami. Całość dopełnia obecność tropikalnych papug.

2. Maszt Radiostacji Gliwice

Ta drewniana konstrukcja, licząca 111 m wysokości, jest cudem techniki i przy okazji najwyższym tego typu obiektem w Europie i jednym z najwyższych na świecie. Maszt, czyli wieża nadawcza Radiostacji Gliwice mieści się przy ulicy Tarnopolskiej. Obecnie wieża pełni funkcje edukacyjne, ponieważ wciąż posiada pełne oprzyrządowanie nadawcze. Od marca 2017 roku znajduje się na liście Pomników Historii.

3. Muzeum Odlewnictwa Artystycznego w Gliwicach

Ekspozycja muzeum skupia się przede wszystkim na historii odlewnictwa artystycznego z terenu Gliwic. Wystawa obejmuje niezwykle rzadkie egzemplarze żeliwa artystycznego. Najcenniejsze przedmioty pochodzą z działającej z XIX w. Królewskiej Odlewni Żeliwa w Gliwicach. Warto zwrócić uwagę na to, że Muzeum Odlewnictwa Artystycznego jest placówką multimedialną i interaktywną, dzięki czemu można lepiej poznać zagadnienia związane ze sztuką odlewnictwa.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej