Domy i apartamenty wakacyjne w Przemyślu

Rozpocznij wyszukiwanie 20 homes w Przemyśl teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Przemyśl

Apartament dla 2 osób
4,7
41 recenzje
Przemyśl, Karpaty
od
150 złza noc
Apartament dla 2 osób, zwierzęta dozwolone
Przemyśl, Karpaty
od
69 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 1,1km do jazdy na nartach
5,0
11 recenzje
Przemyśl, Karpaty
od
206 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 400m do jazdy na nartach
4,9
12 recenzje
Przemyśl, Karpaty
od
180 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 1,9km do jazdy na nartach
4,9
16 recenzje
Przemyśl, Karpaty
od
99 złza noc
Apartament dla 4 osób, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni, 1,1km do jazdy na nartach
4,9
30 recenzje
Przemyśl, Karpaty
od
189 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 1,2km do jazdy na nartach
4,9
31 recenzje
Przemyśl, Karpaty
od
155 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 1,2km do jazdy na nartach
4,8
123 recenzje
Przemyśl, Karpaty
od
185 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 950m do jazdy na nartach
4,7
91 recenzje
Przemyśl, Karpaty
od
206 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 2 sypialni, 1,7km do jazdy na nartach
4,7
14 recenzje
Przemyśl, Karpaty
od
159 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni, 1,5km do jazdy na nartach
4,6
56 recenzje
Przemyśl, Karpaty
od
125 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni, 900m do jazdy na nartach
4,6
156 recenzje
Przemyśl, Karpaty
od
112 złza noc
Apartament dla 2 osób
Przemyśl, Karpaty
od
125 złza noc
Apartament dla 3 osób
3 osób, 1 sypialni, 1,2km do jazdy na nartach
Przemyśl, Karpaty
od
90 złza noc
Apartament dla 2 osób
2 osób, 1 sypialni, 1,4km do jazdy na nartach
Przemyśl, Karpaty
od
129 złza noc
Apartament dla 1 osób, zwierzęta dozwolone
3,3
42 recenzje
Przemyśl, Karpaty
od
69 złza noc
Domek letniskowy dla 5 osób
5 osób, 1 sypialni, 3km do jazdy na nartach
4,1
6 recenzje
Karpaty
od
215 złza noc
Aparthotel dla 3 osób
4,7
467 recenzje
Przemyśl, Karpaty
od
99 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Przemyśl

  • Zamki i pałace
  • Architektura i sztuka
  • Lokalna kuchnia
  • Folklor
  • Aktywne wakacje

Apartamenty wakacyjne w Przemyślu

Apartamenty wakacyjne w centrum Przemyśla

Aby mieć pod ręką ciekawe muzea oraz zabytki Przemyśla, warto wybrać apartamenty wakacyjne w sercu tego wyjątkowego miasta. Lokalizacje położone w okolicach ulicy Sienkiewicza spełnią oczekiwania turystów chcących wypocząć w przyjaznych wnętrzach. Miejsca te pozwalają dojść nad brzeg rzeki San niespiesznym krokiem, zahaczając po drodze o wybraną przemyską restaurację.

Domy wakacyjne na Ziemi przemyskiej

Świetnym pomysłem na rodzinny urlop są domy wakacyjne na Ziemi przemyskiej. Rodziny z niedużymi dziećmi mogą w dowolny sposób kształtować sobie rytm dnia w pięknych okolicznościach przyrody. Komfortowe i w pełni wyposażone domy wakacyjne znajdują się w takich miejscowościach jak na przykład Krasiczyn, Fredropol, Chłopice czy Jarosław. Lokalizacje te to gwarancja stuprocentowego wypoczynku i doskonałego relaksu. Poza tym wymienione miejsca dopuszczają pobyt z psem lub kotem.

Położenie i komunikacja

Przemyśl - blisko granicy

Przemyśl jest położony zaledwie kilka kilometrów od granicy z Ukrainą. Przez miasto wiodą dwie drogi krajowe: 28 i 77. Łączy je obwodnica z mostem przebiegającym nad rzeką San. Drogi wojewódzkie przebiegające przez Przemyśl to 884 i 885. Niedaleko Przemyśla znajduje się węzeł komunikacyjny autostrady A4. Do miasta można dotrzeć pociągiem praktycznie z każdego większego ośrodka Polski. Transport lokalny i dalekobieżny zapewniają również autobusy PKS. Najbliższe lotnisko międzynarodowe to port Rzeszów-Jasionka, ok. 55 km na północny-zachód od .

Przemyśl - stolica Ziemi przemyskiej

Miasto Przemyśl leży w południowo-wschodniej części Polski na Pogórzu Przemyskim, w województwie podkarpackim, nad rzeką San. Miejscowość nazywana jest "Bramą do Karpat". Stąd już niedaleko w majestatyczne i owiane wieloma legendami Bieszczady. Okolice miasta to piękne tereny poprzecinane szlakami turystycznymi i rowerowymi. Szczególnie prężnie rozwija się turystyka konna. Bliskość Bieszczad sprawia, że Przemyśl można potraktować jako bazę wypadową na wędrówki po bieszczadzkich ścieżkach. Przemyśl, podobnie jak Rzym, usytuowany jest na siedmiu wzgórzach. Dzięki temu miasto zachowuje swoją wyjątkową geograficzną różnorodność. W Przemyślu znajduje się też stok narciarski oraz całoroczny tor saneczkowy.

Ciekawe miejsca i zabytki

Twierdza Przemyśl - podróż w przeszłość

Jeszcze sto lat temu Twierdza Przemyśl, pod względem wielkości, była w czołówce europejskich budowli fortyfikacyjnych. Dziś jest to nietuzinkowy zabytek wart zwiedzenia. Poszczególne forty są zlokalizowane w promieniu do 10 km od - całość można zwiedzać pieszo, dzieląc ją na etapy, lub wybrać się na wycieczkę rowerową po wyznaczonych szlakach. Forty oraz drogi dojazdowe do nich są w różnym stanie. Są to przeważnie drogi forteczne zbudowane pod koniec XIX w. Zwiedzanie samochodem jest praktycznie niemożliwe z racji trudnych do oszacowania warunków jazdy oraz bujnej roślinności porastającej szlaki. Pozostałości Twierdzy Przemyśl są doskonałym sposobem, aby odbyć podróż w przeszłość, zaś romantycznie porośnięte mury idealnie nadają się do tworzenia klimatycznych zdjęć.

Przemyśl - miasto na malowniczym Sanem

San, piękna przepływająca przez rzeka, została objęta specjalnym programem ochronnym. Jest to główna rzeka na , na której wytyczono specjalny odcinek o nazwie "Błękitny San". Składa się on z dwóch części. Pierwsza obejmuje bieg rzeki od Zwierzynia do Przemyśla, druga zaś, od Przemyśla do ujścia do Wisły. Po Sanie można pływać kajakami lub pontonami, podziwiając okoliczną przyrodę oraz liczne zabytki, które przycupnęły na jego brzegu. Pola namiotowe ułatwiają szukanie odpowiedniego miejsca na nocleg podczas spływu. Najlepszy czas na tego rodzaju wycieczkę jest od kwietnia do lipca. Rzeka cechuje się tak czystą wodą, że bez obaw można się w niej kąpać, także na terenie Przemyśla.

W Przemyślu reżyser Andrzej Wajda nakręcił film pt. "Kronika wypadków miłosnych". Miasto zagrało w nim przedwojenne Wilno.

3 rzeczy do zrobienia w Przemyślu

1. Fontanna miejska

Fontanna z niedźwiadkami mieści się przy przemyskim Rynku. Fontanna oraz "misie" powstały w 1964 roku w ramach czynu społecznego - była to inicjatywa oddolna, nie na zlecenie władz PRL-u. Na kamiennym skalniaku w samym środku basenu stoi niedźwiedzia mama, a ku niej wspinają się trzy młode niedźwiadki. To wyjątkowa fontanna w skali kraju i miejsce, które sprawi radość maluchom.

2. Zamek Kazimierzowski

Zbudowany z XIV w. wznosi się na przemyskim Wzgórzu Zamkowym. Obecnie, po zmianach i przebudowach, budynek reprezentuje styl renesansowy. Zamek można zwiedzać, a podczas wizyty przyjrzeć się wystawie dokumentującej dzieje Przemyśla. W lapidarium na zwiedzających czekają elementy sakralnych budowli pochodzące z czasów przedromańskich, a dokładnie z X i XI w. Będąc na Zamku Kazimierzowskim warto wejść na taras widokowy, który mieści się na północno-wschodniej baszcie. Roztacza się z niego piękny widok na miasto.

3. Muzeum Dzwonów i Fajek

Mieści się ono w Wieży Zegarowej w starej części Przemyśla. Ekspozycja obejmuje fajki drewniane, gliniane lulki oraz lokalne produkowane przemyskie fajki. W czasie zwiedzania można zapoznać się również z procesem tworzenia dzwonów i obejrzeć ich całkiem sporą kolekcję, w której znajdują się eksponaty m.in. dzwony okrętowe oraz związane z historią Przemyśla.

  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Podkarpacie
  4. Przemyśl