Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Małe Ciche

Główne atrakcje w w Małe Ciche

  • Tatry, Stacja narciarska, Baseny termalne, Górskie szlaki, Trasy rowerowe, Morskie Oko, Tradycyjna zabudowa

Inne rodzaje obiektów w Małe Ciche, które mogą być interesujące:

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Małe Ciche

306 złdla 1 kwi - 8 kwi
378 zł średnia roczna
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Małe Ciche

< 1%dla 1 kwi - 8 kwi
0% średnia roczna
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Małym Cichym

Cisza wokół gór

Marzą Wam się Tatry w ciszy? Poznajcie Małe Ciche, którego nazwa mówi wszystko o charakterze miejscowości. Mimo niewielkiego rozmiaru Małe Ciche mogą się pochwalić rozbudowaną bazą noclegową, a domy i apartamenty wakacyjne dostępne są na terenie całej miejscowości. Nieco gwarniej robi się tu zimą, gdy pojawiają się narciarze. Tym radzimy ulokować się we wschodniej części miejscowości, przy samej stacji narciarskiej. Jeśli przyjeżdżacie do Małego Cichego latem, koniecznie wybierzcie dom położony blisko górskiego potoku, by móc wsłuchiwać się w jego szum o poranku.

Rozgość się w Tatrach

W Małym Cichem zamieszkacie w cudownych, tatrzańskich chatach o przytulnych wnętrzach, które dodatkowo nie są pozbawione współczesnych wygód! Na zewnątrz zachwycą was widoki, które można podziwiać zarówno z poziomu salonu pod ciepłym kocem lub w ogrodzie na letnim leżaku. Wewnątrz odnajdziecie klimatyczny wystrój – często z kominkiem! – funkcjonalną kuchnię i mnóstwo miejsca do odpoczynku. Wszystkie domy i apartamenty wakacyjny wyposażone są w internet, TV oraz miejsce parkingowe. Niektóre domki mają nawet saunę lub zewnętrzny basen! Do kameralnej miejscowości najlepiej przyjechać w kameralnym gronie – większość noclegów może pomieścić od 1 do 3 osób, a największy dom jedynie 6.

Wakacje w Małym Cichym

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Esencja Podhala

Małe Ciche to niewielka miejscowość o typowej dla górskich miejscowości podłużnej strukturze. Zabudowania ciągną się tu wzdłuż rwącego Filipczańskiego Potoku. Zabudowania są zresztą wyjątkowe – w większości to tradycyjne chaty wybudowane w stylu podhalańskim. W tym stylu utrzymany jest także niewielki kościół wzniesiony w latach 60. XX w. wbrew ostremu sprzeciwowi władzy komunistycznej. Nieopodal, na polanie Tarasówka znajduje się również drewniano-murowana kapliczka św. Bartłomieja.

Cisza latem i zimą

Miejscowość położona jest w gminie Poronin na średniej wys. 840 m n.p.m. i daje Wam świetny punkt startowy do eksplorowania Podhala – Zakopane jest zaledwie 13 kilometrów stąd, a najbliższe wejście do TPN to kwestia pokonania 2,7 kilometra. Małe Ciche szczególnie oblegane jest zimą, gdy zjeżdżają się tu entuzjaści białego szaleństwa, ale warto tu przyjechać również latem, by cieszyć oczy wszechogarniającą zielenią i widokiem nagich tatrzańskich szczytów. Ważnym dniem dla miejscowości jest 3 maja, gdy tradycyjnie następuje wypuszczenie trzod na hale, dlatego też majówka w Tatrach jest świetnym pomysłem.

Podróżujący i aktywności

Małe Ciche dla narciarzy

Narty z widokiem na Tatry? Małe Ciche słyną z zachwycających narciarzy panoram. To przede wszystkim rodzinna stacja narciarska, ponieważ znajdziecie tu wyłącznie niebieskie trasy. Jest ich 6 o łącznej długości 3,8 kilometra. To również idealne miejsce na początek narciarskiej przygody pośród cudownych widoków. Znajdziecie tu liczne szkółki narciarskie oraz wypożyczalnie. Narciarze cenią sobie 4-osobową kanapę, którą w transporcie narciarzy wspomagają również 4-os. kolej krzesełkowa oraz kilka orczyków. Oprócz stacji narciarskiej „Małe Ciche” działa tu również niewielki orczyk „Panorama”, a także wyciąg Kułach. W okolicy sąsiednich miejscowościach, Gliczarowie oraz Bukowinie, znajdziecie kolejne ośrodki narciarskie, gdzie możecie wypróbować nieco trudniejsze trasy. Okoliczne lasy pełne są również malowniczych tras biegowych!

Małe Ciche dla miłośników tatrzańskiej atmosfery

Małe Ciche to jedna z miejscowości, w której tatrzański klimat czuć na każdym kroku. Głównie za sprawą zapierających dech w piersiach widoków, ale także za sprawą tradycyjnej architektury. Wciąż blisko stąd do Zakopanego, ale na szczęście nie docierają tu zakopiańskie tłumy. Z miejscowości można dostać się na Halę Gąsienicową przez Dolinę Suchej Wody i dalej na Kasprowy Wierch. Doświadczeni taternicy mogą stąd wyruszyć na Orlą Perć. Tatrzańską atmosferę poczujecie również, odwiedzając liczne okoliczne muzea: Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Muzeum Jana Kasprowicza i Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem.

Zimą, zazwyczaj w czasie ferii, odbywa się tu słynna Parada Gazdowska z zimowymi zaprzęgami i woźnicami ubranymi w tradycyjne stroje.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Małe CicheBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Małe Ciche
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Małe CicheAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Małe Ciche
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Małe CicheVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Małe Ciche
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Małe CicheBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Małe Ciche
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Małe CicheFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Małe Ciche
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w Małe CicheAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Małe Ciche
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w Małe CicheHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Małe Ciche
500+ więcej
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Małopolska
  4. Tatry
  5. Małe Ciche