Domy i apartamenty wakacyjne w Kluszkowcach

Domy i apartamenty wakacyjne w Kluszkowcach

Rozpocznij wyszukiwanie 68 homes w Kluszkowce teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Kluszkowce

Główne atrakcje w w Kluszkowce

  • Pieniny, Wyjazd w góry, Piesze wędrówki, Plaża, Skansen, Zamki,

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Kluszkowce, które mogą być interesujące

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Kluszkowce

651 złdla 15 cze - 22 cze
1030 zł średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Kluszkowce

< 1%dla 15 cze - 22 cze
0% średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Kluszkowcach

Wyjedź w malownicze Pieniny

Przyjeżdżając do Kluszkowiec, poczujecie się jak bohaterowie książki, którzy pierwszy raz odkrywają bajkową krainę i jej mieszkańców. Dajcie się oczarować jednej z najpiękniejszych osad w Polsce i wybierzcie Pieniny na kolejny wyjazd. Choć to niewielka wieś, znajdziecie tu spory wybór domów i apartamentów wakacyjnych, które szczególnie szybko znikają w sezonie narciarskim. Wybierając północną część miasteczka, będziecie bliżej szlaków górskich oraz wyciągów. Tereny południowe to bliskość Jeziora Czorsztyńskiego.

Spojrzenie na góry

W Kluszkowcach możecie spełnić swoje marzenie o zamieszkaniu w rustykalnym górskim domku w malowniczej okolicy. Obok dostojnych willi znajdą się tu również pokoje gościnne dla tych, którzy rano wyfruwają z zakwaterowania, by spędzić dzień na szlaku. Pojawiają się tu także luksusowe, nowoczesne domy z ogromnymi przeszklonymi oknami oraz sauną i jacuzzi. Niemal wszystkie obiekty wyposażone są w balkon lub taras, by odwiedzający mogli się cieszyć przepiękną górsko-wodną panoramą. Oprócz tego stabilny dostęp do internetu przez Wi-Fi, wyposażona kuchnia, komfortowy parking lub ogród ze sprzętem do grillowania. Słowem wszystko, byście mogli w Kluszkowcach zaczerpnąć tchu i skutecznie naładować baterie na długo.

Wakacje w Kluszkowcach

Okolica i miejsca warte zobaczenia

U podnóża gór

Kluszkowce to przepięknie położona wieś. Jej domostwa wznoszą się na skraju Pienińskiego Parku Narodowego i niemal nad brzegiem przepięknego, rozległego Jeziora Czorsztyńskiego. Zimą ponad zabudowaniami szusują narciarze, korzystający z infrastruktury Czorsztyn Ski. W cieplejsze dni wioskę otaczają zieleniące się rozległe łąki i wzgórza. Krajobraz przecinają tu dumnie wznoszące się na skarpach zamki – Zamek Czorsztyn oraz Zamek w Niedzicy, a taflę jeziora znaczą statki wycieczkowe oraz żaglówki. Na plaży w Kluszkowcach i na plaży Zamajerz tłoczą się wypoczywający turyści. Wszystko składa się na sielankowy krajobraz.

I nad brzegiem jeziora

Kluszkowce leżą w Dolinie Dunajca, który wije się szaloną wstęgą godną górskiego potoku. Przy Kluszkowcach przechodzi w sztucznie utworzone Jezioro Czorsztyńskie, które szybko stało się ogromną atrakcją. Kulminacją akwenu jest Zapora w Niedzicy, oddzielająca Jezioro Czorsztyńskie od Jeziora Sromowieckiego – zbiornika zapasowego. Korona zapory, licząca 400 metrów długości, jest częstym miejscem spacerów oraz zachwytów. Chodnik pokryty jest fantazyjnymi obrazami w 3D, które bazują na iluzji optycznej. Przechodząc, będziecie mieli wrażenie, że zaraz wpadniecie do wody.

Podróżujący i aktywności

Kluszkowce dla początkujących górołazów

Kluszkowce są doskonałą bazą wypadową dla górskich wędrówek po Pieninach. To niezbyt wymagające góry, więc jeśli jesteście początkujący albo rozważacie rodzinny wyjazd, pienińskie trasy powinny się sprawdzić doskonale. Najwyższym szczytem Pienin Środkowych są Trzy Korony. I choć wznoszą się na wysokość zaledwie 982 m n.p.m., poczujecie się tu jak w Himalajach. Jego szczyt bowiem tworzy aż pięć białych turni z wapieni rogowcowych, co daje niesamowity efekt. Jeśli czujecie, że to dla Was za wysoko, wybierzcie Palenicę – szlak jest niezwykle łagodny, dostosowany do możliwości dzieci. A na górze będziecie mogli się nagrodzić ucztą w schronisku „Groń”. Gdybyście opadli z sił, na szczyt można wjechać wyciągiem i bezboleśnie napawać się górską panoramą.

Kluszkowce dla zakochanych

Przepiękne tereny Jeziora Czorsztyńskiego to doskonały pomysł na wyjazd we dwoje. Tu oderwiecie się od codzienności i zamieszkacie w malowniczej wsi, gdzie czas płynie zupełnie inaczej. W okolicach możecie doskonale połączyć wiele aktywności – piesze wędrówki przez malownicze góry, łąki i lasy, poznawanie góralskiej kultury, a nawet...plażowanie, bowiem w Kluszkowcach mieści się ukryta w zatoczce trawiasta plaża. Zimą możecie tu zjeżdżać na nartach i grzać się wieczorem przy kominku pod kocem. Aby poznać Jezioro Czorsztyńskie, pokonajcie rowerową pętlę okalającą ten ogromny akwen lub wybierzcie się w romantyczny rejs – własną żaglówką lub na pokładzie statku wycieczkowego.

Pośród szczytów Pienin można spotkać niezwykle rzadki gatunek ptaka – pomurnika.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Kluszkowcach

1. Spędź czas na tajemniczej górze Wdżar

Jeśli nazwa wydała Wam się intrygująca, Wasza intuicja Was nie zawodzi. To dawna góra wulkaniczna, która jeszcze niedawno była źródłem ważnego surowca – andezytu. Dziś w pozostałościach kamieniołomów można się powspinać. Nieprzekonanym polecamy całoroczny wyciąg na sam szczyt. Warto się tu wdrapać lub wjechać, bowiem lokalni mieszkańcy twierdzą, że to najlepszy punkt widokowy na Tatry.

2. Zobacz Osadę Czorsztyn

To znajdujący się w Kluszkowcach skansen, utworzony specjalnie dla zabytkowych chat i willi z miejscowości, które...zniknęły pod taflą jeziora. Jezioro Czorsztyn jest bowiem sztucznym tworem z lat 70. Skansen mieści się na półwyspie nad brzegiem jeziora i składa się z 20 uratowanych budowli oraz piwniczek – „lamusów”.

3. Oraz warowną twierdzę

Znajdujący się w Niedzicy Zamek Dunajec to XIV-wieczna konstrukcje przepięknie górująca nad Jeziorem Czorsztyńskim. Owiana jest licznymi legendami. Mówi się nawet, że był tu więziony sam Janosik! Zwiedzić można wnętrze zamku wraz z wozownią, gdzie można zobaczyć kolekcję zabytkowych bryczek i powozów. Wielu odwiedzających najbardziej ceni sobie jednak przepiękne widoki, które roztaczają się z platform widokowych.

4. Przepłyń Dunajcem

W okolicach Kluszkowiec można się wybrać nie tylko na rejs po spokojnym Jeziorze Czorsztyńskim, ale także wsiąść do łodzi flisackiej i spłynąć Dunajcem.

5. Pokonaj Drogę Pienińską

To jeden z najbardziej docenianych szlaków pieszych w Pieninach. Wiedzie wzdłuż Dunajca przez najbardziej malownicze tereny w okolicy. Koniecznie zabierzcie aparaty i dokument tożsamości – 80% trasy to tereny słowackie.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej