Domy i apartamenty wakacyjne w Sarbinowie

Rozpocznij wyszukiwanie 34 homes w Sarbinowo teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Sarbinowo

Domek letniskowy dla 4 osób w Sarbinowo, z taras
4,8
12 recenzje
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
99 złza noc
Apartament dla 4 osób w Sarbinowo, z ogród
4,8
49 recenzje
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
121 złza noc
Resort dla 2 osób w Sarbinowo, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,6
60 recenzje
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
116 złza noc
Apartament dla 4 osób w Sarbinowo, z jacuzzi i sauna oraz ogród
4,5
46 recenzje
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
189 złza noc
Apartament dla 4 osób w Sarbinowo
300m do plaży, 4 osób, 1 sypialni
5,0
8 recenzje
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
232 złza noc
Apartament dla 4 osób w Sarbinowo, z taras
4,6
16 recenzje
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
121 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób w Sarbinowo, z ogród, zwierzęta dozwolone
150m do plaży, 6 osób
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
121 złza noc
Domek letniskowy dla 4 osób w Sarbinowo
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
245 złza noc
Dom dla 4 osób w Sarbinowo, z ogród
4,4
7 recenzje
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
129 złza noc
Apartament dla 4 osób w Sarbinowo, z ogród, zwierzęta dozwolone
800m do plaży, 4 osób, 1 sypialni
3,9
7 recenzje
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
129 złza noc
Apartament dla 2 osób w Sarbinowo, z ogród
4,7
27 recenzje
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
181 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób w Sarbinowo, z ogród
800m do plaży, 6 osób
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
151 złza noc
Apartament dla 3 osób w Sarbinowo, z ogród
1,1km do plaży, 3 osób, 1 sypialni
4,9
6 recenzje
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
211 złza noc
Apartament dla 4 osób w Sarbinowo, z sauna i jacuzzi oraz ogród, zwierzęta dozwolone
100m do plaży, 4 osób, 1 sypialni
4,9
11 recenzje
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
220 złza noc
Apartament dla 4 osób w Sarbinowo, z taras
800m do plaży, 4 osób, 1 sypialni
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
232 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób w Sarbinowo
950m do plaży, 6 osób, 2 sypialni
4,8
26 recenzje
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
172 złza noc
Domek letniskowy dla 8 osób w Sarbinowo, z ogród
750m do plaży, 8 osób, 2 sypialni
4,8
16 recenzje
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
250 złza noc
Dom gościnny dla 4 osób w Sarbinowo, z ogród
Sarbinowo, Morze Bałtyckie
od
116 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Sarbinowo

  • Morze Bałtyckie
  • Plaża
  • Piesze i rowerowe szlaki
  • Nadmorski deptak
  • Rybacka architektura

Najpopularniejsze w Sarbinowo

Internet 27
Zwierzęta dozwolone 10
Balkon/ taras 28
TV 28
Ogród 5
Parking 13
Pralka 4

Najlepsze apartamenty w Sarbinowie

Domki letniskowe na uboczu

Sarbinowo to niewielka miejscowość, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób odwiedzających Bałtyk. By cieszyć się zacisznym noclegiem, można wybrać domek letniskowy położony tuż przy plaży i sosnowym lesie w rejonie ulicy Nadmorskiej. Wśród proponowanych lokalizacji nie brakuje domków letniskowych zapewniających parking, a także udogodnienia dla dzieci. Wybierając się na wypoczynek całą rodziną można korzystać z dostępnych na miejscu leżaków i parawanów.

Apartamenty wakacyjne w Sarbinowie z widokiem na morze

Chcąc w pełni cieszyć się możliwością plażowania, warto wybrać apartament położony tuż nad brzegiem morza. W Sarbinowie można bez trudu znaleźć apartamenty wakacyjne, z okien których rozciąga się malowniczy widok na Bałtyk. Ponadto wśród dostępnych noclegów nie brakuje apartamentów z balkonem czy tarasem. Dzięki temu szumem morza można rozkoszować się nie tylko podczas pobytu na plaży.

Piękna, piaszczysta plaża w Sarbinowie
Piękna, piaszczysta plaża w Sarbinowie

Położenie i komunikacja

Położenie Sarbinowa

Sarbinowo to niewielka nadmorska miejscowość położona 7 km od Mielna. Wieś leży na obszarze Wybrzeża Słowińskiego, które charakteryzuje się wydmowym krajobrazem. Miejscowość dysponuje kameralną, stumetrową plażą. W Sarbinowie na stałe mieszka niewiele ponad pół tysiąca mieszkańców, jednak ta nadmorska miejscowość w okresie wakacyjnym przeżywa prawdziwe oblężenie turystów, którzy chętnie wybierają ją planując wypoczynek nad Bałtykiem.

Dojazd do Sarbinowa

Sarbinowo leży w odległości 7 km od Mielna. Wybierając podróż samochodem warto więc kierować się drogą krajową lub wojewódzką prowadzącą do Mielna. Alternatywą może być dojazd pociągiem do Koszalina położonego w odległości 18 km od Sarbinowa. Z Koszalina można łatwo dojechać do Sarbinowa lokalnymi autobusami.

Ciekawe miejsca i zabytki

Sarbinowo dla wielbicieli pieszych wycieczek

Sarbinowo i okolice do doskonałe miejsca do aktywnego wypoczynku. W pobliżu miejscowości biegnie czerwony szlak o długości niemal 40 km. Można nim spacerować, podziwiając nadmorski krajobraz. Z Sarbinowa można wybrać się na pieszą wycieczkę w kierunku miejscowości Pleśna, mijając latarnię morską w Gąskach. Osoby preferujące dłuższy dystans mogą udać się w stronę Chłopów, Mielna, Unieścia, aż do Dąbek. Ciekawostkę stanowi fakt, iż ta trasa należy do międzynarodowego szlaku prowadzącego przez nadmorskie miejscowości. Warto dodać, że szlak ma swój początek we Francji.

Sarbinowo dla rowerzystów

Fani jednośladów z pewnością nie będą się nudzić podczas pobytu w Sarbinowie. Miejscowość stanowi bowiem doskonałą bazę wypadową na dłuższe i krótsze wyprawy. Wzdłuż drogi prowadzącej z Mielna do Koszalina prowadzi czternastokilometrowy szlak. Rowerzyści preferujący dłuższy dystans mogą zdecydować się na wycieczkę czerwonym nadmorskim szlakiem biegnącym z Pleśnej do Bielkowa. Sarbinowo znajduje się niemal na początku 45-kilometrowej trasy poprowadzonej wzdłuż morza. Czerwony szlak stanowi część międzynarodowej trasy dla rowerzystów.

Warto wiedzieć

Klimat Sarbinowa

W Sarbinowie panuje umiarkowanie ciepły, nadmorski klimat. Unoszący się w powietrzu aerozol przesycony cennymi pierwiastkami takimi jak jod zapewnia znakomite warunki dla osób cierpiących z powodu chorób dróg oddechowych. Najcieplejszym miesiącem jest zwykle lipiec. Wówczas odwiedzający mogą spodziewać się również największej liczby opadów deszczu.

Kiedy warto odwiedzić Sarbinowo?

Najlepszy czas na wizytę w Sarbinowie przypada w wakacje. Oprócz długich dni i słonecznej pogody odwiedzających przyciągają wówczas liczne wydarzenia kulturalne. W lipcu i sierpniu odbywają się tu koncerty organowe, a także organizowane jest Kino na Leżakach.

Wiekowe dęby

W okolicy Sarbinowa w Ustroniu Morskim znajduje się najstarszy dąb w Polsce. Bolesław ma ponad 800 lat, a jego wysokość wynosi aż 30 metrów. W sąsiedztwie znajduje się drugi okazały dąb Warcisław. „Seniorów” chronią rosnące w pobliżu dorodne, pojedyncze buki, dostarczając żyznej ziemi bukowej i tworząc unikatowy mikroklimat. Do dębów prowadzi błękitny szlak turystyczny.

W Gąskach w pobliżu Sarbinowa znajduje się latarnia morska, na której szczyt prowadzi 190 stopni krętych schodów. Można podziwiać stąd panoramę okolicznych miejscowości.
Nadmorski krajobraz
Nadmorski krajobraz

3 rzeczy do zrobienia w Sarbinowie

1. Spacer nadmorskim deptakiem

Wielbiciele spokojnego relaksu nad Bałtykiem z pewnością docenią piaszczystą plażę w Sarbinowie. Niegdyś morze tak mocno podmywało brzegi, że zdecydowano się na budowę długiego kamiennego muru, który miał zabezpieczać miejscowość przed pochłonięciem przez Bałtyk. Obecnie mur służy jako deptak, po którym można spacerować wzdłuż plaży i podziwiać nadmorski krajobraz, nie zapadając się w piasku. Dodatkowo można posiedzieć tu na ławeczkach i odpocząć, wdychając powietrze przesycone jodem.

2. Wizyta w starym neogotyckim kościele

Znakiem rozpoznawczym tej niewielkiej nadmorskiej miejscowości oprócz plaży jest bez wątpienia neogotycki kościół. To jeden z nielicznych zabytków w okolicy, więc warto zatrzymać się w nim na chwilę, by podziwiać piękne witraże. Charakterystyczny styl budowli podkreśla strzelista wieża, którą łatwo dostrzec z daleka.

3. Podziwianie starej rybackiej architektury

Choć Sarbinowo to turystyczna miejscowość, która idzie z duchem czasu, widać w niej ślady historii sięgającej początków XIX wieku. Warto zwrócić uwagę choćby na zabytkowy rybacki dom o charakterystycznej konstrukcji z dębowego drewna i dachu z trzciny. To doskonały przykład starej architektury stanowiącej rodzaj budowli szachulcowej, czyli budynku o białej elewacji zdobionej ciemnym drewnem. Obecnie w budynku znajduje się karczma, więc zabytek można zobaczyć także wewnątrz.