Agroturystyka na Podkarpaciu
Znaleźliśmy 11 Agroturystyka. Porównaj i zarezerwuj w najlepszej cenie!
Wyszukaj noclegi
Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Solina, które mogą być interesujące
Agroturystyka w Solina: Najpopularniejsze cele podróży
Agroturystyka na Podkarpaciu
Większość dostępnych obiektów agroturystycznych to domki letniskowe położone w niewielkiej okolicy od Jeziora Solińskiego – sztucznego zbiornika wodnego w okolicy wsi Soliny zwanego „bieszczadzkim morzem” oraz zapory. Część kwater znajduje się w znanym podkarpackim uzdrowisku Polańczyk. Wszystkie obiekty cechuje doskonała lokalizacja, pozwalająca dotrzeć samochodem do Bieszczadzkiego Parku Narodowego w niecałą godzinę.
Beztroski urlop na PodkarpaciuPrzeważająca część kwater to drewniane lub murowane domki. Wiele z nich zapewnia dostęp do aneksu kuchennego i sprzętu do grillowania lub miejsce na ognisko. W pozostałych kuchnia bywa współdzielona. Można bez trudu znaleźć obiekty dla par i dla większych grup, z ogrodem lub tarasem. Z okien wielu domków rozciągają się piękne widoki. W niektórych kwaterach jest dostępny telewizor z płaskim ekranem. Do części gospodarstw agroturystycznych można zabrać zwierzę domowe. W niemal każdym obiekcie dostępny jest darmowy dostęp do Internetu i bezpłatny parking.
Podróżujący i aktywności
Podkarpacie to moc atrakcji dla wszystkich amatorów ruchu. Bliskość Bieszczad sprawia, że o każdej porze roku przyjeżdżają tu turyści górscy, żeby przespacerować się szlakiem na Połoninę Caryńską, Halicz, czy zdobyć najwyższy szczyt tego pasma, czyli Tarnicę. Osoby, które wolą sporty wodne, mogą spędzić wolne dni na kąpieli w wyznaczonych miejscach Jeziora Solińskiego albo żeglując lub uprawiając windsurfing. Również rowerzyści będą usatysfakcjonowani wyjazdem na Podkarpacie, mogą bowiem spróbować swych sił na biegnącym w okolicy Przemyśla odcinku trasy Green Velo. W regionie znajdują się też ośrodki narciarskie, jednak są one przeznaczone bardziej dla początkujących narciarzy.
Podkarpacie dla osób spragnionych odpoczynku w otoczeniu naturyChyba wszystkim w Polsce znane jest powiedzenie „a gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”. Nie bez powodu region uważa się za idealny dla tych, którzy szukają odpoczynku od zgiełku miasta. W województwie położony jest nie tylko trzeci co do wielkości w Polsce Bieszczadzki Park Narodowy, ale także Magurski Park Narodowy oraz 10 parków krajobrazowych i 96 rezerwatów przyrody. Można spotkać tu zwierzęta takie jak żubry, dziki, jelenie, łosie, rysie, żbiki, wilki i niedźwiedzie. W Bieszczadach znajduje się także Park Gwiezdnego Nieba, który powstał, aby ułatwiać obserwacje astronomiczne i podziwianie rozgwieżdżonego, niezanieczyszczonego sztucznym światłem nieba.
W Sanoku produkowane są polskie autobusy marki Autosan. Jeden z modeli turystycznych dla fabryki został zaprojektowany przez znanego malarza Zdzisława Beksińskiego, jednak ze względu na zbyt nowatorski dizajn nigdy nie wszedł do produkcji seryjnej.
Top 7 sposobów na spędzenie wolnego czasu na Podkarpaciu
Jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie można wypożyczyć taki pojazd, to właśnie okolice Soliny. Drezyny są napędzane siłą dwóch osób. Wyruszają z Ustrzyk Dolnych i miejscowości o nazwie Uherce Mineralne. Z tej ostatniej stacji można wybrać się na wyprawę aż czterema różnymi trasami. Wycieczka pozwoli nie tylko aktywnie spędzić czas, ale także poobcować z przyrodą.
2. Wyjazd do SanokaNa zwiedzanie tej niewielkiej miejscowości warto zarezerwować cały dzień. Znajduje się tu nie tylko muzeum etnograficzne z największą ilością zgromadzonych obiektów w Polsce, ale także średniowieczny Zamek Królewski, w którym mieści się Muzeum Historyczne. Jedną z najchętniej odwiedzanych tam ekspozycji jest Galeria Zdzisława Beksińskiego, który urodził się właśnie w Sanoku. W mieście warto zobaczyć także późnobarokowy Kościół Franciszkanów i przejść się śladem murali tworzonych przez Arkadiusza Andrejkowa. Pod Sanokiem w miejscowości Załuże znajdziemy też malowniczo położone ruiny zamku Sobień, z którego można podziwiać panoramy zakola Sanu.
3. Spływ pontonowy Doliną SanuTo idealna atrakcja dla całej rodziny i wszystkich tych, którzy chcą podziwiać piękne krajobrazy z perspektywy wody. Cała przygoda w zależności od wybranej trasy trwa od 1 do 3,5 godzin i nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani doświadczenia w pływaniu na pontonach. Warto zabrać ze sobą buty do wody i dużą butelkę wody. W sezonie wiosennym istnieje też oferta dla turystów żądnych wrażeń, czyli spływ Górnym Sanem. Wyprawy pontonowe wyruszają z Sanoka, Leska lub Zwierzynia.
4. Przejażdżka Bieszczadzką Kolejką LeśnąChętni, aby wybrać się najwyżej położoną w Polsce kolejką wąskotorową, powinni wybrać się do Majdanu w okolicach Cisnej. Dostępne są dwie trasy, z czego jedna jedynie latem. Najmłodsi będą świetnie się bawić, podróżując w drewnianych wagonikach kolejki.
5. Spacer po rezerwacie przyrody Sine WiryPołożony na terenie Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego urzekający rezerwat obejmuje fragment doliny rzeki Wetliny i jest idealnym miejscem na długi spacer. Całość trasy można przejść w około 3 godziny, wyruszając z parkingu leśnego w miejscowości Polanki. Podobno można tu spotkać niedźwiedzia.
6. Podkarpacki szlak architektury drewnianejPodzielony na 9 tras szlak liczy ponad 1200 km długości i ponad 130 drewnianych obiektów, w tym kościoły, cerkwie, dworki i pałace. Część budowli została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tak jak na przykład cerkiew św. Michała Archanioła w Smolniku czy jej „imienniczka” w Turzańsku.
7. Degustacja podkarpackich przysmakówPlacki z sody, czyli proziaki, kilkanaście rodzajów pierogów, zalewajka ogórkowa, babka ziemniaczana z kapustą zwana kuglem, czy małdrzyki – placuszki z twarogu to esencja kulinarna tego regionu. Dania przygotowywane są na podstawie przekazywanych z pokolenia na pokolenie receptur, opartych na składnikach takich jak mąka, kapusta czy ziemniaki.