Domy i apartamenty wakacyjne w Ustroniu Morskim

Rozpocznij wyszukiwanie 270 homes w Ustronie Morskie teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Ustronie Morskie

Apartament dla 4 osób, z sauna i jacuzzi oraz ogród
4 osób, 2 sypialni, 10m do plaży
4,9
9 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
405 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród i sauna oraz jacuzzi
4 osób, 1 sypialni, 10m do plaży
5,0
8 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
305 złza noc
Apartament dla 4 osób, z jacuzzi i ogród oraz sauna
4 osób, 1 sypialni, 200m do plaży
4,8
10 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
305 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
6 osób, 2 sypialni, 60m do plaży
4,9
6 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
331 złza noc
Dom dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni, 700m do plaży
4,7
8 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
318 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,9
122 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
144 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni, 850m do plaży
4,9
10 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
253 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
6 osób, 2 sypialni, 70m do plaży
4,9
7 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
344 złza noc
Pokój dla 2 osób, z ogród
4,8
17 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
122 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,6
32 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
65 złza noc
Domek letniskowy dla 4 osób, z ogród
4,6
7 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
122 złza noc
Apartament dla 2 osób, zwierzęta dozwolone
2 osób, 1 sypialni, 90m do plaży
4,7
11 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
153 złza noc
Apartament dla 2 osób, z sauna i jacuzzi oraz ogród
4,9
16 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
440 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras
4,7
16 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
83 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 1 sypialni, 70m do plaży
4,7
10 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
340 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób, z ogród
4,6
5 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
214 złza noc
Apartament dla 5 osób, z ogród
4,7
53 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
183 złza noc
Resort dla 2 osób, z ogród
4,6
17 recenzje
Ustronie Morskie, Morze Bałtyckie
od
161 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Ustronie Morskie

  • Morze Bałtyckie
  • Klif i piaszczyste plaże
  • Latarnia morska
  • Rodzinne wakacje
  • Malownicze krajobrazy

Najpopularniejsze w Ustronie Morskie

Basen 6
Internet 25
Zwierzęta dozwolone 18
Balkon/ taras 25
TV 28
Ogród 8
Parking 27
Pralka 13
Ogrzewanie 17

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Ustroniu Morskim

Apartamenty wakacyjne w Ustroniu Morskim

Osoby, które chciałyby budzić się w pokoju, z którego roztacza się widok na morze, mogą rozważyć apartamenty wakacyjne tuż nad brzegiem Bałtyku przy ulicy Kościuszki. W tym rejonie miasta domki letniskowe i apartamenty wakacyjne usytuowane są tuż przy plaży, a zarazem blisko centrum miejscowości. Apartamenty wakacyjne są wyposażone w telewizor, czajnik, mini bar, suszarkę do włosów i sprzęt plażowy. Wśród proponowanych noclegów znajdują się także obiekty z bezpłatnym parkingiem oraz WiFi. To także doskonałe miejsce dla właścicieli czworonogów, ponieważ zwierzęta domowe są tu akceptowane.

Domki letniskowe w sercu Ustronia

Idealnym miejscem do wypoczynku są również domki letniskowe w sercu Ustronia. Bliskie sąsiedztwo morza sprawia, że to znakomite miejsce do porannych spacerów z czworonogiem, biegania lub zbierania bursztynów. Apartamenty w tym rejonie miejscowości są zaopatrzone w lodówkę, telewizor, a także suszarkę do włosów. Dodatkowo odwiedzający mogą korzystać ogrodu, placu zabaw i grilla.

Położenie i komunikacja

Położenie Ustronia Morskiego

Ustronie Morskie to niewielka miejscowość nad Morzem Bałtyckim położona między Koszalinem a Kołobrzegiem. Mimo niewielkiej powierzchni i zaledwie trzech tysięcy mieszkańców należy do najchętniej odwiedzanych miejsc na polskim wybrzeżu. Na popularność tej miejscowości wpływa bez wątpienia wyjątkowa przyroda: różnorodny brzeg morski z piaszczystymi plażami, okazały klif oraz bogactwo świata fauny i flory.

Jak dojechać do Ustronia Morskiego?

Do Ustronia Morskiego najłatwiej dostać się samochodem. Jadąc z kierunku wschodniego, należy posuwać się w kierunku Koszalina, a następnie drogą do Kołobrzegu. Osoby preferujące jazdę koleją mogą dostać się tu korzystając z linii kolejowej Koszalin – Kołobrzeg. W miesiącach wakacyjnych istnieje możliwość dojazdu komunikacją miejską z Kołobrzegu.

Plaża w Ustroniu Morskim
Plaża w Ustroniu Morskim

Ciekawe miejsca i zabytki

Ustronie Morskie dla aktywnych

Oprócz kąpieli morskich kurort zapewnia odwiedzającym bogatą ofertę aktywnego spędzania czasu. Ciekawą propozycją jest przejażdżka międzynarodową trasą rowerową Eurovelo 10 o długości 315 km, biegnącą z miejscowości Barth w Niemczech do Ustronia Morskiego. Zwolennicy bardziej ekstremalnych sportów mogą ciekawie spędzić czas w parku linowym położonym w parkowej części Ustronia. Miłośnicy gier zespołowych mogą skorzystać z kompleksu sportowego Orlik. Można tu grać w koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną.

Ustronie Morskie dla miłośników militariów

Polskie wybrzeże nosi trwale ślady militarnej przeszłości, tej bardziej i mniej odległej. W latach 50. XX wieku w lesie, tuż nad morzem zainstalowano 4 stanowiska artylerii nadbrzeżnej. Mimo wycofania ich ze służby w latach 70-tych, 4 działa pozostają na swych miejscach do chwili obecnej. W lesie można zobaczyć również umocnione wieże obserwacyjne. Kierując się na wschód, za rzeką Czerwoną, można natknąć się na ślady po Dywizjonie Rakietowym. Szereg atrakcji proponuje także miejscowy bastion wojskowy. Warto wspomnieć choćby o możliwości przejażdżki wojskowymi pojazdami pancernymi, paintballu czy skorzystaniu ze strzelnicy z bronią pneumatyczną.

Warto wiedzieć

Warunki klimatyczne

W okolicy Ustronia Morskiego panuje wyjątkowy morski mikroklimat. Miejscowość należy do najbardziej nasłonecznionych w kraju. W odległości do 200 m od morza w powietrzu unosi się leczniczy aerozol niezastąpiony w leczeniu chorób dróg oddechowych. Najcieplejszymi miesiącami jest lipiec i sierpień. Na te miesiące przypada też największa liczba opadów. Na terenie Ustronia występuje zjawisko bryzy morskiej. Oznacza to, że od rana do południa wiatr wieje z lądu, a w godzinach popołudniowych z morza ku lądowi.

Kiedy warto przyjechać do Ustronia Morskiego?

Najlepsze miesiące na przyjazd to czerwiec, lipiec i sierpień. Ze względu na wyjątkowy mikroklimat Ustronie Morskie warto jednak odwiedzić cały rok. Jedynym niepolecanym miesiącem jest listopad, ponieważ wówczas występują silne wiatry, a słońce gości rzadko.

W okolicy Ustronia Morskiego płynie rzeka Czerwona o długości około 30 km. Jej nazwa wiąże się z kolorem wody, która dzięki zawartości glinek zalegających na dnie koryta tuż przy ujściu do Bałtyku ma czerwony odcień.

3 rzeczy do zrobienia w Ustroniu Morskim

1. Podziwianie chronionego krajobrazu

Koszaliński Pas Nadmorski obejmuje malowniczą plażę o zróżnicowanej szerokości, klif i obszar do kilku kilometrów w głąb lądu. Te tereny należą do chronionego krajobrazu Natura 2000. W Ustroniu Morskim znajdują się również pomniki przyrody takie jak grupa buków przy przystani rybackiej, dąb szypułkowy i buk zwyczajny obok boiska sportowego.

2. Wędrówka tropami starego Ustronia Morskiego

Gdy pogoda nie zachęca do plażowania, można poświęcić czas na poznanie historii Ustronia Morskiego i okolicy. Wśród ciekawych obiektów warto zwrócić uwagę na skansen chleba, gdzie można poznać tradycyjny proces wypieku pieczywa, a także w nim uczestniczyć. Warto też przyjrzeć się domom rybackim z XIX wieku zlokalizowanym w pobliżu morza. Ciekawostkę stanowi również historyczna zagroda charakterystyczna dla tych terenów.

3. Wodne szaleństwo

Helios to kompleks sportowy, który można odwiedzić bez względu na pogodę i porę roku. Można tu skorzystać z wielofunkcyjnej pływalni z takim atrakcjami jak gejzery powietrzne, zjeżdżalnia, kaskady wodne, masaże wodno-powietrzne czy hydromasaż. Ponadto obiekt dysponuje otwartym kąpieliskiem ze zjeżdżalnią wodną, płaszczyznową i rurową. Dodatkowo można skorzystać tu z kortu tenisowego, bilardu, kręgielni, boiska do siatkówki plażowej, sauny i trawiastej plaży. Przewidziano także miejsce dla dzieci w postaci placu zabaw.