Domy i apartamenty wakacyjne w Niechorzu

Rozpocznij wyszukiwanie 234 homes w Niechorze teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Niechorze

Apartament dla 4 osób w Niechorze
Niechorze, Morze Bałtyckie
od
252 złza noc
Apartament dla 2 osób w Niechorze, z ogród
4,9
45 recenzje
Niechorze, Morze Bałtyckie
od
161 złza noc
Apartament dla 2 osób w Niechorze, z ogród
4,7
46 recenzje
Niechorze, Morze Bałtyckie
od
209 złza noc
Resort dla 2 osób w Niechorze, z ogród, zwierzęta dozwolone
3,7
120 recenzje
Niechorze, Morze Bałtyckie
od
117 złza noc
Apartament dla 4 osób w Europa, z sauna, zwierzęta dozwolone
4,6
18 recenzje
Morze Bałtyckie
od
117 złza noc
Apartament dla 2 osób w Niechorze, z ogród
4,7
21 recenzje
Niechorze, Morze Bałtyckie
od
161 złza noc
Apartament dla 2 osób w Niechorze, z taras
4,8
64 recenzje
Niechorze, Morze Bałtyckie
od
191 złza noc
Apartament dla 4 osób w Niechorze, z sauna i jacuzzi oraz ogród
4,3
222 recenzje
Niechorze, Morze Bałtyckie
od
183 złza noc
Resort dla 3 osób w Niechorze, z ogród i sauna oraz jacuzzi
4,6
101 recenzje
Niechorze, Morze Bałtyckie
od
130 złza noc
Willa dla 13 osób w Rewal, z ogród
4,3
55 recenzje
Rewal, Morze Bałtyckie
od
304 złza noc
Apartament dla 2 osób w Niechorze, z ogród
4,8
44 recenzje
Niechorze, Morze Bałtyckie
od
143 złza noc
Domek letniskowy dla 7 osób w Niechorze, z ogród
4,7
59 recenzje
Niechorze, Morze Bałtyckie
od
356 złza noc
Apartament dla 4 osób w Niechorze, z taras i jacuzzi, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni, 100m do plaży
4,6
19 recenzje
Niechorze, Morze Bałtyckie
od
226 złza noc
Resort dla 3 osób w Niechorze, z ogród
4,7
604 recenzje
Niechorze, Morze Bałtyckie
od
100 złza noc
Apartament dla 2 osób w Niechorze, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,8
37 recenzje
Niechorze, Morze Bałtyckie
od
174 złza noc
Apartament dla 3 osób w Niechorze, z ogród
4,7
14 recenzje
Niechorze, Morze Bałtyckie
od
174 złza noc
Dom dla 6 osób w Niechorze, z ogród
4,8
27 recenzje
Niechorze, Morze Bałtyckie
od
404 złza noc
Dom dla 6 osób w Niechorze, z ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni, 40m², 450m do plaży
4,6
83 recenzje
Niechorze, Morze Bałtyckie
od
248 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Niechorze

  • Morze Bałtyckie
  • Piaszczyste plaże
  • Latarnia morska
  • Sporty wodne
  • Kutry rybackie

Najpopularniejsze w Niechorze

Basen 2
Internet 7
Zwierzęta dozwolone 5
Balkon/ taras 5
TV 8
Ogród 6
Parking 8
Ogrzewanie 4

Apartamenty i domy wakacyjne w Niechorzu

Domki letniskowe w Niechorzu położone nad samym morzem

W Niechorzu znalezienie noclegu tuż przy plaży nie stanowi problemu. Domki letniskowe nad samym morzem to doskonałe miejsca dla osób planujących rodzinne wakacje. Wiele obiektów w tej lokalizacji dysponuje placami zabaw, a także jest otwartych na turystów z czworonogami. Co więcej, domki letniskowew tej okolicy zapewniają możliwość skorzystania z dodatkowych usług takich jak masaże czy zabiegi kosmetyczne. Ponadto niektóre obiekty są wyposażone w basen.

Apartamenty wakacyjne na między morzem a jeziorem

Alternatywę stanowią apartamenty wakacyjne znajdujące się na mierzei pomiędzy Bałtykiem a jeziorem Liwia Łuża, którego obszar objęty jest rezerwatem. To doskonała baza wypadowa dla osób ceniących bliskość natury. Obiekty noclegowe w tym niezwykłym pod względem przyrodniczym miejscu zapewniają parking i dostęp do Internetu.

Widok na plażę w Niechorzu
Widok na plażę w Niechorzu

Położenie i komunikacja

Położenie Niechorza

Niechorze to niewielka miejscowość położona w zachodniej części wybrzeża. Nietypowe usytuowanie między Bałtykiem a jeziorem Liwia Łuża czyni Niechorze doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Kurort leży na obszarze Wybrzeża Trzebiatowskiego, które charakteryzuje się zróżnicowaną rzeźbą terenu.

Dojazd do Niechorza i komunikacja na miejscu

Do Niechorza najszybciej można dojechać samochodem. Na południe od miejscowości biegnie droga wojewódzka łącząca nadmorskie miejscowości z trasą nr 3 przechodzącą przez całą zachodnią Polskę. O uroku Niechorza świadczy jego kameralny charakter. Próżno szukać tu dużego dworca kolejowego czy autobusowego, jednak podczas pobytu w kurorcie można wybrać się na przejażdżkę po okolicy nadmorską kolejką wąskotorową. W Niechorzu znajdują się dwie stacje tej charakterystycznej kolejki.

Warto wiedzieć

Rybacka atmosfera Niechorza

Niechorze to rybacka wieś, w której tradycje połowów są nadal żywe. Ciekawostkę stanowi fakt, iż kutry tutejszych rybaków mają namalowaną na burcie sygnaturę NIE. Podczas porannych lub wieczornych nadmorskich spacerów można podziwiać małe kolorowe łodzie cumujące przy pomostach, którym Niechorze zawdzięcza swoją urokliwą, pocztówkową atmosferę. Co więcej, wprost od rybaków można także kupić świeże ryby. To właśnie one stanowią podstawę menu w lokalnych restauracjach i barach, jednak samodzielnie grillowane lub pieczone na ognisku ryby kupione od rybaka stanowią równie apetyczną alternatywę.

Nadmorski klimat Niechorza

Niechorze cechuje się typowym nadmorskim klimatem. Na jego dobroczynny charakter wpływa morski aerozol, który powstaje pod wpływem rozbryzgiwania się fal o brzeg. Wówczas cząsteczki wody trafiają do powietrza, a w efekcie wzbogaca się ono o zawartość jodu niezbędnego do prawidłowego działania tarczycy. Ponadto w nadmorskim powietrzu znajdują się takie pierwiastki jak brom, wapń, czym magnez. Pobyt nad morzem korzystnie wpływa również na podniesienie odporności i ogólną kondycję organizmu.

Niechorze stanowiło tło filmu „Beata” z lat sześćdziesiątych. Na wielkim ekranie pojawiły się w nim plaża, latarnia morska w kurorcie, a także gwiazdy polskiego kina takie jak Marian Opania czy Pola Raksa.
Niechorze o zachodzie słońca
Niechorze o zachodzie słońca

5 rzeczy do zrobienia w Niechorzu

1. Wypocząć na piaszczystej plaży

Niechorze to kameralna miejscowość, której znakiem rozpoznawczym jest kąpielisko z długą, stumetrową plażą. To doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ w sezonie wakacyjnym kąpielisko jest strzeżone przez ratowników. Ponadto najmłodsi będą zachwyceni licznymi atrakcjami w postaci dużych, dmuchanych zamków czy zjeżdżalni wodnych. Nieco starsi turyści mogą natomiast wybrać się na przejażdżkę wodnym skuterem lub motorówką.

2. Doświadczyć kina w nowym wymiarze

Oglądanie filmów w 3D nie robi już na nikim wrażenia, ale 7D to nadal nowość, której warto doświadczyć dosłownie i w przenośni. W Niechorzu znajduje się kino, w którym filmy można odczuć aż w siedmiu wymiarach. Oprócz obrazu i dźwięku odwiedzający mogą cieszyć się seansem wszystkimi innymi zmysłami. Ciekawostkę stanowi możliwość poczucia zapachu, temperatury, a wibrujące fotele potęgują ten i tak niecodzienny efekt. Wizyta w tak niezwykłym kinie to doskonały sposób na urozmaicenie rodzinnego pobytu w Niechorzu.

3. Wybrać się na wycieczkę rowerową wzdłuż wybrzeża

Przez miejscowość przebiega międzynarodowy szlak rowerowy EuroVelo. Choć cała trasa jest bardzo długa i prowadzi wokół Bałtyku, alternatywą może być wypad do okolicznych miejscowości takich jak Rewal czy Dziwnów. Kolejna interesująca trasa, która przechodzi przez Niechorze to Szlak Liwiej Łuży pozwalający na podziwianie jeziora o tej samej nazwie, będącego jednocześnie rezerwatem ornitologicznym.

4. Poczuć egzotykę w Motylarni

Podczas pobytu w Niechorzu warto wybrać się do Motylarni, by przenieść się na chwilę do świata egzotyki. W pobliżu latarni morskiej fruwają bowiem spektakularne okazy z Australii, Afryki i odległych wysp takich jak Borneo. Nie wszystkie są jednak widoczne na pierwszy rzut oka – dobrą zabawą dla najmłodszych może być wypatrywanie motyli będących prawdziwymi mistrzami kamuflażu.

5. Odwiedzić latarnię morską

Oprócz plaży i kolorowych kutrów rybackich bohaterką widokówek z Niechorza jest bez wątpienia latarnia morska usytuowana na klifie. Ciekawostkę stanowi fakt, iż latarnia jest drugim pod względem wysokości obiektem tego typu na polskim wybrzeżu. Warto wspiąć się na szczyt, pokonując ponad dwieście schodów, by podziwiać nadmorską panoramę Niechorza i okolic.