Domy i apartamenty wakacyjne w Malborku

Rozpocznij wyszukiwanie 51 homes w Malbork teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Malbork

Apartament dla 5 osób, z ogród i sauna
5 osób, 2 sypialni, 80m²
4,9
9 recenzje
Malbork
od
300 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
6 osób, 2 sypialni
4,9
22 recenzje
Malbork
od
180 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
6 osób, 2 sypialni
4,8
22 recenzje
Malbork
od
189 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 1 sypialni, 52m²
4,4
20 recenzje
Malbork
od
180 złza noc
Apartament dla 1 osób, zwierzęta dozwolone
4,4
1029 recenzje
Malbork
od
69 złza noc
Apartament dla 4 osób, zwierzęta dozwolone
5,0
19 recenzje
Malbork
od
163 złza noc
Domek letniskowy dla 6 osób, z ogród i jacuzzi
6 osób, 1 sypialni, 50m²
4,7
333 recenzje
Malbork
od
189 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 2 sypialni
5,0
17 recenzje
Malbork
od
82 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 32m²
4,9
229 recenzje
Malbork
od
150 złza noc
Apartament dla 4 osób, z jacuzzi i ogród, zwierzęta dozwolone
4 osób, 2 sypialni
5,0
21 recenzje
Malbork
od
206 złza noc
Apartament dla 8 osób
4,9
18 recenzje
Malbork
od
240 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4 osób, 2 sypialni
4,9
7 recenzje
Malbork
od
189 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,2
276 recenzje
Malbork
od
90 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
4,9
158 recenzje
Malbork
od
150 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
4,9
104 recenzje
Malbork
od
129 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 1 sypialni
4,9
18 recenzje
Malbork
od
112 złza noc
Apartament dla 5 osób
5 osób, 2 sypialni
4,8
45 recenzje
Malbork
od
99 złza noc
Apartament dla 2 osób
4,8
515 recenzje
Malbork
od
82 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Malbork

  • Piękne krajobrazy
  • Kajaki
  • Architektura i historia
  • Rodzinny wypoczynek
  • Wycieczki rowerowe

Najpopularniejsze w Malbork

TV 2
Parking 2

Apartamenty wakacyjne w Malborku

Komfortowe apartamenty wakacyjne w Malborku

Piękne miasto Malbork zachęca do odwiedzenia go latem i nie tylko. To miejsce niezwykle ciekawe pod kątem architektonicznym i historycznym - może stanowić interesujący punkt na urlopowej mapie rodziny z dziećmi. Ciekawie urządzone i wygodnie ulokowane apartamenty wakacyjne w Malborku, które ułatwią zwiedzanie i pobyt w mieście, położone są w okolicach ulicy Kościuszki, Parkowej, a także w niedalekiej odległości od malborskiego zamku i uroczego bulwaru ciągnącego się wzdłuż rzeki Nogat. Apartamenty wakacyjne w Malborku pozwalają na bezpieczne zaparkowanie samochodu, a także na zabranie ze sobą domowego pupila.

Domy wakacyjne w Malborku

Malbork jest miastem pozwalającym na bliski kontakt z piękną i dobrze zachowaną architekturą gotycką. Miejsce to będzie nie lada ciekawostką dla wszystkich miłośników historii przejawiającej się w architekturze właśnie. Aby móc dogłębnie poznać budowle w Malborku i jego okolicach, warto wybrać na urlop domy wakacyjne. Ulokowane poza centrum miasta, świetnie sprawdzą się w roli ostoi błogiego spokoju i lenistwa - a do tego ogród, ładne widoki, przestrzeń do wypoczynku i rekreacji.

Położenie i komunikacja

Malbork - blisko morza

Malbork jest miastem powiatowym ulokowanym w województwie pomorskim. Obecnie można się do niego dostać na kilka sposobów. Transport lokalny i dalekobieżny zapewniają autobusy PKS praz prywatni przewoźnicy. Ze stacji kolejowej, która jest pięknym budynkiem pochodzącym z połowy XIX w., odjeżdżają pociągi do Warszawy, Gdyni, Elbląga i Torunia oraz innych miast. W Malborku sprawnie działa komunikacja miejska. Najbliższe duże lotnisko to Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Z Malborka nad Morze Bałtyckie jest niecałe 50 km w linii prostej. Przez Malbork przechodzi droga krajowa numer 22.

Malbork - perła północnej Polski

Miasto Malbork leży na południowym krańcu uroczej krainy geograficznej, jaką stanowią Żuławy Wiślane. Geologiczne teren ten jest określany mianem depresji, ponieważ leży poniżej poziomu morza. Przez Malbork płynie rzeka Nogat, zaś jego okolice to obszary płaskie, cechujące się malowniczymi zielono-żółtym krajobrazem. Rzeka Nogat jest miejscem, które jest ważnym punktem na turystycznej mapie Malborka. Turyści bardzo chętnie pływają po rzece kajakami. Malbork oplata sieć ciekawych szlaków rowerowych, które zadowolą zarówno zaawansowanych miłośników dwóch kółek, jak i dzieci.

Ciekawe miejsca i zabytki

Szlakiem gotyckich zamków

Północna Polska to ostoja wspaniałej architektury gotyckiej, którą warto zobaczyć na własne oczy. Szlak Zamków Gotyckich, na którym leży również Malbork to trasa obejmująca zamki Kaszub, Warmii oraz Mazur. Jest ich łącznie dwanaście. Ogromną atrakcją jest oczywiście zamek krzyżacki w Malborku, ale trasa obejmuje również budowle w takich miejscowościach jak Bytów, Kwidzyn, Olsztyn, Gniew czy Człuchów. Wszystkie budowle są odnowione i niezwykle okazałe. Szlak można zwiedzać po kolei lub według uznania. Zamki gotyckie charakteryzuje przede wszystkim masywna, warowna konstrukcja oraz liczne detale, takie jak strzeliste bramy i okna. Wizyta na takim zamku to podróż w przeszłość. Wiele z nich można oglądać także wewnątrz, podziwiając komnaty i wyposażenie. Zamki stanowią również scenerię festynów, pokazów oraz różnego typu rekonstrukcji, jak turnieje rycerskie, pokazy dawnego rzemiosła czy koncerty muzyki dawnej.

Wakacje nad rzeką Nogat

Rzeka Nogat, która przepływa przez Malbork jest prawym i równocześnie największym dopływem Wisły. Rzeka w całości meandruje w pięknym krajobrazie Żuław Wiślanych. Szlak tej rzeki przepływa przez rezerwaty i obszary chronione. Płynąc kajakami można więc zajrzeć do rezerwatu przyrody Las Łęgowy, Biała Góra, Las Mątawski oraz Obszaru Chronionego Krajobrazu Rzeki Nogat. Taka wycieczka to prawdziwy raj dla wszystkich miłośników dzikiego życia, w szczególności dla obserwatorów ptasich obyczajów, ponieważ rzeka jest siedliskiem wielu gatunków ptaków błotnych i wodnych. Rzeka opływa malborski zamek krzyżacki, tworząc piękny pocztówkowy widoczek. Poza kajakami, po wodach Nogatu można także pływać gondolami, aby podziwiać panoramę Malborka. Woda jest czysta i bezpieczna, i dlatego latem można sobie w niej urządzać kąpiele.

Od 1997 roku zamek w Malborku jest na Liście Światowego Dziedzictw UNESCO.

3 rzeczy do zrobienia w Malborku

1. Wizyta na zamku krzyżackim w Malborku

Zamek ten powstawał w drugiej połowie XIII w. przez kilkadziesiąt lat. Był on siedzibą komtura oraz wielkich mistrzów krzyżackich. Zamek dzieli się na trzy części - Zamek Wysoki, Zamek Średni oraz Zamek Niski. Każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje, takie jak kaplice, wieże oraz reflektarze. Wizyta w tym miejscu to lekcja historii i architektury, a także wyzwanie dla amatorów fotografii.

2. Park dinozaurów

Dinopark w Malborku to atrakcja dla małych i dużych. Ruchome figury dinozaurów pozwalają zapoznać się z wymiarami i zwyczajami tych pradawnych stworzeń. Eksponaty zgromadzone na specjalnej ścieżce edukacyjnej wydają z siebie dźwięki, ruszają kończynami i "oddychają". Kolekcję uzupełniają duże figury smoków. Poza tym w Dinoparku zwiedzający mogą pobawić się w małpim gaju lub zajrzeć do domu na kurzej łapce lub do chatki z piernika.

3. Szlakiem malborskiego gotyku

Podczas pobytu w Malborku trzeba zwiedzić wszystkie gotyckie zabytki, jakie się w nim znajdują. Poza wspomnianym już zamkiem, na obejrzenie czekają: wspaniały Ratusz z XIV w., Brama Mariacka, Brama Garncarska, oraz kościoły i ruiny Szkoły Łacińskiej.

  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Pomorze
  4. Malbork