Domy i apartamenty wakacyjne w Toruniu

Domy i apartamenty wakacyjne w Toruniu

Rozpocznij wyszukiwanie 651 homes w Toruń teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Toruń

Główne atrakcje w w Toruń

  • Toruńskie pierniki
  • Zabytki i kultura
  • Piękna architektura
  • Rozrywka dla każdego

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Toruń

447 złdla 14 gru - 21 gru
601 zł średnia roczna
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Toruń

86%dla 14 gru - 21 gru
41% średnia roczna
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
Procent dostępnych obiektów

Najlepsze apartamenty wakacyjne w Toruniu

Wśród gotyckich murów

Każdy lubiący gwar, wąskie uliczki oraz piękną architekturę, powinien wybrać apartamenty wakacyjne w centrum Torunia. Z takich lokalizacji bardzo blisko na Rynek Staromiejski oraz do głównych zabytków i atrakcji piernikowego miasta. Apartamenty wakacyjne, w których wszystko wygląda idealnie, i które położone są blisko wspomnianych miejsca, można znaleźć na Zieleńcu, w okolicach Parku Bydgoskiego, a także w samym sercu zabytkowego Średniowiecznego Zespołu Miejskiego. Piękna architektura, doskonałe restauracje oraz inne atrakcje są w zasięgu kilku kroków. I jeszcze ten korzenny zapach pieników unoszący się w powietrzu!

Domy wakacyjne w ciszy

Chcąc mieć miasto w rozsądnej odległości i przy okazji cieszyć się spokojną noclegową lokalizacją, warto wybrać domy wakacyjne. Wiele z nich oferuje możliwość pobytu z ukochanym czworonogiem. Psa lub kota można więc zabrać na wakacje do Torunia lub w jego najbliższe okolice. Miejsca takie jak położony nieopodal Torunia Ciechocinek, Solec Kujawski lub Sierpc, oferują ciszę i spokój, zaś domy wakacyjnew tych lokalizacjach to gwarancja świetnego wyposażenia, dobrego stylu i wygodnego odpoczynku w przyjaznym otoczeniu.

Widok na Toruń od strony Wisły
Widok na Toruń od strony Wisły

Ciekawe miejsca i zabytki

Toruń szlakiem legend

Opcja zwiedzania miasta szlakiem dawnych legend i podań powinna spodobać się każdemu, kto lubi tajemnicze historie. To także możliwość zwiedzenia najważniejszych zabytków Torunia, bo legendy są przeważnie z nimi właśnie związane. Chcąc poznać piernikowe miasto od podszewki, warto wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem. Na trasie znajdują się takie atrakcje jak Dwór Artusa, Ratusz Staromiejski, Zamek krzyżacki, Smok Toruński, Baszta Koci Łeb. Na końcu na wytrwałych czeka nagroda - pyszne toruńskie pieniki.

Toruń dla dzieci

W Toruniu nikt nie będzie się nudził, ponieważ miasto ma ofertę dla każdego. Na dzieci czekają specjalne ścieżki turystyczne, które umożliwiają nie tylko zdobywanie wiedzy lub podziwianie wystaw czy eksponatów, ale także pozwalają na uczestniczenie w twórczych warsztatach. Dzięki temu najmłodsi zwiedzający Toruń mogą z pomocą animatorów upiec pierniczki w Żywym Muzeum Piernika, sterować systemami sondy kosmicznej Cassini za pomocą przycisków na rozmieszonych wokół niej pulpitach w Orbitarium albo samodzielnie czerpać papier w Muzeum Papiernictwa i Drukarstwa. Na małych miłośników fauny i flory czekają mieszkańcy toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, której największymi atrakcjami są obszerna ptaszarnia, w której mieszkają tak egzotyczne okazy ptaków jak ary i amandyny, oraz herpetarium z legwanami i węzami boa.

Toruń objął ochroną nietoperze. Miasto jest jedną z największych ostoi tych stworzeń, które są zresztą bardzo pożyteczne, ponieważ zjadają komary. W Toruniu mieszka ok. 600 nocków i mopków.
Most kolejowy im. Ernesta Malinowskiego w Toruniu
Most kolejowy im. Ernesta Malinowskiego w Toruniu

5 rzeczy do zrobienia w Toruniu

1. Szlakiem średniowiecznej architektury

Toruń to miasto pełne średniowiecznych zabytków, w którym w doskonałym stanie zachowały się budowle świeckie i sakralne. W literaturze nazywany jest "Małym Krakowem" lub "Krakowem Północy" ponieważ zajmuje drugie miejsce w Polsce pod względem ilości obiektów z czasów średniowiecznych, tuż po stolicy Małopolski właśnie. Koniecznie trzeba zobaczyć więc toruński "Wielki Gotyk", czyli Ratusz Staromiejski, Kościół Mariacki, Dom Kopernika, Krzywą Wieżę, spichrze, Bramę Klasztorną i inne obiekty.

2. Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika

Słynny polski podróżnik i odkrywca, współtwórca programu telewizyjnego "Pieprz i Wanilia", doczekał się muzeum swojego imienia. Nie bez przyczyny - Tony Halik urodził się w Toruniu. Muzeum obejmuje eksponaty z dalekich krajów, które podarowała mu Elżbieta Dzikowska. Wystawa stałą obejmuje stroje, różne rodzie broni, fotografie, a także artefakty odnoszące się do prywatnego życia Tony’ego Halika. Warto zobaczyć i z bliska przyjrzeć się dalekiemu światu w pigułce.

3. Na astronomicznym szlaku

Toruń to miasto Mikołaja Kopernika, a więc atrakcji związanych z astronomią nie może zabraknąć. Placówką, w której można dotknąć kosmosu jest najnowocześniejsze w Polsce Planetarium. Pozwala ono na obejrzenie pełnego gwiazd ciemnego nieba, odbycie (bez ruszania się z miejsca) podróży na dalekie planety, a także spojrzeć w nieskończoną przestrzeń wszechświata.

4. Średniowieczny Zespół Miejski

Średniowieczne centrum Torunia to perła na architektonicznej mapie Polski i Europy i ze względu na swoje cenne budynki zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Średniowieczny Zespół Miejski w Toruniu obejmuje Stare i Nowe Miasto wraz z zabytkami takimi jaki: kamienice przy Rynku Staromiejskim, katedrę św. Jana Chrzciciela i Ewangelisty, Ratusz Staromiejski oraz Dwór Artusa i ruiny zamku krzyżackiego.

5. Wizyta w Żywym Muzeum Piernika

Wycieczka do Torunia bez skosztowania lokalnego przysmaku, jakim jest piernik, nie byłaby kompletna. A jeśli poza spróbowaniem wybornego ciasteczka, może przyjrzeć się jego wyrobowi? Takie atrakcje gwarantuje Żywe Muzeum Piernika. Jest to interaktywne miejsce, w którym można obejrzeć cały proces wypiekania piernikowych serduszek, ale także samemu spróbować swoich sił, biorąc udział w specjalnych warsztatach. Muzeum istnieje od 2006 roku i zostało założone przez Elżbietę i Andrzeja Olszewskich. W jego wnętrzu mieści się rekonstrukcja piekarni z XVI w. oraz tradycyjne narzędzia służące dawnym mistrzom w pracy piekarniczej.

FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Toruń

Jaka jest średnia cena za noc apartamentów wakacyjnych w Toruń?

Biorąc pod uwagę średnią cenę wynajmu wynoszącą 317 zł za noc, Toruń klasyfikuje się dosyć nisko w przedziale cenowym apartamentów i domów wakacyjnych w Polska.

W których miesiącach najwięcej zaoszczędzimy na wynajmie wakacyjnym?

Jeśli chcesz jak najwięcej zaoszczędzić na urlopie w Toruń, pojedź tam w maju (292 zł średnio za noc), marcu (295 zł), lub kwietniu (295 zł), aby zapłacić najkorzystniejszą cenę za nocleg.

Które miesiące są najdroższe, jeśli chcemy zarezerwować urlop w Toruń?

Zgodnie z danymi z poprzedniego roku, koszt noclegu tutaj jest zazwyczaj wyższy w miesiącach styczeń (381 zł), październik (349 zł) i luty (342 zł).

Jaka jest zazwyczaj dostępność apartamentów i domów wakacyjnych w Toruń?

Aby nie zabrakło dla Ciebie możliwości zakwaterowania w Toruń, warto jest planować z wyprzedzeniem, aż 64 % apartamentów i domów wakacyjnych jest zazwyczaj zarezerwowana, według naszych danych z ubiegłego roku.

W których miesiącach dostępność noclegów jest największa?

Najlepsze miesiące na znalezienie wolnych noclegów w Toruń to luty (ze średnią dostępnością miejsc noclegowych 74 % w ubiegłym roku), marzec (52 %) i kwiecień (44 %).

W których miesiącach ilość dostępnych apartamentów wakacyjnych w Toruń jest najmniejsza?

Miesiącem z najwyższą średnią liczbą rezerwacji jest czerwiec (średnio 24 % wszystkich zakwaterowań było dostępne w poprzednim roku). Następny to październik (25 %) i sierpień (25 %).

Ile domów i apartamentów wakacyjnych w Toruń posiada w swojej ofercie Holidu?

Zebraliśmy dla Ciebie oferty domów i apartamentów wakacyjnych od 3 różnych partnerów w Toruń, więc możemy zaoferować około 520 apartamentów wakacyjnych do wynajęcia. Decyzja, który wybierzesz należy do Ciebie!