Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Bory Tucholskie

Główne atrakcje w w Bory Tucholskie

  • Imponująca flora i fauna
  • Liczne lasy i jeziora
  • Kamienne Kręgi
  • Historia

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Bory Tucholskie, które mogą być interesujące

Najpopularniejsze miejsca w Bory Tucholskie

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Bory Tucholskie

464 złdla 23 wrz - 30 wrz
838 zł średnia roczna
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Bory Tucholskie

32%dla 23 wrz - 30 wrz
60% średnia roczna
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
Procent dostępnych obiektów

Najlepsze domy i apartamenty w Borach Tucholskich

Apartamenty wakacyjne w Borach Tucholskich

Apartamenty wakacyjne w obrębie Borów Tucholskich to świetny sposób na spędzenie wczasów w ciszy i komforcie. Tego typu zakwaterowanie idealnie nadaje się dla rodzin. Większość mieszkań wakacyjnych posiada osobną kuchnię, łazienkę oraz dwa lub trzy pokoje. Bez trudu możemy także znaleźć apartament wyposażony w pralkę (która ułatwi odpoczynek każdej mamie) oraz taras (świetne miejsce na grilla). Na terenie Borów Tucholskich ten typ zakwaterowania znajdziemy między innymi we wsiach Sominy oraz Wielkie Budziska.

Domy wakacyjne w Borach Tucholskich

Wielu mieszkańców miast w lato wyjeżdża szukać kontaktu z naturą. Domy wakacyjne w Borach Tucholskich to idealne miejsce na wczasy pod gruszą. Region ma do zaoferowania niemalże trzy tysiące kilometrów lasów sosnowych. Pomiędzy ostępami zobaczymy rozlewiska, jeziora, łagodne pagórki oraz wydmy. We wsiach leżących na terenie Borów możemy wynająć domki letniskowe. Pozwolą one zaszyć się w głuszy i w pełni cieszyć spokojem oraz towarzystwem najbliższych. Większość domków posiada pełne wyposażenie - w tym kuchnię, która podczas wczasów pozwoli znacznie zaoszczędzić na jedzeniu. Dacze w tych okolicach wynajmiemy w Chojnicach, Osieku oraz Szteklinie.

Bory Tucholskie to jeden z najbardziej zalesionych regionów Europy
Bory Tucholskie to jeden z najbardziej zalesionych regionów Europy

Położenie i komunikacja

Charakterystyka regionu

Bory Tucholskie to region, na który składa się jeden z największych w Europie kompleksów lasów oraz kilka parków narodowych. Leży w obrębie Równiny Tucholskiej oraz Pojezierza Kaszubskiego. W jego skład wchodzą między innymi Wdecki Park Narodowy, Wdzydzki Park Narodowy oraz Zaborski Park Narodowy. Znajdziemy tutaj rzadką florę, faunę oraz unikalne formy ukształtowania terenu. Wędrujący lasami turyści mogą natknąć się między innymi na bobry, bieliki oraz wilki. Należy nadmienić, że nazwa "Bory Tucholskie" może odnosić się do kilku różnych jednostek - mezoregionu, kompleksu leśnego lub parku narodowego. Dojazdu należy więc szukać do konkretnej leżącej w regionie miejscowości.

Dojazd do Borów TucholskichDla mieszkańców północy kraju Bory Tucholskie mogą być celem szybkiego wypadu na weekend. Polacy z południa już muszą nastawiać się na dłuższą podróż. Najlepiej zdecydować się na dojazd do jednego ze znajdujących się w pobliżu większych miast. Do wyboru mamy tutaj Bydgoszcz, Stargard Szczeciński oraz Grudziądz. Później będziemy musieli przesiąść się do lokalnych środków komunikacji - prywatnych busów oraz pojazdów PKS. Przez region biegnie także kilka nitek torów kolejowych. W najlepszej sytuacji znajdują się jednak posiadacze samochodów. W Borach Tucholskich podróżowanie komunikacją publiczną bywa mocno utrudnione. Natomiast siadając za kierownicą własnego auta bez problemu dotrzemy, tam gdzie chcemy.

Warto wiedzieć

Ludność Borów Tucholskich

Ludność zamieszkująca wsie i miasta w Borach Tucholskich zalicza się do kilku niewielkich, ale dumnych ze swoich tradycji grup etnicznych. Mamy więc tutaj Kaszubów. Nie dziwmy się więc, kiedy z którejś z zagród usłyszymy obcy dla naszych uszu język. Region zamieszkują jednak także Kociewiacy, Zaboracy i Borawiacy.

Najlepszy czas na wyjazd

Pogoda w Borach Tucholskich bywa zmienna i kapryśna. Przez większą część roku mogą zdarzyć się deszcze. W zimie ze względu na śniegi spora część dróg może być nieprzejezdna. Dlatego właśnie większość turystów decyduje się na odwiedzenie tych rejonów pomiędzy wiosną i wczesną jesienią. Wtedy mamy bowiem największą szansę na słoneczną pogodę.

Bory Tucholskie należą do największych zbiorowisk sosnowych na terenie Polski.
Bory Tucholskie to także liczne jeziora
Bory Tucholskie to także liczne jeziora

5 największych atrakcji Borów Tucholskich

1. Jezioro Szczytno

Jedno z wielu jezior na terenie regionu. Na jego powierzchni zobaczymy liczne wyspy nadające mu wyjątkowy charakter. Jedna z nich kryje ruiny średniowiecznego grodu Szczytno. Bardzo ważny jest fakt, że jezioro można podziwiać nie tylko z brzegu. Przebiega przez nie jeden z najpiękniejszych polskich szlaków kajakowych. Na wody akwenu wpłyniemy rzeką Brdą, następnie przedostaniemy się na jeziora Końskie i Krępsko.

2. Rozlewisko Piekiełko

Nazwa całkowicie nieadekwatna, bo ta atrakcja posiada wręcz bajkowy charakter. Zobaczyć tutaj możemy liczne meandry spokojnie płynącej Brdy. Specyficzny mikroklimat wytwarzają także rośliny wodne. Majestatu dodają natomiast rosnące nad rozlewiskiem pomniki przyrody - dęby liczące sobie przeszło siedemset lat.

3. Kamienne kręgi w Leśnie

Rezerwat archeologiczno-przyrodniczy w Borach Tucholskich. Jak wskazuje sama nazwa, zobaczymy tutaj kamienne kręgi z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Ich zastosowanie nie jest do końca jasne. Prawdopodobnie były nagrobkami postawionymi przez przedstawicieli plemienia Gotów. W okolicy znaleziono jednak zabytkowe przedmioty pochodzące z wielu różnych zakątków starożytnej Europy - między innymi celtycką monetę ze Słowacji oraz amulet znad Morza Śródziemnego.

4. Spływ tratwami w Człuchowie

Atrakcja dla wszystkich, którzy chcieliby podziwiać Bory Tucholskie z rzeki, ale nie mają ochoty samodzielnie wiosłować. W Człuchowie organizowane są całodzienne spływy tratwami. W ich trakcie można opalać się, biesiadować albo po prostu oglądać krajobrazy.

5. Brama Człuchowska w Chojnicach

Na starym mieście w Chojnicach podziwiać możemy ciąg murów obronnych. Ich wysokość sięga pięciu metrów. Bardzo istotny punkt tych fortyfikacji stanowi Brama Człuchowska. Okalają ją baszty o niezwykle ciekawych nazwach - Szewska, Wronia, Kurza Stopa. Dzisiaj Brama Człuchowska jest siedzibą Muzeum Miejskiego zawierającego zbiory etnograficzne.

FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Bory Tucholskie

Ile średnio trzeba zapłacić za wynajęcie domu lub apartamentu wakacyjnego w Bory Tucholskie?

Biorąc pod uwagę nasze dane, Bory Tucholskie oferuje noclegi kosztujące średnio 335 zł za noc, to dosyć drogo jak na to miejsce w Polska.

O jakiej porze roku ceny za pobyt w Bory Tucholskie są najlepsze?

Zgodnie z naszymi najnowszymi danymi, miesiącami najkorzystniejszymi cenowo w Bory Tucholskie są maj, wrzesień i kwiecień, ze średnią ceną za noc odpowiednio 314 zł, 315 zł i 316 zł.

Które miesiące są droższe, jeśli chcemy wynająć apartament na wakacje w Bory Tucholskie?

Jeśli szukasz apartamentu wakacyjnego do wynajęcia w Bory Tucholskie, najwyższe ceny za nocleg są w miesiącach grudzień (ze średnią 372 zł za noc), styczeń (365 zł) i lipiec (348 zł).

Czy lepiej jest planować wakacje w Bory Tucholskie z dużym wyprzedzeniem?

Jeśli chcesz odkryć Bory Tucholskie, rekomendujemy planowanie wakacji z wyprzedzeniem, ponieważ noclegi w tym miejscu są bardzo popularne, ze średnią dostępnością noclegów 59 % w ubiegłym roku.

Który miesiąc jest najlepszy na spontaniczny wyjazd?

W ubiegłym roku, miesiącami z największą liczbą dostępnych apartamentów wakacyjnych w Bory Tucholskie był czerwiec, maj i wrzesień, ze średnią dostępnością miejsc noclegowych odpowiednio 63 %, 55 % i 44 %.

W których miesiącach trudniej jest znaleźć wolne apartamenty wakacyjne?

Miesiące z najmniejszą dostępnością noclegów w Bory Tucholskie to, w kolejności, grudzień, luty i marzec, ze średnią dostępnością noclegów odpowiednio 32 %, 33 % i 34 %, patrząc na dane z ubiegłego roku.

Ile apartamentów wakacyjnych w Bory Tucholskie posiada w swojej ofercie Holidu?

Holidu ma 390 apartamentów wakacyjnych do wynajęcia w swojej ofercie w Bory Tucholskie, współpracując z 8 różnymi partnerami.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Bory TucholskieBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Bory Tucholskie
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Bory TucholskieAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Bory Tucholskie
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Bory TucholskieVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Bory Tucholskie
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Bory TucholskieBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Bory Tucholskie
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Bory TucholskieFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Bory Tucholskie
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w Bory TucholskieAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Bory Tucholskie
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w Bory TucholskieHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Bory Tucholskie
500+ więcej
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Pomorze
  4. Województwo kujawsko-pomorskie
  5. Bory Tucholskie