Domy i apartamenty wakacyjne na Kaszubach

Rozpocznij wyszukiwanie 3 182 homes na Kaszuby teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne na Kaszuby

Dom dla 10 osób, z basen i ogród, zwierzęta dozwolone
10 osób, 5 sypialni
5,0
3 recenzje
Stężyca, Kaszuby
od
499 złza noc
Dom dla 8 osób, z jacuzzi
8 osób, 5 sypialni, 350m², 3,4km do plaży
4,3
4 recenzje
Krokowa, Kaszuby
od
726 złza noc
Dom dla 5 osób, z ogród
5 osób, 2 sypialni, 75m², 11,4km do plaży
5,0
1 recenzja
Krokowa, Kaszuby
od
370 złza noc
Dom dla 6 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 3 sypialni, 180m²
Stężyca, Kaszuby
od
176 złza noc
Dom dla 8 osób
8 osób, 3 sypialni, 135m², 950m do plaży
5,0
1 recenzja
Władysławowo, Kaszuby
od
327 złza noc
Dom dla 6 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
Krokowa, Kaszuby
od
236 złza noc
Resort dla 2 osób, z sauna i taras
4,6
666 recenzje
Jastrzębia Góra, Kaszuby
od
202 złza noc
Domek letniskowy dla 4 osób, z ogród
Jastrzębia Góra, Kaszuby
od
361 złza noc
Apartament dla 6 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni, 4,4km do plaży
5,0
7 recenzje
Gdynia, Kaszuby
od
120 złza noc
Dom dla 6 osób, z ogród
6 osób, 2 sypialni, 350m do plaży
Jastarnia, Kaszuby
od
494 złza noc
Dom dla 7 osób, z ogród
4,0
8 recenzje
Kaszuby
od
305 złza noc
Dom dla 5 osób, z taras i widok na jezioro oraz widok, zwierzęta dozwolone
5 osób, 2 sypialni, 85m²
5,0
2 recenzje
Kaszuby
od
112 złza noc
Apartament dla 10 osób, z taras
10 osób, 2 sypialni, 100m², 350m do plaży
Sopot, Kaszuby
od
180 złza noc
Willa dla 8 osób, z jacuzzi i sauna oraz ogród
8 osób, 5 sypialni, 170m²
4,4
3 recenzje
Stężyca, Kaszuby
od
1 135 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4,9
11 recenzje
Gdynia, Kaszuby
od
172 złza noc
Apartament dla 4 osób
4,7
12 recenzje
Jastarnia, Kaszuby
od
107 złza noc
Apartament dla 5 osób
5 osób, 2 sypialni, 1,1km do plaży
Gdynia, Kaszuby
od
120 złza noc
Chata dla 6 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,8
5 recenzje
Kaszuby
od
357 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla na Kaszuby

  • Morze Bałtyckie
  • Półwysep Helski
  • Jeziora
  • Lasy
  • Sporty wodne

Najpopularniejsze na Kaszuby

Internet 236
Zwierzęta dozwolone 167
Balkon/ taras 231
TV 321
Ogród 169
Parking 298
Pralka 207
Ogrzewanie 253
Winda 53

Najlepsze apartamenty na Kaszubach

Apartamenty na Helu

Osoby ceniące bliskość morza mogą skorzystać z uroku noclegów na obszarze Kaszub położonych tuż przy linii brzegowej Bałtyku. Wielbiciele małych nadmorskich miejscowości mogą zdecydować się na wybór apartamentu lub domku wakacyjnego na Półwyspie Helskim. Miejscowości takie jak Hel, Jurata, Jastarnia czy Chałupy dają możliwość korzystania z kąpielisk nad Bałtykiem i nad Zatoką Pucką.

Noclegi w tętniącym życiem Trójmieście

Ciekawą alternatywę dla małych malowniczych miejscowości stanowi Trójmiasto. To dobry wybór dla osób pragnących korzystać z miejskiego życia, a także z nadmorskich kąpielisk. Nocleg w apartamencie wakacyjnym lub domku letniskowym w Gdańsku, Sopocie czy w Gdyni spełni oczekiwania plażowiczów i odwiedzających poszukujących rozrywki w tętniącym życiem przez całą dobę Trójmieście.

Apartamenty w sercu Kaszub

Kaszuby to przede wszystkim spektakularna przyroda, która obejmuje zarówno morze, jeziora, jak i obszary leśne. Osoby, którym zależy na bliskim kontakcie z naturą mogą rozważyć wybór apartamentu lub domku letniskowego w pobliżu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Doskonałą bazą wypadową mogą być Kartuzy czy Żukowo. Z tych miejscowości można również łatwo dojechać nad morze. Co więcej wśród proponowanych lokalizacji znajdują się również obiekty nad jeziorami na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Ciekawą propozycją mogą być przytulne domki utrzymane w stylistyce charakterystycznej dla tego regionu.

Kaszubska chatka
Kaszubska chatka

Położenie i komunikacja

Nad morzem i nad jeziorami

Kaszuby to dość duży obszar Pomorza słynący z lokalnego języka i kultury. Teren tej malowniczej krainy rozciąga się na południe od Bałtyku w głąb lądu. Dzięki temu ten niezwykły region daje wiele możliwości obcowania z dziką naturą. Odwiedzający Kaszuby mogą korzystać zarówno z uroków wypoczynku nad morzem, jak i nad licznymi jeziorami. Obszar obejmuje także duże połacie lasów.

Od Helu po Szwajcarię Kaszubską

Obszar Kaszub nie jest ściśle określony pod względem geograficznym. Kraina rozpościera się na terenach, które pod względem historycznym, kulturowym, a także językowym są określane tym mianem. Jedną z części Kaszub jest tak zwana Szwajcaria Kaszubska położona na Pojezierzu Kaszubskim. Na jej terenie znajduje się najwyższe wzniesienie na polskich nizinach zwane Wieżycą. Kaszuby obejmują również obszar nad samym morzem, włączając Trójmiasto, Półwysep Helski, a także Puck czy Dębki.

Ciekawe miejsca i zabytki

Kaszuby dla aktywnych

Na fanów aktywnego wypoczynku na Kaszubach czeka szeroka oferta sportowa. Półwysep Helski i okolice to prawdziwa mekka osób stawiających pierwsze kroki w sportach wodnych, a także doświadczonych sportowców. Na Zatoce Puckiej warunki do uprawiania windsurfingu czy kitesurfingu właściwie zawsze są idealne. Rowerzyści mogą skorzystać z licznych szlaków między innymi wzdłuż Półwyspu Helskiego, przez Kaszubski Park Krajobrazowy, rezerwaty przyrody, a także wzdłuż brzegów jezior.

Kaszuby dla rodzin

Rodzinny wypad na Kaszuby to doskonały sposób, by pokazać dzieciom piękno przyrody. Lasy pełne polan, na których można odpocząć, a także wąwozów tworzących baśniową atmosferę stanowią znakomite miejsce do pieszych wędrówek. Najmłodszym, a także dorosłym bez wątpienia spodoba się także w Kaszubskim Parku Miniatur, w którym doskonale odwzorowano słynne budowle takie jak Statua Wolności czy Krzywa Wieża w Pizie. Dzieci będą zachwycone również wizytą w jednej z najbardziej znanych kaszubskich atrakcji – domu ustawionym do góry nogami.

Symbolem Kaszub jest tabaka, którą zgodnie z tradycją zawsze nosi przy sobie prawdziwy Kaszub.

5 rzeczy do zrobienia na Kaszubach

1. Wizyta w tradycyjnej checzy

Kaszuby to region o bogatej kulturze i historii. Warto poznać choć część lokalnych tradycji zwiedzając skansen we Wdzydzach Kiszewskich. Odwiedzający mogą zobaczyć tradycyjny kaszubski dom zwany checzą od środka wraz z całym charakterystycznym wyposażeniem.

2. Wspinaczka na Wieżycę

Wieżyca to najwyżej położone wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim. Jej wysokość nie sprawi jednak trudności nawet najmniej wprawionym piechurom. Wieżyca ma niespełna 330 m n.p.m., a na jej szczycie znajduje się wieża widokowa, z której można podziwiać malowniczą Szwajcarię Kaszubską z jej licznymi jeziorami i lasami.

3. Nauka kilku podstawowych zwrotów po kaszubsku

Język kaszubski to oficjalny regionalny język, który obejmuje kilkadziesiąt gwar. Choć coraz mniej osób posługuje się tym niezwykłym językiem stanowiącym mieszankę między innymi germanizmów i polskich archaizmów, na Kaszubach nadal można posłuchać legend, a także codziennych rozmów prowadzonych w tym dialekcie. Przykładowo żegnając się z Kaszubą zamiast „do widzenia” można usłyszeć lokalne „do uzdrzenio”.

4. Zakup domowych ozdób z kaszubskim haftem

Kaszuby słyną z charakterystycznego haftu, który zdobi nie tylko serwety, obrusy, lecz także odzież. Wyjątkową pamiątką z tego malowniczego obszaru może być więc zakup ozdób z kolorowymi ornamentami sprzedawanymi w lokalnych sklepach. Ciekawostkę stanowi fakt, iż każdy region Kaszub posiada własną szkołę hafciarską, w której dominują odmienne wzory.

5. Podziwianie panoramy Kaszub z powietrza

Wielbicieli mocniejszych wrażeń mogą zainteresować loty widokowe nad Kaszubami, a w szczególności Półwyspem Helskim otoczonym z obu stron wodą. Odwiedzający mogą zdecydować się na lot balonem na gorące powietrze, a także samolotem czy helikopterem.

  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Pomorze
  4. Kaszuby