Domy i apartamenty wakacyjne na Kaszubach

Rozpocznij wyszukiwanie 4 254 homes na Kaszuby teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne na Kaszuby

Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni, 28m², 100m do plaży
5,0
1 recenzja
Władysławowo, Kaszuby
od
152 złza noc
Resort dla 2 osób, z sauna i taras
4,6
519 recenzje
Jastrzębia Góra, Kaszuby
od
169 złza noc
Apartament dla 10 osób, z taras
10 osób, 2 sypialni, 100m², 350m do plaży
4,4
67 recenzje
Sopot, Kaszuby
od
243 złza noc
Dom dla 8 osób, z ogród
8 osób, 4 sypialni, 80m², 500m do plaży
4,5
6 recenzje
Kaszuby
od
434 złza noc
Willa dla 11 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
11 osób, 3 sypialni, 350m do plaży
4,8
10 recenzje
Sopot, Kaszuby
od
274 złza noc
Dom dla 8 osób, z sauna i ogród
8 osób, 3 sypialni
5,0
9 recenzje
Kaszuby
od
608 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 2 sypialni, 500m do plaży
5,0
32 recenzje
Sopot, Kaszuby
od
538 złza noc
Apartament dla 6 osób
5,0
5 recenzje
Sopot, Kaszuby
od
799 złza noc
Dom dla 7 osób, z ogród
7 osób, 2 sypialni, 8,7km do plaży
4,9
7 recenzje
Krokowa, Kaszuby
od
304 złza noc
Apartament dla 14 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,5
22 recenzje
Sopot, Kaszuby
od
747 złza noc
Apartament dla 6 osób, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni, 600m do plaży
4,9
17 recenzje
Gdynia, Kaszuby
od
239 złza noc
Apartament dla 4 osób, z jacuzzi i ogród oraz sauna
4,6
140 recenzje
Sopot, Kaszuby
od
221 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 2 sypialni, 80m², 550m do plaży
4,6
27 recenzje
Gdynia, Kaszuby
od
304 złza noc
Apartament dla 5 osób
5 osób, 2 sypialni, 300m do plaży
4,8
20 recenzje
Sopot, Kaszuby
od
334 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 2 sypialni, 650m do plaży
4,8
6 recenzje
Sopot, Kaszuby
od
191 złza noc
Apartament dla 7 osób
4,7
71 recenzje
Sopot, Kaszuby
od
326 złza noc
Apartament dla 8 osób
8 osób, 1 sypialni, 100m², 1,3km do plaży
5,0
5 recenzje
Gdynia, Kaszuby
od
504 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 1 sypialni, 48m², 250m do plaży
5,0
7 recenzje
Sopot, Kaszuby
od
204 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla na Kaszuby

  • Morze Bałtyckie
  • Półwysep Helski
  • Jeziora
  • Lasy
  • Sporty wodne

Najpopularniejsze na Kaszuby

Internet 239
Zwierzęta dozwolone 167
Balkon/ taras 237
TV 324
Ogród 131
Parking 305
Pralka 217
Ogrzewanie 261
Winda 54

Najlepsze apartamenty na Kaszubach

Apartamenty na Helu

Osoby ceniące bliskość morza mogą skorzystać z uroku noclegów na obszarze Kaszub położonych tuż przy linii brzegowej Bałtyku. Wielbiciele małych nadmorskich miejscowości mogą zdecydować się na wybór apartamentu lub domku wakacyjnego na Półwyspie Helskim. Miejscowości takie jak Hel, Jurata, Jastarnia czy Chałupy dają możliwość korzystania z kąpielisk nad Bałtykiem i nad Zatoką Pucką.

Noclegi w tętniącym życiem Trójmieście

Ciekawą alternatywę dla małych malowniczych miejscowości stanowi Trójmiasto. To dobry wybór dla osób pragnących korzystać z miejskiego życia, a także z nadmorskich kąpielisk. Nocleg w apartamencie wakacyjnym lub domku letniskowym w Gdańsku, Sopocie czy w Gdyni spełni oczekiwania plażowiczów i odwiedzających poszukujących rozrywki w tętniącym życiem przez całą dobę Trójmieście.

Apartamenty w sercu Kaszub

Kaszuby to przede wszystkim spektakularna przyroda, która obejmuje zarówno morze, jeziora, jak i obszary leśne. Osoby, którym zależy na bliskim kontakcie z naturą mogą rozważyć wybór apartamentu lub domku letniskowego w pobliżu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Doskonałą bazą wypadową mogą być Kartuzy czy Żukowo. Z tych miejscowości można również łatwo dojechać nad morze. Co więcej wśród proponowanych lokalizacji znajdują się również obiekty nad jeziorami na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Ciekawą propozycją mogą być przytulne domki utrzymane w stylistyce charakterystycznej dla tego regionu.

Kaszubska chatka
Kaszubska chatka

Położenie i komunikacja

Nad morzem i nad jeziorami

Kaszuby to dość duży obszar Pomorza słynący z lokalnego języka i kultury. Teren tej malowniczej krainy rozciąga się na południe od Bałtyku w głąb lądu. Dzięki temu ten niezwykły region daje wiele możliwości obcowania z dziką naturą. Odwiedzający Kaszuby mogą korzystać zarówno z uroków wypoczynku nad morzem, jak i nad licznymi jeziorami. Obszar obejmuje także duże połacie lasów.

Od Helu po Szwajcarię Kaszubską

Obszar Kaszub nie jest ściśle określony pod względem geograficznym. Kraina rozpościera się na terenach, które pod względem historycznym, kulturowym, a także językowym są określane tym mianem. Jedną z części Kaszub jest tak zwana Szwajcaria Kaszubska położona na Pojezierzu Kaszubskim. Na jej terenie znajduje się najwyższe wzniesienie na polskich nizinach zwane Wieżycą. Kaszuby obejmują również obszar nad samym morzem, włączając Trójmiasto, Półwysep Helski, a także Puck czy Dębki.

Ciekawe miejsca i zabytki

Kaszuby dla aktywnych

Na fanów aktywnego wypoczynku na Kaszubach czeka szeroka oferta sportowa. Półwysep Helski i okolice to prawdziwa mekka osób stawiających pierwsze kroki w sportach wodnych, a także doświadczonych sportowców. Na Zatoce Puckiej warunki do uprawiania windsurfingu czy kitesurfingu właściwie zawsze są idealne. Rowerzyści mogą skorzystać z licznych szlaków między innymi wzdłuż Półwyspu Helskiego, przez Kaszubski Park Krajobrazowy, rezerwaty przyrody, a także wzdłuż brzegów jezior.

Kaszuby dla rodzin

Rodzinny wypad na Kaszuby to doskonały sposób, by pokazać dzieciom piękno przyrody. Lasy pełne polan, na których można odpocząć, a także wąwozów tworzących baśniową atmosferę stanowią znakomite miejsce do pieszych wędrówek. Najmłodszym, a także dorosłym bez wątpienia spodoba się także w Kaszubskim Parku Miniatur, w którym doskonale odwzorowano słynne budowle takie jak Statua Wolności czy Krzywa Wieża w Pizie. Dzieci będą zachwycone również wizytą w jednej z najbardziej znanych kaszubskich atrakcji – domu ustawionym do góry nogami.

Symbolem Kaszub jest tabaka, którą zgodnie z tradycją zawsze nosi przy sobie prawdziwy Kaszub.

5 rzeczy do zrobienia na Kaszubach

1. Wizyta w tradycyjnej checzy

Kaszuby to region o bogatej kulturze i historii. Warto poznać choć część lokalnych tradycji zwiedzając skansen we Wdzydzach Kiszewskich. Odwiedzający mogą zobaczyć tradycyjny kaszubski dom zwany checzą od środka wraz z całym charakterystycznym wyposażeniem.

2. Wspinaczka na Wieżycę

Wieżyca to najwyżej położone wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim. Jej wysokość nie sprawi jednak trudności nawet najmniej wprawionym piechurom. Wieżyca ma niespełna 330 m n.p.m., a na jej szczycie znajduje się wieża widokowa, z której można podziwiać malowniczą Szwajcarię Kaszubską z jej licznymi jeziorami i lasami.

3. Nauka kilku podstawowych zwrotów po kaszubsku

Język kaszubski to oficjalny regionalny język, który obejmuje kilkadziesiąt gwar. Choć coraz mniej osób posługuje się tym niezwykłym językiem stanowiącym mieszankę między innymi germanizmów i polskich archaizmów, na Kaszubach nadal można posłuchać legend, a także codziennych rozmów prowadzonych w tym dialekcie. Przykładowo żegnając się z Kaszubą zamiast „do widzenia” można usłyszeć lokalne „do uzdrzenio”.

4. Zakup domowych ozdób z kaszubskim haftem

Kaszuby słyną z charakterystycznego haftu, który zdobi nie tylko serwety, obrusy, lecz także odzież. Wyjątkową pamiątką z tego malowniczego obszaru może być więc zakup ozdób z kolorowymi ornamentami sprzedawanymi w lokalnych sklepach. Ciekawostkę stanowi fakt, iż każdy region Kaszub posiada własną szkołę hafciarską, w której dominują odmienne wzory.

5. Podziwianie panoramy Kaszub z powietrza

Wielbicieli mocniejszych wrażeń mogą zainteresować loty widokowe nad Kaszubami, a w szczególności Półwyspem Helskim otoczonym z obu stron wodą. Odwiedzający mogą zdecydować się na lot balonem na gorące powietrze, a także samolotem czy helikopterem.