Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Łódź

Główne atrakcje w w Łódź

  • Ulica Piotrowska
  • Kinematografia
  • Wydarzenia kulturalne
  • Zoo i palmiarnia
  • Łódzka kuchnia

Inne rodzaje obiektów w Łódź, które mogą być interesujące:

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Łódź

424 złdla 10 cze - 17 cze
471 zł średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Łódź

36%dla 10 cze - 17 cze
69% średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
Procent dostępnych obiektów

Najlepsze mieszkania wakacyjne w Łodzi

Apartamenty wakacyjne w Łodzi

Łódź to nowoczesne miasto. Nic więc dziwnego, że oferuje turystom apartamenty wakacyjne o wysokim standardzie. Znajdziemy tutaj mieszkania odpowiadające wymaganiom większości grup podróżnych. Pod względem metrażu lokale te mogą mieć od kilkunastu do prawie stu metrów. Pierwsze będą idealną kwaterą dla jednej osoby, ostatnie świetnie posłużą jako miejsce noclegu dla rodzin. Najwięcej apartamentów leży w Śródmieściu. Niektóre jednak znajdziemy też na obrzeżach - w okolicach ulicy Maratońskiej oraz Trawiastej.

Domy wakacyjne w Łodzi

Jeśli planujemy odwiedzić Łódź na dłużej, warto zwrócić uwagę na domy wakacyjne. Dają one bardzo duży komfort oraz możliwość stworzenia na czas pobytu własnego zacisza. Znaczna część tego typu lokali posiada własny ogród oraz pełne wyposażenie. Właściciele w przeważającej ilości wypadków nie mają też obiekcji przeciwko obecności zwierząt na terenie posesji. Domy wakacyjne w Łodzi znajdziemy między innymi przy ulicy Zamorskiej w dzielnicy Górna

Położenie i komunikacja

Jak dojechać do Łodzi?

Łódź znajduje się pomiędzy Warszawą i Poznaniem. Przez miasto przebiega także krajowa droga E75 prowadząca do Gdańska. Nic więc dziwnego, że do miasta zmierza wiele autobusów i pociągów. Dostaniemy się tutaj bez problemu właściwie z każdego punktu Polski. Jeśli nawet nie bezpośrednio, to z przesiadką w którejś z wymienionych powyżej metropolii. Zarówno dworzec autobusowy, jak i dworzec kolejowy Łódź Kaliska znajdują się w niewielkiej odległości od ulicy Piotrkowskiej wyznaczającej centrum miasta.

Komunikacja miejska w Łodzi

Po Łodzi najwygodniej przemieszczać się za pomocą pojazdów tutejszego MPK. W ciągu dnia oferuje ono prawie dwadzieścia linii tramwajowych oraz kilkadziesiąt linii autobusowych. Komunikacja działa sprawnie również w nocy. Wrócić do apartamentu po imprezie pomogą nam pojazdy z charakterystycznym "N" na tablicach. Jeśli jednak MPK z jakiegoś powodu nas zawiedzie, pozostają liczne taksówki.

Widok na Łódź
Widok na Łódź

Warto wiedzieć

Łódzka kuchnia

Dania śląskie czy góralskie są znane właściwie w każdym regionie Polski. Tradycja kulinarna łodzi jest odrobinę zapomniana, ale posiada wiele ciekawych elementów. Zjemy tutaj zalewajkę - czyli zupę zbliżoną do żuru. Popularne są knedle z truskawkami, a prawdziwy lokalny rarytas stanowią prażoki - czyli specyficzne kluski ziemniaczane z dodatkiem zaparzonej mąki

Najważniejsze wydarzenia kulturalne Łodzi

Przez cały rok w Łodzi możemy natknąć się na niezwykle interesujące wydarzenia kulturalne. Uwagę przykuwa także ich różnorodność. W marcu czeka na nas Festiwal Piosenki Turystycznej Yapa. W czerwcu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych. W październiku z kolei na fanów nowoczesnych sztuk czeka Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier.

Łódź to największe w Polsce miasto położone po zachodnim brzegu Wisły.
Muzeum Miasta Łodzi
Muzeum Miasta Łodzi

5 największych atrakcji Łodzi

1. Ulica Piotrkowska

Związki Łodzi z przemysłem filmowym są wręcz nierozerwalne. Ulica Piotrkowska to nie tylko handlowe i kulturalne centrum miasta. Pełni ono również zaszczytną rolę polskiej alei gwiazd. Przechadzając się tym rekordowo długim (cztery kilometry) deptakiem możemy podziwiać tabliczki upamiętniające znanych aktorów i reżyserów. Dodatkową atrakcję stanowią także pomniki znanych mieszkańców Łodzi. Zobaczyć tutaj możemy chociażby ławeczkę Tuwima czy fortepian Rubinsteina.

2. Pałac Poznańskiego

Jedno z najpiękniejszych miejsc Łodzi. Pałac, który przypomina o tym, że Polska przed drugą wojną światową była naprawdę wielokulturowym krajem. Budynek należał do jednego z królów bawełny - Izraela Poznańskiego. Pierwotnie miał to być obiekt fabryczny. Z czasem zaczął nabierać cech neobarkowych i zyskał miano łódzkiego Luwru.

3. Łódzkie Zoo

Delikatnie mówiąc nie każde miasto w Polsce może się pochwalić własnym ogrodem zoologicznym. A łódzkie zoo jest o tyle wyjątkowe, że jego historia zaczęła się jeszcze przed drugą wojną światową. Od zakończenia działań wojennych w ogrodzie pojawiają się coraz to nowe elementy i wybiegi. Uwagę przyciąga żyrafiarnia oraz szklane klatki, w których możemy podziwiać ptaki i egzotyczne żaby. Niezwykle popularny jest także skalny wybieg dla pawianów.

4. Palmiarnia w Łodzi

Swoiste uzupełnienie ogrodu zoologicznego stanowi palmiarnia. Tutaj możemy podziwiać ponad cztery tysiące eksponatów pochodzących z wielu różnych regionów świat. Jest ona popularnym miejscem spacerów i rekreacji. Oprócz samych roślin znajdują się tutaj także sale dydaktyczne oraz lokale gastronomiczne.

5. Park Źródliska

Tuż obok palmiarni znajduje się jeden z największych terenów zielonych na terenie miasta. Źródliska są jednocześnie jednym z najstarszych parków publicznych w Polsce. Pozwalają mieszkańcom na kontakt z naturą już od roku 1840. Na uwagę zasługuje również fakt, że niektóre drzewa znajdujące się na terenie parku uzyskały status pomników przyrody.

FAQs: Wakacyjne domy i apartamenty w Łódź

Ile średnio trzeba zapłacić za wynajęcie apartamentu wakacyjnego w Łódź?

Ze średnią ceną wynajmu wakacyjnego 247 zł za noc, Łódź klasyfikuje się dosyć nisko w przedziale cenowym apartamentów i domów wakacyjnych w Polska.

Kiedy są najlepsze oferty noclegowe w Łódź?

Jeśli chciałbyś jak najwięcej zaoszczędzić na urlopie w Łódź, zarezerwuj pobyt w lipcu (207 zł średnio za noc), czerwcu (216 zł), lub sierpniu (218 zł), aby zapłacić najkorzystniejszą cenę za nocleg.

W których miesiącach zapłacimy najwięcej za urlop w Łódź?

W ubiegłym roku, miesiącami z najwyższą średnią ceną za nocleg w Łódź był grudzień, ze średnią ceną za noc 332 zł. Kolejny miesiąc to styczeń, ze średnią ceną za noc 319 zł i luty, ze średnią ceną za noc 276 zł.

Jaka jest zazwyczaj dostępność apartamentów i domów wakacyjnych w Łódź?

Aby nie mieć problemów ze znalezieniem zakwaterowania w Łódź, warto jest planować z wyprzedzeniem, aż 70 % apartamentów i domów wakacyjnych jest zazwyczaj zarezerwowana, według naszych danych z ubiegłego roku.

W których miesiącach dostępność noclegów jest największa?

Miesiące, w których znajdziesz najwięcej opcji zakwaterowania to styczeń (ze średnią dostępnością 69 %), luty (60 %) i grudzień (46 %), zgodnie z danymi z poprzedniego roku.

W których miesiącach trudniej jest znaleźć wolne apartamenty wakacyjne?

Miesiącem z najwyższą średnią liczbą rezerwacji jest sierpień (średnio 11 % wszystkich zakwaterowań było dostępne w poprzednim roku). Następny to czerwiec (16 %) i maj (16 %). W ciągu tych trzech miesięcy, dostępność obiektów do wynajęcia jest bardzo mała (14 %). Z tego powodu, lepiej jest dokonać rezerwacji wcześniej.

Ile domów i apartamentów wakacyjnych jest dostępnych do wynajęcia w Łódź?

Zebraliśmy dla Ciebie oferty apartamentów wakacyjnych od 2 różnych usługodawców w Łódź, więc możemy zaoferować około 400 apartamentów wakacyjnych do wynajęcia. Decyzja, który wybierzesz należy do Ciebie!

Pobliskie wakacyjne kierunki

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w ŁódźBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Łódź
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w ŁódźAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Łódź
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w ŁódźVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Łódź
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w ŁódźBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Łódź
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w ŁódźFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Łódź
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w ŁódźAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Łódź
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w ŁódźHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Łódź
500+ więcej
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Województwo łódzkie
  4. Łódź