Domy i apartamenty wakacyjne w Uniejowie

Domy i apartamenty wakacyjne w Uniejowie

Rozpocznij wyszukiwanie 29 homes w Uniejów teraz!

Wyszukaj noclegi

Bezpłatne anulowanie rezerwacji
Dom
Apartament
4,0
 i do góry

Wakacyjne domy i apartamenty w Uniejów

Apartament dla 2 osób, z taras, Dla rodziny w Uniejów
Apartament dla 2 osób, z taras, Dla rodziny
1 sypialnia
4,7
(260 recenzje)
od 88 zł / noc
Dom gościnny dla 2 osób, z ogród w Uniejów
Dom gościnny dla 2 osób, z ogród
1 sypialnia
3,9
(55 recenzje)
od 79 zł / noc
Apartament dla 4 osób w Uniejów
Apartament dla 4 osób
1 sypialnia
4,6
(109 recenzje)
od 79 zł / noc
Bed & breakfast dla 2 osób, z widok i ogród oraz sauna w Uniejów
Bed & breakfast dla 2 osób, z widok i ogród oraz sauna
1 sypialnia
4,3
(993 recenzje)
od 139 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Pokaż wszystkie

Wakacyjne domy i apartamenty, w których akceptowane są zwierzęta

Hotel dla 2 osób, z ogród i basen oraz sauna i widok, zwierzęta dozwolone w Uniejów
Hotel dla 2 osób, z ogród i basen oraz sauna i widok, zwierzęta dozwolone
1 sypialnia
4,2
(706 recenzje)
od 342 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Hotel dla 2 osób, z widok i sauna oraz basen i ogród, Dla rodziny w Uniejów
Hotel dla 2 osób, z widok i sauna oraz basen i ogród, Dla rodziny
1 sypialnia
4,5
(1181 recenzje)
od 393 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Hotel dla 2 osób, z widok i taras, Dla rodziny w Uniejów
Hotel dla 2 osób, z widok i taras, Dla rodziny
1 sypialnia
4,5
(640 recenzje)
od 291 zł / noc
Hotel dla 2 osób, z ogród i widok, zwierzęta dozwolone w Uniejów
Hotel dla 2 osób, z ogród i widok, zwierzęta dozwolone
1 sypialnia
4,5
(515 recenzje)
od 328 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Pokaż wszystkie

Odnaleźć Wakacyjne domy i apartamenty w Uniejów

Mapa

Podkreśla w Uniejów

  • Rzeka Warta
  • Termy Uniejów
  • Jeziorsko
  • Wody termalne
  • Ostrów Warcki
  • Zamek Uniejowski

Ceny i dostępność

Ceny

480 zł
czerwiec
lipiec
sierpień
wrzesień
październik
Średnia cena za tydzień

Dostępność

0 %
czerwiec
lipiec
sierpień
wrzesień
październik
Procent dostępnych obiektów

Najlepsze domy i apartamenty wakacyjne w Uniejowie

Wygodne kwatery w sąsiedztwie term oraz centrum miasta

Kwatery z naszej oferty znajdują się w Uniejowie, zarówno na prawym, jak i na lewym brzegu Warty. Wiele z nich położonych jest na lewym brzegu, gdzie znajdują się Termy Uniejów. Kwatery znajdziecie także na prawym brzegu, na obszarze centrum miasta, gdzie znajduje się większość sklepów oraz lokali usługowych. Atrakcyjne zakwaterowanie oferujemy także w okolicach Uniejowa, w miejscowościach takich jak Orzeszków-Kolonia, Wielenin czy Brzeziny położone w kierunku północnym, czy Dominikowice na leżące południu.

Urlop wśród bliskich w komfortowych warunkach

Na obszarze Uniejowa i jego okolic oferujemy kwatery o zróżnicowanym standardzie i charakterystykach. Proponujemy kameralne, a zarazem komfortowe zakwaterowania dla par, które wybierają się do tej popularnej uzdrowiskowej miejscowości na romantyczny urlop we dwoje. W naszej ofercie znajdziecie także kwatery dla niewielkich grup, do około 6 osób. To doskonałe warunki na spędzenie wakacji dla rodziców z dziećmi lub wspólnie podróżujących grup dobrych znajomych, którzy z przyjemnością podzielą między sobą korzystanie ze wspólnych przestrzeni, jak kuchnia, salon czy taras. Kwatery znajdują się najczęściej w budynkach o wysokim standardzie, a ich wnętrza są gustownie i wygodnie urządzone.

Wakacje w Uniejowie

Położenie i komunikacja

Urokliwe miasto nad Wartą w województwie łódzkim

Uniejów to niewielkie miasto położone nad rzeką Wartą. Pod względem administracyjnym należy do województwa łódzkiego oraz do powiatu poddębickiego. Znajduje się tu też siedziba gminy o tej samej nazwie. Historycznym terenem przynależności Uniejowa jest ziemia sieradzka. Zarówno od Łodzi, jak i od Konina dzieli Uniejów około 60 km. Natomiast popularne, zwłaszcza w sezonie letnim, jezioro Jeziorsko znajduje się o zaledwie 20 km od Uniejowa. Lokalną ciekawostkę stanowi fakt, że w obręb miasta zostały włączone dwie niegdyś niezależne miejscowości: Kościelnica i Budy Uniejowskie.

Historia, przyroda oraz słynne uniejowskie Termy

Uniejów to malownicze miasteczko, gdzie znajdziecie ciekawe trasy spacerowe, pozostałości po minionych epokach historycznych pod postacią uznanych zabytków architektury, oraz urokliwe miejsca na wycieczki wśród przyrody, w okolicznych lasach, nad Wartą lub pobliskim Jeziorskiem. Przede wszystkim jednak powodem przyciągającym do Uniejowa rzesze odwiedzających są lokalne wody termalne. Do uzdrowiska przyjeżdżają zarówno ciekawi tego zjawiska turyści, jak i osoby pragnące wyleczyć konkretne problemy zdrowotne, a także urlopowicze liczący na głęboki relaks wśród ciepłych źródeł. Wszyscy oni znajdą w Uniejowie coś dla siebie.

Podróżujący i aktywności

Uniejów dla amatorów dbania o zdrowie

Popularne Termy Uniejów otwarto w roku 2008, po odkryciu naturalnego źródła solanki o składzie nieco podobnym do wody morskiej i temperaturze prawie 70 stopni. Kilka lat później miasto zyskało oficjalny status uzdrowiska. Na terenie Term możecie skorzystać między innymi z basenów na wolnym powietrzu. Są one położone w parku, w pięknym otoczeniu przyrody. Innymi chętnie odwiedzanymi przez kuracjuszy i turystów instalacjami są baseny kryte oraz gabinety specjalizujące się w kosmetyce i odnowie biologicznej. Oprócz atrakcji związanych bezpośrednio z wodami termalnymi, odwiedzający mogą tu też uczestniczyć raz do roku w jarmarku średniowiecznym.

Uniejów dla miłośników aktywnego wypoczynku

Urlopowicze dbający o zdrowie i formę fizyczną mają w Uniejowie do wyboru wiele aktywności. Oprócz basenów termalnych, do waszej dyspozycji pozostają również wytyczone i doskonale oznakowane trasy spacerowe i rowerowe. Wśród nich znajdują się ścieżki do uprawiania „nordic walking”. Rzeczne wody to latem okazja do odświeżającej kąpieli lub spływu kajakiem – popularną i nieco wymagającą trasą jest całodzienna wyprawa od tamy na Jeziorsku do Uniejowa. Wiele atrakcji czeka na was także na samym jeziorze Jeziorsko: można tu uprawiać różnego rodzaju sporty wodne, łącznie z żeglarstwem. Popularna przystań jachtowa znajduje się w Ostrowie Warckim.

Uniejów jest jednym z najstarszych miast Polski: prawa miejskie zyskał już pod koniec XIII w.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Uniejowie

1. Zwiedźcie uniejowski zamek

Najbardziej znanym zabytkiem Uniejowa jest średniowieczny zamek. Jego budowę rozpoczęto w wieku XIV w stylu gotyckim, później zaś uległ licznym przebudowom, nabierając cech innych stylów architektonicznych. Warto wspiąć się na zamkową wieżę, skąd rozpościera się piękny widok na okolicę.

2. Poznajcie lokalny skansen

Zwiedzając Uniejów, zajrzyjcie do Zagrody Młynarskiej przy ulicy Arcybiskupa Jakuba Świnki. W tym niecodziennym muzeum znajdziecie odwzorowane dawne tradycyjne wnętrza, meble i przedmioty codziennego użytku. Atrakcją skansenu są także dobrze zachowane, autentyczne miejscowe wiatraki.

3. Odwiedźcie uniejowską Kolegiatę

Pochodząca z XIV w. Kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy Placu Kolegiackim to interesujący przykład gotyckiej architektury sakralnej. Warto odwiedzić jej pełne uroku, a zarazem prostoty wnętrze.

4. Wybierzcie się do ogrodu zoologicznego

W pobliskich Poddębicach znajduje się niewielki ogród zoologiczny zwany Zoo Safari Borysew. Można tu zapoznać się z wieloma egzotycznymi gatunkami zwierząt. To doskonała rozrywka, a jednocześnie pouczająca wyprawa dla całej rodziny!

5. Przespacerujcie się po podgrzewanym parku

Pokłady gorących wód termalnych pod powierzchnią ziemi w Uniejowie sprawiają, że w tym oryginalnym parku przy ulicy Zamkowej nawet w chłodnych porach roku panuje wyższa temperatura, a śnieg natychmiast się roztapia. Przyjemny mikroklimat powoduje, że turyści bardzo chętnie udają się na spacery jego alejkami. Sprawdźcie, czy podczas przechadzki poczujecie charakterystyczne przyjemne ciepło!

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w UniejówBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w UniejówHomeAway Wakacyjne domy i apartamenty w UniejówHomeAway Wakacyjne domy i apartamenty w UniejówFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w UniejówFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w UniejówVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w UniejówVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w UniejówHRS Wakacyjne domy i apartamenty w UniejówHRS Wakacyjne domy i apartamenty w UniejówAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w UniejówAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w UniejówAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w UniejówAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Uniejów
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Województwo łódzkie
  4. Uniejów