Domy i apartamenty wakacyjne w Zgierzu

Domy i apartamenty wakacyjne w Zgierzu

Rozpocznij wyszukiwanie 6 homes w Zgierz teraz!

Wyszukaj noclegi

Bezpłatne anulowanie rezerwacji
Dom
Apartament
4,0
 i do góry

Wakacyjne domy i apartamenty w Zgierz

Hotel dla 2 osób, z jacuzzi i sauna oraz basen i ogród w Zgierz
Hotel dla 2 osób, z jacuzzi i sauna oraz basen i ogród
1 sypialnia
4,5
(313 recenzje)
od 285 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Bed & breakfast dla 2 osób, z balkon w Zgierz
Bed & breakfast dla 2 osób, z balkon
1 sypialnia
4,2
(137 recenzje)
od 98 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Apartament dla 2 osób, z ogród, Dla rodziny w Zgierz
Apartament dla 2 osób, z ogród, Dla rodziny
1 sypialnia
4,1
(291 recenzje)
od 79 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji
Hotel dla 2 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone w Zgierz
Hotel dla 2 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
1 sypialnia
3,9
(105 recenzje)
od 121 zł / nocBezpłatne anulowanie rezerwacji

Odnaleźć Wakacyjne domy i apartamenty w Zgierz

Mapa

Podkreśla w Zgierz

  • Łódzkie, Dzika przyroda, Relaks, Las Łagiewnicki, Urbex

Ceny i dostępność

Ceny

413 zł
lipiec
sierpień
wrzesień
październik
listopad
grudzień
styczeń
luty
marzec
kwiecień
maj
czerwiec
Średnia cena za tydzień

Dostępność

0 %
lipiec
sierpień
wrzesień
październik
listopad
grudzień
styczeń
luty
marzec
kwiecień
maj
czerwiec
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Zgierzu

Błędna opinia

Zgierz zdecydowanie nie ma dobrej prasy. Tymczasem w mieście i wokół niego znajduje się mnóstwo terenów rekreacyjnych, miasto było świadkiem początków i końca rewolucji przemysłowej i można tu nawet jeździć na nartach! Noclegi są tu tak rozsiane, że dają Wam duży wybór, jeśli chodzi o lokalizację. Można klasycznie – w samym centrum. Można obok parku i ogromnego kompleksu sportowego. Można przy wylotówce w kierunku Łodzi lub we wschodniej części miasta, bliżej Lasu Łagiewnickiego. Większość domów i apartamentów wakacyjnych w Zgierzu może pomieścić dwie lub trzy osoby. To więc świetne miejsce na niezobowiązujący relaks w nieoczywistym miejscu, do którego nie zjeżdżają tłumy turystów. Z Waszą połówką lub z przyjaciółmi.

Zacisze w Zgierzu

Charakter domów i apartamentów wakacyjnych w Zgierzu dobrze oddaje słowo „zacisze”. Choć nie jest to wieś, panuje tu spokojna atmosfera, jakby znajdujący się pod miastem las koił całą okolicę. W ofercie dominują domy wakacyjne, choć znajdzie się tu kilka typowo miejskich apartamentów. Można tu nawet znaleźć zakwaterowanie z zewnętrznym basenem! Wszystkie noclegi wyposażone są w TV, internet, taras lub balkon oraz parking. Zgierz będzie idealny dla osób zmęczonych gotowaniem – apartamenty z kuchnią praktycznie tu nie występują. Macie więc wymówkę, by jeść na mieście!

Wakacje w Zgierzu

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Łódzkie peryferie

Zgierz to niewielka miejscowość znajdująca się na północ od Łodzi. Choć dziś Zgierz jest „przyklejony” do Łodzi i odgrywa rolę peryferyjną, to on był tu pierwszy! To jedno z najstarszych miast dzisiejszego województwa łódzkiego. Prawa miejskie uzyskał przed 1288 r. Jak na tak stare miasto przystało, jego sercem pozostaje Stary Rynek. Jedną z najznamienitszych postaci związanych ze Zgierzem jest...jeż z utworu Wandy Chotomskiej pt. „Przygody jeża spod miasta Zgierza”. Jego pomnik stoi w reprezentacyjnym miejscu naprzeciw ratusza. Ratusz również jest budynkiem zabytkowym. To XIX-wieczna konstrukcja wzniesiona w stylu historycznym.

Gdzie

Najpiękniejszą budowlą Zgierza jest neogotycki kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, który wybudowano w początkach XX w. Kościół ustawiony jest na podwyższeniu i efektownie podświetlany po zmroku. W Zgierzu uśmiechną się fani wież ciśnień. Ta zgierska jest neogotycka i jest obiektem kolejowym. Znajduje się nieopodal zabytkowego dworca, który niegdyś obsługiwał Kolej Warszawsko-Kaliską. W przeciwieństwie do bliskiej Łodzi Zgierz nie jest pozbawiony dostępu do wody. Przez miasto przepływa rzeka Bzura. W ciepłe dni mieszkańcy wytchnienia szukają również w Park im. Tadeusza Kościuszki, którego centrum stanowi obszerny staw z niewielką wyspą.

Podróżujący i aktywności

Zgierz dla spragnionych relaksu

Zgierz sprawdzi się, jeśli macie ochotę uciec od miejskiego zgiełku i tłumów. To bardzo spokojne miasteczko obfituje w miejsca wypoczynku i rekreacji. Pod Zgierzem rozciągają się tereny ogromnego kompleksu leśnego – Lasu Łagiewnickiego. To nie jedyna propozycja kontaktu z naturą wokół Zgierza. Są jeszcze Stawy Krzywie, zwane potocznie piętnastką od liczby akwenów. To jedno z ulubionych miejsc ucieczki od miasta wśród łodzian. Wokół Zgierza rozciągają się również dwa rezerwaty – Grądy nad Lindą oraz Dąbrowa Grotnicka. Jeśli podróżujecie z dziećmi lub chcecie powrócić do klimatów z dzieciństwa, odwiedźcie wioskę indiańską Tatankę, znajdującą się w Solcy Małej. Możecie być pewni, że uzyskacie rzetelne informacji na temat kultury Indian, ponieważ właściciel jest członkiem Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian. W Zgierzu znajduje się również Kąpielisko Malinka.

Zgierz dla miłośników historii

Historia województwa łódzkiego jest niesamowita i niezwykle burzliwa, zwłaszcza w okresie po rewolucji przemysłowej. Zgierz historycznie należy do Ziemi Łęczyckiej, przez długie stulecia istotnej dzielnicy Polski. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyjcie do Domu pod Lwami, gdzie mieści się Muzeum Miasta Zgierza. Wizytówką muzeum jest Kruszówka – pieczołowicie odtworzone XIX-wieczne mieszkanie Kruszów, jednej z najbogatszych zgierskich rodzin. Druga z wystaw stałych kompleksowo prezentuje dzieje miasta. Odwiedźcie też na zabytkowy cmentarz ewangelicki lub żydowski.

W Zgierzu jeździ się na nartach! Zimą działa tu Stok Malinka.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Zgierzu

1. Weź stylową kąpiel

Czy są tu jacyś fani klimatycznych starych basenów? Koniecznie zajrzyjcie do Łaźni Miejskiej, gdzie popływacie w niesamowitym wnętrzu. Budynek Łaźni pochodzi z 1929 r.! Przed wojną działały tu także gabinety lecznicze. Dziś został basen i kariera filmowa – wnętrze łaźni jest częstym tłem filmów.

2. Zajrzyj do domku tkacza

Największą atrakcją miasta jest Park Kulturowy Miasto Tkaczy. To kompleks zabytkowych domów rzemieślniczych, jakie zachowały się przy ul. Rembowskiego oraz Narutowicza. To perełka architektury i urbanistyki oraz kultury, zwłaszcza stylu biedermeier.

3. Odwiedź fabrykę widmo

W miejscowościach wokół Łodzi nie brakuje przemysłowych widm dawnej świetności miast. W Zgierzu fani urban exploringu, czyli odwiedzania miejsc opuszczonych, znajdą ogromny kompleks Zgierskich Zakładów Przemysłu Odzieżowego. Zakłady założyli jeszcze w XIX w. potentaci Lorentz i Krusche.

4. Wypraw się do Łodzi

Zgierz jest zbyt blisko Łodzi, by nie zajrzeć do tego dynamicznie zmieniającego się miasta. Zwłaszcza jeśli zapragniecie jednak zasmakować życia nocnego. Łódź zachwyci fanów zakupów – zajrzyjcie do ogromnej Manufaktury, fanów sztuki ulicznej – liczne murale oraz foodies – rozbudowana scena gastro

5. Zobacz perełkę architektury

W Białej pod Zgierzem znajduje się unikatowy drewniany kościółek parafii pw. św. apostołów Piotra i Pawła. To kryta gontem świątynia o konstrukcji zrębowej i bogatym wyposażeniu.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w ZgierzBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w ZgierzHomeAway Wakacyjne domy i apartamenty w ZgierzHomeAway Wakacyjne domy i apartamenty w ZgierzFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w ZgierzFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w ZgierzVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w ZgierzVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w ZgierzHRS Wakacyjne domy i apartamenty w ZgierzHRS Wakacyjne domy i apartamenty w ZgierzAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w ZgierzAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w ZgierzAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w ZgierzAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Zgierz
  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Województwo łódzkie
  4. Zgierz