Domy i apartamenty wakacyjne w Rumi

Domy i apartamenty wakacyjne w Rumi

Rozpocznij wyszukiwanie 53 homes w Rumia teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Rumia

Główne atrakcje w w Rumia

  • Kaszuby, Pomorze, Małe Trójmiasto Kaszubskie, Żyrafa

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Rumia

390 złdla 2 mar - 9 mar
373 zł średnia roczna
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Rumia

< 1%dla 2 mar - 9 mar
0% średnia roczna
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Rumi

W pół drogi

Rumia to doskonałe miejsce dla niezdecydowanych! Macie ograniczony czas na urlop i nie wiecie, czy wybrać Trójmiasto, czy klasyczny nadbałtycki kurort? Przyjedźcie do Rumi i bądźcie w połowie drogi od jednego i drugiego! Znajdziecie tu miejskie obiekty noclegowe z bogatą ofertą, które koncentrują się w głównie w Janowie, największej dzielnicy Rumi, położone w kierunku drogi nad brzeg morza. Rumia jest miejskim ośrodkiem, ale nie oznacza to, że jesteście skazani wyłącznie na miejski odpoczynek. Na obrzeżach miasta znajdziecie tu także ośrodki wypoczynkowe z prawdziwego zdarzenia – położone z dala od zgiełku, z oczkiem wodnym. Na przykład w dzielnicy Szmelta.

To drugie Trójmiasto

Rumia ma sporą bazę noclegową niepozbawioną obiektów luksusowych, które w dodatku mocno konkurują ceną z nadbałtyckimi kurortami. Znajdziecie tu głównie oferty dla 2 i 3 podróżujących. Domy i apartamenty noclegowe w Rumi wyposażone są w liczne udogodnienia: dostęp do internetu, telewizor, parking czy taras bądź balkon. Aż połowa obiektów oferuje podróżnym odpoczynek w zacisznym ogrodzie oraz akceptuje zwierzęta domowe! A w kilku znajdziecie udogodnienia z wyższej półki: kryty basen, saunę lub jacuzzi.

Wakacje w Rumi

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Między Trójmiastem a Bałtykiem

Rumia jest jednym z trzech miast wchodzących w skład Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Sąsiaduje z Wejherowem i Redą, z którą tworzy kaszubskie trio, ale także przede wszystkim z Trójmiastem od strony Gdyni. Niedaleko stąd także do Pucka, a drogą morską – na Półwysep Helski. Jak więc widzicie, Rumia jest świetnie położonym miastem. Zabrakło tylko kilku kilometrów do brzegu Morza Bałtyckiego. Wciąż nie jest to jednak duża odległość, a w sezonie m.in. na plażę w Babich Dołach i Rewie kursują nawet autobusy miejskie.

Miasto żyrafy

Okolice Rumi to nie tylko Bałtyk. Rumia leży na skraju Pradoliny Kaszubskiej oraz blisko Puszczy Darżlubskiej. Przez miasto przepływa Zagórska Struga. W pobliskim Wejherowie działa Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej, które pozwoli Wam się zagłębić w historię i geografię Kaszub. Rumia nie ma także formalnego centrum miasta, ponieważ powstała w wyniku połączeniu kilku okolicznych wsi jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku. Ma za to swój osobliwy symbol, który wita przejeżdżających wzdłuż miasta podróżnych. To wiklinowa żyrafa, znajdująca się przy drodze krajowej numer 6. Figura – przygotowana w ramach żartu przez okoliczny sklep – na zawsze zapisała się w historii. Została wpisana na listę rekordów Guinnessa jako największa wiklinowa żyrafa globu!

Podróżujący i aktywności

Rumia dla rodzin z dziećmi

Rumia nie leży bezpośrednio nad morzem i kompleks ten nadrabia licznymi rozrywkami, skierowanymi przede wszystkim do dzieci! I to takimi, które można zaproponować w słabszą pogodę, kiedy odpoczynek na plaży nie wchodzi w grę! Cały taki dzień możecie spędzić na przykład w Lemur Park, który ma wręcz kosmiczną liczbę atrakcji. Zagracie tu w minigolfa w cieniu kła ogromnego mamuta (wystawa figur zwierząt prehistorycznych), poskaczecie na dmuchańcach oraz zobaczycie replikę prawdziwej kaszubskiej chaty. Pod płaszczykiem wizyty w mini-ZOO i na placu zabaw można więc tu podstępnie przeprowadzić lekcję o kulturze kaszubskiej. W parku znajdziecie też labirynt oraz escape room. Wyszaleć można się też w parku trampolin Jump City. Podobne atrakcje znajdziecie także wokół Rumi. Na przykład w Kniewie można odwiedzić farmę strusią, która zamieszkują także inne zwierzęta, m.in. kangury. W okolicznej Redzie zaś znajdziecie bardzo nowoczesny park wodny z atrakcjami, które zastąpią nawet kąpiel w Bałtyku!

Rumia dla pielgrzymów

Rumia to także wyjątkowy przystanek dla osób, które w podróży lubią odwiedzać miejsca związane z kultem religijnym. W Rumi znajdziecie nietypowe ruiny kościoła św. Krzyża, którego nie odbudowano po II wojnie światowej. W pobliskim Wejherowie na wzgórzu wznoszą się kapliczki Kalwarii Wejherowskiej – wyjątkowej drogi krzyżowej z zabytkowymi stacjami. W Rumi zaś cyklicznie odbywają się Letnie Koncerty Organowe oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. ks. St. Ormińskiego.

Znajdująca się w Rumi Góra Markowca był miejscem bitwy zarówno w 1939 r., jak i w 1945 r.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Rumi

1. Odwiedź Trójmiasto

Zaledwie kilkanaście kilometrów dzieli Was od największych atrakcji Trójmiasta: stoczni gdańskiej, prestiżowego molo w Sopocie, gdańskiej starówki z fontanną Neptuna, gdyńskiego portu z okrętami wojennymi i Westerplatte!

2. Nie ukłuj się!

Jedną z najbardziej zaskakujących atrakcji Rumi jest…kaktusiarnia! W dodatku jedna z największych w Europie. To wspólne dzieło państwa Hinzów, którzy z radością oprowadzą Was po swojej uprawie i pomogą dobrać najlepiej dopasowany do Was sukulent.

3. Spójrz na morze

Morza w Rumi może nie ma, ale je widać! Jeśli wespniecie się na Górę Markowca zobaczycie Zatokę Gdańską oraz Pradoliną Kaszubską. Na szczyt doprowadzi Was czarny pieszy Szlak Zagórskiej Strugi.

4. Cofnij się do wieków dawnych

W Sławutowie działa zrekonstruowana średniowieczna osada z przełomu IX i X w. Czekają tu nas Was pokazy rycerskie oraz 8 tematycznych chat, w których poznacie tajniki dawnego rzemiosła. Poznacie także zwyczaje dotyczące pochówku oraz tajniki starosłowiańskiej kuchni.

5. Ustrzel przyjaciela

Jeśli wizyta w osadzie ponownie rozbudzi w Was dziecięce marzenie o udziale w turnieju rycerskim, podpowiadamy, że pod Rumią działy duży ośrodek paintballowy. I to w sąsiedztwie prawdziwej jednostki wojskowej! Po sprawdzeniu się w boju polegli i zwycięzcy mogą się integrować przy ognisku lub grillu lub zażądać rewanżu na torze przeszkód.

Pobliskie wakacyjne kierunki

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

Booking.com Wakacyjne domy i apartamenty w RumiaBooking.com Wakacyjne domy i apartamenty w Rumia
Airbnb Wakacyjne domy i apartamenty w RumiaAirbnb Wakacyjne domy i apartamenty w Rumia
Vrbo Wakacyjne domy i apartamenty w RumiaVrbo Wakacyjne domy i apartamenty w Rumia
Bookiply Wakacyjne domy i apartamenty w RumiaBookiply Wakacyjne domy i apartamenty w Rumia
FeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w RumiaFeWo-direkt Wakacyjne domy i apartamenty w Rumia
Abritel Wakacyjne domy i apartamenty w RumiaAbritel Wakacyjne domy i apartamenty w Rumia
HRS Wakacyjne domy i apartamenty w RumiaHRS Wakacyjne domy i apartamenty w Rumia
500+ więcej