Domy i apartamenty wakacyjne w Dąbkach

Rozpocznij wyszukiwanie 43 homes w Dąbki teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Dąbki

Dom dla 5 osób w Dąbki, z taras
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
272 złza noc
Dom dla 5 osób w Dąbki, z ogród
5 osób, 2 sypialni, 4,9km do plaży
4,8
22 recenzje
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
395 złza noc
Dom dla 4 osób w Dąbki, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,8
19 recenzje
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
217 złza noc
Resort dla 8 osób w Dąbki, z ogród
4,9
11 recenzje
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
298 złza noc
Kemping dla 4 osób w Dąbki, z ogród
4,7
45 recenzje
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
298 złza noc
Apartament dla 3 osób w Dąbki, z ogród
4,8
69 recenzje
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
230 złza noc
Apartament dla 5 osób w Dąbki, z sauna i ogród
4,8
41 recenzje
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
323 złza noc
Domek letniskowy dla 4 osób w Dąbki, z ogród
4,8
18 recenzje
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
153 złza noc
Apartament dla 2 osób w Dąbki
4,5
48 recenzje
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
149 złza noc
Domek letniskowy dla 4 osób w Dąbki, z ogród
4 osób, 4,6km do plaży
4,7
6 recenzje
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
213 złza noc
Dom dla 5 osób w Dąbki, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,6
13 recenzje
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
111 złza noc
Resort dla 2 osób w Dąbki, z ogród i sauna
4,4
81 recenzje
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
183 złza noc
Dom dla 5 osób w Dąbki, z ogród
5 osób, 1 sypialni, 40m², 5km do plaży
4,4
6 recenzje
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
289 złza noc
Domek letniskowy dla 5 osób w Dąbki, z ogród
5 osób, 4,8km do plaży
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
366 złza noc
Apartament dla 2 osób w Dąbki, z ogród
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
119 złza noc
Resort dla 2 osób w Dąbki, z sauna i jacuzzi oraz ogród, zwierzęta dozwolone
4,2
203 recenzje
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
238 złza noc
Resort dla 2 osób w Dąbki, z ogród i sauna, zwierzęta dozwolone
2 osób, 1 sypialni, 9m², 4,6km do plaży
4,1
41 recenzje
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
225 złza noc
Dom dla 7 osób w Dąbki, z ogród
Dąbki, Morze Bałtyckie
od
251 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Dąbki

  • Morze Bałtyckie
  • Plaże i wydmy
  • Szlaki i ścieżki rowerowe
  • Wakacje dla całej rodziny
  • Lokalna kuchnia

Najpopularniejsze w Dąbki

Internet 7
Zwierzęta dozwolone 7
Balkon/ taras 10
TV 10
Parking 10
Pralka 2

Apartamenty wakacyjne w Dąbkach

Apartamenty wakacyjne nad Morzem Bałtyckim

Bałtyk jest piękny o każdej porze roku, dlatego warto spędzić na jego wybrzeżu kilka spokojnych dni. Apartamenty wakacyjne w Dąbkach to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy cenią sobie przede wszystkim świetne położenie noclegu oraz wysokiej jakości wyposażenie i wszelkiego rodzaju udogodnienia. Apartamenty wakacyjne posiadające własne baseny i miejsca parkingowe mieszczą się w samym centrum miejscowości, w bliskim sąsiedztwie pięknego Jeziora Bukowo, oraz nieco dalej od centrum, ale bliżej plaży. To świetne lokalizacje na komfortowe rodzinne wakacje i relaks.

Domy wakacyjne w nadmorskiej zieleni

Dąbki to piękna miejscowość, która gwarantuje wypoczynek w bardzo dobrych warunkach. Domy wakacyjne z pewnością pozytywnie zaskoczą każdego urlopowicza. Do wyboru są klasyczne letnie drewniane domki, a także budynki w dawnym stylu, które cechują się niezwykle urokliwym tzw. pruskim murem z charakterystycznymi drewnianymi elementami. Okazałe wille i kameralne domy wakacyjne z parkingami i zieloną przestrzenią ogrodu ulokowane są zarówno w okolicach Jeziora Bukowo, jak i przy drodze numer 203, prowadzącej do Darłowa.

Plaża w Dąbkach
Plaża w Dąbkach

Położenie i komunikacja

Dąbki - blisko morza

Dąbki to niewielka wypoczynkowa wieś w województwie zachodniopomorskim, oddalona zaledwie 7 km na zachód od popularnego i znanego Darłowa. Jej położenie, tuż nad Morzem Bałtyckim to gwarancja udanego wypoczynku. Do wioski i przez nią biegnie droga wojewódzka numer 203 łącząca Dąbki z Koszalinem. Miejscowość ma zapewnioną komunikację z większymi miastami wybrzeża za pomocą autobusów PKS oraz prywatnych firm przewozowych. Najbliższy dworzec kolejowy mieści się we wspomnianym Darłowie.

Dąbki - nad morzem i nad jeziorem

Z jednej strony szerokie plaże Morza Bałtyckiego, z drugiej malowniczy brzeg Jeziora Bukowo, a do tego iglaste lasy i wydmy - oto krajobraz w jakim położona jest wieś Dąbki. Przez miejscowość, jak i przez jej najbliższe okolice, ciągną się ciekawe szlaki rowerowe. Pętla Szlakiem Cystersów liczy sobie 23 km i na jej trasie, oprócz Dąbek, jest także Darłowo i Bukowo Morskie. Bardzo ciekawą ścieżką rowerową jest Duża Pętla Wiatrakowa. Na trasie tego przejazdu znajduje się między innymi pierwszy w Polsce park elektrowni wiatrowych. Dąbki to także znane uzdrowisko - leczą się tu osoby z problemami reumatycznymi i kardiologicznymi.

Ciekawe miejsca i zabytki

Dąbki dla rodzin

Wakacje nad polskim morzem to idealny sposób na wypoczynek dla całej rodziny. Przede wszystkim plaża i Morze Bałtyckie dają ogrom możliwości i przestrzeń na rodzinne zabawy. Dąbki to miejscowość pełna bezpiecznych placów zabaw, na których również ciekawie można spędzić czas. Dla rodzin ze starszymi dziećmi i z młodzieżą idealnym sposobem na relaks mogą okazać się wycieczki rowerowe lub zwiedzanie latani morskich polskiego wybrzeża. W Darłówku Wschodnim natomiast wielką atrakcją dla wszystkich będzie park wodny Jan z dwiem zewnętrznymi zjeżdżalniami.

Dąbki dla aktywnych

Leżenie na plaży i opalanie się nie jest dla każdego. Ale na szczęście Dąbki mają ciekawą ofertę dla wszystkich tych, którzy lubią się ruszać. Na romantyków czekają konne wycieczki wzdłuż plaży o poranku lub o zachodzie słońca. Takie atrakcje zapewnia Ranczo Mustafa w pobliskim Bobolinie. Miłośnicy wiatru i fal mogą zapisać się na szkolenie do szkoły windsurfingu w Dąbkach. Nauka odbywa się na Jeziorze Bukowo, a osoby, które już mają pewne doświadczenie w pływaniu na desce z żaglem mogą sprawdzić się w rywalizacji z innymi wczasowiczami lub z kadrą szkoły. Na piechurów czekają nadmorskie szlaki turystyczne o różnych stopniach trudności i długościach. Dzięki nim można poznać nie tylko nadmorską przyrodę, ale również zwiedzić ciekawe zabytki, jak na przykład Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie albo średniowieczne kościoły.

W Dąbkach rośnie jesion wyniosły, który od 2008 roku jest zarejestrowanym pomnikiem przyrody. Jego pień w najgrubszym miejscu posiada obwód wynoszący aż 283 cm.
Widok na plażę i Bałtyk
Widok na plażę i Bałtyk

3 rzeczy do zrobienia w Dąbkach i okolicach

1. Wakacje w kajaku

W Darłowie niedaleko Dąbek łączą się nurty dwóch rzek, Wieprzy i Grabowej. Wspólnie wpływają one do Morza Bałtyckiego. Obie rzeki to doskonałe szlaki kajakowe, które dają możliwość przeżycia wspaniałej przygody i sprawdzenie swoich sił. Sprzęt można bez problemu wypożyczyć na miejscu, zaś pływanie kajakami jest możliwe także na Jeziorze Bukowo.

2. Bunkry w Bobolinie

Bobolin, nieduża miejscowość położona między Dąbkami a Darłowem, może poszczycić się tajemniczymi budowlami z czasów II wojny światowej. Może nie wyglądają zbyt okazale, ale ich wojenne zastosowanie do dziś nie zostało do końca odkryte. Historycy przypuszczają natomiast, że rozległy teren wzdłuż wybrzeża między Darłowem a Dąbkami stanowił przestrzeń do testowania wydajności niemieckiego działa Dora.

3. Latarnia morska w Darłówku

To budowla pochodząca z XIX wieku, która odznacza się wysokością 22 m. Niezwykle romantycznie wygląda o zachodzie słońca. Ceglany obiekt można zwiedzać, podziwiając z tarasu widokowego panoramę Morza Bałtyckiego.