Domy i apartamenty wakacyjne w Darłowie

Rozpocznij wyszukiwanie 210 homes w Darłowo teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Darłowo

Dom dla 4 osób, z taras
4 osób, 2 sypialni, 100m do plaży
Darłowo, Morze Bałtyckie
od
305 złza noc
Apartament dla 5 osób
5 osób, 2 sypialni, 61m², 100m do plaży
5,0
1 recenzja
Darłowo, Morze Bałtyckie
od
442 złza noc
Apartament dla 5 osób, z ogród
5 osób, 2 sypialni, 47m², 2,1km do plaży
Darłowo, Morze Bałtyckie
od
197 złza noc
Willa dla 4 osób, z basen i balkon
4 osób, 1 sypialni, 43m², 10m do plaży
Darłowo, Morze Bałtyckie
od
378 złza noc
Chata dla 4 osób, zwierzęta dozwolone
4,8
2 recenzje
Morze Bałtyckie
od
279 złza noc
Mobilny dom dla 4 osób, z basen i balkon/ taras
4 osób, 2 sypialni, 25m², 200m do plaży
Darłowo, Morze Bałtyckie
od
245 złza noc
Dom dla 4 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4 osób, 2 sypialni, 60m², 2km do plaży
3,8
14 recenzje
Darłowo, Morze Bałtyckie
od
167 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 1 sypialni, 400m do plaży
4,8
25 recenzje
Darłowo, Morze Bałtyckie
od
142 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,5
158 recenzje
Darłowo, Morze Bałtyckie
od
202 złza noc
Apartament dla 5 osób, z sauna
5 osób, 1 sypialni, 400m do plaży
Darłowo, Morze Bałtyckie
od
249 złza noc
Domek letniskowy dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni, 2,5km do plaży
4,7
16 recenzje
Darłowo, Morze Bałtyckie
od
227 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,7
54 recenzje
Darłowo, Morze Bałtyckie
od
103 złza noc
Apartament dla 5 osób, z taras
5 osób, 1 sypialni, 100m do plaży
Darłowo, Morze Bałtyckie
od
399 złza noc
Chata dla 4 osób, z basen
4,0
1 recenzja
Morze Bałtyckie
od
193 złza noc
Dom dla 4 osób, z ogród
4 osób, 2 sypialni, 60m², 400m do plaży
Darłowo, Morze Bałtyckie
od
330 złza noc
Dom dla 6 osób, z basen
4,2
2 recenzje
Morze Bałtyckie
od
215 złza noc
Chata dla 4 osób, z ogród, zwierzęta dozwolone
Morze Bałtyckie
od
270 złza noc
Dom dla 8 osób, z ogród
4,4
2 recenzje
Darłowo, Morze Bałtyckie
od
288 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Darłowo

 • Morze Bałtyckie
 • Plaża
 • Rejsy na Bornholm
 • Żeglarstwo
 • Wędkarstwo
 • Zamek Ksąiążąt Pomorskich

Najpopularniejsze w Darłowo

Basen 8
Internet 25
Zwierzęta dozwolone 10
Balkon/ taras 18
TV 24
Ogród 13
Parking 24
Pralka 11
Ogrzewanie 20

Najlepsze apartamenty w Darłowie

Apartamenty wakacyjne z widokiem na morze

Darłowo to miejscowość słynąca z plaż i beztroskiego wypoczynku nad morzem. Chcąc w pełni cieszyć się związanymi z tym możliwościami, można rozważyć wybór noclegu nad samym morzem. Ciekawą propozycją mogą okazać się apartamenty wakacyjne w miejscu, w którym do Bałtyku uchodzi rzeka Wieprz. Noclegi w tym rejonie są przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Co więcej, dysponują bezpłatnym parkingiem, na którym samochód można zostawić na cały pobyt. Spacer nad morze, które widać z okien apartamentu, zajmuje bowiem jedynie kilka minut.

Domki letniskowe w Darłowie dla rodzin

Rodziny z dziećmi mogą rozważyć również wybór domku letniskowego w sercu Darłowa. Wśród proponowanych obiektów można znaleźć domki z ogrodem i placem zabaw wyposażonym w trampoliny, huśtawki czy zjeżdżalnie, dzięki czemu najmłodsi nie będą się nudzić nawet po powrocie z plaży.

Piękna, piaszczysta plaża w Darłowie
Piękna, piaszczysta plaża w Darłowie

Położenie i komunikacja

Położenie Darłowa

Darłowo to miejscowość na Pomorzu Zachodnim leżąca w granicach województwa zachodniopomorskiego. Miasto dzieli się na dwie części znane jako Darłówko i Racisław, które rozgranicza rzeka. Północna część miasta należy do obszaru chronionego krajobrazu, jakim jest Koszaliński Pas Nadmorski. Również rejon Wieprzy obejmuje chronione siedliska unikatowej fauny i flory.

Dojazd do Darłowa

Do Darłowa można łatwo dojechać z różnych części Polski. W mieście spotyka się kilka dróg krajowych i wojewódzkich. Można się tu również dostać drogą morską. Miasto posiada nowoczesną przystań żeglarską i znajduje się na szlaku żeglarskim z Niemiec do Skandynawii.

Ciekawe miejsca i atrakcje

Darłowo dla żeglarzy i wędkarzy

W Darłowie znajduje się przystań żeglarska, która stanowi znakomitą bazę wypadową, a także miejsce odpoczynku podczas dłuższych rejsów. W marinie przewidziano miejsce dla kilkudziesięciu jachtów i łodzi. Komfort zapewniają dwa pływające pomosty ze sprzętem do cumowania, a także liczne przyłącza energetyczne i wodociągowe, dzięki czemu jest to miejsce odpowiednie także dla rodzin z dziećmi. Warto dodać, że Darłowo leży na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim prowadzącym z Berlina do Skandynawii. Podczas postoju w porcie można skorzystać z pryszniców, pralni i toalet.

Darłowo dla aktywnych

Darłowo i okolice to doskonałe miejsca do aktywnego spędzania czasu. Przez miasto przebiega sieć ścieżek i leśnych tras, po których można spacerować i jeździć na rowerze. Do najciekawszych należy Koszaliński Szlak Nadmorski, który biegnie wzdłuż morza i liczy ponad 100 km. Znacznie krótszy, lecz nie mniej ciekawy jest Szlak Wiatraków. Ta trzynastokilometrowa trasa prowadzi od Zamku Książąt Pomorskich i biegnie wzdłuż jeziora. Rowerzyści mogą rozważyć czarny szlak Zabytków Średniowiecza, który prowadzi między innymi przez Dąbki, Boleszewo i Barzowice.

Warto wiedzieć

Leczniczy klimat Darłowa

Darłowo i jego okolice cechują się unikalnym mikroklimatem. Znaczne nasłonecznienie i wysoka wilgotność powietrza sprawiają, że pobyt w tym regionie jest nie tylko przyjemny, lecz także zdrowy. Aerozol unoszony przez morską bryzę zawiera jod i sól, które mają działanie terapeutyczne.

Kiedy najlepiej odwiedzić Darłowo?

Najlepszy czas na wizytę w Darłowie to bez wątpienia miesiące letnie. Oprócz pogody przyciągającej turystów od czerwca do sierpnia w mieście organizowane są liczne wydarzenia kulturalne. Warto wspomnieć choćby o Festiwalu Filmów Skandynawskich czy festiwalu reggae. Fanów innego typu rozrywek może natomiast zainteresować Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych oraz ogólnopolskie zawody wędkarskie.

Ciekawostkę stanowi fakt, iż Darłowo przecina także Szlak Świętego Jakuba. To jedna z najbardziej znanych tras pielgrzymek, której celem jest grób świętego w Santiago de Compostela.
Malowniczy zachód słońca nad Bałtykiem
Malowniczy zachód słońca nad Bałtykiem

5 rzeczy do zrobienia w Darłowie

1. Wizyta w nadmorskim gotyckim zamku

Oprócz piaszczystej plaży znakiem rozpoznawczym Darłowa jest zamek Książąt Pomorskich. Historia tej niezwykłej gotyckiej budowli z okazałą wieżą sięga XIV wieku. Obecnie na zamku znajduje się muzeum z licznymi wystawami. Odwiedzający mogą dodatkowo zwiedzić zamkową wieżę. Ciekawostkę stanowi zbiór narzędzi tortur.

2. Podziwianie zabytkowego Kościoła Mariackiego

Gotycki zamek to nie jedyny zabytek Darłowa. Podczas pobytu w tej miejscowości warto odwiedzić także Kościół Mariacki, którego historia również sięga XIV wieku. W kościele można zobaczyć między innymi sarkofagi książąt pomorskich.

3. Rejs na Bornholm

Podczas pobytu w Darłowie można wybrać się na wycieczkę na Bornholm. Ta niewielka duńska wyspa oferuje liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Z najmłodszymi warto wybrać się do kompleksu Naturbornholm pełnego interaktywnych gier i zabaw edukacyjnych. Również osobom preferującym aktywny wypoczynek może spodobać się na Bornholmie. Wyspę pokrywa sieć szlaków rowerowych, a jedna z najciekawszych tras biegnie wokół wyspy i liczy ponad 100 km. Ponadto można tu nurkować – woda wokół duńskiej wyspy jest bardzo czysta i kryje wraki drewnianych statków.

4. Relaks na plaży

W Darłowie znajduje się łącznie pięć kilometrów plaż. Od miejsca, w którym do morza wpływa rzeka Wieprza, plażę dzieli się na wschodnią i zachodnią. Ta druga jest całkowicie otwarta na morze, dzięki czemu stanowi znakomite miejsce do kąpieli i jazdy na nartach wodnych. Wschodnia część jest natomiast ograniczona falochronem, dzięki czemu przy plaży woda jest płytsza i cieplejsza.

5. Spacer do latarni morskiej

W Darłowie znajduje się dziewiętnastowieczna latarnia morska. Jej wieża mierzy niewiele ponad 20 metrów, dzięki czemu budowla zasłużyła na status jednej z najniższych latarni nad polskim Bałtykiem.

 1. Mieszkania wakacyjne
 2. Polska
 3. Województwo zachodniopomorskie
 4. Morze Bałtyckie
 5. Darłowo