Domy i apartamenty wakacyjne w Korsyka

Rozpocznij wyszukiwanie 10 436 homes w Korsyka teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Korsyka

Dom dla 6 osób, z balkon/ taras
5,0
16 recenzje
Ersa, Górna Korsyka
od
923 złza noc
Apartament dla 6 osób, z basen i ogród
5,0
11 recenzje
Ajaccio, Korsyka Południowa
od
547 złza noc
Willa dla 4 osób, z ogród
4,6
12 recenzje
Olmeto, Korsyka Południowa
od
744 złza noc
Domek letniskowy dla 5 osób, z ogród
5 osób, 2 sypialni, 550m do plaży
4,2
203 recenzje
Belvédère-Campomoro, Korsyka Południowa
od
416 złza noc
Willa dla 2 osób, z ogród
4,7
139 recenzje
Porto-Vecchio, Korsyka Południowa
od
416 złza noc
Willa dla 13 osób, z taras
5,0
10 recenzje
Porto-Vecchio, Korsyka Południowa
od
1 461 złza noc
Resort dla 2 osób, z ogród
3,2
492 recenzje
Algajola, Górna Korsyka
od
219 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
4,0
87 recenzje
Ota, Korsyka Południowa
od
219 złza noc
Willa dla 11 osób, z ogród
11 osób, 5 sypialni, 2,1km do plaży
4,8
15 recenzje
Partinello, Korsyka Południowa
od
451 złza noc
Dom dla 5 osób, z ogród
5 osób, 2 sypialni, 90m do plaży
4,9
10 recenzje
Olmeto, Korsyka Południowa
od
525 złza noc
Dom dla 7 osób, z ogród
7 osób, 3 sypialni, 750m do plaży
4,8
41 recenzje
Cargèse, Korsyka Południowa
od
328 złza noc
Willa dla 6 osób, z ogród
Olmeto, Korsyka Południowa
od
507 złza noc
Willa dla 6 osób
4,9
21 recenzje
Porto-Vecchio, Korsyka Południowa
od
1 745 złza noc
Apartament dla 13 osób, z ogród
4,9
34 recenzje
Serra-di-Ferro, Korsyka Południowa
od
652 złza noc
Resort dla 2 osób, z ogród
3,3
891 recenzje
Serra-di-Ferro, Korsyka Południowa
od
241 złza noc
Willa dla 2 osób, z basen i ogród
4,8
63 recenzje
Bonifacio, Korsyka Południowa
od
612 złza noc
Apartament dla 2 osób
4,4
519 recenzje
Ajaccio, Korsyka Południowa
od
214 złza noc
Dom dla 6 osób, z jacuzzi i ogród, zwierzęta dozwolone
6 osób, 2 sypialni, 2km do plaży
4,8
17 recenzje
Aregno, Górna Korsyka
od
525 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Korsyka

  • Imponujące pasma górskie
  • Osłonięte zatoczki
  • Liczne szlaki
  • Kilka ośrodków narciarskich

Najpopularniejsze w Korsyka

Basen 3 260
Internet 6 342
Zwierzęta dozwolone 2 186
Balkon/ taras 6 804
TV 7 684
Klimatyzacja 5 612
Ogród 5 174
Parking 7 545
Pralka 7 669

Domki letniskowe na Korsyce

Przestronne domki z basenem i tarasem słonecznym.

Na wybrzeżu Korsyki znajdziesz przestronne wille z widokiem na morze, które oferują miejsce dla całej rodziny. Większość willi posiada własny basen i duży taras słoneczny. Komfortowo urządzone domy oferują kilka sypialni i łazienek, dzięki czemu każdy członek rodziny może cieszyć się swoją prywatnością. Trochę dalej w głąb lądu można odkryć wiejskie domy z kamienia naturalnego, często położone bezpośrednio na stoku górskim. Dzięki grubym ścianom domek letniskowy utrzymuje ciepło w południe, małe podwórka oferują sobie pobyt w cieniu.

Przytulne domki na wschodnim wybrzeżu Korsyki.

Bungalowy na wschodnim wybrzeżu Korsyki oferują idealne warunki do spędzenia wakacji na plaży. Na pasie nadmorskim od Bastii do Sari-Solenzara znajdują się komfortowe domy, często z własnym basenem i otoczone parkami. Wybór sięga od domu letniskowego dla dwóch do trzech osób do willi dla sześciu do ośmiu osób. Klimatyzacja jest częścią standardowego wyposażenia. Zazwyczaj częścią domu jest również miejsce parkingowe dla własnego samochodu. Z tarasu można podziwiać widok na plażę i Morze Śródziemne.

Mieszkania miejskie w miastach portowych Korsyki

Odkryjesz nowoczesne kompleksy apartamentów w stolicy Korsyki, Ajaccio na zachodnim wybrzeżu. Dom wakacyjny znajduje się często tylko kilkaset metrów od plaży i oferuje wspaniały widok na okolicę z dużymi oknami. Na starym mieście znajdują się komfortowo wyposażone studia za zabytkowymi fasadami. Przestronne ośrodki wypoczynkowe z widokiem na morze znajdują się w pobliżu miasteczka portowego Calvi na północnym zachodzie. W Porto-Vecchio na południu, typowe korsykańskie domy wiejskie z solidnymi fasadami z kamienia naturalnego zostały przekształcone w apartamenty wakacyjne i wyposażone w klimatyzację oraz duże tarasy.

Szczyt Korsykańskich Gór
Szczyt Korsykańskich Gór

Wakacje na Korsyce

Lokalizacja i orientacja

Francuska wyspa na Morzu Śródziemnym

Korsyka jest wyspą na Morzu Śródziemnym. Pod względem politycznym wyspa należy do Francji i leży na południowy wschód od Francji kontynentalnej, około 180 km od Nicei. Miasto Livorno na stałym lądzie Włoch jest oddalone o 83 kilometry. Na południu Korsyka graniczy z cieśniną Bonifacio, wąską fosą, która oddziela wyspę od Sardynii i ma tylko 12 kilometrów szerokości.

Wysokie góry z ponad 50 dwoma tysiącami metrów szczytów.

Korsyka jest czwartą co do wielkości wyspą Morza Śródziemnego po Sycylii, Sardynii i Cyprze. Krajobraz wyspy charakteryzuje się głównie pasmami górskimi. Wysokie góry na zachodzie wznoszą się około 2.500 metrów od wody, najwyższa góra to Monte Cino z 2.706 metrami. Łącznie na Korsyce znajduje się ponad 50 dwutysięcznych szczytów. Na wschodzie znajduje się pasmo niskich gór, tylko wzdłuż wschodniego wybrzeża biegnie szeroki na około dziesięć kilometrów, płaski pas wybrzeża.

Nawet mali ludzie mogą rzucać długie cienie. - Korsykańskie przysłowie

Podróżni i działalność

Widok na morze z wioski Porto, Korsyka
Widok na morze z wioski Porto, Korsyka
Korsyka dla urlopowiczów na plaży

Pasma przybrzeżne na Korsyce są dość wąskie. Łańcuchy górskie często sięgają prawie do wody i tworzą tam małe, chronione zatoki. Popularne plaże znajdują się na południu wyspy wokół Porto-Vecchio i na Balagne na północnym zachodzie. Południowo-zachodnie plaże Propriano i Porto-Pollo są spokojne i odosobnione. Rodziny wolą spędzać wakacje na plaży w domu wakacyjnym na wschodnim wybrzeżu. Stosunkowo szerokie piaszczyste plaże rozciągają się od Bastii po Sari-Solenzarę. Charakterystyczne dla korsykańskich plaż jest drobny, jasnoszary piasek.

Korsyka dla turystów pieszych

Korsyka nosi epitet "góry w morzu". Szlaki turystyczne prowadzą tu na wysokość kilkuset metrów. 220-kilometrowy Grande Randonnée 20 dalekobieżny szlak turystyczny, na przykład, łączy Conca na południu wyspy z Calanzana na północy i przecina wysokie góry. Wzdłuż wybrzeża kierujemy się trasą "Tra Mare e Monti", trasą "morską i górską". Szlak turystyczny "Mare e Mare" przebiega między wschodnim i zachodnim wybrzeżem. Korsykański park przyrodniczy "Parc Naturel régional de Corse" jest również popularny wśród turystów.

Korsyka dla narciarzy

Korsyka ma ponad 50 gór z ponad 2000 metrami wysokości i regionów narciarskich do zaoferowania. Od grudnia do kwietnia na najwyższych szczytach jest śnieg. Trasy zjazdowe dla snowboardzistów i narciarzy znajdują się w regionie narciarskim Val d'Ese w pobliżu Bastelicy oraz w obszarze narciarskim Ghisoni-Capanelle. W regionie narciarskim Asco/Stagnu wyciąg został ponownie otwarty w 2016 roku. Narciarze biegowi mogą jeździć na nartach na trasach płaskowyżu Coscione lub na Paesolu d'Aïtone w pobliżu Evisa.

Top 5 wskazówek dotyczących jazdy

1. Kapitał Ajaccio

Na zachodnim wybrzeżu Korsyki leży stolica Ajaccio, miejsce narodzin Napoleona Bonapartego. W Zatoce Ajaccio rozciąga się drugi co do wielkości port handlowy wyspy. Stare miasto charakteryzuje się licznymi zabytkami historycznymi, w tym katedra Notre-Dame-de-l'Assomption, wybudowana w 1906 roku, oraz kaplica cesarska, wybudowana w 1857 roku przez Napoleona III, kaplica cesarska.

2) półwysep Scandola

Półwysep Scandola na zachodniej Korsyce jest pierwszym rezerwatem przyrody na wyspie. Od 1957 roku 900 metrów kwadratowych ziemi i 1000 metrów kwadratowych wody zostało objętych specjalną ochroną. Oprócz Islandii, Scandola jest jedynym na świecie miejscem występowania tzw. kolumn ryolitowych, sześciokątnych formacji skalnych wykonanych ze specjalnej magmy, które należą do światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO.

3. Bastia - największy port handlowy Korsyki

W północno-wschodniej części Korsyki, w mieście Bastia, leży największy port handlowy wyspy. Stary port zwany Port de Plaisance jest obecnie wykorzystywany jako przystań jachtowa, podczas gdy połączenia promowe z nowego portu do Francji kontynentalnej ulegają załamaniu. Z mieszkania wakacyjnego w mieście roztacza się piękny widok na zgiełk portu, podobnie jak z restauracji i kawiarni na Place Saint-Nicolas.

4) żółwie odwiedzające

Pomiędzy stolicą Ajaccio i Corte znajduje się "A Cupulatta", największa farma żółwi na Korsyce. Żyje tu ponad 150 różnych gatunków gigantycznych żółwi. W żłobku zwiedzający mogą obserwować żółwie młode, które mają zaledwie kilka dni.

5) Fête de la Saint Erasme w Calvi

Jednym z tradycyjnych korsykańskich festiwali jest Fête de la Saint Erasme w Calvi, stolicy Balagne. Każdego roku 2 czerwca w mieście obchodzony jest Dzień Honorowy Rybaków. Procesja prowadzi do portu, gdzie statki rybackie otrzymują swoje błogosławieństwo. Potem mamy rybę z grilla.