Domy i apartamenty wakacyjne w Alzacja

Rozpocznij wyszukiwanie 4 121 homes w Alzacja teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Alzacja

Apartament dla 11 osób
5,0
39 recenzje
Colmar, Colmar region
od
714 złza noc
Apartament dla 10 osób
10 osób, 4 sypialni, 165m²
5,0
54 recenzje
Colmar, Colmar region
od
714 złza noc
Apartament dla 15 osób, z balkon
15 osób, 4 sypialni, 195m²
4,4
9 recenzje
Colmar, Colmar region
od
813 złza noc
Dom dla 10 osób
4,7
14 recenzje
Ruederbach, Altkirch region
od
269 złza noc
Apartament dla 8 osób
5,0
30 recenzje
Strasburg, Strasbourg region
od
496 złza noc
Apartament dla 10 osób
5,0
49 recenzje
Colmar, Colmar region
od
607 złza noc
Dom dla 5 osób, z taras
5 osób, 3 sypialni, 82m²
5,0
78 recenzje
Barr (Francja), Sélestat-Erstein region
od
599 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 1 sypialni
4,9
141 recenzje
Obernai, Sélestat-Erstein region
od
346 złza noc
Dom dla 8 osób, z sauna i ogród
8 osób, 3 sypialni
4,8
35 recenzje
Lapoutroie, Ribeauvillé region
od
642 złza noc
Dom dla 5 osób, z taras
5 osób, 2 sypialni, 135m²
4,7
9 recenzje
Saint-Hippolyte, Ribeauvillé region
od
312 złza noc
Apartament dla 15 osób
15 osób, 5 sypialni, 225m²
4,4
19 recenzje
Colmar, Colmar region
od
1 155 złza noc
Apartament dla 5 osób
5,0
88 recenzje
Colmar, Colmar region
od
355 złza noc
Apartament dla 7 osób
7 osób, 3 sypialni
5,0
6 recenzje
Colmar, Colmar region
od
1 069 złza noc
Dom dla 4 osób, z ogród
5,0
21 recenzje
Osthofen, Strasbourg region
od
359 złza noc
Apartament dla 4 osób
5,0
458 recenzje
Colmar, Colmar region
od
535 złza noc
Apartament dla 4 osób
5,0
66 recenzje
Colmar, Colmar region
od
522 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 2 sypialni
5,0
21 recenzje
Kaysersberg, Ribeauvillé region
od
475 złza noc
Dom dla 6 osób, z ogród
6 osób, 3 sypialni, 93m²
5,0
15 recenzje
Riquewihr, Ribeauvillé region
od
599 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Alzacja

  • Zwiedzanie Strasburga
  • Alzacki tarte flambée
  • Ponad 2.000 km ścieżek rowerowych
  • Panorama z Grand Ballon

Najpopularniejsze w Alzacja

Internet 1 443
Zwierzęta dozwolone 556
Balkon/ taras 961
TV 1 695
Klimatyzacja 261
Ogród 767
Parking 1 269
Pralka 1 122
Ogrzewanie 1 373

Najpopularniejsze miejsca w Alzacja

Apartamenty w Alzacji

Wakacje między winem a Wogezami

Przez wieki Alzacja była prawdziwą kością niezgody dla królów i cesarzy. I właśnie to sprawia, że ten szczególny region na granicy między Niemcami i Francją jest tak atrakcyjny. Zamieszkaj w mieszkaniu wakacyjnym w przytulnej idylli i odkryj malownicze winnice, średniowieczne wioski i zapierające dech w piersiach góry. Oczywiście, oferta jest szczególnie duża w większych miastach, takich jak imponujące architektonicznie Colmar, Mulhouse, Riquewihr i Thann na alzackim szlaku winiarskim. Dla miłośników kultury szczególnie atrakcyjny jest również apartament lub dom wakacyjny w metropolii Strasburga. Po tym wszystkim, istnieją miejsca zainteresowania, takie jak dzielnica garbarza Petite France, Palais Rohan, jak również były pałac cesarski Palais du Rhin. Miłośnicy przyrody z drugiej strony, również w mniejszych miastach, takich jak Ostheim, Bergheim i Wasserbourg u podnóża gór Wogezów, mogą liczyć na swoje pieniądze.

Miasto Strasburg w Alzacji.
Miasto Strasburg w Alzacji.

Wakacje w Alzacji

Podróżni i działalność

Aktywne odkrywanie kultury i historii

Czy wiesz, że sama Alzacja posiada sieć ponad 2000 kilometrów doskonale asfaltowanych ścieżek rowerowych? Ścieżki żwirowe, szlaki i samotne drogi wiejskie, które są również doskonałe do jazdy na rowerze, nie są nawet uwzględnione. Jest wiele do zobaczenia i zrobienia zarówno dla rowerzystów rekreacyjnych, jak i ambitnych rowerzystów. Do najbardziej polecanych tras rowerowych należą trasy holownicze, które wiją się wzdłuż brzegów niezliczonych kanałów alzackich. Oprócz trasy Marlenheim - Molsheim na szlaku winiarskim Alzacji i szlaku Woerth - Lambach na dawnej linii Maginot, obejmuje on również trasę Lautertalradweg. Rowerzyści wyścigowi i rowerzyści górscy z kolei przyciągają się ostrymi wzniesieniami gór Wogezów. Wejdź na szczyty monumentalnych gór, takich jak Grand Ballon o długości 1424 metrów i nagrodzić się szybkim zjazdem, podziwiając widoki. Niezależnie od tego, czy chcesz wykorzystać swój domek wakacyjny jako punkt wyjścia do wycieczek pieszych czy rowerowych, Alzacja to nie tylko piękny krajobraz, ale także niezliczone zabytki, które układają się wzdłuż ścieżek jak ciąg pereł. Miłośnikom historii łatwo jest zatem zintegrować zamek Hohkönigsburg w pobliżu Orschwiller, Burg Fleckenstein lub ruiny linii Maginot z ich trasami i w ten sposób zanurzyć się w przeszłości.

Rzeczy, które trzeba wiedzieć

Regularne wydarzenia

Sygnał wyjściowy dla roku imprezy w Alzacji nadawany jest już w lutym, kiedy to festiwal humoru w Herrlisheim jest pierwszym punktem kulminacyjnym roku. Festiwal kulinarny "FestiVitas", który odbywa się również w lutym, przyciąga podróżnych smakoszy i oświetla ćmy. Następnym wydarzeniem jest Międzynarodowy Karnawał w Miluzy w marcu, gdzie kolorowo ubrani jecken z Francji, Niemiec i innych części Europy spotykają się na najwyższej klasy imprezie karnawałowej. Miłośnicy sztuki będą mogli również na wiosnę cieszyć się festiwalem ExpeériMAMCS w Strasburgu. Festiwal kontynuowany jest przez Munster Jazz Festival w maju, L'Outre Open-Air-Music Festival i Froschfest w lipcu oraz Festiwal Muzyków Miasta w Ribeauville we wrześniu. Ponadto, istnieje niezliczone festiwale wina, które rozciągają się od późnego lata do dalekiej jesieni i zapraszają do spróbowania niektórych z najlepszych win.

Najlepszy czas podróży

Suchy i ciepły klimat Alzacji zapewnia dobre warunki do zwiedzania Strasburga, Colmar i Co. już wiosną. Jeśli jednak chcecie Państwo wybrać się na wycieczkę pieszą lub rowerową w Wogezach, lepiej jest zarezerwować domek letniskowy w okresie od czerwca do września, kiedy słońce świeci nawet przez 10 godzin dziennie. Miłośnicy wina, z drugiej strony, korzystają z niskiego sezonu we wrześniu i październiku, kiedy cały region pachnie flambée tarte, a winiarze przynoszą swoje wyborne wina z piwnic na festiwale winiarskie.

Czy wiesz, że w Alzacji leży miasto kiszonej kapusty - Krautergerseheim?

Twoje 5 najlepszych wskazówek dotyczących podróży do Alzacji

Kościół Saint Georges w Chatenois-Elsass
Kościół Saint Georges w Chatenois-Elsass

Położone w samym sercu Alzacji, miasto Riquewihr zaprasza do odkrycia swojego uroku i bogactwa, jak również dziedzictwa kulturowego regionu: okoliczne wioski należą do najpiękniejszych w kraju, a muzea, parki tematyczne i ogrody zoologiczne dostarczają wielu informacji. Zapoznaj się z różnorodnością krajobrazu, który charakteryzuje się występowaniem u podnóża gór Wogezów i winnic oraz jazda na rowerze, jazda konna lub wędrówka w bardzo szczególnym otoczeniu. W i wokół Riquewihr - wzdłuż Szlaku Winiarskiego - można również zanurzyć się w świecie wina.

2 W Rappoltsweiler i jego okolicach w Oberelsass ponownie wyruszysz w historyczną podróż odkrywczą. Założona w XIV w. gmina żydowska została całkowicie zniszczona przez pogromy w 1338 i 1349 r., zanim ludność żydowska osiedliła się tu ponownie w 1375 r. W tym samym czasie Żydzi zaczęli się osiedlać. Mieszkali głównie na rynku pieniężnym i mieszkali w "Judengasse", gdzie w XIV wieku wybudowano synagogę. Między XV a XVII wiekiem w Rappoltsweiler ponownie nie było Żydów - korzenie współczesnej społeczności izraelskiej, należącej do dużych społeczności w Alzacji, leżą pod koniec wojny trzydziestoletniej.

3 Miasto Strasburg jest z pewnością jednym z najpopularniejszych miejsc w Alzacji. Jest to jedno z najpiękniejszych miast na świecie, a słynna katedra w Strasburgu (po francusku: Cathédrale Notre-Dame) obchodzi w 2015 r. swoją tysięczną rocznicę. Plac Münsterplatz przed zabytkiem uważany jest za jeden z najpiękniejszych targowisk w Europie, między innymi dzięki otaczającym go malowniczym domom z muru pruskiego. Warto również zauważyć, że całe centrum miasta (Grande Ile) zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na jego zróżnicowaną architekturę - całe centrum miasta bardzo rzadko otrzymuje tę nagrodę.

Eguisheim ma również taki urok, choć w mniejszym formacie: spacer brukowanymi uliczkami typowej alzackiej wioski, które wiją się wokół kompleksu zamkowego (Château Eguisheim) w samym sercu wioski, oferuje wspaniałe widoki i wgląd niemal w każdym zakątku. Malowniczy urok Eguisheim podkreślają dodatkowo pokryte kwiatami domy z muru pruskiego i zabytkowe stare miasto.

5) Gebweiler i okolice przy Lauch i na początku słynnej doliny Florival ponownie przyciągają odwiedzających swoim ciekawym dziedzictwem kulturowym. Można na przykład podziwiać trzy kościoły z różnych epok (gotycki, romański, neoklasyczny). Ponadto miasto jest idealnym punktem wyjścia do jednodniowych wycieczek w okoliczne doliny - tutaj można wędrować, jeździć na rowerze lub po prostu cieszyć się przyrodą.