Domy i apartamenty wakacyjne w Nicei

Rozpocznij wyszukiwanie 4 654 homes w Nicea teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Nicea

Dom dla 8 osób, z widok i basen oraz balkon/ taras, zwierzęta dozwolone
Nicea, Nicea region
od
557 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
6 osób, 3 sypialni, 90m², 1,4km do plaży
5,0
15 recenzje
Nicea, Nicea region
od
424 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras i basen
5,0
5 recenzje
Nicea, Nicea region
od
685 złza noc
Studio dla 2 osób, z balkon
4,4
19 recenzje
Nicea, Nicea region
od
283 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 2 sypialni, 70m², 40m do plaży
5,0
5 recenzje
Nicea, Nicea region
od
411 złza noc
Apartament dla 2 osób, z taras i widok, zwierzęta dozwolone
2 osób, 28m², 950m do plaży
4,5
15 recenzje
Nicea, Nicea region
od
141 złza noc
Apartament dla 2 osób, z balkon
2 osób, 1 sypialni, 52m², 1km do plaży
5,0
8 recenzje
Nicea, Nicea region
od
415 złza noc
Apartament dla 6 osób
4,4
25 recenzje
Nicea, Nicea region
od
210 złza noc
Apartament dla 6 osób
6 osób, 3 sypialni, 115m², 10m do plaży
5,0
13 recenzje
Nicea, Nicea region
od
390 złza noc
Apartament dla 4 osób
4,6
13 recenzje
Nicea, Nicea region
od
167 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4,4
13 recenzje
Nicea, Nicea region
od
557 złza noc
Apartament dla 4 osób, z balkon
5,0
4 recenzje
Nicea, Nicea region
od
612 złza noc
Apartament dla 4 osób, z balkon
5,0
3 recenzje
Nicea, Nicea region
od
424 złza noc
Apartament dla 2 osób
5,0
5 recenzje
Nicea, Nicea region
od
197 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
3,9
16 recenzje
Nicea, Nicea region
od
253 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4,5
6 recenzje
Nicea, Nicea region
od
218 złza noc
Apartament dla 7 osób, z balkon
4,5
8 recenzje
Nicea, Nicea region
od
792 złza noc
Apartament dla 6 osób, z taras
4,6
29 recenzje
Nicea, Nicea region
od
766 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Nicea

  • Morze Śródziemne
  • Ogromne bogactwo kulturowe
  • Oliwa z oliwek
  • Ciekawa kuchnia
  • Piękne krajobrazy

Najpopularniejsze w Nicea

Internet 2 106
Zwierzęta dozwolone 345
Balkon/ taras 1 516
TV 2 270
Klimatyzacja 1 623
Parking 1 039
Pralka 1 940
Ogrzewanie 1 883
Winda 1 467

Domy wakacyjne w Nicei

Wygodne apartamenty wakacyjne w Nicei

Nicea to piękne miasto położone na południu Francji nad Morzem Śródziemnym. Można w nim doskonale wypocząć lub potraktować je jako bazę wypadową do zwiedzania Prowansji i Lazurowego Wybrzeża. Komfortowe apartamenty wakacyjne z widokiem na wodę, które posiadają balkony lub tarasy oraz pełne wyposażenie i bezpieczne miejsce parkingowe, można znaleźć w okolicach Promenady Anglików, a także w nadmorskiej dzielnicy Vieille Ville. Jeśli w planach jest urlop z domowym czworonogiem, warto pomyśleć o mieszkaniach w Nicei położonych w takich dzielnicach jak Fabron czy La Madeleine.

Domy wakacyjne w malowniczej Prowansji

Nicea ulokowana jest w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże i dzięki temu stanowi niezwykle atrakcyjne miejsce na aktywne wakacje, które można poszerzyć o zwiedzanie urokliwych francuskich miasteczek oraz pól pełnych fioletowych lawendowych kępek. Domy wakacyjne w prowansalskim stylu można znaleźć w północnej części miasta Nicea. Prywatne baseny, pełne wyposażenie, akcesoria ogrodowe, takie jak leżaki i sofy, to cechy domów ulokowanych w dzielnicach La Plana, La Revouta Soutrana czy Le Ray.

Plac Massena w Nicei
Plac Massena w Nicei

Położenie i komunikacja

Miasto na francuskiej riwierze

Nicea ma piękne położenie, dzięki któremu każdy znajdzie coś dla siebie. Mieści się ona u stóp francuskich Alp, na Lazurowym Wybrzeżu, skąd już całkiem niedaleko na prowansalskie lawendowe łąki. Nicea jest drugim we Francji pod względem wielkości portem nad Morzem Śródziemnym, zaś bliskość wody sprzyja udanym połowom, a co za tym idzie, na nicejskie stoły często trafiają ryby i skorupiaki. Niceę z Paryżem łączy autostrada, poza tym miasto ma także magistralę kolejową oraz międzynarodowe lotnisko. Po mieście można poruszać się autobusami lub taksówkami.

Wśród owocujących drzew

Ciepły klimat sprzyja hodowli roślin. Nicea słynie z uprawy drzewek cytrusowych, ale także z produkcji składników do perfum, które uzyskiwane są z kwiatów mimozy oraz róż. Uprawia się tu także goździki oraz drzewa oliwne, z których powstaje doskonała oliwa z oliwek służąca nie tylko jako istotny składnik potraw, ale także jako baza wielu kosmetyków. Zresztą w Nicei rozwinął się przemysł olejarski, zaś butelka smakowej oliwy będzie doskonałą pamiątką po wizycie w tym mieście.

Ciekawe miejsca i zabytki

Nicea dla miłośników francuskiej kuchni

Osoby lubiące poznawać nowe smaki nie będą zawiedzione wizytą w Nicei. Lokalna kuchnia bowiem, poza swoim indywidualnym charakterem, czerpie także z tradycji kulinarnych innych bliskich regionów Europy, takich jak na przykład Włochy. Bliskość morza gwarantuje zawsze świeże dostawy ryb, krewetek, kalmarów lub małży, które stanowią główne składniki zup i gulaszy. Szczególnie chętnie w Nicei i okolicach spożywa się warzywa, przygotowywane głównie w formie przystawek. Najpopularniejsze dania z Nicei to placek z ciecierzycy zwany socca, pissaladiere, czyli potrawa przypominająca pizzę, oraz sałatka nicejska, w skład której wchodzi tuńczyk, surowa cebula oraz jajka ugotowane na półtwardo.

Nicea - karnawałowe szaleństwo

Każdego roku w lutym przez ulice Nicei przetacza się szalona impreza, czyli Carnaval de Nice, który jest równocześnie największą imprezą plenerową na Lazurowym Wybrzeżu. Karnawał odbywa się od ponad 140 lat i zawsze cieszy się zainteresowaniem turystów, których liczba w tym okresie dobija do miliona. W czasie kilku dni obficie sypie się konfetti - szacuje się, że corocznie jest to ok. 20 ton. Karnawał to przede wszystkim uliczne taneczne zabawy - artyści z kilkunastu krajów tańczą na platformach, na których znajdują się także różnego rodzaju kukły w rozmiarze XL. Podczas karnawału rozgrywa się bitwa na kwiaty oraz parada światła. Impreza trwa dwa tygodnie i kończy się spaleniem kukły króla karnawału i pokazem sztucznych ogni.

Trudno tu o kiepską pogodę. W Nicei aż 320 dni w roku to dni pełne słońca!

3 rzeczy do zrobienia w Nicei

Kolorowe kamienice w zabytkowym centrum Nicei
Kolorowe kamienice w zabytkowym centrum Nicei
1. Dzielnica Cimiez

Położona jest na północ od centrum miasta i leży na wzgórzu, więc wycieczka na piechotę w ciepły dzień stanowi pewne wyzwanie. W dzielnicy tej można podziwiać ruiny rzymskiego amfiteatru oraz term. Poza tym w obrębie dzielnicy mieszczą się hotel Excelsior Regina, w którym przebywała sama królowa Wiktoria, oraz muzeum słynnego francuskiego malarza Mastisse'a.

2. Stare Miasto

Stare Miasto w Nicei jest urocze. Ściany kamienic mają żółte, pomarańczowe lub czerwone barwy, rzadziej białe lub kremowe. Między nimi ciągną się wąskie uliczki pełne sklepików, barów i restauracji. Życie Starego Miasta skupia się głównie przy placu Massena, z którego prosta droga prowadzi ku innemu miejscu - plac Esplanade Georges Pompidou łączy się z długą na siedem kilometrów Promenadą Anglików. W obrębie Starego Miasta mieszczą się liczne kościoły i zabytki, do których można zaliczyć kościół św. Franciszka z Paoli oraz budynek Opery Nicejskiej.

3. Park Phoenix

Park Phoenix łączy w sobie ogród botaniczny, place zabaw oraz zoo. Można spędzić tam cały dzień, piknikując na idealnie przystrzyżonej trawie. Na wyspie na parkowym jeziorze znajduje się Muzeum Sztuki Azjatyckiej. Mieszczące się w granicach parku zoo posiada tak egzotyczne zwierzęta jak lemury i jeżozwierze, zaś w szklarni stworzono siedem różnych stref klimatycznych.