Domy i apartamenty wakacyjne na Sycylii

Rozpocznij wyszukiwanie 19 666 homes w Sycylia teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 300 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Sycylia

Dom gościnny dla 2 osób w Salvina, z ogród
4,7
7 recenzje
Salvina, Prowincja Palermo
od
167 złza noc
Bed & breakfast dla 2 osób w Marsala, z ogród
5,0
7 recenzje
Marsala, Prowincja Trapani
od
176 złza noc
Bed & breakfast dla 1 osób w San Leone, zwierzęta dozwolone
4,9
50 recenzje
San Leone, Prowincja Agrigento
od
215 złza noc
Aparthotel dla 3 osób w Taormina
4,8
146 recenzje
Taormina, Prowincja Mesyna
od
507 złza noc
Bed & breakfast dla 3 osób w Aci Sant'Antonio, z ogród
4,4
38 recenzje
Aci Sant'Antonio, Prowincja Katania
od
155 złza noc
Zakwaterowanie u rodziny goszczącej dla 2 osób w Milazzo, z ogród, zwierzęta dozwolone
4,4
372 recenzje
Milazzo, Prowincja Mesyna
od
129 złza noc
Studio dla 4 osób w Trapani
4,1
179 recenzje
Trapani, Prowincja Trapani
od
215 złza noc
Dom gościnny dla 2 osób w Savoca, z ogród
2 osób, 3 sypialni, 2,1km do plaży
Savoca, Prowincja Mesyna
od
344 złza noc
Dom gościnny dla 13 osób w Ragusa, z ogród, zwierzęta dozwolone
5,0
9 recenzje
Ragusa, Prowincja Ragusa
od
1 374 złza noc
Bed & breakfast dla 2 osób w Plemmirio, z ogród
4,5
28 recenzje
Plemmirio, Prowincja Syrakuzy
od
395 złza noc
Bed & breakfast dla 1 osób w Tremestieri Etneo
4,9
33 recenzje
Tremestieri Etneo, Prowincja Katania
od
112 złza noc
Bed & breakfast dla 2 osób w San Leone, z ogród
4,7
124 recenzje
San Leone, Prowincja Agrigento
od
215 złza noc
Bed & breakfast dla 2 osób w Syrakuzy
4,8
161 recenzje
Syrakuzy, Prowincja Syrakuzy
od
258 złza noc
Aparthotel dla 2 osób w Favignana, z ogród
2 osób, 3,5km do plaży
4,6
186 recenzje
Favignana, Prowincja Trapani
od
215 złza noc
Bed & breakfast dla 3 osób w Katania, z ogród
3 osób, 1 sypialni, 20m do plaży
4,8
22 recenzje
Katania, Prowincja Katania
od
258 złza noc
Bed & breakfast dla 2 osób w Lampedusa Miasto
2 osób, 500m do plaży
4,7
96 recenzje
Lampedusa Miasto, Prowincja Agrigento
od
236 złza noc
Bed & breakfast dla 2 osób w Tonno, z ogród
4,7
34 recenzje
Acireale, Prowincja Katania
od
185 złza noc
Bed & breakfast dla 1 osób w Katania
3,5
225 recenzje
Katania, Prowincja Katania
od
86 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Sycylia

  • Śródziemnomorska wyspa
  • Czynne wulkany
  • Bogata historia
  • Malownicze krajobrazy
  • Sycilijska kuchnia

Najpopularniejsze w Sycylia

Basen 1 162
Internet 4 224
Zwierzęta dozwolone 2 190
Balkon/ taras 3 875
TV 4 565
Klimatyzacja 4 195
Ogród 2 277
Parking 4 470
Pralka 3 741

Najlepsze noclegi na Sycylii

Apartamenty wakacyjne na Sycylii

Apartamenty wakacyjne to rodzaj zakwaterowania, który daje dużo swobody i komfortu. Wszystkie posiadają wysoki standard i jednocześnie pozwalają zachować znaczną prywatność. Wynajmując tego typu mieszkanie mamy gwarancję, że nikt nam nie będzie przeszkadzał. Apartamenty możemy zarezerwować we wszystkich zakątkach Sycylii. Znajdują się one zarówno na wybrzeżu, jak i w głębi suchej wyspy. Bardzo często apartamenty umiejscowione są w kamiennych, charakterystycznych dla regionu domach. Standardem jest też taras, który pozwala podziwiać morze lub niezwykle interesujący krajobraz Sycylii.

Domy na wynajem na Sycylii

Sycylia to największa wyspa Morza Śródziemnego i jednocześnie jeden z regionów Europy geograficznie najbliższych Afryce. Do bardzo późnej jesieni utrzymują się tutaj wysokie temperatury. Nic więc dziwnego, że Sycylia posiada rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Niektórzy mieszańcy regionu przeznaczają na potrzeby turystów całe domy. Wynająć można niewielkie budynki, a także pokaźnych rozmiarów wille zaopatrzone w basen. Tego typu domy znajdziemy właściwie w każdym zakątku wyspy - od Palermo po Wyspy Liparyjskie.

Widok na Palermo
Widok na Palermo

Położenie i komunikacja

Jak dojechać na Sycylię?

Praktycznie rzecz biorąc najbardziej opłacalną formą dojazdu na wyspę jest samolot. Znajdziemy kilka lotów dziennie wyruszających z Warszawy do Katanii. Niektórzy przewoźnicy autobusowi proponują również bezpośrednie rejsy. Należy pamiętać jednak, że taka podróż trwać może nawet ponad trzydzieści godzin. Nie zawsze będzie też tańsza niż samolot. Posiadacze samochodów mogą zdecydować się także na przejazd własnym pojazdem. Taka podróż jest wprawdzie długa i forsowna, ale stwarza świetną okazję do zwiedzenia włoskiego buta.

Przemieszczanie się po Sycylii

Pomiędzy największymi miastami wyspy (Trapani, Katania, Syrakuzy) kursują pociągi Trenitalia. Mniejsze miejscowości są skomunikowane ze sobą za pomocą lokalnych linii autobusowych. Rozkłady jazdy można sprawdzić na stronach AST oraz SAIS. Wielu turystów jednak za najlepszą formę zwiedzania wyspy uznaje wynajem samochodu. Tutaj należy uważać, bo lokalni kierowcy bardzo liberalnie podchodzą do kwestii przepisów drogowych.

Warto wiedzieć

Kuchnia Sycylii

Kuchnia włoska słynie na całym świecie, a potrawy sycylijskie dodatkowo wyróżniają się na tle tych typowo włoskich. Zjemy tutaj wyśmienite canneloni z ricottą oraz spaghetti barwione atramentem kałamarnicy. Wyjątkowym lokalnym specjałem są też arancini - ryżowe kulki z nadzieniem z ragù. Funkcję przystawki może pełnić caponata - sałatka z bakłażana często podawana na kanapce, a w niektórych regionach wyspy popularne są bułki z koniną. Nie należy zapomnieć o deserach. Z Katanii pochodzą słynne lody domowej roboty.

Język

Sycylia - najbardziej wyizolowany i zamknięty region Włoch. Już w kontynentalnej Italii nieczęsto spotkamy ludzi mówiących po angielsku. Mieszkańcy wyspy są skorzy do kontaktu i chętni do pomocy, ale nie posługują się językami obcymi. Komunikują się za to po włosku i sycylijsku. Ten drugi oficjalnie jest dialektem. Niektórzy językoznawcy przyznają mu jednak status całkowicie odrębnej mowy. Czerpie on z hiszpańskiego, greckiego oraz arabskiego.

Sycylia jest jednym z niewielu miejsc w Europie, w których możemy podziwiać aktywne wulkany.

5 rzeczy do zobaczenia na Sycylii

Miasto Noto na Sycylii
Miasto Noto na Sycylii
1. Syrakuzy

Miasto pamiętające jeszcze czasy starożytne. Było kolonią grecką i wciąż posiada liczne ślady kultury helleńskiej. Turyści ciągną tutaj, aby zobaczyć teatr grecki, ruiny świątyni Apollina czy legendarne Ucho Dionizosa - dawne więzienie z niezwykłą akustyką. Turystów wabi też park archeologiczny oraz Ortygia - tutejsze stare miasto.

2. Palermo

O ile Syrakuzy pełne są atrakcji starożytnych, o tyle Palermo daje możliwość zapoznania się z perłami kultury średniowiecznej. Tutaj zwiedzimy kościoły - La Martorana, San Cataldo oraz San Caterina. Na osoby o mocniejszych nerwach czeka także bardzo mroczna atrakcja. Sycylijczycy przez stulecia słynęli ze swojej wprawności w sztuce balsamowania ciał. W Palermo możemy zobaczyć katakumby z zachowanymi zwłokami ośmiu tysięcy kapucyńskich mnichów. Wiele z nich stoi za modlitewnikami lub "wygląda" z wnęk w ścianie.

3. Cefalu

Niewielkie miasteczko leżące w pobliżu Palermo. Słynie ze swych plaż oraz nietypowych formacji skalnych na wybrzeżu. Tutaj jednak także będziemy mogli zobaczyć pamiątki po czasach średniowiecza. Dla zwiedzających dostępna jest między innymi zabytkowa pralnia publiczna. Znajduje się ona w piwnicach, a korytem biegnie podziemna rzeka wpadająca do morza.

4. Opuszczone miasteczka Doliny Belice

Nieodłącznymi elementami historii Sycylii są niestety bieda i klęski żywiołowe. W latach sześćdziesiątych na zachodzie wyspy wystąpiło wyjątkowo silne i intensywne trzęsienie ziemi. Tysiące ludzi straciło dachy nad głową i przeniosło się w inne regiony Sycylii. Turyści posiadający własny samochód mogą zwiedzać opustoszałe miasteczka. Takie jak Gibellina, Poggioreale czy Salaparuta.

5. Etna

Wycieczka dla miłośników trekkingu. Pod krater Etny można podjechać z Katanii. Autobusy wyruszają codziennie po godzinie ósmej i dziesiątej rano. Zdobywanie wulkanu zajmuje cztery, pięć godzin. Klimat Sycylii jest surowy. Należy zabrać ze sobą zarówno ciepłą odzież chroniącą od wiatru (który na pewno się pojawi), jak i mocny krem przeciwsłoneczny. Widoki ze szczytu krateru w pełni rekompensują wszelkie trudy i niedogodności.