Domy i apartamenty wakacyjne w Skawinie

Domy i apartamenty wakacyjne w Skawinie

Rozpocznij wyszukiwanie 12 homes w Skawina teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Skawina

Główne atrakcje w w Skawina

  • Opactwo w Tyńcu, Wisła, Lasy Tynieckie, Rowery, Tor kajakowy

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Skawina

383 złdla 27 kwi - 4 maj
374 zł średnia roczna
maj
cze
lip
sie
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Skawina

< 1%dla 27 kwi - 4 maj
0% średnia roczna
maj
cze
lip
sie
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Skawinie

W cieniu klasztoru

Skawina to idealna baza do eksplorowania malowniczych terenów subregionu krakowskiego i brama do słynnego opactwa benedyktyńskiego w Tyńcu. Znajdziecie tu domy i apartamenty wakacyjne rozsiane po całym mieście. Warto ulokować się w pobliżu terenów zielonych, zwłaszcza parku miejskiego, który jest jednym z najpiękniejszych zakątków Skawiny. Atrakcyjnie położone są również noclegi w Samborku i Kopance, skąd jeszcze bliżej do Lasów Tynieckich.

Miejska wygoda pod lasem

W malowniczych okolicach Skawiny chciałoby się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Nie ułatwiają tego komfortowe apartamenty, które można wynająć w Skawinie. Przytulne, nowoczesne wnętrza skutecznie zachęcają do wypoczynku na sofie i przedłużania porannej kawy. Znajdziecie tu przestronne apartamenty z kuchnią, balkonem, parkingiem, TV oraz dostępem do internetu. Można tu również wynająć dom z ogrodem lub zamieszkać w dworku z sauną i jacuzzi! Do Skawiny warto przyjechać dla widoków – zdecydowana większość miejsc chwali się pięknym widokiem, jaki można podziwiać, wyglądając przez okno. Noclegi w Skawinie świetnie sprawdzą się jako rozwiązanie dla par oraz rodzin – dzieci są tu mile widziane w niemal wszystkich obiektach.

Wakacje w Skawinie

Okolica i miejsca warte zobaczenia

W doborowym sąsiedztwie

Malowniczego położenia Skawinie może zazdrościć wiele polskich miejscowości. Od zachodu wije się tu Wisła, do której pod miejscowością wpada Skawinka, oraz kanał Łączany-Skawina. Północną flankę miasta porastają Lasy Tynieckie ze stawem Janasówka. Tereny te należą do Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, a jeszcze dalej znajdują się liczne zielony doliny i wąwozy, takie jak Dolina Mnikowska. Największą perłą parku jest Opactwo w Tyńcu, najstarszy zachowany polski klasztor, który dostojnie spogląda na Wisłę z wapiennej skały. Co więcej, do centrum Krakowa jest stąd niespełna 20 kilometrów.

Niepozorna Skawina

Skawina nie jest często wzmiankowana, ale znajdziecie tu kilka urokliwych zakątków. Sercem miasta jest zabytkowy rynek, który zachował oryginalny układ od czasów założenia miasta w 1364 r. Dominantą rynku jest zabytkowy ratusz, wybudowany według założeń secesji. W Skawinie mieści się Muzeum Regionalne, które utrwala okoliczną kulturę ludową i folklor. Można tu podziwiać m.in. tradycyjne stroje. Ogromny atutem miasta jest Park Miejski im. marsz. Piłsudskiego, w którym znajduje się starorzecze Skawinki. Rzeka przepływa tuż obok parku. W parku można również podziwiać Pałac Sokół, wybudowany na potrzeby Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” na pocz. XX w. Ważną kartę historii przypomina Izba Pamięci rodu Hallerów, z którego wywodził się gen. Józef Haller. Rodzinny dwór Hallerów leży w sąsiednich Jurczycach.

Podróżujący i aktywności

Skawina dla miłośników architektury

Zatrzymując się w Skawinie, będziecie zaledwie 6 kilometrów od opactwa w Tyńcu, które dla miłośników architektury jest niczym ogromny park rozrywki. Detale i historię miejsca można chłonąć przez wiele godzin. Klasztor trzeba również zobaczyć z perspektywy Bramy Tynieckiej – fragmentu Wisły, który biegnie przy klasztorze oraz wzdłuż Skałek Piekarskich. Również okolica ze względu na swoją historię dostarcza sporo architektonicznych doznań. Ozdobą Skawiny jest Pałacyk Sokół. W Krzyńcu oraz Woli Radziszewskiej znajdziecie dwa drewniane kościółki, które znalazły się na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej. Na południe od miasta zaś znajduje się XVI-wieczny Dwór w Mogilanach.

Skawina dla cyklistów

To tereny doskonale nadające się do rowerowego zwiedzania. Ogrom historii, jedne z najważniejszych miejsc dla polskiej tożsamości i piękna przyroda – okolicom Krakowa i Skawiny trudno się oprzeć. Przebiega tędy małopolski odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej, a 12-kilometrowa trasa relacji Tyniec-Kraków jest częścią Szlaku Bursztynowego. Zapuszczając się w północne części Lasu Tynieckiego, dojedziecie do kopców Kościuszki oraz Piłsudskiego. To również świetny kierunek na niewymagającą wycieczkę z dziećmi, zakończoną zwiedzaniem krakowskiego ZOO. Na terenie parku znajdują się również liczne jaskinie. Rowerem dojedziecie tu m.in. do Jaskini Kryspinowskiej. Nie jest tu bynajmniej płasko. Zielony szlak przeprowadzi Was przez siedem tynieckich wzgórz.

W pałacu w Mogilanach Mikołaj Rej napisał „Żywot Człowieka Poczciwego”.

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Skawinie

1. Zobacz klasztor na skale

Opactwo Benedyktyńskie w Tyńcu wznosi się na wapiennej skale tuż nad brzegiem Wisły. To najstarszy istniejący klasztor w Polsce, założony już w 1044 r., który jest świadkiem niemal całej historii polskiej państwowości.

2. Wejdź do muzeum

1000 lat historii kryje muzeum klasztoru, ulokowane m.in. w jego starej bibliotece. Zobaczycie tu bezcenne zabytki związane z dziejami klasztoru, odkrycia archeologiczne, a także ciekawe wystawy czasowe, które nawiązują do życia klasztoru. Niedawno było to na przykład malarstwo Jerzego Nowosielskiego w sakralnym ujęciu.

3. Poczuj górskie emocje

Na terenie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, już w granicach Krakowa, znajduje się tor do kajakarstwa górskiego! Na spiętrzonej rzece organizowane są raftingi oraz spływy kajakowe. Na co dzień tor jest ośrodkiem przygotowań olimpijskich Polskiego Związku Kajakowego.

4. Podróżuj tramwajem wodnym

Opactwo przepięknie prezentuje się z poziomu wody. Na Wiśle kursuje miejski tramwaj wodny, który rozwozi podróżnych na trasie Kraków-Tyniec, przepływając przez malowniczy przełom Wisły oraz obok toru kajakowego. Wsiadając na jego pokład w Tyńcu, można przy okazji zostać na parę godzin w Krakowie.

5. Poznaj produkty benedyktyńskie

Benedyktyni z Tyńca znani są z produkcji ziołowych produktów leczniczych oraz kosmetyków. Jak przystało na klasztor z bogatą historią, benedyktyni mają również tradycje browarnicze, które kontynuują! Aktualnie mnisi produkują pszeniczne piwo Tinecia powstające na bazie ich własnych receptur.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej