Domy i apartamenty wakacyjne w Sanoku

Domy i apartamenty wakacyjne w Sanoku

Rozpocznij wyszukiwanie 35 homes w Sanok teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Sanok

Główne atrakcje w w Sanok

  • Góry Słonne
  • Muzeum Budownictwa Ludowego
  • Muzeum Historyczne
  • rzeka San
  • Ruiny w Zagórzu

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Sanok

307 złdla 27 kwi - 4 maj
347 zł średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Sanok

< 1%dla 27 kwi - 4 maj
0% średnia roczna
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
Procent dostępnych obiektów

Domy i apartamenty wakacyjne w Sanoku

Odkryj naturalne i zabytkowe cuda w Sanoku i okolicach

Nie każdy o tym wie, ale Sanok to prawdziwa perełka Podkarpacia, w której panuje niesamowita różnorodność kulturowa i religijna. Znajdziesz tu wiele domów i apartamentów wakacyjnych będących idealną bazą wypadową do zwiedzania tego fascynującego i przepełnionego historią miasta. Znajdujące się bliżej centrum apartamenty na pewno przypadną gustu tym, którzy lubią wieczorne spacery po starówce i turystyczny gwar. Domki położone dalej od centrum lub w okolicy Sanoka będą idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie spokój i bliskość natury, ponieważ mają one bardziej działkowy charakter.

Dla każdego coś miłego

Oferta noclegowa w Sanoku jest naprawdę spora i każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele miejsc noclegowych w okolicach tego miasta oferuje śniadania, co z pewnością będzie sporym ułatwieniem i wygodą dla wszystkich podróżników, którzy zwiedzanie rozpoczynają wcześnie rano. Większość apartamentów wyposażona jest w kuchnię lub aneks kuchenny, więc można samemu spróbować ugotować któryś z lokalnych specjałów, a następnie rozkoszować się nim na tarasie. Duża część domów i apartamentów w Sanoku oferuje bowiem balkon z pięknym widokiem na okolicę. Jeśli podróżujesz większą grupą, nie musisz się martwić: w tym regionie znajdziesz domki mieszczące aż do 4 sypialni. Skoro już wiesz, że nic nie stoi na przeszkodzie do wspaniałego wyjazdu, biegnij po walizkę!

Wakacje w Sanoku

Okolica i miejsca warte zobaczenia

Ku Bieszczadom

Sanok bardzo często określa się mianem „furtki” lub „bramy” do Bieszczad. Przez położone w województwie podkarpackim miasto przejeżdżają bowiem wszyscy, których celem podróży są bieszczadzkie szczyty. Sanok znajduje się w odległości około 50 km od Przemyśla i około 60 km od Rzeszowa. Bliskie sąsiedztwo Bieszczad i położenie u podnóża Górach Słonnych umiejscawiają Sanok w strefie klimatu górskiego i wpływają na różnorodność biologiczną tego obszaru. Miasto przecina jedna z najpiękniejszych rzek Polski – San.

Wyróżniająca się starówka

Pamiętająca czasy średniowiecza sanocka starówka podzielona jest na dwie części nazywane przez miejscowych duży rynek i mały rynek (czyli Plac Św. Michała). Na małym rynku stał kiedyś kościół, w którym Władysław Jagiełło wziął ślub z Elżbietą Granowską. Na starym rynku zaś zwiedzić można neoromański kościół i klasztor Franciszkanów z zabytkami sztuki i obiektami sakralnymi. Skręcając w ulicę 3 Maja, dojdziesz do Ławeczki Józefa Szwejka, znanego jako dzielny wojak Szwejk. Po drodze miniesz klimatyczne restauracje i kawiarnie, w których warto zatrzymać się na małe co nieco.

Podróżujący i aktywności

Sanok dla pasjonatów historii, kultury i zabytków

Sanok to bardzo różnorodne miasto, z ciekawym rysem etnograficznym i wieloma pamiątkami historii. Możesz się o tym przekonać, zwiedzając Muzeum Budownictwa Ludowego. To największe pod względem liczby obiektów i eksponatów muzeum tego typu w Polsce wybudowane po II wojnie światowej. Zobaczysz tu cerkwie, kościoły, dworki, zagrody oraz chłopskie domy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka ludność zamieszkiwała i zamieszkuje ten przygraniczny region oraz jeśli zależy Ci na poznaniu jej zwyczajów, koniecznie odwiedź to muzeum. Jest ono podzielone na kilka części według ludności: Łemkowie, Bojkowie, Pogórzanie Zachodni i Pogórzanie Wschodni. Koniecznie musisz odwiedzić również Muzeum Historyczne, w którym zgromadzono dzieła sztuki sakralnej i ikony cerkiewne (ponad 1200 eksponatów) oraz najważniejsze obrazy i prace Zdzisława Beksińskiego, który pochodził z Sanoka.

Sanok dla szukających odpoczynku wśród natury

Sanok i jego okolice to idealny pomysł na wakacje także dla tych, którzy lubią relaksować się na łonie natury. W Parku Krajobrazowym Gór Słonnych, na terenie którego położony jest Sanok, można zobaczyć takie zwierzęta jak orły, rysie, wilki czy niedźwiedzie. Teren parku krajobrazowego obfituje w wiele rowerowych i pieszych ścieżek, z których można wypatrzeć tę dziką zwierzynę. Znajduje się tutaj również jedna z najdłuższych serpentyn w Polsce, wybudowana przez władze austriackie w połowie XIX w. Góry Słonne przecina bardzo czysta rzeka San, po której organizowane są spływy kajakowe i pontonowe i która oferuje świetne warunki do kąpieli zarówno wodnych, jak i słonecznych. Zatem rzuć to wszystko i jedź w… Góry Słonne!

Czy wiesz, że Zdzisław Beksiński uczynił Muzeum Historyczne w Sanoku jedynym spadkobiercą swoich dzieł? Do tej instytucji trafiło około 600 prac!

Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Sanoku

1. Miejsce umocnień Linii Mołotowa

Jeśli masz ochotę na więcej historycznych wrażeń, wybierz się na Linię Mołotowa, gdzie Rosjanie, po podzieleniu Polski między siebie i hitlerowskie Niemcy, zbudowali kompleks umocnień, bunkrów i schronów.

2. Szlak drewnianych cerkwi

Przez Sanok i okolicę przechodzi tak zwany szlak architektury drewnianej, w skład którego wchodzą przepiękne cerkwie. Odwiedź chociażby tę w pobliskiej Uluczy, a gwarantujemy, że będziesz szukać kolejnych. Podpowiemy: znajdują się one między innymi w Olchowicach, Zabłotcach i Piątkowej.

3. Nadzwyczajna podkarpacka kuchnia

Obok podkarpackiej kuchni nie można przejść obojętnie! W Sanoku i okolicach znajdziesz wiele restauracji serwujących fuczki, czyli placki ziemniaczane z dodatkiem kiszonej kapusty, lub proziaki – sodowe chlebki będące idealnym uzupełnieniem głównych dań. Region ten słynie również z takich potraw jak zalewajka, stolniki czy hreczanyki.

4. Owiane legendą ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych

Odwiedzając miejscowość Zagórz, już z daleka zobaczysz wyrastające ze wzgórza Mariemont ruiny klasztoru wybudowanego w 1730 roku. Kompleks obejmował klasztor, kościół, warownię i zabudowania gospodarcze. Niestety budowla spłonęła, ale podobno swego czasu mieszkał tam duch jednego z mnichów. Na pewno poczujesz tam dreszczyk emocji!

5. Wiśta, wio!

Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki w Odrzechowej, miejscowości położonej niedaleko Sanoka, organizuje cykliczne imprezy, podczas których można uczestniczyć w rajdach konnych po łemkowskich szlakach Beskidu Niskiego. Jeśli wolisz spokojniejsze aktywności, możesz obejrzeć przepędy bydła lub wziąć udział w spacerach i kuligach konnych.

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej