Domy i apartamenty wakacyjne w Roztoczu

Domy i apartamenty wakacyjne w Roztoczu

Rozpocznij wyszukiwanie 383 homes w Roztocze teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Roztocze

Główne atrakcje w w Roztocze

 • Rezerwat Biosfery UNESCO, Natura, Koniki polskie, Zwierzyniec

Inne pomysły na wakacje i typy właściwości w Roztocze, które mogą być interesujące

Najpopularniejsze miejsca w Roztocze

  Ceny i dostępność

  Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Roztocze

  417 złdla 20 lip - 27 lip
  557 zł średnia roczna
  sie
  wrz
  paź
  lis
  gru
  sty
  lut
  mar
  kwi
  maj
  cze
  lip
  Średnia cena za tydzień

  Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Roztocze

  100%dla 20 lip - 27 lip
  45% średnia roczna
  sie
  wrz
  paź
  lis
  gru
  sty
  lut
  mar
  kwi
  maj
  cze
  lip
  Procent dostępnych obiektów

  Domy i apartamenty wakacyjne w Roztoczu

  Tereny UNESCO

  Roztoczański Park Narodowy oraz dziewicza przyroda. Oto największe atrakcje Roztocza, malowniczej krainy na wschodzie Polski. Przyjeżdżają tu wszyscy ci, którzy szukają odpoczynku od miejskiego zgiełku. Znajdziecie tu wiele domów i apartamentów wakacyjnych położonych na skraju dostojnej przyrody Roztocza. Entuzjastów wiejskiej turystyki zapraszamy do Suśca. Fanów architektury skusi bogata zabudowa Narola. Przywiązani do wody wybiorą Krasnobród i okolice Zalewu Majdańskiego. Jeśli przyjeżdżacie samochodem, polecamy wybrać klimatyczny domek położony z dala od wszelkich zabudowań i cieszyć się samotnością pośród natury.

  W zgodzie z naturą

  Baza noclegowa dostosowana jest do charakteru regionu – znajdziecie tu przede wszystkim noclegi, które pozwolą Wam być blisko natury. Roi się tu od agroturystyk, przytulisk, drewnianych domków położonych na skraju lasu i wiejskich dworków dla wybrednych. Zachwyci Was nie tylko ich położenie, ale też komfortowe wyposażenie. Do standardu należy funkcjonalna kuchnia i komfortowy parking. W znacznej większości obiektów jest dostęp do internetu, ale znajdziecie i takie, gdzie będziecie mogli przejść w tryb offline. I skorzystać z tarasu lub werandy, kontemplując naturę przy kubku ulubionego napoju. Znajdziecie tu także obiekty kuszące saunami, jacuzzi i gorącymi baliami!

  Wakacje w Roztoczu

  Okolica i miejsca warte zobaczenia

  100% natury

  Roztocze jest krainą geograficzną ciągnącą się od Kraśnika po Lwów. Wąskim pasem rozdziela Lubelszczyznę i Podole. To kraina dziewiczej przyrody, malowniczych pól i pagórków przecinanych urokliwymi kościołami i wieżami widokowymi. Przez region przepływają także liczne rzeki, dopełniając roztoczański krajobraz. Najwyższym szczytem polskiego pasma Roztocza jest Spalona Góra (zaledwie 313,4 m n.p.m.). Kraina dzieli się na Roztocze Zachodnie, Środkowe i Wschodnie. Za najbardziej atrakcyjną część uważa się Roztocze Środkowe. Od 2019 r. Roztocze uznawane jest za Rezerwat Biosfery UNESCO! To niezwykłe wyróżnienie świadczy o wartości roztoczańskich ekosystemów.

  Magiczna aura pogranicza

  Nie oznacza to bynajmniej, że Roztocze pozbawione jest ośrodków miejskich. To wszak tereny pogranicza, które zawsze fascynują historią zapisaną w miejskich murach. Niepisaną stolicą regionu jest Zwierzyniec, dawna posiadłość Jana Zamojskiego. Drugim ważnym ośrodkiem miejskim jest Krasnobród. Wokół tych dwóch miast koncentruje się wiele atrakcji Roztocza. W Zwierzyńcu znajdziecie najczęściej fotografowany obiekt Roztocza – kościół św. Jana Nepomucena malowniczo położony „na wodzie”. Roztocze to także liczne budowle sakralne i wyjątkowe kompleksy pałacowe, jak ten w Narolu. Przez Roztocze przebiega także dawna linia Mołotowa. Wciąż można tu napotkać ślady umocnień przygotowywanych podczas II Wojny Światowej. Roztocze to jednak miejsce, w którym cywilizacja harmonijnie koegzystuje z naturą, co najlepiej widać w leśnej osadzie Florianka, do której nie można się przedostać samochodem.

  Podróżujący i aktywności

  Roztocze dla poszukujących wyciszenia

  Czujecie, że potrzebujecie cyfrowego detoksu? Marzy Wam się ucieczka od ekranów? Roztocze Was ukoi. Wybierzcie się na przykład nad rzekę Jeleń i Uroczysko Belfont, pełne podmokłych terenów, oczek wodnych i drzew. Dojedziecie tu rowerem lub dotrzecie pieszo z Krasnobrodu bądź Hutek. Rowerem koniecznie wybierzcie się nad stawy Koman. Niezwykły klimat Roztoczu nadają także liczne drewniane świątynie. Podróżując po regionie w poszukiwaniu kontaktu z przyrodą, nie pomińcie też tych wyjątkowych budowli. W Górecku Kościelnym zatrzymajcie się przy Kościele pw. św. Stanisława Biskupa, wykonanym z drewna modrzewiowego o rokokowym wystroju.

  Roztocze dla rodzin z dziećmi

  Roztocze to także miejsce, w którym możecie zanurzyć się w naturze wraz z dziećmi. Nie brakuje tu krótkich i łatwych ścieżek, także do pokonania z wózkiem, które mimo to zaprowadzą Was w samo serce roztoczańskiej przyrody. Jedno jest jednak pewne. Niekwestionowaną atrakcją numer 1 wśród dzieci są koniki polskie. Zwierzęta żyją tu na wolności na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego w pobliżu stawów Echo. Widnieją nawet w jego logo. Obserwując koniki, poczujecie się na jak na Dzikim Zachodzie! Można tu też spotkać padalca, i to turkusowego, a wytrawni obserwatorzy mogą tu liczyć nawet na spotkanie z żółwiem błotnym!

  Roztocze uważa się na „słoneczny biegun Polski”. To najbardziej nasłoneczniony region w naszym kraju!

  Top 5 pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Roztoczu

  1. Zrelaksuj się na plaży

  Nad zalewem w Majdanie Sopockim znajdziecie piaszczystą plażę z prawdziwego zdarzenia! Wyjazd do krainy roztocza to także błogie chwile nad wodą w otoczeniu dziewiczej natury. To zupełnie inny poziom wypoczynku!

  2. Spróbuj lokalnego trunku

  Zwierzyniec ma bogate tradycje browarnicze. Powstaje tu wyjątkowe piwo na bazie krystalicznie czystej wody z Roztocza! Odwiedźcie zabytkowy Browar w Zwierzyńcu lub Pijalnię Piwa i sprawdźcie, jak smakuje Roztocze.

  3. Wejdź do rezerwatu

  Czartowe Pole to kraina wodospadów piętrzących się na rzece Sopot. Największy ma nawet 1,5 metra wysokości. Po drodze można odwiedzić wieś Susiec z fantazyjną wieżą widokową oraz Górecko i rezerwat malowniczej doliny rzeki Szum.

  4. Daj się oczarować architekturze pogranicza

  Roztocze usiane jest przepięknymi budowlami świeckimi i sakralnymi. Najbardziej uwodzą te drewniane. A za najpiękniejszą konstrukcję uważa się cerkiew w Radrużu, wpisaną na Listę dziedzictwa UNESCO wraz z zachwycającą polichromią.

  5. Wiosła w dłoń

  Spływ kajakiem to jedna z najlepszych form eksploracji wyjątkowej przyrody Roztocza. Poruszając się ciekami wodnymi, macie szansę obejrzeć sekretny spektakl natury. Szczególnie dobrze pływa się po Wieprzy i Tanwi. Nawet początkującym!

  Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

  500+ więcej