Domy i apartamenty wakacyjne w Zamościu

Domy i apartamenty wakacyjne w Zamościu

Rozpocznij wyszukiwanie 116 homes w Zamość teraz!

Znajdź Wakacyjne domy i apartamenty w Zamość

Główne atrakcje w w Zamość

  • Stare Miasto
  • Ormiańskie kamienice
  • Rodzinne wakacje
  • Wydarzenia kulturalne

Ceny i dostępność

Aktualne ceny noclegów wakacyjnych w Zamość

370 złdla 29 cze - 6 lip
496 zł średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
cze
Średnia cena za tydzień

Aktualna dostępność noclegów wakacyjnych w Zamość

< 1%dla 29 cze - 6 lip
71% średnia roczna
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
sty
cze
Procent dostępnych obiektów

Apartamenty i domy wakacyjne w Zamościu

Apartamenty wakacyjne w sercu starego Zamościa

Zamość to perła renesansu, a tamtejsza starówka jest miejscem o niezwykłej atmosferze. By w pełni się nią cieszyć, warto zdecydować się na apartamenty wakacyjne w sercu Zamościa. Noclegi w pobliżu Starego Miasta stanowią znakomity punkt wypadowy, a także sprzyjają romantycznym wieczornym spacerom po pięknych zamojskich uliczkach i rynku. Wśród proponowanych obiektów nie brakuje apartamentów wakacyjnych zapewniających możliwość korzystania z parkingu. Apartamenty w tej okolicy gwarantują również dostęp do bezpłatnego WiFi.

Domy wakacyjne na uboczu

Osoby preferujące spokój i zaciszne miejsca mogą rozważyć wybór domu wakacyjnego w zielonej okolicy. Interesujące rozwiązanie stanowią domy wakacyjne w pobliżu ogrodu zoologicznego i parku miejskiego. Obiekty w tym rejonie miasta są przyjazne dla odwiedzających ze zwierzętami oraz zapewniają możliwość wypoczynku z całą rodziną. Osoby planujące wakacje w Zamościu z małymi dziećmi z pewnością docenią domy wakacyjne wyposażone w plac zabaw.

Ratusz w Zamościu
Ratusz w Zamościu

Położenie i komunikacja

Położenie Zamościa

Zamość to miasto położone na Wyżynie Lubelskiej, w odległości 90 km od Lublina. W obrębie miasta ukształtowanie terenu nie jest zróżnicowane, jednak poza jego granicami różnice wysokości nad poziomem morza są znacznie większe. Warto wspomnieć choćby o znajdujących się na północy i południu od Zamościa Działach Grabowieckich czy Roztoczu.

Dojazd do Zamościa i komunikacja w mieście

Do Zamościa najłatwiej dostać się własnym autem lub korzystając z szerokiej oferty przewoźników autobusowych. Miasto przecinają dwie drogi krajowe i trzy drogi wojewódzkie, co sprawia, że transport drogowy odbywa się tu płynnie we wszystkich kierunkach. Przyczyniają się do tego również trzy obwodnice miejskie. W niedalekiej odległości od miasta znajdują się dwa przejścia graniczne. Amatorzy podróżowania koleją mogą z łatwością dojechać do Zamościa z każdej części kraju. W mieście funkcjonuje dobrze rozbudowana komunikacja miejska i ścieżki rowerowe.

Warto wiedzieć

Kiedy najlepiej odwiedzić Zamość?

Najlepszy okres na przyjazd do Zamościa to czerwiec, lipiec i sierpień. W czerwcu odbywa się tu Międzynarodowy Wyścig Kolarski UCI Kobiet, który przechodzi przez teren powiatu zamojskiego. W sierpniu można natomiast odwiedzić Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

Słoneczny klimat Zamościa

W Zamościu dominuje umiarkowany klimat, który charakteryzuje się dużą liczbą dni słonecznych w roku. Ciekawostkę stanowi fakt, iż Zamość przoduje pod tym względem w skali kraju, a w rocznie odnotowuje się tu średnio 55 bezchmurnych dni. Ponadto w okresie letnim w Zamościu można spodziewać się wielu burz (jest ich nawet 30 w roku).

Corocznie w lipcu w Zamościu odbywa się święto Kwiatu Tytoniu.
Kamienice ormiańskie w Zamościu
Kamienice ormiańskie w Zamościu

5 rzeczy do zrobienia w Zamościu

1. Zwiedzić Stare Miasto

Zamość uchodzi za miasto idealne pod względem architektonicznym. Już na etapie projektu wykonanego przez włoskiego architekta doby renesansu Bernardo Mirando było bardzo nowoczesne i spełniało wszystkie funkcje dużego ośrodka miejskiego począwszy od obronnych, kulturalnych i naukowych, a skończywszy na rzemiośle i handlu. Miasto pełniło też role reprezentacyjne, będąc siedzibą fundatora Jana Zamoyskiego. Warto odbyć długi spacer uliczkami starego miasta, aby poczuć klimat idealnego miasta renesansu na przykładzie zamojskiej twierdzy, ratusza , jedynych w swoim rodzaju schodów czy Akademii Zamoyskiej. W 1992 roku zamojską starówkę wpisano na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

2. Zobaczyć kamienice ormiańskie

W Zamościu, mieście pogranicza, widać ślady wpływów wielu kultur. Na szczególną uwagę zasługują kamienice ormiańskie znajdujące się przy Rynku Wielkim. Te powstałe w XVII wieku budowle są bogato zdobione ornamentami, płaskorzeźbami i fryzami. Ponadto zostały wyposażone w podcienie. Na szczególną uwagę zasługuje pięć kamienic znanych jako: żółta „Pod Madonną”, niebieska Pod Małżeństwem”, czerwona „Pod Aniołem”, ciemnożółta „Rudomiczowska” i zielona „Wilczkowska”. W trzech kamienicach znajduje się Muzeum Zamoyskiego, natomiast pozostałe pełnią funkcje edukacyjne i turystyczne.

3. Odwiedzić synagogę

Podczas pobytu w Zamościu nie można odmówić sobie obejrzenia wspaniałej renesansowej synagogi, która stanowi unikat w skali kraju. Dawniej była centralnym miejscem dzielnicy żydowskiej. Od niedawna jest własnością społeczności żydowskiej i można ją zwiedzać. W Zamościu można też zobaczyć mykwę czyli rytualną łaźnię żydowską, które należą w Polsce do rzadkości. Odwiedzający mogą też zapoznać się z życiem społeczności żydowskiej, zwiedzając Muzeum Historii Żydów Zamościa i okolic.

4. Zwiedzić Arsenał

Arsenał to dawna zbrojownia, w której obecnie znajduje się muzeum. W obrębie obiektu wyróżniono trzy części muzealne. W gmachu głównym znajduje się ekspozycja białej broni, armat i broni palnej. W dawnej prochowni można obejrzeć w 3D historię twierdzy, a w nowo wybudowanym obiekcie zgromadzono uzbrojenie wojskowe z XX wieku.

5. Skosztować regionalnej kuchni

Tutejsza kuchnia jest niezwykle oryginalna z uwagi na liczne wpływy narodów, które zaznaczyły swoją obecność na tych terenach na przestrzeni wieków. Mamy tu między innymi do czynienia z wpływami ormiańskimi, żydowskimi i tatarskimi. Podczas pobytu w Zamościu koniecznie należy skosztować kaczki po zamojsku faszerowanej śliwkami, rodzynkami i orzechami, podawanej z musem malinowym. Nie można sobie odmówić także izbickich golasów czyli placuszków z kaszy gryczanej, ziemniaków i białego sera pieczonych na liściach chrzanu lub kiszonych jabłek. Warto spróbować również znakomitych ryb i dziczyzny przygotowanych według regionalnych przepisów.

Najpopularniejsze w Zamość

Holidu porównuje setki stron internetowych, aby znaleźć dla Ciebie idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie.

500+ więcej