Domy i apartamenty wakacyjne w Nałęczowie

Rozpocznij wyszukiwanie 42 homes w Nałęczów teraz!

Wyszukaj miliony domów wakacyjnych
+
Porównaj z ponad 600 stron internetowych
=
Znajdź swój idealny dom wakacyjny w najlepszej cenie

Najpopularniejsze domy i apartamenty wakacyjne w Nałęczów

Apartament dla 5 osób, z jacuzzi i ogród, zwierzęta dozwolone
4,7
12 recenzje
Nałęczów
od
278 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
4 osób, 1 sypialni
Nałęczów
od
150 złza noc
Apartament dla 6 osób, z ogród
6 osób, 2 sypialni
5,0
34 recenzje
Nałęczów
od
231 złza noc
Resort dla 2 osób, z jacuzzi i taras oraz sauna
2 osób, 1 sypialni
4,5
121 recenzje
Nałęczów
od
133 złza noc
Willa dla 6 osób, z ogród
6 osób, 3 sypialni
5,0
5 recenzje
Nałęczów
od
573 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4 osób, 1 sypialni
4,9
40 recenzje
Nałęczów
od
197 złza noc
Resort dla 2 osób, z ogród i jacuzzi oraz sauna
4,1
1142 recenzje
Nałęczów
od
231 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
2 osób, 1 sypialni
4,8
36 recenzje
Nałęczów
od
158 złza noc
Apartament dla 5 osób, z ogród
5 osób, 1 sypialni
4,8
86 recenzje
Nałęczów
od
201 złza noc
Apartament dla 3 osób, z taras
3 osób, 1 sypialni
4,8
48 recenzje
Nałęczów
od
103 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni
4,8
65 recenzje
Nałęczów
od
86 złza noc
Apartament dla 4 osób
4 osób, 1 sypialni, 50m²
4,7
54 recenzje
Nałęczów
od
192 złza noc
Apartament dla 3 osób, z ogród
3 osób, 1 sypialni
4,9
15 recenzje
Nałęczów
od
158 złza noc
Apartament dla 1 osób, zwierzęta dozwolone
4,7
31 recenzje
Nałęczów
od
98 złza noc
Apartament dla 4 osób, z ogród
4 osób, 1 sypialni
4,7
106 recenzje
Nałęczów
od
137 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras, zwierzęta dozwolone
4,7
84 recenzje
Nałęczów
od
154 złza noc
Apartament dla 2 osób, z ogród
2 osób, 1 sypialni
4,5
13 recenzje
Nałęczów
od
115 złza noc
Apartament dla 4 osób, z taras
4,6
137 recenzje
Nałęczów
od
222 złza noc
Pokaż wszystkie

Podkreśla w Nałęczów

  • Piękne krajobrazy
  • Uzdrowisko
  • Szlaki rowerowe i piesze
  • Mikroklimat
  • Ciekawa architektura drewniana

Apartamenty wakacyjne w Nałęczowie

Urlop w świetnie wyposażonym mieszkaniu

Uroczy Nałęczów kusi miłą atmosferą i swoim kameralnym charakterem. Miejscowość o walorach leczniczych stanowi idealne miejsce do niespiesznego wypoczynku o każdej porze roku, ale szczególnie latem. Apartamenty wakacyjne w Nałęczowie cechują się przede wszystkim doskonałym i bogatym wyposażeniem oraz komfortowym ulokowaniem. Mieszkania, które umożliwiają pobyt z psem lub kotem, a także posiadają własne ogrody, znajdują się przy ulicach takich jak Partyzantów, Poniatowskiego lub Wiercińskiego.

Domy wakacyjne w Nałęczowie - urlop na Lubelszczyźnie

Rodzinny wypoczynek powinien kojarzyć się ze wspólnie spędzanym czasem i indywidualnym rytmem. Spokojnie, bez pośpiechu i wśród bliskich - na tego rodzaju urlop z pewnością pozwolą domy wakacyjne w Nałęczowie. Ogród, parking, szybki internet oraz przestrzeń dla czworonożnego przyjaciela to wyróżniki nałęczowskich domów na urlop. Można je znaleźć w centrum miasta - taka dogodna lokalizacja pozwoli szybko dotrzeć w wybrany punkt na planie Nałęczowa.

Położenie i komunikacja

Nałęczów - rzut beretem od Lublina

Miasto Nałęczów leży w zachodniej części województwa lubelskiego, zaledwie 27 km od Lublina, stolicy regionu. Do Nałęczowa można podróżować PKS-em albo busem. Pociągi nie wjeżdżają do samego miasta, zaś stacja kolejowa mieści się 3 km na północ od centrum, w wiosce Drzewce-Kolonia. Nałęczów leży przy drodze wojewódzkiej 830 prowadzącej do Lublina. W stronę Warszawy wiedzie droga krajowa numer 17. Najbliższe lotnisko to Port Lotniczy Lublin w Świdniku, ok. 50 km od Nałęczowa.

Nałęczów - piękne uzdrowisko

Nałęczów to jedyne w Polsce uzdrowisko, które wspomaga leczenie wyłącznie chorób układu krwionośnego. Jego walory doceniają zarówno kuracjusze, jak i turyści spragnieni aktywnego wypoczynku na łonie natury. Nałęczów ulokowany jest na Wyżynie Lubelskiej i stanowi część trójkąta turystycznego Lubelszczyzny, do którego zaliczają się również Puławy i Kazimierz Dolny. Przez Nałęczów płynie rzeka Bystra. Ukształtowanie terenu w Nałęczowie i jego okolicach jest zróżnicowane, dzięki czemu wytworzył się tutaj specyficzny mikroklimat. Wokół Nałęczowa można znaleźć liczne wąwozy, które swoją urodą przyciągają osoby chcące spacerować wśród wysokich drzew.

Ciekawe miejsca i zabytki

Nałęczów dla miłośników aktywnego spędzania czasu

Wakacje w Nałęczowie będą idealne dla tych osób, które lubią być w nieustannym ruchu. Nałęczów położony jest na skrzyżowaniu kilku bardzo ciekawych pieszych szlaków turystycznych. Zapaleni piechurzy mają do wyboru na przykład Szlak Wyżynny Zachodni, który wiedzie poprzez doliny rzek Bystrej, Czechówki oraz Grodarza. Innym ciekawym szlakiem jest czerwona trasa ciągnąca się przez Płaskowyż Nałęczowski. Częściowo pokrywa się ona z na bieżąco tworzonym szlakiem rowerowym. Ci, którzy od chodzenia wolą zwiedzanie samochodem, mogą wybrać sobie dowolny tematyczny szlak samochodowy, a przez Nałęczów przebiega ich kilka. Są to m.in. Szlak Zespołów Pałacowo-Parkowych oraz Szlak Muzeów Biograficznych Znanych Pisarzy. Mniej zaawansowanym chodziarzom pozostają spacery po nałęczowskim Parku Zdrojowym oraz po licznych otaczających miasto wąwozach. Miłośnicy dwóch kółek mogą natomiast udać się na wycieczkę Jastrzębim Szlakiem albo szlakiem Lublin - Nałęczów - Kazimierz Dolny, który jest wymagający, ale równocześnie zapewnia moc atrakcji przyrodniczych.

Nałęczów - szlakiem drewnianych willi

Nałęczów pełen jest dobrze zachowanych drewnianych domów. Część z nich miała okazję gościć pod swymi dachami znanych twórców literatury takich jak Stefan Żeromski, Zofia Nałkowska, Henryk Sienkiewicz czy Bolesław Prus. Domy te budowano w stylu włoskim lub w stylu szwajcarskim. W szczególny sposób rzuca się w oczy bogata drewniana ornamentyka przejawiająca się w ozdobnie wykończonych werandach, tarasach, balustradach i nadokiennikach. Wysokie podmurówki oraz wyraźnie odznaczające się ganki to cechy wyróżniające drewniane wille Nałęczowa. Część domów posiada strzeliste loggie zamykające konstrukcję od góry. Zabytkowe drewniane wille znajdziemy przy takich ulicach jak Armatnia Góra, Głębocznica, 1 Maja, Aleja Lipowa, a także Poniatowskiego i Paderewskiego. Warto pójść na spacer od willi do willi, ciesząc oczy ich niezwykłym wyglądem.

W nałęczowskim Parku Zdrojowym można zobaczyć niezwykły pomnik, a w zasadzie grupę figurek przedstawiających... stado kaczek. Kaczki, zatrzymane w ruchu, drepczą sobie niedaleko budynku parkowych Starych Łazienek.

3 rzeczy do zrobienia w Nałęczowie

1. Wizyta w Muzeum Bolesława Prusa

Muzeum pisarza znajdują się pałacu Małachowskich. W budynku tym Bolesław Prus mieszkał w czasie swoich wakacji. Zbiory muzeum to dokumenty oraz pamiątki po autorze. Placówka szczególną uwagę poświęca związkom autora "Lalki" z Nałęczowem i ziemią lubelską.

2. Spacer w Parku Zdrojowym

Jak przystało na uzdrowisko, także Nałęczów ma swój Park Zdrojowy. Miejsce to porasta wspaniały drzewostan, który pielęgnowany jest już prawie 200 lat. Zadbane trawniki, kwiatowe klomby, ławki i ścieżki - wszystko to wpływa na wyjątkową i przyjazną atmosferę parku. Park posiada palmiarnię oraz pijalnię wody mineralnej i czekolady.

3. Przejażdżka Nałęczowską Koleją Dojazdową

Jest to linia kolejki wąskotorowej, która ma status zabytku. Cała trasa liczy sobie 54 km i wiedzie przez przepiękne zakątki Lubelszczyzny. Z okien pociągu można podziwiać doliny rzek Chodelki oraz Bystrej.

  1. Mieszkania wakacyjne
  2. Polska
  3. Nałęczów